Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Kat-CatΚοιτα εμένα μου το έδωσε εξαρχής χωρις κανενα θεμα ουτε με την προγεστερονη μου ουτε τπτ. Προληπτικά κ μονο κ προληπτικά κ μονο το συνεχίζω κ γι’αυτο παιρνω μονο 1.

η κολλητή μου που ειχε θεμα με αποκόλληση έπαιρνε 6 την ημέρα!!! Αντιλαμβάνεσαι μαστουρα... ΑΛΛΑ οταν τα γυρισε κολπικά ηταν σαν να μην έπαιρνε τπτ. Βεβαια ο γιατρός θα σε κατατοπίσει καλυτερα, αν σε περίπτωση στα δωσει σε ποσότητα (που το αντεύχομαι) πες του το εξαρχής να τα παίρνεις κολπικά μην ταλαιπωρηθείς 

ναι θα του το πω. Για να δουμε και τι θα μου πει. Ευχαριστω πολυυυυ. Καλα 6 τη μερα.....ασε, ουτε να το σκεφτομαι. αχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η atha_g είπε:

Ναι δεν εχω δει ξανα καφε, μη φοβασαι βρε εσυ μπορει να μην τα χρειαστεις

Καλημέρα , αλήθεια, δεν σου  πρότεινε να τα βάζεις κολπικά? Υπάρχει πρόβλημα σε αυτό?
Εγώ στην "άτυχη" εγκυμοσύνη μου που τα έπαιρνα, χωρίς βέβαια να δω αίμα, μόνο λόγω πόνων περιόδου μου τα έδωσε, τις πρώτες φορές που τα πήρα κανονικά από το στόμα πήγα για δουλειά και ήμουν στον κόσμο μου..
Ακόμα απορώ που βρήκα τη δύναμη και δούλεψα.. Βέβαια τα έπαιρνα στις 9:00 και έως τις 12:00 τα συμπτώματα είχαν υποχωρήσει κάπως.. Μετά τα έβαζα κολπικά γιατί δεν παλευόταν η κατάσταση.. Έπαιρνα και 2 την ημέρα ..
1 πρωί 1 βράδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα!!! :D  Mάλλον αυτό το συναίσθημα υπάρχει σε όλες τις κοπέλες την πρώτη φορά που κάνουν τα τεστάκια,
επειδή οι επαφές είναι πιο στοχευμένες... Εγώ νοιώθω από την προηγούμενη εβδομάδα που σας τα έλεγα πονάκια σαν περιόδου χαμηλά στην κοιλίτσα , κάποιες φορές τραβηγματάκια αριστερά και δεξία και πόνοι στη μέση όταν κουράζομαι... τώρα έχω αρχίσει να νοιώθω και ενοχλήσεις στο στομάχι το βράδυ και το πρωί.. όχι αναγούλες , απλά ενοχλήσεις όταν κάτι φάω και κάποιες φορές σιελόρροια.. χαχαχαχα και αν μου πείτε και κάποιο άλλο σύμπτωμα σας θα το νοιώθω κι αυτό!!!! Κατά φαντασίαν έγκυος δηλαδή.. Αχχχχ!!! κορίτσια τι σου είναι το μυαλό..
Συμφωνείτε οτι αυτή η εβδομάδα δεν περνάει με τίποτα??

και σε σενα και στη @ scooby και σε οσες προσπαθουν ευχομαστε τα καλυτερα. Να σας πω για να μην ψαχνετε συμπτωματα, οτι εγω πχ δεν ειχα τιποτα. Ζερο. Μηδεν. Ακομα και τωρα που τελειωνω την 6η εβδομαδα, περα απο ενα ψιλοχαλασμενο στομαχι δε νιωθω τιποτα αλλο. Σημερα λιγο ατονη περισσοτερο. Παντως τη βδομαδα που το εμαθα δεν ειχα ουτε καν αυτο. Οποτε ουτε να απογοητευεστε με τα συμπτωματα ουτε τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

@Kat-Cat Εύχομαι να βγάλεις ολη την εγκυμοσυνη με 1 την ημέρα κ αυτο προληπτικά!!! Αυριο φερε μας ευχάριστα νεα παρακαλώ!!!! 

