Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

 εγω πρωτη χαζονονα κοριτσια σε κατασταση αηδιας οπου εγω αγορασα κανονηκα πραγματα στο αγεννητο παιδι της κουπαρας μου και με κοιταγε σαν αλιενς οταν π πηγα σπιτι της ακομα εχει και το λεει!!!!!!!!!!!!! πρωτος ειναι στους βαθμους το αστερακι μου !!!! εεεε δε ειμαι πολυ ψυχραιμη??? και εγω θελω να παω για ψωνια @Kat-Cat

εγω αν και λατρευω βαφτιστηρα μου (θα κανω και μια ακομα τον Σεπτεμβριο), θα με χαρακτηριζα χαζοθεια. Τη λατρευω τη μικρη μου. Στο μεταξυ οταν γεννηθηκε ελεγαν ολοι οτι ειναι σαν παιδι μου, γιατι μου εμοιαζε πολυ, και δεν ξερω, με κανει και λιωνω. Ειναι και πονηρω και χαμογελαει συνεχεια και γενικα ειναι πολυ καλο παιδι, και δεν μπορω να της πως οχι με τιποτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Catτελεια μια χαρα ειαμστε και οι δυο!!!!!!!!!!!!!!! να μας ζησουν να εχουνε υγεια και μια ομορφη ζωη!!!!!! και  με το καλο να ξανα γινεις νονα το θεωρω πολυ ωραιο και σημαντικο ρολο να εισαι πνευματικος γονιος ενος παιδιου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Catτελεια μια χαρα ειαμστε και οι δυο!!!!!!!!!!!!!!! να μας ζησουν να εχουνε υγεια και μια ομορφη ζωη!!!!!! και  με το καλο να ξανα γινεις νονα το θεωρω πολυ ωραιο και σημαντικο ρολο να εισαι πνευματικος γονιος ενος παιδιου!!!!!

Ναι μωρε, ειδικα αν ειναι καλα παιδακια......Απλα λιωνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εχει πιασι μελαγχολια κ κλαιω. Θελω να γινω παλι 6-7 χρονων, να ειναι Αυγουστος κ να πηγαινουμε 15 μερες διακοπς το Τολό, να καθομαι συνεχεια μεσα στη θαλασσα κ να κανω βουτιες κ κωλοτουμπες κ οταν βγαινω στην παραλια να φτιαχνω πυργους, να με καιει ο ηλιος κ να γεμιζει το μαγιο μου αμμο... κ το μονο που να με νοιαζει να ειναι αν φτανει το χατζιλικι για να παρω κ παγωτο καραμπολα και βαβουρα... [smilie=crybaby2.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anni7 είπε:

 εγω πρωτη χαζονονα κοριτσια σε κατασταση αηδιας οπου εγω αγορασα κανονηκα πραγματα στο αγεννητο παιδι της κουπαρας μου και με κοιταγε σαν αλιενς οταν π πηγα σπιτι της ακομα εχει και το λεει!!!!!!!!!!!!! πρωτος ειναι στους βαθμους το αστερακι μου !!!! εεεε δε ειμαι πολυ ψυχραιμη??? και εγω θελω να παω για ψωνια @Kat-Cat

Κι εγώ το έκανα αυτό με τη μικρή μου βαφτιστήρα!!!

Θα γεννηθεί τον Μάιο αλλά τα πρώτα της δώρακια τα πήρα ηδη..Τι να κάνω,βρε κοριτσια;?;Αφου βλεπω κατι τελεια φορμακια..Να μην τα πάρω και μετά να μην τα βρίσκω.. ???

