Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@zoi.ko εισαι ετοιμη βουρ λοιπον ελπιζω να ειναι κοντα στο σπιτι σου να μην ταλαιπωριεσαι στα περα δωθε!!!! συμφωνω εμας σχεδον ολοι φιλοι μας ειναι εξωτερικο και πιστεψε με ολοι θα θελανε πολυ να ειναι εδω να δουλευουν εδω και να ζουν οπως τους αξιζει αλλα δυστηχως!! και εμεις το εχουμε σκεφτει να την κανουμε αλλα ακομα ειμαστε οκ και λεμε ας το παλεψουμε εδω και βλεπουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 κι εγώ δε θα έλεγα όχι στο να φύγω! Ο άντρας μου ούτε να το συζητήσει.....έχει συγγενείς Γερμανία, είχε πάει όταν απολύθηκε από φαντάρος αλλά άντεξε 8 μήνες μόνο.Δε φεύγει με τίποτα! Εμένα οι περισσότεροι είναι εδώ αλλά έχουν φύγει από Αθήνα.... η κολλητή μου έφυγε το 2012 που έκλεισε η εταιρεία που δούλευε,πήγε να δουλέψει σεζόν Λευκάδα και έμεινε εκεί. Κάποιοι άλλοι γνωστοί Θεσσαλονίκη, άλλοι Πάτρα, κάποιοι άλλοι Κρήτη..... τι να πεις.... προσωπικά λέω και μη χειρότερα όμως κατά βάθος ξέρω ότι το βαρέλι έχει πολύ ακόμα για να πιάσουμε πάτο! Υπομονή μόνο..... τίποτε άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko βοηθεια μας γιατι βλεπω οτι αποκτησαμε εννοιες και απο εξωτερικης πλευρας και δε μαρεσουν και γενικα αντι να καλυτερευουμε μαλλον προς τα πισω παμε υγεια και τα χερια μας να ειναι καλα!!!!! εμενα θελει γιατι εχει γεννηθει και μεγαλωσει εξω αλλα αγαπα την πατριδα μας που για αυτο και εμεινε εδω βεβαια τα καλα τα χρονια ηρθε αλλα λεει θα τα εξαντλησουμε ολα και μετα εξω!!!! κοριτσι μου για ολο το κοσμο να παμε καλα ευχομαι γιατι ειναι κριμα και ωραια χωρα εχουμε και σωστους ανθρωπους θελω να πιστευω εχουμε και ειναι κριμα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 μακάρι για ολο τον κόσμο δεν το συζητώ αλλά είμαι αρκετά ρεαλιστρια......εδώ έχουν υπογράψει μνημόνια για αλλά 100 χρόνια σχεδόν.Δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι γενικότερα..... τουλάχιστον όμως ας φτιάξουν λίγο τα εργασιακά ρε παιδί μου.Με τους σημερινούς βασικούς μισθούς όχι οικογένεια και σπίτι δε μπορείς να κρατήσεις αλλά ούτε τον εαυτό σου καλά καλά δε συντηρείς.Οι μισθοί μειώνονται συνεχώς και όλα τα υπόλοιπα αυξάνονται......ε δεν προοδεύει μια χώρα ετσι κακά τα ψέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko συμφωνω απολυτα πρεπει γενικα υπαρξει μια κινηση στην αγορα εμεις αντι να ανοιγουνε δουλειες κλεινουν εμ ετσι δε προχωραει το εμποριο και η αγορα αστα!!!! βοηθεια μας και η ελπιδα πεθαινει τελευταια που λεμε!!!! και τι να κανεις να μην προχωρησεις την ζωη σου δε γινεται !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 άστο άστο γιατί.....θα τρελαθούμε στο τέλος!Αλλάζουμε θέμα!?

