Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Scooby! μου λογικά κ τ προηγ μήνα έκανες πιο αργά ωορηξια γι αυτό κ ήταν λίγο μεγαλύτερος ο κύκλος σου αν θυμάμαι καλα. Μην αγχώνεσαι. 

Αυτές οι εφαρμογές βγάζουν ένα μέσο όρο βάση προηγ περιόδου κ όχι της παρούσας. Μην τις δίνετε κ πολύ σημασία σε γενικές γραμμές.

@Rena88 δεν πιστεύω πως υπάρχει κοπέλα π λέει τώρα κάνουμε ελεύθερα για παιδί κ δ έχει άγχος. Ο καιρός π προσπαθείτε είναι παρά πολύ λίγος. 

Εύχομαι σύντομα εγκυουλες όλες οι κοπέλες π προσπαθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου όμορφα να ξερετε τα διαβάζω ΟΛΑ και ας μην μιλαω πολύ. 

Σήμερα στον υπέρηχο ειδαμε μωρακι κανονικο σε μικρογραφία. Μου φαίνεται πολυ πιο αληθινό ξαφνικά!! Ολα καλα και ο πλακουντας. Το μόνο που μου ειπε ειναι οτι ειδε μια κυστουλα 4 εκατοστά,  λιγο κατω απ τον σάκο αλλα μου ειπε οτι θα φυγει με την εξέλιξη της κύησης... δεν την ανησύχησε. Το επομενο τωρα Αυχενική!!! Θα γινω πολυ πιο ενεργή οταν τελειωσουμε τα της μετακόμισης!!! Σας σκεφτομαι και σας στέλνω ολη μου την καλη ενέργεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσουδια μου όμορφα να ξερετε τα διαβάζω ΟΛΑ και ας μην μιλαω πολύ. 

Σήμερα στον υπέρηχο ειδαμε μωρακι κανονικο σε μικρογραφία. Μου φαίνεται πολυ πιο αληθινό ξαφνικά!! Ολα καλα και ο πλακουντας. Το μόνο που μου ειπε ειναι οτι ειδε μια κυστουλα 4 εκατοστά,  λιγο κατω απ τον σάκο αλλα μου ειπε οτι θα φυγει με την εξέλιξη της κύησης... δεν την ανησύχησε. Το επομενο τωρα Αυχενική!!! Θα γινω πολυ πιο ενεργή οταν τελειωσουμε τα της μετακόμισης!!! Σας σκεφτομαι και σας στέλνω ολη μου την καλη ενέργεια :)

αχ το ειδατεεεεεεεεεε?????? Τι ομορφοοοοοο. ποσων εβδομαδων εισαι? Εγω τα χω μπλεξει λιγο με τις βδομαδες γενικα αλλα οκ. σου χει πει πως να μετρας ή το βλεπεις απο εφαρμογη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

αχ το ειδατεεεεεεεεεε?????? Τι ομορφοοοοοο. ποσων εβδομαδων εισαι? Εγω τα χω μπλεξει λιγο με τις βδομαδες γενικα αλλα οκ. σου χει πει πως να μετρας ή το βλεπεις απο εφαρμογη?

Το βγαλαμε και βιντεο αυτή τη φορά να φαινεται που χορεύει χαχαχαχα 

11 εβδομάδες ειμαστε τώρα. Κοιτα το ίδιο ακριβώς με την εφαρμογή που εχω μου το βγαζει η γυναικολόγος. Μετρας ακριβώς τις βδομαδες απ την περίοδο δλδ 1η μερα της κύησης θα θεωρήσεις την πρώτη μερα περιόδου. Η ΠΗΤ βγαινει λίγο διαφορετικά. Ειναι νομίζω 9μηνες +2 βδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Το βγαλαμε και βιντεο αυτή τη φορά να φαινεται που χορεύει χαχαχαχα 

11 εβδομάδες ειμαστε τώρα. Κοιτα το ίδιο ακριβώς με την εφαρμογή που εχω μου το βγαζει η γυναικολόγος. Μετρας ακριβώς τις βδομαδες απ την περίοδο δλδ 1η μερα της κύησης θα θεωρήσεις την πρώτη μερα περιόδου. Η ΠΗΤ βγαινει λίγο διαφορετικά. Ειναι νομίζω 9μηνες +2 βδομάδες.

