Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Diwni τώρα που είμαι στο κεντρικό κατάστημα για την εκπαίδευση έχουμε άλλο ωράριο από τα υπόλοιπα καταστήματα....... εκεί ανοίγει 10.00 το πρωί.Ο σύζυγος σχολαει 08.00 οπότε κάνα μισάωρο πριν φύγω τον βλέπω.Οταν τελειώσει εκπαίδευση και πάω στο μαγαζί που θα είμαι.....το πρωί δε θα τον βλέπω καθόλου.Ίσως το βράδυ για λίγο που εγώ θα γυρίζω κι εκείνος θα φεύγει.

Πόσο σε καταλαβαίνω!!!Για ένα διάστημα δουλεύαμε εντελώς ανάποδα με τον άντρα μου που πραγματικά δεν προλάβαιναμε ούτε να πούμε τα νέα μας..Συναντιομασταν μόνο το σκ και αν!!Αλλά ευτυχώς έφτιαξαν τα ωράρια μας..???

Ελπίζω και για σας να φτιάξουν πράγματα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko @Rena88 κ μείς κάπως έτσι όταν δουλεύαμε κ οι δύο με κυλιόμενο ωράριο. Έχει τύχει να δουλεύει ο άντρας μ απόγευμα Εγώ νύχτα κ ο άντρας μ στο καπάκι πρωί, κάναμε πάνω από 24ωρο να βρεθούμε. Μετά π άλλαξε υπηρεσία πολύ καλυτετα κ για τους δύο. Τουλ αυτός έχει πλέον σταθερό ωράριο. Περιττό να σας πω ότι Σεπτέμβριο άλλαξε υπηρεσία κ Νοέμβριο έμεινα έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ με πιάσαν τα παράπονα μου. Ψήνω κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες γιατί έχει γενέθλια σήμερα ο μέλλον σύζυγός και πατέρας του παιδιού μου και έχω ανακατευτεί τοοοοσο πολύ με τη μυρωδιά. Ενώ σε άλλες συνθήκες θα το ευχαριστιόμουν , αυτή τη στιγμή εκτός από τις αναγούλες θέλω να βάλω και τα κλάματαααα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro δύσκολο Αυτό! Σκέψου όμως ότι τ χρόνου τέτοια μέρα θα τα γιορτάσετε με τ μπέμπακι σας! Να τον χαίρεσαι κιόλας τ μέλλοντα σύζυγό κ πατέρα τ παιδιού σου! Θύμησε μ τι περιμένετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Μου σε ευχαριστώ πολύ. Είμαι 11η εβδομάδα, Μ. Τετάρτη πάω για αυχενική. Να χαίρεσαι κ εσύ το παιδάκι σου. Του χρόνου ναι θα είναι καλά... Σήμερα όμως ...  μαρτύριο. Και έπετε συνέχεια γιατί θα ψήσουν και προβατίνα στα κάρβουνα. Εκεί να δεις ανακατοσούρα. Με βεντάλια θα τη βγάλω όλη τη βραδυά. Ανυπομονώ για την τούρτα [smilie=tongue8.gif] Τουλάχιστον δε θα μυρίζει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro Ευχαριστώ κορίτσι κ κ συ με τ καλο τ μωράκι σου. Νόμιζα θ μ έλεγες κοριτσάκι, δ ξέρω πως μ ήρθε κ θα σ έλεγα φαντάσου τ χρόνου θα έχεις μια μπουμπού στα ροζ με κορδέλα στα μαλλιά π θα σας πάρει τα μυαλά. Προβατινα; Εγώ ανακατεύομαι π δ είμαι έγκυος! Ούτε να τη μυρίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anni7 είπε:

συμφωνω με την @Dim83 να ερθουμε αμα εχετε και e-shop εμενα θα με βολευε πιο πολυ γιατι λογο μη πολυ ελευθερου χρονου ψωνιζω πολλα ιντερνιτικα!!!!

