Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 10/2/2018 at 3:05 ΜΜ, ο/η Gina 955 είπε:

Γεια σε όλες τις μέλλουσες μανούλες...με την αρχη της περιόδου μου σε 9 μέρες περίπου ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης ..στην πρώτη δεν τα πήγαμε Καλά...χαλια δηλαδή. ..εκανα μακρύ πρωτόκολλο με daronda και puregon ..εκανα 22  ωαρια γονιμοποιηθηκαν δυστυχως τα 5 και αυτά κακης καλής ποιότητας όποτε δεν προχώρησα σε εμβρυονεταφορα  ..μεγαλη απογοήτευση μεγάλος ο πόνος  ..εκανα εξετάσεις μας ξετιναξαν βασικά αλλά όλα τέλεια  . ..ετυχε μου είπαν...τωρα ξεκινάω ξανα σε λίγες μέρες σε βράχυ πρωτόκολλο από την δεύτερη μέρα με puregon ..καλη επιτυχία σε όλες μας !!!!

@Gina 955Λυπαμαι πολυ για οτι σου συνεβη , κι εμενα κατι αντιστοιχο μου συνεβη το δεκεμβρη .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gina 955 είπε:

Πιστεύω Δεν υπάρχει χειρότερο..δεν μπορέσαμε καν να ολοκληρώσουμε την διαδικασία...εσυ τι ακριβώς έπαθες?? 

@Gina 955 εγω εκανα φυσικο τροποποιημενο .. ειχα 4 ωαρια απ τα οποια μονο το ενα ηταν σχετικα καλο , τα αλλα ηταν αδεια ?, σε νιωθω μεγαλη στεναχωρια .. ουτε εγω εφτασα στην εμβρυομεταφορα διοτι το 1 δεν γονιμοποιηθηκε καν !!! Εχω παθει ψυχοκογικο , ο γιατρος μου ειπε οτι συμβαινει.. αλλα εγω εχω χαμηλη αμη υψηλη fsh και λογικα απο αυτο ..και τωρα θα ξρκινησω με φαρμακα κανονικα.. εσενα τι σου ειπανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με ε στειλαν για εξετάσεις ορμονικές πάλι καρυοτυπο και άλλες εξειδικευμενες και βγήκαν όλες καλές   ..οποτε μου είπαν ότι έτυχε..πριν βγουν οι εξαιτασεις μου έλεγαν ότι μάλλον είχα προβλημα αλλά οι εξαιτασεις έδειξαν το αντίθετο...οποτε μην τρελαίνεσαι..μπορει και σε εσένα να έτυχε..τωρα ξεκινάω σε 7 μέρες και μου άλλαξε το πρωτόκολλο από μακρύ που έκανα πριν σε βράχυ...αντε να δούμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Εμένα με ε στειλαν για εξετάσεις ορμονικές πάλι καρυοτυπο και άλλες εξειδικευμενες και βγήκαν όλες καλές   ..οποτε μου είπαν ότι έτυχε..πριν βγουν οι εξαιτασεις μου έλεγαν ότι μάλλον είχα προβλημα αλλά οι εξαιτασεις έδειξαν το αντίθετο...οποτε μην τρελαίνεσαι..μπορει και σε εσένα να έτυχε..τωρα ξεκινάω σε 7 μέρες και μου άλλαξε το πρωτόκολλο από μακρύ που έκανα πριν σε βράχυ...αντε να δούμε!!!! 

@Gina 955 κι εγω τωρα ξεκιναω σε δεκα μερες περιπου !! Ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και για τις 2 μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια σας ευχομαι καλές γονιμοποιησεις και τυχερες εμβρυομεταφορες αυτη τη φορα!!!

@peacockευχαριστω πολυ ❤️Αντε ολες μια μια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία κ από μένα κορίτσια μου..σας νιώθω απόλυτα!!εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι πιο τυχερός κ να γεμίσει η σελίδα θετικές χοριακές κ φουσκωμένες κοιλίτσες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κάνει καταστολή και περιμένω σήμερα να αδιαθετησω για να κάνω διέγερση αλλά αφαντη.ξερετε αν ή καταστολή καθυστερεί τη περίοδο η' να κάνω κανένα τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gina 955 είπε:

Όχι..εμενα δεν μου ειχε καθυστερήσει  καθόλου..παρε τον γιατρό σου εαν καθυστερήσει και θα σου πει τι να κάνεις!!!