Στις εφαρμογες μπαινω και εγω, αλλα μετα στην αναλυση της εβδομαδας λεει πχ οτι η 6η εβδομαδα ειναι απο τη συμπληρωση των 5 εβδομαδων εως και 5 εβδομαδες και 6 μερες. Επισης στον υπολογιστη του Ρεα με βγαζει μια βδομαδα μετα απο αυτο που υπολογιζουν οι αλλες εφαρμογες. Νομιζω οτι εννοουν εκλεισα την 6η πχ και μπηκα στην εβδομη. καπως ετσι.....Τελοσπαντων, βλακειες τωρα λεω, ας ειναι ολα καλα και οπως ειναι. Θα λεμε εχω μπει στον ταδε μηνα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Στις εφαρμογες μπαινω και εγω, αλλα μετα στην αναλυση της εβδομαδας λεει πχ οτι η 6η εβδομαδα ειναι απο τη συμπληρωση των 5 εβδομαδων εως και 5 εβδομαδες και 6 μερες. Επισης στον υπολογιστη του Ρεα με βγαζει μια βδομαδα μετα απο αυτο που υπολογιζουν οι αλλες εφαρμογες. Νομιζω οτι εννοουν εκλεισα την 6η πχ και μπηκα στην εβδομη. καπως ετσι.....Τελοσπαντων, βλακειες τωρα λεω, ας ειναι ολα καλα και οπως ειναι. Θα λεμε εχω μπει στον ταδε μηνα :P

Θα κοιτας αυτην που εισαι τωρα δλδ και ο υπέρηχος σήμερα στην οθονη ελεγε 11εβδ 1μερα. Αν πχ τελευταία σου περιοδος ηταν Δευτέρα καθε Δευτέρα εισαι σε καινούρια εβδομάδα. Θα σου στειλω σε πμ την εφαρμογή που εχω εγω που το εχει αρκετά αναλυτικά. Παντως οταν πηγαίνει 6εβδομάδες και 6 μερες ε η επόμενη μερα ειναι 7 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Θα κοιτας αυτην που εισαι τωρα δλδ και ο υπέρηχος σήμερα στην οθονη ελεγε 11εβδ 1μερα. Αν πχ τελευταία σου περιοδος ηταν Δευτέρα καθε Δευτέρα εισαι σε καινούρια εβδομάδα. Θα σου στειλω σε πμ την εφαρμογή που εχω εγω που το εχει αρκετά αναλυτικά. Παντως οταν πηγαίνει 6εβδομάδες και 6 μερες ε η επόμενη μερα ειναι 7 εβδομάδες.

ναι και γω ετσι το παω, και Δευτερα ηταν και καθε Δευτερα την αλλαζω. χιχιιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε τι όμορφες εικόνες μας περιγράφεις!!! Θυμάσαι π σας έλεγα εγώ από τη 10η βδομάδα κ μετά άρχισα λίγο να καταλαβαίνω ότι είμαι εγκυος π τ είδαμε σαν ανθρωπάκι.

Οταβ πχ είσαι 5+1 διανύεις την 6η βδομάδα. Μέχρι 5+6 είσαι στην 6. Δηλ 6 ακριβώς κ την επόμενη μπαίνεις στην 7η. Όντως η κύηση κ οι βδομάδες βγαίνουν βάση πρώτης μέρας της τελευταίας περιόδου. Επειδή όμως ο κύκλος σε κάθε γυναίκα διαφέρει έχουν μια απόκλιση στον υπέρηχο. Είναι απλά ένας τρόπος να μετράνε οι γιατροί την κύηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Μπλε τι όμορφες εικόνες μας περιγράφεις!!! Θυμάσαι π σας έλεγα εγώ από τη 10η βδομάδα κ μετά άρχισα λίγο να καταλαβαίνω ότι είμαι εγκυος π τ είδαμε σαν ανθρωπάκι.

Οταβ πχ είσαι 5+1 διανύεις την 6η βδομάδα. Μέχρι 5+6 είσαι στην 6. Δηλ 6 ακριβώς κ την επόμενη μπαίνεις στην 7η. Όντως η κύηση κ οι βδομάδες βγαίνουν βάση πρώτης μέρας της τελευταίας περιόδου. Επειδή όμως ο κύκλος σε κάθε γυναίκα διαφέρει έχουν μια απόκλιση στον υπέρηχο. Είναι απλά ένας τρόπος να μετράνε οι γιατροί την κύηση. 