Μακαρι, αν και φοβαμαι επειδη η αληθεια ειναι οτι κωλο δεν ειχα βαλει κατι, οτι θα μου πει κατι. Αλλα ας ειναι εστω το πιο λαιτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

και σε σενα και στη @ scooby και σε οσες προσπαθουν ευχομαστε τα καλυτερα. Να σας πω για να μην ψαχνετε συμπτωματα, οτι εγω πχ δεν ειχα τιποτα. Ζερο. Μηδεν. Ακομα και τωρα που τελειωνω την 6η εβδομαδα, περα απο ενα ψιλοχαλασμενο στομαχι δε νιωθω τιποτα αλλο. Σημερα λιγο ατονη περισσοτερο. Παντως τη βδομαδα που το εμαθα δεν ειχα ουτε καν αυτο. Οποτε ουτε να απογοητευεστε με τα συμπτωματα ουτε τιποτα!

Ούτε στην αρχή κάποιο τσίμπημα , κάποια ενόχληση στην κοιλίτσα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Ούτε στην αρχή κάποιο τσίμπημα , κάποια ενόχληση στην κοιλίτσα????

 Ειχα τις 2 μερες πριν που ηταν να αδιαθετησω αυτο το μουδιασματακι που νιωθουμε οταν μας ερχεται περιοδος,  και κατι μπεζ/καφε που παντα εχω προεορτια περιοδου, φορεσα τη σερβιετα μου κανονικα να φανταστεις αλλα δεν ηρθε ποτε. Αλλα ουτε καν πονους ή τσιμπηματα που λενε οτι νιωθεις που μεγαλωνει η μητρα κλπ. Τουλαχιστον ακομα δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ , είχα πει στον άντρα μου τα εξής : << την επόμενη φορά δεν θα κάνω το ίδιο λάθος, δεν θα ψαχτώ από την πρώτη μέρα που περιμένω περίοδο, ούτε τεστ θα κάνω. Κατευθείαν χοριακή και με 1 εβδομάδα καθυστέρηση>>!!!
Οπότε τώρα η καλή σου , πήγα και πήρα ένα τεστ κρυφά.. θα με κράζει και με το δίκιο του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Εν τω μεταξύ , είχα πει στον άντρα μου τα εξής : << την επόμενη φορά δεν θα κάνω το ίδιο λάθος, δεν θα ψαχτώ από την πρώτη μέρα που περιμένω περίοδο, ούτε τεστ θα κάνω. Κατευθείαν χοριακή και με 1 εβδομάδα καθυστέρηση>>!!!
Οπότε τώρα η καλή σου , πήγα και πήρα ένα τεστ κρυφά.. θα με κράζει και με το δίκιο του.. 

Ε, ενταξει μια βδομαδα δεν κρατιεται καμια. Θεωρω βεβαια τελειως λαθος τα τεστ αρκετες μερες πριν την περιοδο. απο τη μερα της περιοδου, ιδανικα με μια μερα ή δυο καθυστερηση (αν υπαρχει σταθερος κυκλος βεβαια), ειναι το καλυτερο. Τωρα μια βδομαδα πια αντεχει. Εμενα ηταν τοσο σταθερος ο κυκλος μου, με ραντεβου, που ηξερα οτι αν δεν ερθει τη μερα που ειναι να ρθει κατι συμβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

 Ειχα τις 2 μερες πριν που ηταν να αδιαθετησω αυτο το μουδιασματακι που νιωθουμε οταν μας ερχεται περιοδος,  και κατι μπεζ/καφε που παντα εχω προεορτια περιοδου, φορεσα τη σερβιετα μου κανονικα να φανταστεις αλλα δεν ηρθε ποτε. Αλλα ουτε καν πονους ή τσιμπηματα που λενε οτι νιωθεις που μεγαλωνει η μητρα κλπ. Τουλαχιστον ακομα δεν ξερω.

