Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Ωχ?τα αντισυλληπτικά γιατί τα επαιρνες για άλλο λόγο;;εσύ ξεκινήσες κατευθείαν διέγερση ή έκανες και καταστολή;καλή επιτυχία να εχεις?

Έκανα  το Νοέμβρη ένα χειρουργείο για πολύποδα και μου έδωσε τα αντισυλληπτικά μέχρι να ξεκινήσω την εξωσωματική δηλ για δύο μήνες. Διέγερση κατευθείαν κάνω αλλά πριν ενα μιση χρόνο μετά από λαπαροσκόπηση πήρα αρβεκαπ για 4 μήνες..δέ θ'άντεχα να ξαναπεράσω καταστολή.....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Έκανα  το Νοέμβρη ένα χειρουργείο για πολύποδα και μου έδωσε τα αντισυλληπτικά μέχρι να ξεκινήσω την εξωσωματική δηλ για δύο μήνες. Διέγερση κατευθείαν κάνω αλλά πριν ενα μιση χρόνο μετά από λαπαροσκόπηση πήρα αρβεκαπ για 4 μήνες..δέ θ'άντεχα να ξαναπεράσω καταστολή.....!!!!

Γιατί τι έγινε με τη καταστολή;;δε γνωρίζω πολλά και αγχωθηκα τώρα ή καταστολή είναι τόσο χρονοβόρα;νόμιζα ότι κρατάει κάπου δέκα μέρες και μετά διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 δεν ξέρω την ιστορία της @Bellaki αλλά επειδή γράφει ότι έγινε λαπαροσκόπηση η καταστολή που έκανε για 4 μήνες έγινε για άλλον λόγο κι οχι για την εξωσωματική.

Μην ανησυχείς εσύ, δεν κρατάει τόσο για την εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Mairh32 δεν ξέρω την ιστορία της @Bellaki αλλά επειδή γράφει ότι έγινε λαπαροσκόπηση η καταστολή που έκανε για 4 μήνες έγινε για άλλον λόγο κι οχι για την εξωσωματική.

Μην ανησυχείς εσύ, δεν κρατάει τόσο για την εξωσωματική.

Ευχαριστώ @nikona μου ναι ή κάθε περίπτωση είναι διαφορετική απλά εγώ ήξερα ότι ή καταστολή κρατάει περιπου 10-14 μέρες και μετά ξεκινάμε διέγερση.μηπως γνωριζεις και το άλλο αν οι ενεσεις αυτές επηρεάσουν μία πιθανή σύλληψη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχείς όπως σου είπα και παραπάνω η καταστολή γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις όχι μόνο σε εξωσωματική. Κ σε εκείνες τις περιπτώσεις μπορεί να χρειαστεί να κρατήσει και μέχρι 6 μήνες.

Τωρα όσο για την καταστολή και σύλληψη εμένα η γιατρός μου μου είχε πει να μην έχουμε επαφές κατά τη διάρκεια της καταστολής.Αλλά ο κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορεικά. Μην αγχώνεσαι τώρα κ γι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Γιατί τι έγινε με τη καταστολή;;δε γνωρίζω πολλά και αγχωθηκα τώρα ή καταστολή είναι τόσο χρονοβόρα;νόμιζα ότι κρατάει κάπου δέκα μέρες και μετά διέγερση.

όχι όχι η καταστολή ήταν λόγω του χειρουργείου μην αγχώνεσαι!!! για την εξωσωματική κρατάει λίγο! η @nikona tτα λέει σωστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Να μην ανησυχείς όπως σου είπα και παραπάνω η καταστολή γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις όχι μόνο σε εξωσωματική. Κ σε εκείνες τις περιπτώσεις μπορεί να χρειαστεί να κρατήσει και μέχρι 6 μήνες.

Τωρα όσο για την καταστολή και σύλληψη εμένα η γιατρός μου μου είχε πει να μην έχουμε επαφές κατά τη διάρκεια της καταστολής.Αλλά ο κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορεικά. Μην αγχώνεσαι τώρα κ γι αυτό.

Εγώ είχα επαφές στις γόνιμες,εχουν περάσει εφτά μέρες και αύριο θα ξεκινησω καταστολή,φοβαμαι μήπως έχει γίνει φυσική σύλληψη και επηρεαστεί περιμένω να αδιαθετησω σε έξι μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού σου είπε όμως ο γιατρόσ σου ότι δεν επηρεάζει η καταστολή μην αγχώνεσαι. Αυτοί ξέρουν. Σε καταλαβαίνω όμως που αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αφού σου είπε όμως ο γιατρόσ σου ότι δεν επηρεάζει η καταστολή μην αγχώνεσαι. Αυτοί ξέρουν. Σε καταλαβαίνω όμως που αγχώνεσαι.

