Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

Κορίτσι καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι γιατι το έχω περάσει κι εγω και σε καταλαβαίνω. Καθώς και μια παλίνδρομη. Λύπαμαι πολύ και κουράγιο για να ξαναπροσπαθήσεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Ήθελα να σε ρωτήσω και χθες, οι υστεροσκοπήσεις χάλασαν το ενδομήτριό σου ή το είπες λόγω των συμφήσεων? Με τις υστεροσκοπήσεις πως έφτιαξε? Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!!

@mayra_d αρχικά να σου πω λυπάμαι απίστευτα για την αρνητική χοριακη.το βίωσα έχοντας ήδη ένα παιδάκι και πάλι  ήταν οικτρό συναίσθημα. Το ενδομήτριο μου καταστράφηκε από τις συμφυσεις και με τρεις υστεροσκπξσεις καταφέραμε να το φέρουμε σε πολύ καλό επίπεδο. Ποτέ δεν θα είναι άριστο όπως παλια αλλά ούτε και κατεστραμμένο όπως ήταν μετά την γεννά. Ποτέ σκέφτεσαι να κανείς την επόμενη προσπάθεια;; βρίσκεσαι σε κέντρο εδώ στην Αθήνα.

μπορει να τα γράφεις κάπου σε προηγούμενη συζήτηση συγχώρεσε με αλλα είμαι Καινούργια και δεν τα έχω μάθει όλα. Μάζεψε δύναμη και την επόμενη φορα θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Ήθελα να σε ρωτήσω και χθες, οι υστεροσκοπήσεις χάλασαν το ενδομήτριό σου ή το είπες λόγω των συμφήσεων? Με τις υστεροσκοπήσεις πως έφτιαξε? Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!!

@papou λυπάμαι πραγματικά. Μάζεψε δύναμη και συνέχισε μην τα παρατάς. Ασχημα νέα είχαμε σήμερα ρε γαμωτο. @Gina 955 να πάνε όλα καλά την Δευτέρα!!! Και να αλλάξεις όλων μας την ψυχολογία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια ;; έχετε πολλά υγρά ; εγώ βάζω και τρία χάπια προγεστερονης κολπικά και συνέχεια νιώθω πως μου φεύγουν υγρά. Δεν μπορώ να θυμηθώ καθόλου από την πρώτη επιτυχημένη μου φορά εάν είχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2018 at 9:37 ΠΜ, ο/η deppy85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τα συμπτώματα που είχα ήταν πόνους περιόδου. Που εγώ γενικά δεν πονάω στην περίοδο. Τις πρώτες μέρες πολύ πρισμενη κοιλιά κ καθόλου πρισμένο στήθος. Ξέρετε και κάτι? Εγώ  ένα πράγμα κατάλαβα....δεν έχουν τελικά τόσο σημασία αυτά που νιώθουμε με το αποτέλεσμα. Άλλες κοπέλες δεν έιχαν κανένα σύμπτωμα κ τώρα έχουν   "διπλή" χαρά. Υπομονή υπομονή υπομονή ( το ξέρω είναι πολύ δύσκολο) μέχρι την χοριακή.

@deppy85 συγχαρητήρια κορίτσι μου . Οι πόνοι που αναφέρεις ποτέ ξεκίνησαν ;;; ποια ημέρα της εμβρυομεταφορας ;;το στήθος σου δεν πρήστηκε καθόλου μέχρι την χοριακη ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@mayra_d αρχικά να σου πω λυπάμαι απίστευτα για την αρνητική χοριακη.το βίωσα έχοντας ήδη ένα παιδάκι και πάλι  ήταν οικτρό συναίσθημα. Το ενδομήτριο μου καταστράφηκε από τις συμφυσεις και με τρεις υστεροσκπξσεις καταφέραμε να το φέρουμε σε πολύ καλό επίπεδο. Ποτέ δεν θα είναι άριστο όπως παλια αλλά ούτε και κατεστραμμένο όπως ήταν μετά την γεννά. Ποτέ σκέφτεσαι να κανείς την επόμενη προσπάθεια;; βρίσκεσαι σε κέντρο εδώ στην Αθήνα.

