Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Gina 955bravo κοπελα μου ολα καλα να πανε ολοι οι γιατροι ειναι ποιο συγκρατημενοι εσυ να σκεφτεσαι θετικα και ολα καλα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου !!!!!!!!! Ευχαριστώ για τις ευχές σας και την στήριξη σας ολες αυτές τις μέρες...ευχομαι σε οσες πέτυχαν να έχουν και να εχω μια τέλεια εγκυμοσυνη και τα νινι μας  να γεννηθούν υγείης...σε οσα κοριτσια δεν τα κατάφεραν αυτήν την φορά σας στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη και δύναμη για το νέο σας ξεκίνημα ...ολες θα γίνουμε μανούλες.....ΟΛΕΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Chochola12 είπε:

Σε ευχαριστώ και εγώ ευχόμαί σε όλα τα κορίτσια όλα τα καλα! !

Νομίζω ότι είναι μόνο η ΑΜΗ

Ο τελευταίος γιατρός που επισκέφτηκαμε και στον οποίο καταλήξαμε κ ολας δεν μου είπε για άλλο πρόβλημα πχ σάλπιγγας η μήτρα και ήταν ο μόνος που διεκρυνε ότι η μία μου ωοθήκη είναι σχεδόν μισή του κανονικού. 

2 γιατροί μας πρότειναν φυσικό κύκλο κ ήταν ο μόνος που είπε ότι θα χασω χρονο λεφτα κ ίσως το ωαριο να μην είναι και καλό. 

Νομίζω ότι δεν τους νοιάζει περισσοτερο η οιστραοδιολη πάρα η fsh.

 

 

@Chochola12 καλησπέρα και καλώσηρθες.Εγω είμαι 32 χρόνων έχω ήδη ένα παιδάκι με εξωσωματική και τώρα είμαι στην αναμονή της χοριακης για το δεύτερο. Έχω ακριβώς το ίδιο με εσενα Και αυτός ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που προχώρησα με σε εξωσωματική για να μην χάσουμε χρόνο. Εάν θέλεις στείλε μου και πρωσοπικο μήνυμα για να σε νέον δω πως ακριβώς προχώρησα και γενικά όσος μπορώ να σε βοηθήσω μιας Και αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πίστευα ότι δεν υπήρχε αλλαγή τόσο νέα κοπέλα με τόσο χαμηλή αμη αλλά να που βρήκα μια :)) όλα καλά θα πάνε να μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου !!!!!!!!! Ευχαριστώ για τις ευχές σας και την στήριξη σας ολες αυτές τις μέρες...ευχομαι σε οσες πέτυχαν να έχουν και να εχω μια τέλεια εγκυμοσυνη και τα νινι μας  να γεννηθούν υγείης...σε οσα κοριτσια δεν τα κατάφεραν αυτήν την φορά σας στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη και δύναμη για το νέο σας ξεκίνημα ...ολες θα γίνουμε μανούλες.....ΟΛΕΣ ...

@Gina 955 το τέλεια νέα !!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Κοριτσια είναι θετικηηηηηηηηηη 62 μονάδες βγήκε...αλλα το γιατρός μου ριπε ότι είναι λίγο χαμηλό!!!!!! Αλλά θα δούμε την εξέλιξη της !!!!

Μπρρρραβο κοριτσακι! Την Τεταρτη θα τα λεμε μαζι με τη 2η χοριακη μας! Ευχομαι να παρει την ....ανιουσα και να ηρεμησεις να χαρεις την εγκυμοσυνη σου! Συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

@Chochola12 καλησπέρα και καλώσηρθες.Εγω είμαι 32 χρόνων έχω ήδη ένα παιδάκι με εξωσωματική και τώρα είμαι στην αναμονή της χοριακης για το δεύτερο. Έχω ακριβώς το ίδιο με εσενα Και αυτός ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που προχώρησα με σε εξωσωματική για να μην χάσουμε χρόνο. Εάν θέλεις στείλε μου και πρωσοπικο μήνυμα για να σε νέον δω πως ακριβώς προχώρησα και γενικά όσος μπορώ να σε βοηθήσω μιας Και αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πίστευα ότι δεν υπήρχε αλλαγή τόσο νέα κοπέλα με τόσο χαμηλή αμη αλλά να που βρήκα μια :)) όλα καλά θα πάνε να μην αγχώνεσαι 

@Papadakis δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να στείλω μνμ. ...Ίσως γιατί είμαι νέο μέλος. 

