Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμορραγία στην εμφύτευση ;


Rania..

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια .. περίμενα την περίοδο μου 28/01 εχω πολυ σταθερό κύκλο οπότε ξερω ακριβώς τις μέρες μου  

28 ακριβώς λοιπον ειχα πονάκια περιόδου κ λίγο πολυ λίγο αίμα καφε. Αυτο συνεχίζεται μέχρι τώρα . Λέτε να μην έρθει και να ειναι αιμορραγία εμφύτευσης ; 

Εχω συμβεί σε καμία σας ; Αν ναι πείτε μου ,εχω φοβερό άγχος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Rania.. εσύ δλδ πριν το καθαρό αίμα δεν έχεις καφέ?Σε ρωτάω γιατί πολλές κοπέλες και εγώ μέσα 2-3 μέρες πριν το καθαρό έχουμε καφέ(τα προεορτια που λέμε). Αν έχεις καθαρό από την αρχή θα σου πρότεινα να πας κατευθείαν στο γυναικολόγο σου ο οποίος θα δει αν είναι περίοδος η κάτι άλλο εκει μέσα που στο εύχομαι.Δεν θα εμπλεκα με τεστ στη θέση σου για να μην αγχωθω παραπάνω.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα @Rania.. εσύ δλδ πριν το καθαρό αίμα δεν έχεις καφέ?Σε ρωτάω γιατί πολλές κοπέλες και εγώ μέσα 2-3 μέρες πριν το καθαρό έχουμε καφέ(τα προεορτια που λέμε). Αν έχεις καθαρό από την αρχή θα σου πρότεινα να πας κατευθείαν στο γυναικολόγο σου ο οποίος θα δει αν είναι περίοδος η κάτι άλλο εκει μέσα που στο εύχομαι.Δεν θα εμπλεκα με τεστ στη θέση σου για να μην αγχωθω παραπάνω.?

Πόσο σπαστικα αυτα τα προεόρτια! Αυτή τη φορα τα χα μιαμιση μερα. Γκρρρ

@Rania..τελικά τι έγινε? Αδιαθέτησες ή τουλάχιστον εσύ τη γλύτωσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εγώ ένα τριημερακι τα έχω στάνταρ κάθε μήνα!Αυτό που κάπως έχει αλλάξει είναι η ροή....δεν ξέρω κατά πόσο σημαίνει κάτι αυτό εμένα πάντως με εξυπηρετεί γιατί δεν έχω το άγχος ατυχήματος!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εμφύτευση πάντως συμβαίνει 6 έως 12 μερες μετά την ωορρηξια, άρα θεωρητικά θα μπορουσε να ειναι, ωστόσο σε κύκλο 28 ημερων το πιο πιθανο ειναι αν υπαρξει αιμα εμφυτευσης να γινει από την 20η ως την 26η μερα μαξ (αν κανεις ωορρηξια ακριβως στις 14 μερες). Τώρα απο κει και περα παιζει ρολο ποτε την εκανες. Αν προμηθευτεις τεστακια τουλαχιστον θα ξερεις ποτε ειχες οποτε θα μπορεις να υπολογιζεις περιπου ποτε θα γθνοταν η πιθανη εμφυτευση ωστε να μη συσχετιζεις τα καφετια! Ευχομαι να ειναι παντως!!! Γιατί υπαρχουν πιθανοτητες στον κυκλο σου. αν επιμεινουν κανε ενα τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rania.. είπε:

Γεια σας κορίτσια .. περίμενα την περίοδο μου 28/01 εχω πολυ σταθερό κύκλο οπότε ξερω ακριβώς τις μέρες μου  

28 ακριβώς λοιπον ειχα πονάκια περιόδου κ λίγο πολυ λίγο αίμα καφε. Αυτο συνεχίζεται μέχρι τώρα . Λέτε να μην έρθει και να ειναι αιμορραγία εμφύτευσης ; 

Εχω συμβεί σε καμία σας ; Αν ναι πείτε μου ,εχω φοβερό άγχος. 

 

Εγώ δεν έχω καφέ ποτέ πριν την περίοδο. Όταν ήμουν έγκυος μου ήρθε λίγο καφέ και πονούσα και νόμισα ότι μου ήρθε νωρίτερα. Αλλά μόνο για μια μέρα. Κάνε ένα τεστ κατά τη γνώμη μου, αν είσαι έγκυος θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια 

ευχαρθστω πολυ για τις απαντήσεις 

δυστυχως αδιαθέτησα. 