Θα τους πάρω γιατί έτσι μου είπαν ότι θα έρθει αμέσως,τωρα που παρακαλαω να έρθει δεν έρχεται άλλες φορές ρολόι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι Δυστυχώς...κοιτα 2 πανω 2 κατω είναι φυσιολογικό μην τρελαίνεσαι...παρε όμως τηλέφωνο..στο χαρτί με το πρόγραμμα Έτσι μου έλεγε εμένα   ..θα σου πουν τι θα κάνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Έτσι είναι Δυστυχώς...κοιτα 2 πανω 2 κατω είναι φυσιολογικό μην τρελαίνεσαι...παρε όμως τηλέφωνο..στο χαρτί με το πρόγραμμα Έτσι μου έλεγε εμένα   ..θα σου πουν τι θα κάνεις..

Απλά λέω μήπως υπάρχει πρόβλημα που θα συνεχίσω τη καταστολή παραπάνω μερες, θα πάρω κ βλέπουμε...απλά υπάρχει κ μία ελπίδα εγκυμοσύνης και λέω μήπως έχει γίνει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αμα γίνεται να μείνεις εγκυος με τις ενέσεις που έκανες...δεν έχω ιδέα!!! Μακάρι παντός ο Θεός να έκανε το θαύμα του και να μην χρειαστεί να ταλαιπορηθεις άλλο..αλλα εγώ πλέον δεν ελπίζω σε τίποτα   ..σκεψου μας ειχε ο γιατρός με προγραμματισμένες επαφές αυτόν τον μηνα αλλά δεν περιμένω τίποτα...ξερω ότι σε 7 μέρες ξεκινάω νεα προσπάθεια τωρα αν μου το φέρει ο Θεός τι να πω ...θαυμα θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Δεν ξέρω αμα γίνεται να μείνεις εγκυος με τις ενέσεις που έκανες...δεν έχω ιδέα!!! Μακάρι παντός ο Θεός να έκανε το θαύμα του και να μην χρειαστεί να ταλαιπορηθεις άλλο..αλλα εγώ πλέον δεν ελπίζω σε τίποτα   ..σκεψου μας ειχε ο γιατρός με προγραμματισμένες επαφές αυτόν τον μηνα αλλά δεν περιμένω τίποτα...ξερω ότι σε 7 μέρες ξεκινάω νεα προσπάθεια τωρα αν μου το φέρει ο Θεός τι να πω ...θαυμα θα είναι!!!

Τις ενεσεις τις ξεκίνησα 8 μέρες μετά την ωορρηξία αν είχε γίνει σύλληψη δεν επηρεάζουν καθόλου μου ειπε οι ενεσεις της καταστολής.ε χω μία μικρή ελπίδα γιατί κι εγώ είδα στον υπέρηχο τη μέρα της ωορρηξία και κάναμε ότι μπορούσαμε.οπως και να θέλει να μας το φέρει δε πειράζει αρκει να έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται...ετσι κι αλλιώς μονο ο τρόπος αλλάζει!!! Αρκεί να έρθει όσο πιο νωρίς γίνεται για να ησυχάσουμε Επιτέλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2018 at 5:58 ΜΜ, ο/η Mairh32 είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι.κι εγώ το μακρύ κάνω τώρα και τη τρίτη ξεκιναω διέγερση.

κ εγω αυριο διεγερση για πρωτη φορα!!!!! καλη μας επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κ εγω αυριο διεγερση για πρωτη φορα!!!!! καλη μας επιτυχια

Αχχ αν μου έρθει και μένα επιτέλους θα ξεκινησω πάνω κάτω ίδιες μέρες θα είμαστε,καλη επιτυχία σε όλες μας εγώ ανυπομονω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Αχχ αν μου έρθει και μένα επιτέλους θα ξεκινησω πάνω κάτω ίδιες μέρες θα είμαστε,καλη επιτυχία σε όλες μας εγώ ανυπομονω.

Με το καλο κοριτσια !!! ❤️❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Εγώ έχω κάνει καταστολή και περιμένω σήμερα να αδιαθετησω για να κάνω διέγερση αλλά αφαντη.ξερετε αν ή καταστολή καθυστερεί τη περίοδο η' να κάνω κανένα τεστ;

εγω εκανα καταστολη την προηγουμενη τεταρτη και οταν πηρα τηλ να ενημερωσω, μου ειπαν να παω 2η μερα περιοδου για υπερηχο για να ξεκινησω δειγερση. ομως μου ειπε οτι λογω της ενεσης μπορει να μη δω περιοδο οποτε σ αυτην την περιπτωση να παω την 14η μερα απο την ενεση καταστολης. υποψιν οτι εγω εκανα μια ενεση εφαπαξ, την αρβεκαπ 3,75. καλη επιτυχια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η loralora είπε:

@Bellaki πρώτη σου προσπάθεια? 

Πρώτη προσπάθεια και ελπίζω και μοναδική. Έχουμε αποφασίσει με τον άντρα μου αν χρειαστεί να κάνουμε μέχρι 2 προσπάθειες.. είναι πολύ ψυχοφθόρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...