ναι καπως ετσι μου το εβγαζε και μενα στην αναλυση που κοιτουσα.....Γιατι ειχα μπερδευτει. Πρεπει να ναι μαγικο το συναισθημα οταν το βλεπεις ανθρωπακι και οχι κουκιδα. Βεβαια ας ειναι καλα τα πραγματα και ολα στον καιρο τους σε καθε μια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Μπλε τι όμορφες εικόνες μας περιγράφεις!!! Θυμάσαι π σας έλεγα εγώ από τη 10η βδομάδα κ μετά άρχισα λίγο να καταλαβαίνω ότι είμαι εγκυος π τ είδαμε σαν ανθρωπάκι.

Οταβ πχ είσαι 5+1 διανύεις την 6η βδομάδα. Μέχρι 5+6 είσαι στην 6. Δηλ 6 ακριβώς κ την επόμενη μπαίνεις στην 7η. Όντως η κύηση κ οι βδομάδες βγαίνουν βάση πρώτης μέρας της τελευταίας περιόδου. Επειδή όμως ο κύκλος σε κάθε γυναίκα διαφέρει έχουν μια απόκλιση στον υπέρηχο. Είναι απλά ένας τρόπος να μετράνε οι γιατροί την κύηση. 

Ναι κοριτσάκια μου ναι! Απερίγραπτο συναίσθημα κ έχουμε ακομα πολλα τετοια μπροστα μας!! Εκει που σπρώχνει την κοιλιά η γυναικολόγος και αυτο ανταποκρίνεται και κουνιέται ολόκληρο ΠΕΘΑΊΝΩ. Οι αντιδράσεις του συζύγου δε, ανεκτιμητες!!!!!

@Kat-Cat την Παρασκευή δεν πας εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ναι Παρασκευη!!! Αλλά κραταω μικρο καλαθι πολυ. Δεν ξερω, παω λιγο χ@σμ@νη :P

@Irene_D αν ημουν στη θεση σου (και καλα επειδη ακομα δεν το ηξερα και αρα δε μετραει), θα εκλεινα ενα κομμωτηριο πριν τη Δευτέρα!. αχαχαχαχαχ. (Ετσι εκανα και με τα νυχια μου και το ημιμονιμο) Οποτε αν σε βρει το χαρμοσυνο να σε βρει με μαλλι! Βεβαια αυτα τα καραγκιοζιλικια τα κανω εγω. Εδω εφαγα ενα κουβα ταραμοσαλατα μια βδομαδα πριν το τεστ γιατι με ειχαν αγχωσει τα κοριτσια οτι αν μεινεις δεν κανει, και ελεγα φαε τωρα που μπορεις :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???? βλεπω εδω ωραια νεα απο την @Μπλε και τα αλλα κοριτσια πανε ολα καλα!!!!!!!!

@Kat-Cat τα ιδια κανω και εγω μην αχγωνεσαι εβαψα μαλι την παρασκευη λεω αμα με βρει να με βρει ετοιμη χαχαχαχχχαχαχα γιατι μετα πιο ξερει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???? βλεπω εδω ωραια νεα απο την @Μπλε και τα αλλα κοριτσια πανε ολα καλα!!!!!!!!

@Kat-Cat τα ιδια κανω και εγω μην αχγωνεσαι εβαψα μαλι την παρασκευη λεω αμα με βρει να με βρει ετοιμη χαχαχαχχχαχαχα γιατι μετα πιο ξερει!!!!!

αχαχαχαχ, εισαι δικια μου! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

@Μπλε ναι Παρασκευη!!! Αλλά κραταω μικρο καλαθι πολυ. Δεν ξερω, παω λιγο χ@σμ@νη :P

@Irene_D αν ημουν στη θεση σου (και καλα επειδη ακομα δεν το ηξερα και αρα δε μετραει), θα εκλεινα ενα κομμωτηριο πριν τη Δευτέρα!. αχαχαχαχαχ. (Ετσι εκανα και με τα νυχια μου και το ημιμονιμο) Οποτε αν σε βρει το χαρμοσυνο να σε βρει με μαλλι! Βεβαια αυτα τα καραγκιοζιλικια τα κανω εγω. Εδω εφαγα ενα κουβα ταραμοσαλατα μια βδομαδα πριν το τεστ γιατι με ειχαν αγχωσει τα κοριτσια οτι αν μεινεις δεν κανει, και ελεγα φαε τωρα που μπορεις :P