Εμένα κορίτσια άρχισαν τα προεορτια..... θα είμαι τις πρώτες μέρες στη δουλειά περιοδευον! Για να είμαι ειλικρινής βέβαια ένα άγχος το είχα μπας και......τώρα που βρήκα δουλειά, για να μην νομίζουν ότι έκανα κάτι εσκεμμένα κυρίως.Πάμε τώρα τον επόμενο μήνα πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko να σου πω οτι σε σκεφτομουνα στο θεμα αυτο ??? καλα εσκεμενα πως να το κανεις???? δλδ ηξερες οτι εμεινες εγκυος ??? που σε πηρανε τηλ προχθες !!! ρε συ εγω τπτ ουτε καν ετσι κανενα πονακι που παντα ειχα πριν τπτ !! περιμενω σημερα αυριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 όχι μωρέ απλά αν δε μου ερχόταν θα ήταν λίγο κάπως να πήγαινα πχ Δευτέρα-Τρίτη να τους πω ξέρετε είμαι έγκυος.Μπορεί να σκεφτοντουσαν ότι το ήξερα και δεν τους το είπα νωρίτερα για να με προσλάβουν.Πίστεψε με έχω δει όλα αυτά τα χρόνια στη δουλειά πολλά και ειδικά μετά την προηγούμενη εταιρεία που δούλευα.....όλα μου φαίνονται πιθανά!

Κάτι μπεζ καφέ είδα βέβαια αλλά..... είναι τόσο γνώριμα!? Αχ μακάρι βρε κοριτσάκι μου να μας πεις ευχάριστα στο εύχομαι ολόψυχα!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.koκαλα σαυτο εχεις να δικιο τωρα το σκεφτηκα οτι δε τους το πες εχεις δικιο!!! για να δουμε τι θα δουμε κραταω μικρο καλαθι να σου πω γιατι αυτο το μηνα δε καναμε και πολυ στις μερες ξερεις ειχαμε πριν και μετα πιο πολλες!!! εγω μακαρι και ευχομαι να εισια και εσυ!!!!! και θα πας στην δουλεια και θα τους πει τα παιδια ειναι τυχη θα φερει δουλεια στο μαγαζι!!!!!! οπως λεει και ενας πελατης μας το ελεγε σε μια συδελφο που ηταν εγκυος της ελεγε οποτε ερχοταν εσυ εισαι το γουρι εδω με την κοιλιτσα σου την φουσκωμενη χαχαχαχαχαχα και γελαγαμε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 οι πελάτες το έχουν για καλό (όπως και είναι άλλωστε),τα αφεντικά όμως (όχι όλα εννοείται) το βλέπουν με στραβό μάτι. Ας γίνει όμως και ας είναι και μετά από 2-3.....όσους τέλος πάντων μήνες θέλει χαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.koκαλα τα αφεντικα καποια ειναι μεγαλοι μ............. αλλα εμεις θα παρουμε το θετικοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!! καλε ας ερθει εκει θα τα χαλασουμε !!!!!!! ασε τωρα ο καιρος καλοκαιριαζει εχεις και πιο ευκολα να φορας στην εγκυμοσυνη ενα ωραιο φορεματακι  μια φουστιτσα ενα μπλουζακι απο το χειμωνα αντε βρεις παλτα παντελονια μας συμφερει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@zoi.koκαλα τα αφεντικα καποια ειναι μεγαλοι μ............. αλλα εμεις θα παρουμε το θετικοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!! καλε ας ερθει εκει θα τα χαλασουμε !!!!!!! ασε τωρα ο καιρος καλοκαιριαζει εχεις και πιο ευκολα να φορας στην εγκυμοσυνη ενα ωραιο φορεματακι  μια φουστιτσα ενα μπλουζακι απο το χειμωνα αντε βρεις παλτα παντελονια μας συμφερει!!!!!

Χαχαχαχαχα α έχεις περάσει σε άλλο επίπεδο εσύ χαχαχαχαχα!!!!! Πάντως χωρίς πλάκα και λόγω ηλικίας και λόγω αθλητισμού είσαι από τις κοπέλες που πιστεύω 1000% ότι δε θα έχεις κανένα θέμα και θα σου έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko χαχαχαχα τι να κανω ολα τα σκεφτομαι ειμαι και του προγραματισμου!!!!! εχω μια κυρια γνωστη ξερεις τι ειπε λοιπον μια φορα αυτο που θελεις να σου συμβει πρεπει να το σκεφτεσαι να το ονειρευεσαι πως ειναι τι θα κανεις σε λογικα  πλαισια ετσι και ετσι το φερνεις πιο κοντα σου!!! δε ξερω αμα βοηθαει παντως ειναι δωρεαν οποτε μπορω να ονειρευομαι!!!!!! μακαρι κοριτση για ολες μας!!!! ασε τωρα γιατι εχω κοψει τα πολλα πολλα κατι ελεφρυα κανω χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko Καλη αρχη στην δουλεια και το σπορι δεν πειραζει, τον επομενο μηνα!

