Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Χαχαχαχαχα τώρα το έψαχνα και διάβαζα αυτό ακριβώς!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα τώρα το έψαχνα και διάβαζα αυτό ακριβώς!?

ειμαι του ευρυτερου χωρου ακου με που σου λεω (αν και με εργατικο δεν ασχολουμαι ΚΑΘΟΛΟΥ), αλλα εντάξει τουλάχιστον μεσες ακρες κατι μπορώ να πω και εκει. Παντως σου εκατσε πολυ καλα να μην εισαι τωρα. Επισης ακου με :P Και να μεινεις σε δυο μηνες πχ. Λουκουμακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat το βάζω στο πρόγραμμα χαχαχαχαχα!!!??

Koritsi pws pas esu?egw ponaga apo xtes san periodou ponous kai simera eida liga xrisokafe ugra twra pali tipota aurio perimenw..kai perimenw me agwnia ti lete na einai ?den ti exw xanapathei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsi pws pas esu?egw ponaga apo xtes san periodou ponous kai simera eida liga xrisokafe ugra twra pali tipota aurio perimenw..kai perimenw me agwnia ti lete na einai ?den ti exw xanapathei...

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση..... μπεζ εχθές λίγο πιο σκούρο σήμερα.....προφανώς έρχεται (σε μένα τουλάχιστον που κάθε μήνα έχω 2-3 μέρες πριν τέτοια). Υπομονηηηηη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsi pws pas esu?egw ponaga apo xtes san periodou ponous kai simera eida liga xrisokafe ugra twra pali tipota aurio perimenw..kai perimenw me agwnia ti lete na einai ?den ti exw xanapathei...

Άντε να έρθουν μαζεμένα τα καλά νέα,κορίτσια!!

Έχω ακούσει κοπέλες που είχαν τέτοια υγρά και όντως ήταν έγκυος..Αλλα η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική..Οποτε,ποτέ δεν ξέρεις..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση..... μπεζ εχθές λίγο πιο σκούρο σήμερα.....προφανώς έρχεται (σε μένα τουλάχιστον που κάθε μήνα έχω 2-3 μέρες πριν τέτοια). Υπομονηηηηη!!!!!

Upomonhhh den les tipotaaa...ante na ximerosei kai to avrioo mipws mou erthei kai skasw epitelous..kathe mina kai diaforetika simptomata..eleos pia paizei me ton pono mou..xaxaxa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena88 είπε:

Άντε να έρθουν μαζεμένα τα καλά νέα,κορίτσια!!

Έχω ακούσει κοπέλες που είχαν τέτοια υγρά και όντως ήταν έγκυος..Αλλα η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική..Οποτε,ποτέ δεν ξέρεις..???

Aaaaxxx koritsi mou makari na einai autoo...tis teleutaies 10 meres 3 me 4 fores eixa ponous periodou kai periodos pouthena kai simera eixa kati ugra(psilovlenoules)xrisokafe...kati pou den to xanaeixa sinithos vlepw aima..pppff ante na doumee♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χαρα123 είπε:

Upomonhhh den les tipotaaa...ante na ximerosei kai to avrioo mipws mou erthei kai skasw epitelous..kathe mina kai diaforetika simptomata..eleos pia paizei me ton pono mou..xaxaxa..

Αυτό ακριβώς έλεγα εχθές......ειδικά αυτόν το μήνα πέθανα πραγματικά.....από την ωορρηξία μέχρι τώρα πονακια μια δεξιά,μια αριστερά,τραβήγματα και κάτι σαν..... γαργαλημα θα το χαρακτήριζα.

@Rena88 μπα για μένα πάει κι αυτός ο μήνας κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Αυτό ακριβώς έλεγα εχθές......ειδικά αυτόν το μήνα πέθανα πραγματικά.....από την ωορρηξία μέχρι τώρα πονακια μια δεξιά,μια αριστερά,τραβήγματα και κάτι σαν..... γαργαλημα θα το χαρακτήριζα.

@Rena88 μπα για μένα πάει κι αυτός ο μήνας κορίτσι! 

Koritsaki mou koita simptosh..mwlis piga toualeta kai hrthe h akatanomasth..euxomai se sena na min erthei...♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Αυτό ακριβώς έλεγα εχθές......ειδικά αυτόν το μήνα πέθανα πραγματικά.....από την ωορρηξία μέχρι τώρα πονακια μια δεξιά,μια αριστερά,τραβήγματα και κάτι σαν..... γαργαλημα θα το χαρακτήριζα.

@Rena88 μπα για μένα πάει κι αυτός ο μήνας κορίτσι! 

Εσύ, @zoi.ko έχεις αλλά αυτό το μήνα!!Ξεκινά δουλίτσα με το καλο και τον άλλο μήνα θα έρθουν και τα καλά τα νέα!!???