χαχαχαχαχαχαχαχα!!! Μωρέ είμαι λίγο φοβισμένη.. σκέφτομαι πως δεν θέλω να στραβώσει πάλι κάτι, τουλάχιστον όχι με δική μου ευθύνη... κατάλαβες? Την πρώτη φορά που στράβωσε και νύχια έκανα και brie
 (τυρί) έφαγα και κινέζικο και ο,τι απαγορεύεται γι'αυτόν ακριβώς το λόγο.. αλλά όταν καείς στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι που λένε...
Δικιά σου και εγώ!!! ;) χαχαχαχαχαχαχα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρα από την πλάκα όμως είμαι αγχωμένη.. μην βλέπετε που δεν τα λέω.. εχθές το βράδυ έκανα δουλειές στο σπίτι (τότε προλαβαίνω) και σήκωνα τον κουβά σφουγγαρίσματος με τόσο άγχος.. 
Στηρίξτε με κορίτσιααααααα θα τρελλαθώ!!
Επίσης αν δεν χρειαστεί να κάνω τεστ και έρθει η περίοδος τουλάχιστον να πω: εντάξει , δεν πειράζει,
τουλάχιστον θα φτιάξω το μαλλί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

χαχαχαχαχαχαχαχα!!! Μωρέ είμαι λίγο φοβισμένη.. σκέφτομαι πως δεν θέλω να στραβώσει πάλι κάτι, τουλάχιστον όχι με δική μου ευθύνη... κατάλαβες? Την πρώτη φορά που στράβωσε και νύχια έκανα και brie
 (τυρί) έφαγα και κινέζικο και ο,τι απαγορεύεται γι'αυτόν ακριβώς το λόγο.. αλλά όταν καείς στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι που λένε...
Δικιά σου και εγώ!!! ;) χαχαχαχαχαχαχα
 

Εντάξει δικιο έχεις.....Αν και πιστευω πως αυτά συμβαίνουν επειδή ειναι να συμβούν και οχι επειδή φαγαμε ταραμα. αχαχαχαχ. Προφανως μολις το μαθαίνουμε ισχύει πως πρέπει να προσέχουμε ή τουλάχιστον να ακουμε το γιατρο μας γιατι ακουμε και χιλιες δυο υπερβολες. Φοβισμενη πολυ ειμαι και εγω μη νομιζεις. Βλεπω τα μπεζ υγρα και τρομαζω καθε μερα. Αλλοτε πιο ανοιχτα αλλοτε πιο σκουρα. Προετοιμαζομαι καθε μερα για το χειροτερο (οσο μπορεις να προετοιμαστεις δηλαδη). Τελοσπαντων, τελικά πιστευω πως θα πανε ολα καλα για ολες μας με τον εναν ή τον αλλο τροπο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια και καλά beaute σας εύχομαι! Προσωπικά το μόνο που σκέφτομαι είναι πότε να παραγγείλω ξανά τεστακια γιατί δε θα μου φτάσουν για τον επόμενο κύκλο! Μαλλί ακόμα καλά κρατεί,νύχια προς το τέλος της εβδομάδας! Για σήμερα το πρόγραμμα έχει οδοντίατρο και καθαρισμό!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κούκλες!!! 

@Kat-Cat εσυ τι αγχώνεσαι; αφου ολα καλα ειναι!!!

@zoi.ko εσυ αν δεις περίοδο τοτε να παραγγειλεις για τον επόμενο! Ετσι εκανα και εγω και μου περίσσεψαν ενα σωρό τεστακια τα οποια πολυ υπουλα τα χαρισα σε μια φίλη χουχουχου. ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΚΆΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ναι ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ χαχαχαχαχα άντε να δούμε!

@Kat-Cat Παρασκευή ε?Υπομονή αν και στη θέση σου (όχι για κάναν άλλο λόγο εκτός από την τρέλα μου ?) θα πήγαινα όσο νωρίτερα μπορούσα!  Τι καλά που θα δεις το σπορακι -φασολακι,όπως μου έλεγε μια φίλη, τέλεια!!!❤?❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...