Εσύ έχεις κάνει;σε τι φαση βρίσκεσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω κάνει μία εξω τον Δεκέμβρη και αποτύχαμε. Τώρα εκανα πάλι καταστολή για να ξεκινησουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα αλλά πηγα για τον πρώτο υπερηχο χθες και η γιατρος μου βλεπει κατι στο ενδομητριο που μπορει να ειναι πολυποδακι. Οπότε θα κάνω την Τρίτη υστεροσκόπηση. Σημειωτέον υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα ξαναεκανα τον Μάρτιο περσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Εγώ έχω κάνει μία εξω τον Δεκέμβρη και αποτύχαμε. Τώρα εκανα πάλι καταστολή για να ξεκινησουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα αλλά πηγα για τον πρώτο υπερηχο χθες και η γιατρος μου βλεπει κατι στο ενδομητριο που μπορει να ειναι πολυποδακι. Οπότε θα κάνω την Τρίτη υστεροσκόπηση. Σημειωτέον υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα ξαναεκανα τον Μάρτιο περσι.

Σήμερα ξεκίνησα καταστολή έκανα τη πρώτη μου ένεση,αυτος ο πολυποδας από τι δημιουργήθηκε από τη καταστολή;γιατί πριν μία εβδομάδα ένα υπέρηχο πριν ξεκινησω και ήταν όλα καλά υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάτι απ την ένεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή αρχή. Οχι Μαίρη, ο πολύποδας δεν εχει καμία σχέση με την καταστολή. Ισα ισα το αντιθετο. Ηταν να βγει και βγηκς και ο πολυποδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλή αρχή. Οχι Μαίρη, ο πολύποδας δεν εχει καμία σχέση με την καταστολή. Ισα ισα το αντιθετο. Ηταν να βγει και βγηκς και ο πολυποδας.

Σ ευχαριστώ,κι εσύ καλή επιτυχία με το καλο να ξεκινήσεις πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2018 at 3:25 ΜΜ, ο/η loralora είπε:

Καμιά κοπέλα που να πλησιάζει η ωοληψία της ?

εγω σε λιγες μερες θα ξεκινησω διεγερση. κατα το τελος του μηνα υπολογιζω ωοληψια. εσυ ποτε με το καλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz εγω έχω ξεκινήσει διέγερση 4 μέρες οπότε υπολογίζω τέλος της άλλης εβδομάδας. Βραχύ πρωτόκολλο θα κάνεις? Αντε να γλυκοχαράξει λίγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Πέμπτη ημέρα διέγερσης για μένα και σήμερα έκανα υπέρηχο. Σύνολο 7 ωάρια. Είναι καλά άραγε τόσα σε αυτές τις μέρες;; τη Δευτέρα θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο ίσως τον τελευταίο πριν την ωοληψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@jazz εγω έχω ξεκινήσει διέγερση 4 μέρες οπότε υπολογίζω τέλος της άλλης εβδομάδας. Βραχύ πρωτόκολλο θα κάνεις? Αντε να γλυκοχαράξει λίγο....

βραχυ εκανα την πρωτη φορα. μονο 8 μερουλες διεγερση...

τωρα το μακρυ. μολις εφυγε η νοσηλευτρια που μου εκανε την ενεση καταστολης! και μολις αδιαθετησω ξεκιναω διεγερση.. 

αντε μακαρι!!!!! εχεις καλη ανταποκριση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η jazz είπε:

βραχυ εκανα την πρωτη φορα. μονο 8 μερουλες διεγερση...

τωρα το μακρυ. μολις εφυγε η νοσηλευτρια που μου εκανε την ενεση καταστολης! και μολις αδιαθετησω ξεκιναω διεγερση.. 

αντε μακαρι!!!!! εχεις καλη ανταποκριση?

@jazz μου καλη επιτυχια να εχεις! κανω κι εγω καταστολη εμενα μου τις κανει ο αντρας μου τις ενεσεις, ειμαστε μαζι κι εγω περιμενω να αδιαθετησω μαλλον θα ειμαστε μαζι στην αναμονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η jazz είπε:

εγω σε λιγες μερες θα ξεκινησω διεγερση. κατα το τελος του μηνα υπολογιζω ωοληψια. εσυ ποτε με το καλο???

@jazz καλή αρχή!!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η loralora είπε:

@jazz εγω έχω ξεκινήσει διέγερση 4 μέρες οπότε υπολογίζω τέλος της άλλης εβδομάδας. Βραχύ πρωτόκολλο θα κάνεις? Αντε να γλυκοχαράξει λίγο....

@loralora καλή επιτυχία και σε σένα!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια! Πέμπτη ημέρα διέγερσης για μένα και σήμερα έκανα υπέρηχο. Σύνολο 7 ωάρια. Είναι καλά άραγε τόσα σε αυτές τις μέρες;; τη Δευτέρα θα κάνω τον επόμενο υπέρηχο ίσως τον τελευταίο πριν την ωοληψία.

@Bellaki σου έγραψα και σε ενα άλλο θέμα αλλά τώρα είδα εδώ την δημοσίευσή σου. Μπράβο κορίτσι μου. Καλή συνέχεια να έχεις. Εγώ την πέμπτη ημέρα είχα τρία ωάρια στη μία ωοθήκη. Η άλλη δεν είχε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@jazz καλή αρχή!!!

@loralora καλή επιτυχία και σε σένα!

@Bellaki σου έγραψα και σε ενα άλλο θέμα αλλά τώρα είδα εδώ την δημοσίευσή σου. Μπράβο κορίτσι μου. Καλή συνέχεια να έχεις. Εγώ την πέμπτη ημέρα είχα τρία ωάρια στη μία ωοθήκη. Η άλλη δεν είχε τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ nikona μου! Ό,τι καλύτερο και σε σένα εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...