Δεν μπορείς να φανταστεις τι χαρά κ ελπιδα μου εδώσες...Οι γιατροί είδαν την αμη κ με κοιτούσαν σαν ούφο. 

Η μία εξέταση έβγαλε 0.2 κ η άλλη 0.3.

Θα θελα να μάθω για την περίπτωση σου ....

Πόσες προσπαθειες έκανες? 

Φάρμακα,κέντρο, γιατρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Μπρρρραβο κοριτσακι! Την Τεταρτη θα τα λεμε μαζι με τη 2η χοριακη μας! Ευχομαι να παρει την ....ανιουσα και να ηρεμησεις να χαρεις την εγκυμοσυνη σου! Συγχαρητηρια!

μπραβο ρε συ @OLY10!!! αντε μια μια να φευγει για αλλο τοπικ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Μπρρρραβο κοριτσακι! Την Τεταρτη θα τα λεμε μαζι με τη 2η χοριακη μας! Ευχομαι να παρει την ....ανιουσα και να ηρεμησεις να χαρεις την εγκυμοσυνη σου! Συγχαρητηρια!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου συγχαρητήρια και σε εσένα...!!!!!! Μακάρι να πανε   όλα καλά και να ηρεμήσουμε Επιτέλους και να το χαρουμε     ...εμενα με εστειλε την Πέμπτη για επανεξέταση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Chochola12 είπε:

@Papadakis δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να στείλω μνμ. ...Ίσως γιατί είμαι νέο μέλος. 

Δεν μπορείς να φανταστεις τι χαρά κ ελπιδα μου εδώσες...Οι γιατροί είδαν την αμη κ με κοιτούσαν σαν ούφο. 

Η μία εξέταση έβγαλε 0.2 κ η άλλη 0.3.

Θα θελα να μάθω για την περίπτωση σου ....

Πόσες προσπαθειες έκανες? 

Φάρμακα,κέντρο, γιατρό? 

@Chochola12 σου έστειλα μήνυμα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου συγχαρητήρια και σε εσένα...!!!!!! Μακάρι να πανε   όλα καλά και να ηρεμήσουμε Επιτέλους και να το χαρουμε     ...εμενα με εστειλε την Πέμπτη για επανεξέταση!!!!

Εμένα Παρασκευή αλλά εγώ θα πάω και την Τετάρτη γιατί είναι χαμηλή και αγχώνομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Εμένα Παρασκευή αλλά εγώ θα πάω και την Τετάρτη γιατί είναι χαμηλή και αγχώνομαι.....

τι ημερα ησουν χτες που την εκανες?

αν ειναι πρωτη μερα δεν ειναι χαμηλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Μπρρρραβο κοριτσακι! Την Τεταρτη θα τα λεμε μαζι με τη 2η χοριακη μας! Ευχομαι να παρει την ....ανιουσα και να ηρεμησεις να χαρεις την εγκυμοσυνη σου! Συγχαρητηρια!

Συγχαρητήρια κ σε σενα κορίτσι μου...όλα καλά να σου πανε από δω κ πέρα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

τι ημερα ησουν χτες που την εκανες?

αν ειναι πρωτη μερα δεν ειναι χαμηλη.

2Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΕΙ ΟΣΟ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ. ΚΑΤΙ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΘΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.....ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΤΑ ΑΓΡΑΦΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΕΙ ΟΣΟ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ. ΚΑΤΙ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΘΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.....ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΤΑ ΑΓΡΑΦΑ....