Ίσως να είναι και ψυχολογικό αυτό που νοιώθουμε.. τι να σου πω τώρα? Πάντως έχω τους ίδιους πόνους που είχα και στην 1η :( πφφφφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Ίσως να είναι και ψυχολογικό αυτό που νοιώθουμε.. τι να σου πω τώρα? Πάντως έχω τους ίδιους πόνους που είχα και στην 1η :( πφφφφφφ 

ουτως ή αλλως η καθε μια εχει αλλα συμπτωματα. Ακουγα κοπελες που εγραφαν οτι ειχαν αναγουλες πχ πριν καν την καθυστερηση. Δεν ξερω αν τις ειχαν ή οντως ειναι ψυχολογικο, παντως τις ενιωθαν. Νομιζω παντως τα πιο ασφαλη αν μπορουμε να πουμε ετσι συμπτωματα ειναι αυτα τα πονακια της περιοδου, που βεβαια προμηνουν και περιοδο και εγκυμοσυνη οκ, αλλα συμβαινουν σχεδον παντα. Θεμα χρονου ειναι και σε σενα και σε πολλες αλλες κοπελες. Μαλιστα λιγου χρονου. Ευχομαι αυτου του μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ε, ενταξει μια βδομαδα δεν κρατιεται καμια. Θεωρω βεβαια τελειως λαθος τα τεστ αρκετες μερες πριν την περιοδο. απο τη μερα της περιοδου, ιδανικα με μια μερα ή δυο καθυστερηση (αν υπαρχει σταθερος κυκλος βεβαια), ειναι το καλυτερο. Τωρα μια βδομαδα πια αντεχει. Εμενα ηταν τοσο σταθερος ο κυκλος μου, με ραντεβου, που ηξερα οτι αν δεν ερθει τη μερα που ειναι να ρθει κατι συμβαινει.

εμ!!! πες του το εσύ!!!! Γιατί εγώ είμαι υπερβολική.. Εννοείται πως δεν την ξανά πατάω να το κάνω πριν..
Όπως τα λες, 1-2 μέρες μετά..και ίσως και 3 για να είμαι σίγουρη αν και μένα  ο κύκλος μου είναι πολύ σταθερός..
Ξέρεις όμως τι διαπίστωσα βλέποντας το πρόγραμμα του κινητού μου? Μπορεί ένα μήνα να είναι 27 τον άλλο μήνα 28 και τον άλλο 29 μέρες και ξανά από την αρχή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ουτως ή αλλως η καθε μια εχει αλλα συμπτωματα. Ακουγα κοπελες που εγραφαν οτι ειχαν αναγουλες πχ πριν καν την καθυστερηση. Δεν ξερω αν τις ειχαν ή οντως ειναι ψυχολογικο, παντως τις ενιωθαν. Νομιζω παντως τα πιο ασφαλη αν μπορουμε να πουμε ετσι συμπτωματα ειναι αυτα τα πονακια της περιοδου, που βεβαια προμηνουν και περιοδο και εγκυμοσυνη οκ, αλλα συμβαινουν σχεδον παντα. Θεμα χρονου ειναι και σε σενα και σε πολλες αλλες κοπελες. Μαλιστα λιγου χρονου. Ευχομαι αυτου του μηνα.

Να είσαι καλά!!!  Αύριο είναι η μέρα σου πάντως!!! Να ξέρεις θα έχω αγωνία και θα σου στέλνω πολλή θετική ενέργεια σαν να σε γνωρίζω.. :D 
Βρε κορίτσια θα κάνατε συνάντηση με κοπέλες απο εδώ μέσα? Το σκεφτόμουν σήμερα το πρωί οτι θα ήταν ωραίο να βρεθούμε κάποια στιγμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Να είσαι καλά!!!  Αύριο είναι η μέρα σου πάντως!!! Να ξέρεις θα έχω αγωνία και θα σου στέλνω πολλή θετική ενέργεια σαν να σε γνωρίζω.. :D 
Βρε κορίτσια θα κάνατε συνάντηση με κοπέλες απο εδώ μέσα? Το σκεφτόμουν σήμερα το πρωί οτι θα ήταν ωραίο να βρεθούμε κάποια στιγμή..

