Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλεσμένο φαγητό


Recommended Posts

Για την μεταφορά φαγητού προμηθεύτηκα ένα ειδικό θερμός φαγητού.... ισοθερμικό... και με τσαντάκι ισοθερμικό δικό του.. 

το θεμα είναι απο την στιγμή που θα αλέσω το φαγητο και θα το βάλω μέσα πόσο αντέχει..;; 

Δεν σκεφτομαι για φρουτα γιατι ξέρω πως δεν αντεχουν... μιλάω για το μεσημεριανό του... Π.χ κοτοπουλο ή μοσχάρι... 

Πως το χειρίζεστε αυτό μανούλες όταν ξέρετε πως λείψετε για ώρες έξω απο το σπίτι.. ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου έχει τύχει πολλές φορές να ταίσω τον μικρό εκτός σπιτού το μεσημεριανό του αλλά 2 φορές που μου έτυχε δεν μεσολάβησαν περισσότερες από 2 ώρες από την άλεση μέχρι την κατανάλωση του φαγητού. Εσύ για πόσες ώρες μιλάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα αν πηγαίνει σχολείο, το αλέθουν εκεί.

Αν ρωτάς για μια φορά στο τόσο, τότε το φαγητό διατηρείτε, δεν χαλάει, αλλά δεν έχει όλα τα θρεπτικά του στοιχεία. Αλλά για μια στο τόσο δεν πειράζει. Επίσης αν είναι κάτι πολύ μαλακό, μπορείς να έχεις μαζί ένα πιρούνι και να το πατήσεις και να το ανακατέψεις, σαν αλεσμένο γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2018 at 5:09 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν μου έχει τύχει πολλές φορές να ταίσω τον μικρό εκτός σπιτού το μεσημεριανό του αλλά 2 φορές που μου έτυχε δεν μεσολάβησαν περισσότερες από 2 ώρες από την άλεση μέχρι την κατανάλωση του φαγητού. Εσύ για πόσες ώρες μιλάς?

π.χ να παμε μια εκδρομη. ... να το αλεσω το πρωι ας πουμε κατα της 10.. και να φαει κατα της 2 π.χ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κοίτα αν πηγαίνει σχολείο, το αλέθουν εκεί.

Αν ρωτάς για μια φορά στο τόσο, τότε το φαγητό διατηρείτε, δεν χαλάει, αλλά δεν έχει όλα τα θρεπτικά του στοιχεία. Αλλά για μια στο τόσο δεν πειράζει. Επίσης αν είναι κάτι πολύ μαλακό, μπορείς να έχεις μαζί ένα πιρούνι και να το πατήσεις και να το ανακατέψεις, σαν αλεσμένο γίνεται. 

οχι για σχολειο... ναι ξερω πως χανει θρεπτικα στοιχεια... ναι για μια στο τοσο εννοω ας πουμε να παμε μια εκδρομη με το συζυγο π.χ και να το αλεσω το πρωι και να φαει το μεσημερι... οσο για το πηρουνι εχουμε θεμα με τα κομματια κλπ... δυστυχως... το κοτοπουλο να το φοβηθω αν εχει μεινει πολλες ωρες αλεσμενο? να προτιμησω μοσχαρι μηπως καλυτερα.. ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε για μια στο τόσο ας είναι και αλεσμένο απ ώρα δεν πειράζει. Βέβαια αν είναι κάπου να πάτε να φάτε εσείς, μπορείς να έχεις το multi μαζί και να ζητήσεις να πας κάπου να το αλέσεις. 

Τέλος μπορείς να δώσεις κρέμα εκείνη την ώρα και αργότερα το φαγητό του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...