Μετά από όλη αυτήν την προσπάθεια,όλη αυτήν τη συναισθηματική πίεση, το άγχος...είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι!!!Κάπως έτσι νιώθω κι εγώ...Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά μόλις πλησιάζει η επόμενη χοριακή τρέμω...!!!Εύχομαι κάποια στιγμή να χαλαρώσουμε και να το απολαύσουμε!!![smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papou καλημέρα! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Ίσως μέσα μου ήμουν σίγουρη ότι δε θα τα καταφέρουμε και γιαυτό είμαι μουδιασμένη και φοβάμαι...Τέλοσπάντων. Πρώτη φορά στη ζωή μου είμαι απαισιόδοξη. Αλλά δε θαφησω να συμβεί. Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά! Βήμα-βήμα για αρχή πετύχαμε στο στόχο μας! Γιούπιιιιι! Άντε να χαιρόματε πρέπει! Καλή μας συνέχεια....

Και στα κοριτσάκια που προσπαθούν όοοοοολη μας τη θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η papou είπε:

Μετά από όλη αυτήν την προσπάθεια,όλη αυτήν τη συναισθηματική πίεση, το άγχος...είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι!!!Κάπως έτσι νιώθω κι εγώ...Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, αλλά μόλις πλησιάζει η επόμενη χοριακή τρέμω...!!!Εύχομαι κάποια στιγμή να χαλαρώσουμε και να το απολαύσουμε!!![smilie=hello2.gif]

Αν επιτρεπεται ποση ειναι η χοριακη σου που ανεφερες οτι ειναι χαμηλη;  Εμενα 15 ημερα εμβρυομεταφορας 445, μετα απο 3 μερες 1707 και τωρα μετα απο 4 μερες 5535. Το τελευταιο με αγχωσε γιατι κανονικα δε θα επρεπε σε 4 μερες να ειχε τετραπλασιαστει αφου ανα 2 διπλασιαζεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου συγχαρητήρια και σε εσένα...!!!!!! Μακάρι να πανε   όλα καλά και να ηρεμήσουμε Επιτέλους και να το χαρουμε     ...εμενα με εστειλε την Πέμπτη για επανεξέταση!!!!

Συγχαρητηρια!!!!! Ολα καλα σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η candycrash είπε:

Αν επιτρεπεται ποση ειναι η χοριακη σου που ανεφερες οτι ειναι χαμηλη;  Εμενα 15 ημερα εμβρυομεταφορας 445, μετα απο 3 μερες 1707 και τωρα μετα απο 4 μερες 5535. Το τελευταιο με αγχωσε γιατι κανονικα δε θα επρεπε σε 4 μερες να ειχε τετραπλασιαστει αφου ανα 2 διπλασιαζεται; 

Καλημέρα! Αν μου επιτρέπεις που πετάγομαι(χαχαχαχα) η χοριακή στα επίπεδα που είσαι δε διπλάσιάζεται καθε 48 ώρες αλλά κάθε 72 και παραπάνω ώρες,οπότε μια χαράείναι η χοριακή σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η candycrash είπε:

Αν επιτρεπεται ποση ειναι η χοριακη σου που ανεφερες οτι ειναι χαμηλη;  Εμενα 15 ημερα εμβρυομεταφορας 445, μετα απο 3 μερες 1707 και τωρα μετα απο 4 μερες 5535. Το τελευταιο με αγχωσε γιατι κανονικα δε θα επρεπε σε 4 μερες να ειχε τετραπλασιαστει αφου ανα 2 διπλασιαζεται; 

ξεκίνησα 84...230...525...και αύριο η επόμενη...νομίζω πως μετα τις 1000+ μονάδες, οι ρυθμοί αύξησης δεν είναι οι ίδιοι...οπότε μην ανησυχείς...δεν έχεις κάνει υπέρηχο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@candycrash καλημέρα! 

Εμενα ο γιατρός μου είχε πει ανα 48-72 ώρες να υπερδιπλασιάζεται όποτε νομίζω ότι πρέπει Να ξεαγχωθεις :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα! Αν μου επιτρέπεις που πετάγομαι(χαχαχαχα) η χοριακή στα επίπεδα που είσαι δε διπλάσιάζεται καθε 48 ώρες αλλά κάθε 72 και παραπάνω ώρες,οπότε μια χαράείναι η χοριακή σου...

Ευχαριστω!!!! Εισαι πολυ γλυκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...