Έχουμε έχουμε εννοείται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Σας διάβασα μια μια. @zoi.ko συντομα θα σου φανει χρησιμο το μαγαζι με τα ειδη μπεμπε, @anni7 αμαξια??!!!! ουαου! @Scooby! νομιζω οτι αν δουλευα σε φαρμακειο, μαγαζι με γυναικα ρουχα, παπουτσαδικο κλπ θα χαλουσα ολο το μισθο σε καλλυντικα/ρουχα/κρεμες κλπ χιιχιχι, @Irene_D δεν ειναι πολυ ωραια να πηγαινει σε μαιευτηριο οχι για κακα μαντατα? Οπως πηγαμε εμεις, αλλα για ωραια νεα χαρουμενα? Μακαρι να μας ερθει και εμας συντομα αυτο. ΥΓ ο γατουλης μου επαθε στοματιδιδα απο αγνωστη αιτια και τον τρεχω σε γιατρους γιατι δεν του χει περασει ακομα. @Diwni αυτο που λες με τα μωρουδιακα, το παθαινω και εγω ειδικα τωρα που ψωνισα σε ανηψια βαφτιστηρα κλπ. Θελω να μπω καποια στιγμη να παρω και για μενα.....Νομιζω πως αν ερθει εκεινη η ωρα και παρω, θα τα απλωσω οπως εσυ σε ενα καναπε και θα κλαιω δεν ξερω.....@ misofeggaro να χαιρεσαι τον αντρα!!!! Οσο για τις αναγουλες, αλλες τις θελουμε να ξερεις ;) Ολα για καλο ειναι. @Rena88 αυτο με το ξενυχτι το χω κανει στο πανεπιστημιο οπου μετα απο μπουζουκια γυρισα τυπου 8 το πρωι, εκανα ενα μπανιο και πηγα και εδωσα μαθημα. Ε μετα επεσα σε κωμα κυριολεκτικα. Εννοειται δεν το ξανακανα ποτε στη ζωη μου :P Μολις μαζευτηκα απο το πρωι, βγηκαμε βολτα με αντρα μου, μου ψωνισε κατι πολυ ομορφο για να με κανει να νιωσω πιο καλα ο γλυκος μου, (θελω να ψωνισω και αλλααααα), συναντηθηκαμε με φιλους και χτες και σημερα, και με τις φιλες μου βεβαια οπου κανονισαμε ηδη διακοπες. Γενικα παραδοξως νιωθω πολυ καλα και ψυχολογικα δηλαδη. Ενταξει εχω τα σκαμπανεβασματα μου, ασυζητητι, και τα αγχη μου για το αν τελικα πανε ολα καλα, αλλα το φιλοσοφησα το θεμα που λενε, και γενικα γελασα με την καρδια μου σημερα! (Εφαγα και σαν την αρκουδα μετα απο χειμερια ναρκη). Αυτα!!

@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat ααα βλέπω γεμάτο πρόγραμμα! Μπράβο μπράβο σε χαίρομαι. Για πες για που λέτε διακοπες;

Ειπαμε για Χανια με τις φιλες μου και τους αντρες τους και τον αντρα μου βεβαια!!! Ιο ενα τριημεράκι και αν βγει και ενα τριημερακι Σιφνο που θελω πολυ! ΠΕρσι ειχα παει και μονο με φιλες Παρο οπου περασαμε παρα πολυ ωραία. Φέτος δεν ξερω αν θα βγει με φιλες, αν και ισως και να βγει κατι, εστω στο εξοχικο της μιας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat τι ωραία! Ειδικά για τα Χανιά λένε πως είναι από τους πιο όμορφους προορισμούς. Τη Σίφνο την προτιμούν πολλά ζευγάρια. Να πάτε κ να περάσετε τέλεια! Κ γω ήδη έκλεισα για τις μεγάλες μας διακοπές. Αν κ φέτος είναι φουλ τ καλοκαίρι μας από διακοπές.

Εγώ κορίτσια βγήκα τ πρωι με μια φίλη μ κ τη μικρή της κ τώρα είμαστε στη μαμά σου. Σε λίγο πάμε σπίτι μας να βάλουμε ρη μικρή για υπνο. Αύριο λέει βροχες. Μακάρι να κρατήσει λίγο ο καιρός να τη βγάλω μια βόλτα στην παρέλαση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat τι ωραία! Ειδικά για τα Χανιά λένε πως είναι από τους πιο όμορφους προορισμούς. Τη Σίφνο την προτιμούν πολλά ζευγάρια. Να πάτε κ να περάσετε τέλεια! Κ γω ήδη έκλεισα για τις μεγάλες μας διακοπές. Αν κ φέτος είναι φουλ τ καλοκαίρι μας από διακοπές.