Πειτε μου κάτι η πρώτη μέρα της περιόδου ειναι σημερα που αδιαθέτησα κανονικά η μετράω ως πρώτη μέρα την προχθεσινή που είδα τα καφε ; 

Ρωταω γιατι μου συμβαίνει πρώτα φορά να βλέπω καφε 2 μέρες προς αδιαθετησω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rania.. είπε:

Γεια σας κορίτσια 

ευχαρθστω πολυ για τις απαντήσεις 

δυστυχως αδιαθέτησα. 

Πειτε μου κάτι η πρώτη μέρα της περιόδου ειναι σημερα που αδιαθέτησα κανονικά η μετράω ως πρώτη μέρα την προχθεσινή που είδα τα καφε ; 

Ρωταω γιατι μου συμβαίνει πρώτα φορά να βλέπω καφε 2 μέρες προς αδιαθετησω. 

Ο γιατρός μου έχει πει από όταν ξεκινάει το αίμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από οταν ξεκινάει το αίμα! 1μιση μερα και εγω με καφέ ειμαι αλλά ρώτησα το γιατρό και μου είπε όταν δεις καθαρό αίμα! Δεν πειράζει πάμε για το Φλεβάρη όλες μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Rania.. πρώτη μέρα είναι σήμερα που είδες καθαρό αίμα -κόκκινο- μάλιστα ο γυναικολόγος μου είχε πει όχι όταν σκουπιζεσαι η πας τουαλέτα αλλά όταν το δεις στη σερβιετα είναι η πρώτη σου μέρα και έτσι το υπολογίζω κι εγώ.Μη στεναχωριέσαι πάμε για τον επόμενο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οντως τωρα; εγω το μετρουσα παντα με το που εβλεπα το ροζακι! τι φαση; γιατι δεν μου το ειπε ποτε κανεις;;;;;;;;;; :cry: Δηλαδη πρωτον ειχα εντελως αλλο κυκλο απ οτι νομιζα και δευτερον ειχα μολις 2-3 μερες περιοδο; γιατι τα ροζ κρατουσαν 1-2 μερες παντα και καθαριζα μετα απο αλλες 2-3 μερες και ελεγα η περιοδος μου κραταει περιπου 5 μερες αααααντε 6.  Εχω παθει πολιτισμικο σοκ τωρα! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

κοριτσια οντως τωρα; εγω το μετρουσα παντα με το που εβλεπα το ροζακι! τι φαση; γιατι δεν μου το ειπε ποτε κανεις;;;;;;;;;; :cry: Δηλαδη πρωτον ειχα εντελως αλλο κυκλο απ οτι νομιζα και δευτερον ειχα μολις 2-3 μερες περιοδο; γιατι τα ροζ κρατουσαν 1-2 μερες παντα και καθαριζα μετα απο αλλες 2-3 μερες και ελεγα η περιοδος μου κραταει περιπου 5 μερες αααααντε 6.  Εχω παθει πολιτισμικο σοκ τωρα! :o

Χαχαχαχαχα κι εγώ κάπως έτσι ένιωσα όταν το διάβασα σε κάτι ιατρικά site και μετά ρώτησα το γιατρό μου.Αρχή και τέλος μετράς κόκκινο με κόκκινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο,τι λεει η @zoi.ko  και γω σοκ επαθα οταν το διαβασα σε κατι σαιτς και ρωτησα το γιατρο μου γιατι μεχρι το δεκεμβριο λαθος νομιζΑ( πριν εναμιση μηνα το εμαθα που πηγα για ΠΑΠ) οποτε Μπλε ακομα και για την εγκυμοσυνη σου ως πρωτη μερα περιοδου πρεπει να εχεις υποψιν σου οτι εννοουμε τα κοκκινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ου καλα...που να θυμαμαι ποτε ειχα τα κοκκινα μωρε καλα κανω εγω και εχω βρει υπολογιστες εγκυμοσυνης απ την ωορρηξια!!! Ουτε να το ξερα! αχαχχαχα Ρε παιδια τοσο βασικο πραγμα και πρεπει να το ρωτησουμε; Πως γινεται να μην το ξερουμε; Για ονομα! Οσο ζεις μαθαινεις βεβαια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Ου καλα...που να θυμαμαι ποτε ειχα τα κοκκινα μωρε καλα κανω εγω και εχω βρει υπολογιστες εγκυμοσυνης απ την ωορρηξια!!! Ουτε να το ξερα! αχαχχαχα Ρε παιδια τοσο βασικο πραγμα και πρεπει να το ρωτησουμε; Πως γινεται να μην το ξερουμε; Για ονομα! Οσο ζεις μαθαινεις βεβαια....