Να σας ρωτήσω κάτι να μου πείτε κι εσείς τη γνώμη σας..Τωρα που θα γεννηθεί η βαφτιστηρα μου θέλω να της πάρω κάτι σε χρυσαφικο..Οπου και να πήγα,μου έδειχναν παιδικα βραχιολακια..Απλα η κουμπάρα μου δεν βάζει τίποτα στο άλλο της παιδάκι και σκέφτομαι ότι τζάμπα θα της το πάρω..Οποτε έλεγα να της πάρω ένα βραχιολακι οχι τόσο παιδικό που θα το βάλει πιο εύκολα στο Δημοτικό,στην εφηβεία της και όσο μεγαλώνει..Τι λέτε εσεις;?;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Με εχει πιασι μελαγχολια κ κλαιω. Θελω να γινω παλι 6-7 χρονων, να ειναι Αυγουστος κ να πηγαινουμε 15 μερες διακοπς το Τολό, να καθομαι συνεχεια μεσα στη θαλασσα κ να κανω βουτιες κ κωλοτουμπες κ οταν βγαινω στην παραλια να φτιαχνω πυργους, να με καιει ο ηλιος κ να γεμιζει το μαγιο μου αμμο... κ το μονο που να με νοιαζει να ειναι αν φτανει το χατζιλικι για να παρω κ παγωτο καραμπολα και βαβουρα... [smilie=crybaby2.gi:

ακριβως τα ιδια σκεφοτμουνα και εγω ρε κοριτση μου αληθεια αλλα στην πασχαλινη βερσιον και τα καλοκαιρια τα σκεφτομαι συνεχεια αστα τα ιδια με σενα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κι εγώ το έκανα αυτό με τη μικρή μου βαφτιστήρα!!!

Θα γεννηθεί τον Μάιο αλλά τα πρώτα της δώρακια τα πήρα ηδη..Τι να κάνω,βρε κοριτσια;?;Αφου βλεπω κατι τελεια φορμακια..Να μην τα πάρω και μετά να μην τα βρίσκω.. ???

Να σας ρωτήσω κάτι να μου πείτε κι εσείς τη γνώμη σας..Τωρα που θα γεννηθεί η βαφτιστηρα μου θέλω να της πάρω κάτι σε χρυσαφικο..Οπου και να πήγα,μου έδειχναν παιδικα βραχιολακια..Απλα η κουμπάρα μου δεν βάζει τίποτα στο άλλο της παιδάκι και σκέφτομαι ότι τζάμπα θα της το πάρω..Οποτε έλεγα να της πάρω ένα βραχιολακι οχι τόσο παιδικό που θα το βάλει πιο εύκολα στο Δημοτικό,στην εφηβεία της και όσο μεγαλώνει..Τι λέτε εσεις;?;

γιατι δε πας να της φτιαξεις μια ωραια ταυτοτητα με το ονομα της ??? αυτο ειναι διαχρονικο οσο χρονων και να παει θα το φοραει !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Με εχει πιασι μελαγχολια κ κλαιω. Θελω να γινω παλι 6-7 χρονων, να ειναι Αυγουστος κ να πηγαινουμε 15 μερες διακοπς το Τολό, να καθομαι συνεχεια μεσα στη θαλασσα κ να κανω βουτιες κ κωλοτουμπες κ οταν βγαινω στην παραλια να φτιαχνω πυργους, να με καιει ο ηλιος κ να γεμιζει το μαγιο μου αμμο... κ το μονο που να με νοιαζει να ειναι αν φτανει το χατζιλικι για να παρω κ παγωτο καραμπολα και βαβουρα... [smilie=crybaby2.gi:

Κορίτσι μου,η μελαγχολία μπορεί να είναι και από την εγκυμοσύνη σου..Πιεστηκες και λίγο τώρα με όλα αυτά και σου βγήκε έτσι..

Χαλάρωσε λίγο,πάρε μια μεγαααααλη αγκαλιά τον άντρα σου,σκέψου ότι σε λίγα χρόνια αυτά που περιγράφεις θα τα κάνει το παιδάκι σου και όλα θα φτιάξουν..???

Και να ξέρεις ότι αυτή η μελαγχολία μας πιάνει όλες..Εγω σήμερα ήμουν για καφέ με δύο φίλες μου,έγκυος και οι 2, στο δεύτερο παιδάκι τους και θυμηθήκαμε τα χρόνια του Λυκείου..Μια μελαγχολία την έπαθα κι εγω,να σου πω την αλήθεια αλλά έτσι είναι η ζωή..Προχωραει..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

γιατι δε πας να της φτιαξεις μια ωραια ταυτοτητα με το ονομα της ??? αυτο ειναι διαχρονικο οσο χρονων και να παει θα το φοραει !!!!!!!!