Εγώ κορίτσια βγήκα τ πρωι με μια φίλη μ κ τη μικρή της κ τώρα είμαστε στη μαμά σου. Σε λίγο πάμε σπίτι μας να βάλουμε ρη μικρή για υπνο. Αύριο λέει βροχες. Μακάρι να κρατήσει λίγο ο καιρός να τη βγάλω μια βόλτα στην παρέλαση. 

ειχε πολυ κρυο παντως πριν ακομα και εδω. Αντε να μπει για τα καλα η καλοκαιρια!! Ανυπομονω! πιστευω μετα το Πασχα θα αρχισει να σταθεροποιειται λιγο ο καιρος που θα παει. Εχω παει πολλες φορες Χανια ειναι οντως υπεροχα, τωρα αν τελικα τα κλεισουμε οπως ειπαμε θα παμε καθαρα για την παρεα! Μακαρι αυριο να καταφερεις να τη γαλεις. Θα χαρει με τοσο κοσμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Ειπαμε για Χανια με τις φιλες μου και τους αντρες τους και τον αντρα μου βεβαια!!! Ιο ενα τριημεράκι και αν βγει και ενα τριημερακι Σιφνο που θελω πολυ! ΠΕρσι ειχα παει και μονο με φιλες Παρο οπου περασαμε παρα πολυ ωραία. Φέτος δεν ξερω αν θα βγει με φιλες, αν και ισως και να βγει κατι, εστω στο εξοχικο της μιας ;)

Ιο πήγα πέρσυ.....είχα να πάω 4 χρ....έπρεπε να κάνω μια παύση μετά από 3 χρόνια σερί.Στο διάλειμμα αυτό πήγα Σίφνο,Αμοργό που την προτείνω με τα τσαρούχια και Φούρνους Ικαρίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Όμορφη μέρα κοριτσάκια! Πως είστε.? 

καλημερα!!! ξεκουραση σημερα για ολες!

ρε κοριτσια πως ειναι εξω?? μουνταμαρα κ σκονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά! Μου αρέσει που μεγαλώνει η μέρα αλλά νευριάζω που χάνουμε μια ώρα ύπνο?.Ξύπνησα σαν το φάντασμα σήμερα, κοιτάζω το ρολόι που έλεγε 11.20 και λέω εύγε κορίτσι μου έλιωσες στον ύπνο! Ο καιρός χάλι μαύρο και πετούσαν και τα αεροπλάνα κάνα 10λεπτο πάνω από τα κεφάλια μας κάνοντας ένα θόρυβο....άλλο πράγμα! Κατά τα άλλα.....εχθές πρώτη μέρα με την ακατανομαστη και σήμερα πονάω αρκετά.....άντε να μαγειρέψεις έτσι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια!!! Βλεπω οι περισσότερες ειστε σε φουλ πρόγραμμα. 

Μπηκα να σας πω ενα γεια! 

Με τα χρόνια πολλα τα σημερινά θυμήθηκα να σας πω το εξής. Εγω εχω γενέθλια 29/10 Οταν ημουν μικρή στην 28η μου λέγανε χρονια πολλα και εγω ελεγα "αύριο ειναι τα γενέθλιά μου" ολοι νομιζανε οτι κανω πλάκα και γελουσαν μεχρι που μεγαλώνοντας κατάλαβα οτι δεν μου λενε για αυτο χρόνια πολλα. Χαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Ιο πήγα πέρσυ.....είχα να πάω 4 χρ....έπρεπε να κάνω μια παύση μετά από 3 χρόνια σερί.Στο διάλειμμα αυτό πήγα Σίφνο,Αμοργό που την προτείνω με τα τσαρούχια και Φούρνους Ικαρίας!