και γω βλακας ενιωσα μεχρι που συνειδητοποιησα οτι ΟΛΕΣ ετσι μετρουσαν σαν εμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat παρήγγειλα και τα τεστ όταν έρθει η ώρα σε θέλω stand by ??

Εμένα πάλι κάποιες μετρούσαν σωστά κάποιες όχι.Το θεωρούν ίσως δεδομένο οι γιατροί...τι να μας πρωτοπουν και αυτοί.....εγώ όποτε πάω τον ρωτάω συνέχεια πράγματα ευτυχώς που τον έχω χρόνια, με ξέρει και δεν μου έχει δώσει ακόμα το τηλ. κανενός ψυχιάτρου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat παρήγγειλα και τα τεστ όταν έρθει η ώρα σε θέλω stand by ??

Εμένα πάλι κάποιες μετρούσαν σωστά κάποιες όχι.Το θεωρούν ίσως δεδομένο οι γιατροί...τι να μας πρωτοπουν και αυτοί.....εγώ όποτε πάω τον ρωτάω συνέχεια πράγματα ευτυχώς που τον έχω χρόνια, με ξέρει και δεν μου έχει δώσει ακόμα το τηλ. κανενός ψυχιάτρου!?

Τα πήρες??? Αχ τελεια! Ποια μερα του μηνα τα ξεκινάς? Θα ειμαι θα ειμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Τα πήρες??? Αχ τελεια! Ποια μερα του μηνα τα ξεκινάς? Θα ειμαι θα ειμαι!

Ε λογικά σε καμιά εβδομάδα Σάββατο 27/01 μου ήρθανε και ο κύκλος μου είναι 28 με 30 μέρες.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ε λογικά αε καμιά εβδομάδα Σάββατο 27/01 μου ήρθανε και ο κύκλος μου είναι 28 με 30 μέρες.?

Ωραια εμενα 29 ηρθε εχω κυκλο 27 ημερων και ξεκιναω τη 10η μερα εσυ αν παρουμε τον κυκλο των 28 ημερων θα ξεκινησεις την 11η μερα (Απλα μπορει να φας περισσοτερα τεστ γιατι εχεις αυτη τη μικρη αποκλιση στο 28-30. Άρα εσυ ξεκινας 6 του μηνα και εγώ 7. Μην ανησυχεις! Θα σε εχω απο κοντα! χιχιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ωραια εμενα 29 ηρθε εχω κυκλο 27 ημερων και ξεκιναω τη 10η μερα εσυ αν παρουμε τον κυκλο των 28 ημερων θα ξεκινησεις την 11η μερα (Απλα μπορει να φας περισσοτερα τεστ γιατι εχεις αυτη τη μικρη αποκλιση στο 28-30. Άρα εσυ ξεκινας 6 του μηνα και εγώ 7. Μην ανησυχεις! Θα σε εχω απο κοντα! χιχιχιιχ

Χαχαχα πείρα και τις ταινίες να δοκιμασω άρα θα έχω 20 οπότε εεεεχω να χαλάσω ουουου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχα πείρα και τις ταινίες να δοκιμασω άρα θα έχω 20 οπότε εεεεχω να χαλάσω ουουου!!!!?

ουυυυ 2 μηνες σε βγαζουν και παραπανω! Εγω χαλαω 4 το μηνα περιπου (τις 2 φορες που χω δοκιμασει δηλαδη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ουυυυ 2 μηνες σε βγαζουν και παραπανω! Εγω χαλαω 4 το μηνα περιπου (τις 2 φορες που χω δοκιμασει δηλαδη)

Ε εντάξει αν σκεφτείς ότι είναι πρώτη φορά και μπορεί να χαλάσω και κανένα.....άσε να είμαι σίγουρη καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δώσω κι εδώ το παρόν... Κι εγώ σπάνια έχω καφετιά πριν την περίοδο και γι αυτό ίσως δε τα λάμβανα υπόψη μου ως περίοδο κ μετρούσα τη μέρα που έβλεπα αίμα. Όμως απο εδώ τώρα διαβάζω ότι όντως πρέπει να μετράμε απο την πρώτη μέρα που βλέπουμε καθαρό, κελαριστό αίμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...