Πάντως κι εγω το προηγούμενο μήνα απογοητεύτηκα...Ειχα πολλούς πόνους μετά την ωορρηξία και 6 μέρες καθυστέρηση και είχα αναθαρρησει λίγο..Αλλα η γιατρός μου μου είπε ή ότι έπαιξε καμία βιοχημική ή ότι με έφαγε το άγχος μου..Ποτε δεν θα μάθουμε..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 σοβαρά μιλάς?Αυτό που σε πολλές περιπτώσεις γιατροί από διάφορες ειδικότητες δεν ξέρουν η δε μπορούν να πουν με σιγουριά με τρελαίνει! Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστααααα!!!

@Χαρα123 είπαμε κουράγιο!Μακάρι αλλά δεν το βλέπω....από πονακια πάω πολύ καλά οπότε έρχεται η κοκκινομάλλα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Rena88 σοβαρά μιλάς?Αυτό που σε πολλές περιπτώσεις γιατροί από διάφορες ειδικότητες δεν ξέρουν η δε μπορούν να πουν με σιγουριά με τρελαίνει! Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστααααα!!!

@Χαρα123 είπαμε κουράγιο!Μακάρι αλλά δεν το βλέπω....από πονακια πάω πολύ καλά οπότε έρχεται η κοκκινομάλλα!?

Κοίτα..Απο τη μια λέω καλύτερα που δεν είχα δει θετικό τεστ και μετά να μου έλεγαν ότι ήταν βιοχημική αποβολή γιατί δεν θέλω να φανταστώ την απογοήτευση μου..Απο την αλλη θα ήξερα ότι τουλάχιστον μπορώ να συλλάβω οπότε θα είχα προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα..Τεσπα..Δυστυχως και οι γιατροί δεν είναι μάγοι για να τα γνωρίζουν όλα..

Ας το δούμε θετικά..Μπορει μαζί με την άνοιξη να έρθει και ο πελαργός για εμάς..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κοίτα..Απο τη μια λέω καλύτερα που δεν είχα δει θετικό τεστ και μετά να μου έλεγαν ότι ήταν βιοχημική αποβολή γιατί δεν θέλω να φανταστώ την απογοήτευση μου..Απο την αλλη θα ήξερα ότι τουλάχιστον μπορώ να συλλάβω οπότε θα είχα προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα..Τεσπα..Δυστυχως και οι γιατροί δεν είναι μάγοι για να τα γνωρίζουν όλα..

Ας το δούμε θετικά..Μπορει μαζί με την άνοιξη να έρθει και ο πελαργός για εμάς..??

ακριβως οπως τα λες ειναι. χιχιχι. Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα αυτες οι αποκαλυψεις. Αλλά τελοσπαντων, πονταρουμε στον καλο καιρο και στις ωραιες μερες γενικοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα σου πω που περασα παλινδρομη και βιοχημική, ότι η στεναχώρια και η απογοήτευση μου είναι μεγαλύτερη από πριν. Ειδικά όταν έφτασα 8 εβδομάδων και έχασα το μωρό μου...δεν μπορώ να το ξεχάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 ας έρθει αυτός ο άτιμος πελαργός κι ας είναι οτι εποχή θέλει. Ναι έχεις δίκιο......για να είμαι όμως ειλικρινής εγώ προσωπικά αν είχα περάσει κάτι τέτοιο θα ήθελα να ξέρω αν ήταν...... τέλος πάντων προχωράμε και όχι άγχος.Δεν είναι εύκολο το ξέρω (σου μιλάει το τέρας ψυχραιμίας ?) όμως και τόσο καιρό με το άγχος τι καταφέραμε? Τουλάχιστον αν προσπαθήσουμε να αποβάλουμε έστω και λίγο είναι σίγουρα υπέρ μας!Χαλαρά λοιπόν κι αν είναι να'ρθει θε να ρθει!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Εγω θα σου πω που περασα παλινδρομη και βιοχημική, ότι η στεναχώρια και η απογοήτευση μου είναι μεγαλύτερη από πριν. Ειδικά όταν έφτασα 8 εβδομάδων και έχασα το μωρό μου...δεν μπορώ να το ξεχάσω 