Ειμαι κατα το ημισυ απο την Ιο, οποτε παω καθε χρονο. Ε, λες να σε εχω πετυχει και εκει? :P Να πω την αληθεια περιμενω πως καιπως να φτιαξει ο καιρος ρε παιδια, να μη χρειαζεται παλτο δλδ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά! Μου αρέσει που μεγαλώνει η μέρα αλλά νευριάζω που χάνουμε μια ώρα ύπνο?.Ξύπνησα σαν το φάντασμα σήμερα, κοιτάζω το ρολόι που έλεγε 11.20 και λέω εύγε κορίτσι μου έλιωσες στον ύπνο! Ο καιρός χάλι μαύρο και πετούσαν και τα αεροπλάνα κάνα 10λεπτο πάνω από τα κεφάλια μας κάνοντας ένα θόρυβο....άλλο πράγμα! Κατά τα άλλα.....εχθές πρώτη μέρα με την ακατανομαστη και σήμερα πονάω αρκετά.....άντε να μαγειρέψεις έτσι!?

ναι αυτο με τον υπνο δραμα. Και εγω 11 και ξυπνησα με τη νεα ωρα.....Αποαυριο θα ναι το δυσκολο.....Τελοσπαντων, τουλαχιστον μεγαλωνει η μερα, και ελπιζω να ρθει και ο ηλιος!!!

@Μπλε αχαχαχαχ, θεουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ειμαι κατα το ημισυ απο την Ιο, οποτε παω καθε χρονο. Ε, λες να σε εχω πετυχει και εκει? :P Να πω την αληθεια περιμενω πως καιπως να φτιαξει ο καιρος ρε παιδια, να μη χρειαζεται παλτο δλδ....

Έλα ρε συ σοβαρά?Η αλήθεια είναι πώς το καλοκαίρι απογοητεύτηκα.... από το 2012 είχα να πάω και το νησί είχε αλλάξει πολύ.....έχασε αυτήν τη ροκ ταυτότητα που είχε κάποτε!Ευτυχώς υπάρχει ακόμα το Hellios και ο Άγγελος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έλα ρε συ σοβαρά?Η αλήθεια είναι πώς το καλοκαίρι απογοητεύτηκα.... από το 2012 είχα να πάω και το νησί είχε αλλάξει πολύ.....έχασε αυτήν τη ροκ ταυτότητα που είχε κάποτε!Ευτυχώς υπάρχει ακόμα το Hellios και ο Άγγελος!!!

Αλλαξε ναι, εγινε πιο κυριλε λιγο (μεχρι καποια ωρα βεβαια:P ) αλλα εμενα μου αρεσει πολυ. Καλα το αγαπω κιολας και θεωρω οτι εχει απιστευτη φυσικη ομορφια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια Πολλά!

Τελικά την έβγαλα μια βόλτα τη μικρή σήμερα. Ψιχαλιζε λίγο αλλά δ πτοουμαστε. Είχε όμως πολύ κρυο. Μέχρι κ σκούφο της έβαλα π τ είχα μαζέψει.

Κυκλάδες μόνο μήλο έχουμε πάει. Επειδή μέναμε σε νησί μέχρι τ 2014 δ φεύγαμε καλοκαίρι οπότε δ κάναμε κ διακοπές αλλού. Δ έχουμε γυρίσει πολλούς καλοκαιρινούς προορισμούς. Που θα παει ομως; κπ στιγμή θα πάμε κ εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αλλαξε ναι, εγινε πιο κυριλε λιγο (μεχρι καποια ωρα βεβαια:P ) αλλα εμενα μου αρεσει πολυ. Καλα το αγαπω κιολας και θεωρω οτι εχει απιστευτη φυσικη ομορφια!!!

Κι εγώ.....πρώτη φορά που πήγα λέω αυτό είναι το νησί μου και πήγαινα σερί 3 χρόνια.Γνώρισα πολύ κόσμο αλλά πέρσυ απογοητεύτηκα πραγματικά.....παντού γαβ γαβ και πιου πιου άσε δε τα μεζεδοπωλεία που έκλεισαν και τα πειραν άσχετοι στο γιαλό! Τι να πω μακάρι κάποια στιγμή να γίνει ξανά ανθρώπινο..... δεν του αξίζει όλο αυτό με τα γκρουπ των ξένων που τα κάνουν παντού μπάχαλο.Ούτε στην Κω και τη Ρόδο τόσο πολύ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...