μπορει να τα γράφεις κάπου σε προηγούμενη συζήτηση συγχώρεσε με αλλα είμαι Καινούργια και δεν τα έχω μάθει όλα. Μάζεψε δύναμη και την επόμενη φορα θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη 

 

είχα διαγνωστεί με ενδομητρίτιδα στην 1η προσπάθεια, έχω κάνει 3 υστεροσκοπήσεις έχω πάρει αντιβίωση και έχουν γίνει και εκχύσεις στη μήτρα αλλά ακόμα δεν έχει επιτευχθεί καν εμφύτευση. και δεν ξέρω... θέλω να πιστεύω ότι τον Απρίλιο θα μπορέσω να κάνω εμβρυομεταφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@papou λυπάμαι πραγματικά. Μάζεψε δύναμη και συνέχισε μην τα παρατάς. Ασχημα νέα είχαμε σήμερα ρε γαμωτο. @Gina 955 να πάνε όλα καλά την Δευτέρα!!! Και να αλλάξεις όλων μας την ψυχολογία 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτι     ....εχω κάτι πονους χαμηλά εδώ και 3 μέρες...μακαρι να ναι από το μόνη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mayra_d είπε:

είχα διαγνωστεί με ενδομητρίτιδα στην 1η προσπάθεια, έχω κάνει 3 υστεροσκοπήσεις έχω πάρει αντιβίωση και έχουν γίνει και εκχύσεις στη μήτρα αλλά ακόμα δεν έχει επιτευχθεί καν εμφύτευση. και δεν ξέρω... θέλω να πιστεύω ότι τον Απρίλιο θα μπορέσω να κάνω εμβρυομεταφορά

Πω πω ρε κοπέλα μου εσένα σε έχουν ταλαιπωρήσει πολύ.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Πω πω ρε κοπέλα μου εσένα σε έχουν ταλαιπωρήσει πολύ.    

όλες ταλαιπωρούμαστε τώρα λίγο ή πολύ δεν ξέρω αν έχει σημασία. Η πλάκα είναι ότι τώτρα που έκοψα τα φάρμακα έκανα δέκατα χαχαχαχ πόσο κουλό?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mayra_d είπε:

όλες ταλαιπωρούμαστε τώρα λίγο ή πολύ δεν ξέρω αν έχει σημασία. Η πλάκα είναι ότι τώτρα που έκοψα τα φάρμακα έκανα δέκατα χαχαχαχ πόσο κουλό?!?!

Εεελαααα??? Εντάξει έλεος....εγω έχω και τώρα 37.4 ...απο το Σάββατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gina 955 είπε:

Εεελαααα??? Εντάξει έλεος....εγω έχω και τώρα 37.4 ...απο το Σάββατο...

Μακάρι να στα προκαλεί το σποράκι σου! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

είχα διαγνωστεί με ενδομητρίτιδα στην 1η προσπάθεια, έχω κάνει 3 υστεροσκοπήσεις έχω πάρει αντιβίωση και έχουν γίνει και εκχύσεις στη μήτρα αλλά ακόμα δεν έχει επιτευχθεί καν εμφύτευση. και δεν ξέρω... θέλω να πιστεύω ότι τον Απρίλιο θα μπορέσω να κάνω εμβρυομεταφορά

Πω πω σε νιώθω και Εγώ  έχω κάνει τρεις υστεροσκοπησεις. Έχεις περάσει ταλαιπωρία αλλά έτσι θα φράσεις στο στόχο σου : σε ένα μωράκι. Στην Αθήνα είσαι σε κάποιο ιδιωτικό κέντρο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gina 955 ευχομαι τα καλυτερα για τη Δευτερα! Μακαρι να εχεις μια θετικη χοριακη! Καλά σημαδια εχεις παντως!

@papou κοπελα μου δεν εχω βιώσει βιοχημική παρα μονο αρνητικές, αλλα πιστευω πως ειναι σιγουρα χειροτερο ψυχολογικα. Σκωτσέζικο ντουζ... πας να χαρεις και στο παιρνει πισω. Ομως να κρατήσεις τουλαχιστον στο πισω μέρος του μυαλού σου το κομματι της πετυχημένης εμφύτευσης. Αυτο ηδη ειναι καλο σημαδι για τη πορεία της επόμενης προσπάθειας σου! Ελπιζω η επομενη προσπαθεια να ειναι και η τυχερη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πω πω σε νιώθω και Εγώ  έχω κάνει τρεις υστεροσκοπησεις. Έχεις περάσει ταλαιπωρία αλλά έτσι θα φράσεις στο στόχο σου : σε ένα μωράκι. Στην Αθήνα είσαι σε κάποιο ιδιωτικό κέντρο ;

