Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Υπαρχει καποιο αξιοπιστο τεστ που να δειχνει αν εχεις μεινει πριν την αναμενωμενη περιοδο????

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω κανει ποτε αλλά το predictor early εχει πολυ καλα ποσοστά για αρκετά πριν την περιοδο. (Εως 6 μερες πριν)

στις πριν 3 ώρες, ο/η Καμπάνημ είπε:

Υπαρχει καποιο αξιοπιστο τεστ που να δειχνει αν εχεις μεινει πριν την αναμενωμενη περιοδο????

Υπαρχουν καποια που ειναι ευαίσθητα αρκετά. Αναλόγως βεβαια πόσες μερες πριν την περίοδο ή μετα την σύλληψη. Ρώτησε εναν φαρμακοποιό κ θα σου δωσει το κατάλληλο 

Υπαρχουν ΟΜΩΣ αν κανεις τεστ και βγει αρνητικο ΚΑΙ θα πρεπει να το επαναλαβεις γιατι δεν θα ειναι σιγουρο ΚΑΙ θα αγχωθεις περισσοτερο. Σκεψου το πριν το κανεις και καλα αποτελεσματα!!

• Like 2

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κοριτσια εχει ως εξης: Σε κανονικο κυκλο 28 ημερων τη 14 η μερα σκαει το αυγουλακι αλλα η ορμονη που σου δείχνει το ποσο ωριμο είναι αυξάνεται 24-48 ωρες πριν σκασει το αυγο. τα τεστακια ωορηξίας  ανιχνευουν αυτην την ορμονη την ημερα που είναι στο ψηλοτερο σημείο της αν κανουμε ξανα τεστακι την αλλη μερα η γραμμη μπορει να μην υπαρχει η να ειναι πιο αχνη. Το τεστ δε μας δειχνει οτι σκαει τωρα το ωαρίο αλλα οτι κοντευει να σκασει για να παρουμε τα μετρα μας και να κλειδωσουμε το συζυγο στη κρεβατοκάμαρα!!!!!! Αν δε γινει γονιμοποιηση περιοδο εχουμε 14 μερες πανω κατω συν πλην 2-3. Σε μη κανονικό κυκλο μπορει να εχουμε καθυστερηση ωορηξίας είτε γιατι αργει το αυγουλακι να μεγαλωσει ειτε γιατι μπορει να είναι κυκλος χωρις ωορηξία( ναι υπαρχει και μου εχει συμβει πολλες πολλες φορες) τοτε το τεστακι μπορει να δειξει θετικο ( παντα εντονη γραμμη και οχι αχνη)  ακομα και την 21 μερα αλλα αν παλι δε γινει γονιμοποιηση   περιπου 14 μερες μετα θα ερθουν παλι οι Ρωσοι....... αν παλι το τεστακι δεν δειξει καθολου θετικο σε καμια μερα τοτε ειναι αναωρηκτος κυκλος και απλα περιμενεις ποτε θα ερθει. Εγω στους 3 μηνες τους 2 δεν εκανα αυγουλακι δεν μου εσκαγε οποτε τα τεστ ηταν αρνητικα. καλο είναι να ξεκιναμε τα τεστακια απο τη 10 μερα του κύκλου γιατι καποιες γυναικες εχουν ωορηξια πολυ κοντα στη περιοδο. Εγω χρησιμοποιουσα τεστακια και τωρα κανω υπερηχους γιατι ειχα θεμα. Ο γιατρος ξεκιναει απο τη 10 η ημερα την παρακολουθηση και οταν δει οτι μεγαλωνει το αυγο παιρνει αιμα και μετραει την τιμη της ορμονης που είναι ουσιαστικα η ιδια που ανιχνευουν και τα τεστακια. οσο πιο ψηλα ειναι τοσο πιο κοντα ειναι το αυγο να σκασει.  !!!!!! Καλα τεστακια κοριτσια!!!  
    • Κοριτσάκια καλησπέρα.Διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Σήμερα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο,τη Δευτέρα πάμε για ωοληψια,4 ωοθυλακια,τα τρία είναι 16χιλ και το τέταρτο 13plus.Για να δούμε αν θα είναι και καλά στο τέλος.Αχ τί άγχος και αυτο βρε κορίτσια κάθε φορά.Καλά η ωοληψια πλέον μου φαίνεται παιχνιδάκι,είναι η 10η που θα κάνω στα 4 χρόνια προσπαθειών.Για να δούμε.
    • αν και αυτα λενε οτι ανιχνευουν νωρις ισως αν ειναι πολυ χαμηλη ορμονη να εγινε καποιο λαθος
    • μπραβο κοριτσακι μου ευχομαι λοιπον μετα απο τη τωρινη περιοδο να ξανα ερθει μετα απο εννεα μηνες παλι  αντε καλη νεα αρχη κοπελα μου
  • Νέες συζητήσεις