επειδή και εγώ πέρασα παλίνδρομη, για κάποιο λόγο δεν έχω στενοχώρια για το ίδιο το γεγονός, καθώς εμπιστευομαι πολύ τη φύση, άρα απλά αποδέχτηκα ότι είμαι γκαντέμω, όσο για το μέλλον. Δηλαδη αν υπήρχε κάποιος που θα μου εγγυηθεί ότι δε θα ξανασυμβεί, θα ήμουν πολύ κουλ. Το μεγάλο πρόβλημα μετά από τέτοιες εμπειρίες είναι το άγχος/φόβος για το μέλλον και για το αν θα σου ξανασυμβεί. Χτες έβλεπα ένα βιντεάκι με την Τσιμτσιλή (ποιος θα μου το έλεγε οτι θα την αποθέωνα :P ) που μιλούσε για την εμπειρία της με τις αποβολές πριν κανει το πρώτο παιδί της, και ήταν αληθινά σα να με άκουγα. Για κάποιο λόγο μου έκανε πολύ καλό που το είδα, ειδικά μια και τώρα η συγκεκριμένη κυοφορεί το τρίτο. Θα πρότεινα να το δει όποια έχει ανάλογη εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

@Rena88 ας έρθει αυτός ο άτιμος πελαργός κι ας είναι οτι εποχή θέλει. Ναι έχεις δίκιο......για να είμαι όμως ειλικρινής εγώ προσωπικά αν είχα περάσει κάτι τέτοιο θα ήθελα να ξέρω αν ήταν...... τέλος πάντων προχωράμε και όχι άγχος.Δεν είναι εύκολο το ξέρω (σου μιλάει το τέρας ψυχραιμίας ?) όμως και τόσο καιρό με το άγχος τι καταφέραμε? Τουλάχιστον αν προσπαθήσουμε να αποβάλουμε έστω και λίγο είναι σίγουρα υπέρ μας!Χαλαρά λοιπόν κι αν είναι να'ρθει θε να ρθει!?

 

Αυτο ακριβώς οπως τα λες με το άγχος. Νομίζω είναι το κλειδί. Μέχρι και ο γιατρός μου το είπε. Άντε καλή αρχή και ας έρθουν όλα οποτε είναι να έρθουν για να....μεινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες σε ολες!!!!!!

@zoi.ko καλη αρχη κοριτση μου σημερα θα πανε ολα τελεια!!!

κοριτσια εγω αδιαθετησα την νυχτα πρωτη φορα μου συνεβει αλλα για ολα υπαρχει πρωτη φορα χαχαχαχαχαχ!!!!!!!!! παμε για αλλα πιο μεγαλα!!!! να ειμαστε καλα και θα ερθει !! αλλωστε σας αφηνω εγω ολες μαζι θα φουσκωσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

καλημερες σε ολες!!!!!!

@zoi.ko καλη αρχη κοριτση μου σημερα θα πανε ολα τελεια!!!

κοριτσια εγω αδιαθετησα την νυχτα πρωτη φορα μου συνεβει αλλα για ολα υπαρχει πρωτη φορα χαχαχαχαχαχ!!!!!!!!! παμε για αλλα πιο μεγαλα!!!! να ειμαστε καλα και θα ερθει !! αλλωστε σας αφηνω εγω ολες μαζι θα φουσκωσουμε!!!

κοιτα ας ερθει οποτε ειναι να ρθει για να εξελιχθει ομαλα και καλα...Αλλα επειδη πρεπει να βλεπουμε και το θετικο του πραγματος, ε, αν μεινει εγκυος καποια εκει Τελος ανοιξης ή μεσα στο καλοκαίρι, θα ειναι πολύ ανάλαφρη μέσα στις ζέστες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα ναι οντως να σου πω το σκεφτομουνα και εγω αυτο !!!!!!!!!! ναι μωρε ας ερθει και να ειναι τυχερη και ας ερθει και δεκαπενταυγουστο !!!!!!!!!! να σου πω δε απογοητευτηκα αληθεια λεω οκ παμε για αλλα !! ετσι και αλλιως και να κλαψω και να στεναχωρεθω θα μεινω εγκυος οχι οποτε τρελιτσα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Χαίρομαι που είστε αισιόδοξες κορίτσια, μόνο έτσι πάει παρακάτω η ζωή.
Καλή αρχή @zoi.ko

εσυ τι κανεις κοριτση μου πως πας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

εσυ τι κανεις κοριτση μου πως πας???

Ευτυχώς καλά. Αίμα δεν ξαναείδα, χαπακώνομαι και ξεκουράζομαι. Από δευτέρα λέω να πάω για δουλειά. Ο γιατρός δεν μου το απαγόρευσε. Θα έχω καμιά ώρα οδήγηση την ημέρα, αλλα άν νιώθω κούραση μπορώ να μένω στους γονείς μου. Με κόσμο  θα έχω να κάνω, αλλα δουλεια γραφείου. Μιας και από την δουλειά που αποχώρησα μου χρωστάνε πααααρα πολλά λεφτα, το να δουλέψω τώρα είναι η μόνη ευκαιρία να βγάλω κάποια χρήματα για το μπεμπε. ουφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...