Εγώ θα έκανα. Είμαι και έτσι ως χαρακτήρας δηλαδη! Μου αρέσουν οι νέες γνωριμίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Να είσαι καλά!!!  Αύριο είναι η μέρα σου πάντως!!! Να ξέρεις θα έχω αγωνία και θα σου στέλνω πολλή θετική ενέργεια σαν να σε γνωρίζω.. :D 
Βρε κορίτσια θα κάνατε συνάντηση με κοπέλες απο εδώ μέσα? Το σκεφτόμουν σήμερα το πρωί οτι θα ήταν ωραίο να βρεθούμε κάποια στιγμή..

ΧΑ ΚΑΛΟ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑΑ! ΚΛΑΨ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω θα έκανα καλέ εννοειται! Μοιραζόμαστε τοσες ωρες αγωνίας συμβούλων άγχους χαράς κτλ που ειναι σαν να γνωριζόμαστε ηδη αλλωστε! Θα ειναι ωραιο να βρεθούμε ναιιιι!

καλα @Kat-Cat εμεις σιγουρα καποια στιγμη που ειμαστε κ κοντα!

@Irene_D εσυ που μενεις κοριτσι μου;

καλημερα @zoi.ko !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σε εσένα @NicolVall.

Εννοείται ότι θα ήταν ωραία......άλλωστε εγώ προσωπικά πετάω τη σκούφια μου για τέτοιες συναντήσεις και έχω βρεθεί και σε αρκετές (από κάτι ομάδες μουσικής στο fb). Μάλιστα έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε αλλά έκανα φιλίες που κρατάνε μέχρι σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας παρακολουθώ παραπάνω από ένα μήνα και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ! Εκφράζετε ακριβώς τις σκέψεις μου και νιώθω τη συμπαράσταση που δίνετε η μία στην άλλη! Όσο για μένα, είμαι 28, ξεκινήσαμε προσπάθειες εδώ και 5 μήνες και τον προηγούμενο προμηθεύτηκα τεστακια που πρότεινε η @Kat-Catκαι η @misofeggaroκαι περιμένω μεθαύριο ν'αδιαθετησω.... Ήμουν αισιόδοξη αλλά ξεκίνησαν τα προεορτια και απογοητευτηκα... Ειχα πόνους 5 μέρες πριν την αναμενόμενη και η βδομάδα δεν περνάει με τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Κ εγω θα έκανα καλέ εννοειται! Μοιραζόμαστε τοσες ωρες αγωνίας συμβούλων άγχους χαράς κτλ που ειναι σαν να γνωριζόμαστε ηδη αλλωστε! Θα ειναι ωραιο να βρεθούμε ναιιιι!

καλα @Kat-Cat εμεις σιγουρα καποια στιγμη που ειμαστε κ κοντα!

@Irene_D εσυ που μενεις κοριτσι μου;

καλημερα @zoi.ko !

Εγώ μένω Πειραιά.... 

Να το δούμε λοιπόν γιατί κι εγώ θα ήθελα να σας γνωρίσω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Εγώ μένω Πειραιά.... 

Να το δούμε λοιπόν γιατί κι εγώ θα ήθελα να σας γνωρίσω ?

Έλα ρε γειτόνισσα κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενουμε πολυ κοντα ολες οι ανωτερω να ξερετε...χιχιιχιχιχι, οποτε ευκολακι!

. @ OLY10 ε καποια στιγμη θα κατεβεις και εσυ κατω, οποτε θα μας το πεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έλα ρε γειτόνισσα κι εγώ!

Αααααα που είσαι εσύ?

Εγώ δεν είμαι κέντρο Πειραιά.. Π.Κοκκινιά  μένω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...