Αυτό σκεφτόμουν κι εγω..Αλλα μια κοπέλα σε ένα κοσμηματοπωλείο που πήγα μου είπε ότι δεν πρόκειται να την βάλει πέραν του Δημοτικού..Οτι είναι παιδικό χρυσαφικο..Και με προβλημάτισε λίγο..Αλλα μάλλον εκεί θα καταλήξω!! 

Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν κι εγω..Αλλα μια κοπέλα σε ένα κοσμηματοπωλείο που πήγα μου είπε ότι δεν πρόκειται να την βάλει πέραν του Δημοτικού..Οτι είναι παιδικό χρυσαφικο..Και με προβλημάτισε λίγο..Αλλα μάλλον εκεί θα καταλήξω!! 

Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση!!????

δεν νομιζω δε συμφωνω μαζι της μπορεις να την φτιαξεις σε μοντερνο νεανικο στυλ αλλωστε κυκλοφορουν και για ενηλικες τετοιου ειδους εγω εφτιαξα για μενα πολυ ωραια νεανικη και πολυ μοντερνα!!!! τπτ κοριτση μου με το καλο να την κρατησετε στα χερια σας !!! επισης να σου πω οτι εννοοιτε να περνεις τα φορμακια γιατι ακριβως το ιδιο ελεγα και εγω στην κουμπαρα μου τα πηρα καλε εισαι καλα α τα χασω και μετα να μην τα  βρησκω και ειδηκα τα κοριτσιστικα που ενταξει εχουνε απιστευτα πραγματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

δεν νομιζω δε συμφωνω μαζι της μπορεις να την φτιαξεις σε μοντερνο νεανικο στυλ αλλωστε κυκλοφορουν και για ενηλικες τετοιου ειδους εγω εφτιαξα για μενα πολυ ωραια νεανικη και πολυ μοντερνα!!!! τπτ κοριτση μου με το καλο να την κρατησετε στα χερια σας !!! επισης να σου πω οτι εννοοιτε να περνεις τα φορμακια γιατι ακριβως το ιδιο ελεγα και εγω στην κουμπαρα μου τα πηρα καλε εισαι καλα α τα χασω και μετα να μην τα  βρησκω και ειδηκα τα κοριτσιστικα που ενταξει εχουνε απιστευτα πραγματα!!!

Δίκιο εχεις..Η ταυτότητα είναι διαχρονικό κομμάτι οπότε μάλλον εκεί θα καταλήξω ..

Πάντως εγώ έχω χαζέψει με τα κοριτσίστικα ρουχαλακια!!!Πιο καλά και από τα γυναικεία είναι καμία φορά..

Ήθελα που ηθελα πάντα κοριτσάκι,τώρα που θα γεννηθεί η βαφτιστήρα μου,θα με αποτελειώσει!!???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Ενταξει ειστε θεομουρλες. Μπηκα ετσι λιγο να δω τι λετε, και γελαω με τα ζουζουνια, τις κατσαριδες και τους σκουρκους. η δε κουβεντα ξεκινησε με ψωνια και καφε! Irene_D Πειραια εισαι? νοτια και εσυ ε? Ο γιατρος μου ειναι εκει, και μενω και προς νοτια και εγω. Επισης βαριεμαι οικτρα να δουλεψω, αλλα πρεπει γιατι την επομενη εβδομαδα εχω μαζεψει εξωτερικες δουλειες που δεν τις εκανα αυτη, και γενικα μεχρι πασχα πρεπει να οργανωσω καποιες εκκρεμοτητες. Επισης θελω αυριο να ψωνισω για βαφτιστηρια και ανηψιά, και γενικα πολυ θα θελα να ψωνισω και για μενα...αλλα χλωμο. τουλαχιστον χτες κουρευτηκα, σημερα θα κανω νυχια, ανανεωνομαι οσο γινεται.

Πειραιά είμαι ναι! Και η δουλειά και το σπίτι ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάσας κορίτσια. Σας διαβάζω συνέχεια άλλα δ προλαβαίνω συνήθως να συμμετέχω. 