Κοριτσια ξερει καποια, επαναληψη των εξετασεων ποτε γινεται; Εννοω για τις αιματος που εκανα στον προγεννητικο. Εχω ενα αγχος με καποιες τιμες...γλυκοζη αλλα και τον σιδηρο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπη αυτές τις κανουμε καθε μήνα, αιματοκρίτη, φεριτίνη, γλυκόζη όρου κ ουρα. @Μπλε δεν στις εχει ξαναδώσει ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

Αγαπη αυτές τις κανουμε καθε μήνα, αιματοκρίτη, φεριτίνη, γλυκόζη όρου κ ουρα. @Μπλε δεν στις εχει ξαναδώσει ο γιατρός σου;

Οχι! Τι φαση; Δεν μου εχει αναφερει τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Αμ θα της το πω! Στην 12η ειμαι τωρα.

Λογικά στο επόμενο ραντεβου θα στις δωσει. Ηδη επρεπε βασικά... Εγω σκέψου πως επειδη δεν εχω αντισώματα στο τοξόπλασμα όπως είχες δειξει ο προγεννητικός, μου γράφει κ για το τοξόπλασμα καθε μηνα κ κανω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

Ειμαι 16η κ εχω κανει ηδη 2 φορες μετα τον προγεννητικό κ μεχρι τις 02/04 που εχω παλι ραντεβου μου τις εχει γράψει  παλι 

Αυτο, αυτο με εκνευριζει οτι με φρικαρει και με τρομοκρατει να προσεχω αλλα απ'την αλλη δεν βλεπω να κοιταμε τα σοβαρα! Μου φαινεται απλα θα παω εγω να τις κανω παλι να τελειωνουμε. Σ' ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Αυτο, αυτο με εκνευριζει οτι με φρικαρει και με τρομοκρατει να προσεχω αλλα απ'την αλλη δεν βλεπω να κοιταμε τα σοβαρα! Μου φαινεται απλα θα παω εγω να τις κανω παλι να τελειωνουμε. Σ' ευχαριστω!

Τι να πω ; Μηπως κ σε αυτο αλλαζει απο γιατρο σε γιατρο; Παντως εμενα κ η κολλητή μου που ειναι 6 μηνών κ ειναι σε αλλο γιατρο παλι τις κανει μηνιαίως τις βασικές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

@anni7 άστο άστο γιατί.....θα τρελαθούμε στο τέλος!Αλλάζουμε θέμα!?

Εμένα κορίτσια άρχισαν τα προεορτια..... θα είμαι τις πρώτες μέρες στη δουλειά περιοδευον! Για να είμαι ειλικρινής βέβαια ένα άγχος το είχα μπας και......τώρα που βρήκα δουλειά, για να μην νομίζουν ότι έκανα κάτι εσκεμμένα κυρίως.Πάμε τώρα τον επόμενο μήνα πάλι!

καλη αρχη!! ΝΑ ξερεις το σκεφτομουν αυτο που λες, και καλυτερα να σου ρθει κανα δυο μηνες μετα, για να μη θεωρηθεί ότι το ήξερες και υπαίτια το απέκρυψες. Μια χαρά ταιμινγκ ειναι θα με θυμηθεις οταν με το καλο. (θα χεις και προστασια για πολυ καιρο μετα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλη αρχη!! ΝΑ ξερεις το σκεφτομουν αυτο που λες, και καλυτερα να σου ρθει κανα δυο μηνες μετα, για να μη θεωρηθεί ότι το ήξερες και υπαίτια το απέκρυψες. Μια χαρά ταιμινγκ ειναι θα με θυμηθεις οταν με το καλο. (θα χεις και προστασια για πολυ καιρο μετα).

Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν......όμως ρε συ σίγουρα ισχύει ακόμα? Μου κάνει εντύπωση που εκείνη η κυρία χωρίς να με ξέρει μου το είπε.Μπας ετοιμάζουν τίποτα οι καρεκλοκένταυροι εκεί πάνω......τεσπα θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν......όμως ρε συ σίγουρα ισχύει ακόμα? Μου κάνει εντύπωση που εκείνη η κυρία χωρίς να με ξέρει μου το είπε.Μπας ετοιμάζουν τίποτα οι καρεκλοκένταυροι εκεί πάνω......τεσπα θα δείξει!

http://www.nomikosodigos.info/guide/simple-legal/884-firing-a-pregnant-employee

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...