Και δω χαλιά ο καιρος. Κρυο κ βροχή. Γενικότερα μια μούνταδα.

@zoi.koΚαλή αρχ ή στη νέα σου δουλειά κορίτσι μου! Εύχομαι να βρεις ένα όμορφο εργασιακό περιβάλλον.

@Μπλε σας πέσανε όλα μαζί άλλα θα μπείτε σε σειρά κπ στιγμή κ θα καμαρώνεις κ για τ σπιτάκι σας κ για τ μαγαζί σας.

@Rena88 Εγώ π έχω κοριτσάκι μ αρέσουν κ τα σκουλαρίκια παρά πολύ. Της φέρανε κάνα 2 ζευγάρια κ περιμένω να μεγαλώσει λίγο να της κανω τρύπες. Μάλιστα τ ένα είναι μια απλή σαν πετρούλα πολύ όμορφο π θα τ βάλει κ πιο μεγάλη.

Όσο για τα ψώνια ενόψει Πάσχα ένα σωρό! Βαφτιστήρι, ανίψια, μια βάφτιση π έχουμε. Ένας χαμος γενικότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν κι εγω..Αλλα μια κοπέλα σε ένα κοσμηματοπωλείο που πήγα μου είπε ότι δεν πρόκειται να την βάλει πέραν του Δημοτικού..Οτι είναι παιδικό χρυσαφικο..Και με προβλημάτισε λίγο..Αλλα μάλλον εκεί θα καταλήξω!! 

Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση!!????

μια πολυ λεπτη χρυση αλυσιδιτσα λαιμου με κατι μικρο κομψο να κρεμεται κ να χαραξεις ημερομηνια γεννησης ή ονομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν κι εγω..Αλλα μια κοπέλα σε ένα κοσμηματοπωλείο που πήγα μου είπε ότι δεν πρόκειται να την βάλει πέραν του Δημοτικού..Οτι είναι παιδικό χρυσαφικο..Και με προβλημάτισε λίγο..Αλλα μάλλον εκεί θα καταλήξω!! 

Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση!!????

εγω ειχα παρει ενα κοσμηματακι για το λαιμο χρυσο. Συγκεκριμενα μια πεταλουδιτσα πολυ μικρουλα και τη φορουσε αρχικα η μαμα και την κρατησαμε τωρα για οταν μεγαλωσει λιγο το παιδακι. Αλλιως ειναι ωραιο το αλυσιδακι για το χερι, αλλα οντως θα το βαλει εως ενος σημειου στο Δημοτικο. Αν θες κατι διαχρονικο για μεγαλη κατι για το λαιμο θα προτεινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Γειάσας κορίτσια. Σας διαβάζω συνέχεια άλλα δ προλαβαίνω συνήθως να συμμετέχω. 

Και δω χαλιά ο καιρος. Κρυο κ βροχή. Γενικότερα μια μούνταδα.

@zoi.koΚαλή αρχ ή στη νέα σου δουλειά κορίτσι μου! Εύχομαι να βρεις ένα όμορφο εργασιακό περιβάλλον.

@Μπλε σας πέσανε όλα μαζί άλλα θα μπείτε σε σειρά κπ στιγμή κ θα καμαρώνεις κ για τ σπιτάκι σας κ για τ μαγαζί σας.

@Rena88 Εγώ π έχω κοριτσάκι μ αρέσουν κ τα σκουλαρίκια παρά πολύ. Της φέρανε κάνα 2 ζευγάρια κ περιμένω να μεγαλώσει λίγο να της κανω τρύπες. Μάλιστα τ ένα είναι μια απλή σαν πετρούλα πολύ όμορφο π θα τ βάλει κ πιο μεγάλη.

Όσο για τα ψώνια ενόψει Πάσχα ένα σωρό! Βαφτιστήρι, ανίψια, μια βάφτιση π έχουμε. Ένας χαμος γενικότερα. 

της εφεραν σκουλαρικακια??? Αχ θα τρελαθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Ναι πολύ όμορφα. Το ένα κάτι πεταλουδίτσες κ τ αλλο τύπου πετρούλα ζιρκονακι θα τ φοράει μια ζωή.

Να σας πω εγώ κ στο χέρι π της φέρανε δ ξέρω αν θα της τ βάλω. Τα χάνουν κ πιο εύκολα. Όντως για τ λαιμο καλύτερα. Μας έφερε η ξαδέρφη μ μια υπέροχη καρδούλα για τ λαιμο κ μάλιστα φοριέται κ από τις 2 μεριές. Θα τη βάλει σίγουρα πιο μεγάλη. Βέβαια εξαρτάται κ από ρη μαμά. Άλλες τους φοράνεαλυσίδες στο χέρι από νεογέννητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Πριν λίγο γύρισα σπίτι με ένα κεφάλι καζάνι.......φυσικό βέβαια για πρώτη μέρα και τόσα πράγματα που έπρεπε να δω. Έτρεχα μετά και στα μαγαζιά γιατί τελικά το dress code είναι άσπρο μαύρο....... δεν είχα και πολύ κουράγιο βέβαια...... δύο λευκά μπλουζάκια πείρα και τέλος! 

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις ευχές και τη συμπαράσταση.

Εγώ έχω ακόμα σταγόνες μπεζ-καφέ...... άλλο δράμα κι αυτό μέχρι να κατέβει η άτιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Πριν λίγο γύρισα σπίτι με ένα κεφάλι καζάνι.......φυσικό βέβαια για πρώτη μέρα και τόσα πράγματα που έπρεπε να δω. Έτρεχα μετά και στα μαγαζιά γιατί τελικά το dress code είναι άσπρο μαύρο....... δεν είχα και πολύ κουράγιο βέβαια...... δύο λευκά μπλουζάκια πείρα και τέλος! 

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις ευχές και τη συμπαράσταση.

Εγώ έχω ακόμα σταγόνες μπεζ-καφέ...... άλλο δράμα κι αυτό μέχρι να κατέβει η άτιμη!

λογικο τις πρωτες μερες!! Αλλα σε μια βδομαδα θα στρωσει. Οσο για τα ρουχα θα παρεις και στην πορεια κανα αλλο οποτε μην ανησυχεις. Αλυσιδα ειναι μεγαλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Πριν λίγο γύρισα σπίτι με ένα κεφάλι καζάνι.......φυσικό βέβαια για πρώτη μέρα και τόσα πράγματα που έπρεπε να δω. Έτρεχα μετά και στα μαγαζιά γιατί τελικά το dress code είναι άσπρο μαύρο....... δεν είχα και πολύ κουράγιο βέβαια...... δύο λευκά μπλουζάκια πείρα και τέλος! 

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις ευχές και τη συμπαράσταση.

Εγώ έχω ακόμα σταγόνες μπεζ-καφέ...... άλλο δράμα κι αυτό μέχρι να κατέβει η άτιμη!

αχ οχι δουλευα παλια σε ενα που μας αφηναν μονο ασπρο μαυρο! το σιχαθηκε η ζωη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ναι είναι μεγάλη ελληνική και γνωστή εταιρεία. Καλά εννοείται δεν πρόκειται να αλλάξω την γκαρνταρόμπα μου για τη δουλειά.

@Kat-Cat δεν έχω θέμα αλλά άσπρο μπλουζάκι η πουκάμισο.....σημαίνει ότι μέρα παρά μέρα στην καλύτερη θα θέλουν πλύσιμο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Μπλε ναι είναι μεγάλη ελληνική και γνωστή εταιρεία. Καλά εννοείται δεν πρόκειται να αλλάξω την γκαρνταρόμπα μου για τη δουλειά.

@Kat-Cat δεν έχω θέμα αλλά άσπρο μπλουζάκι η πουκάμισο.....σημαίνει ότι μέρα παρά μέρα στην καλύτερη θα θέλουν πλύσιμο!?

θελουν τα ατιμα, αλλα θα παρεις στην πορεια μερικα ακομα και νταξει, πλυνε βαλε. Αχ εχετε ωραια ρουχα δηλαδη??? Νομιζω θα τα ηθελα ολα αν δουλευα σε τετοια δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...