Καλημέρα, στο ΡΕΑ είμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Gina 955 σε ποια ημέρα της εμβρυομεταφορας θα κανείς χοριακη ;;; 

Καλημερααααα ...14 μέρα μου έχει πει να την κάνω αλλά Επειδή πέφτει Κυριακή θα την κάνω την Δευτέρα...ειμαι η μόνη που μου έχει πει τοοοσο αργα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Cat! είπε:

@Gina 955 ευχομαι τα καλυτερα για τη Δευτερα! Μακαρι να εχεις μια θετικη χοριακη! Καλά σημαδια εχεις παντως!

@papou κοπελα μου δεν εχω βιώσει βιοχημική παρα μονο αρνητικές, αλλα πιστευω πως ειναι σιγουρα χειροτερο ψυχολογικα. Σκωτσέζικο ντουζ... πας να χαρεις και στο παιρνει πισω. Ομως να κρατήσεις τουλαχιστον στο πισω μέρος του μυαλού σου το κομματι της πετυχημένης εμφύτευσης. Αυτο ηδη ειναι καλο σημαδι για τη πορεία της επόμενης προσπάθειας σου! Ελπιζω η επομενη προσπαθεια να ειναι και η τυχερη σου!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου...εσυ είχες συχνά πονους περιοδου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια θα τρελαθώ!!!είμαι στα όρι ανευρικού κλονισμού!!!την πρώτη χοριακή την έκανα σε ένα μικρό μικροβιολογικό κοντά στη δουλειά μου.δουλεύω σε επαρχία...ένδεικη χοριακής ...84 11η μέρα...τη δεύτερη την έκανα χθες σε μεγάλο μικροβιολογικό...13η μέρα...ένδειξη χοριακής...60...επαναλαμβάνω ξανά σήμερα στο πρώτο μικροβιολογικό...για να σταματήσω τα χάπια...14η μέρα...ένδειξη χοριακής ...230...τι γίνεται;;;;;;θα τρελαθώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η papou είπε:

κορίτσια θα τρελαθώ!!!είμαι στα όρι ανευρικού κλονισμού!!!την πρώτη χοριακή την έκανα σε ένα μικρό μικροβιολογικό κοντά στη δουλειά μου.δουλεύω σε επαρχία...ένδεικη χοριακής ...84 11η μέρα...τη δεύτερη την έκανα χθες σε μεγάλο μικροβιολογικό...13η μέρα...ένδειξη χοριακής...60...επαναλαμβάνω ξανά σήμερα στο πρώτο μικροβιολογικό...για να σταματήσω τα χάπια...14η μέρα...ένδειξη χοριακής ...230...τι γίνεται;;;;;;θα τρελαθώ!!!!!

Κοίτα έχω ακουσει ότι την β χωριακη να την κάνεις στο ίδιο μικροβιολογθκο γιατί υπάρχουν διάφορες στα νούμερα...σημαντικο πράγμα για εμάς ....αλλα από τη στιγμή που ανέβηκε ολα πάνε μια  χαρά...μην αγχωνεσε ...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η papou είπε:

κορίτσια θα τρελαθώ!!!είμαι στα όρι ανευρικού κλονισμού!!!την πρώτη χοριακή την έκανα σε ένα μικρό μικροβιολογικό κοντά στη δουλειά μου.δουλεύω σε επαρχία...ένδεικη χοριακής ...84 11η μέρα...τη δεύτερη την έκανα χθες σε μεγάλο μικροβιολογικό...13η μέρα...ένδειξη χοριακής...60...επαναλαμβάνω ξανά σήμερα στο πρώτο μικροβιολογικό...για να σταματήσω τα χάπια...14η μέρα...ένδειξη χοριακής ...230...τι γίνεται;;;;;;θα τρελαθώ!!!!!

Καλύτερα να γίνονται στο ίδιο μικροβιολογικό αλλά απο τη στιγμή που ανέβηκε αρκετά είναι καλό σημάδι πιστεύω..μήπως ξεκίνησαν 2 κ έμεινε το 1 γι αυτό είχες τέτοιες διακυμάνσεις;;ρώτησες τον γιατρό σου;εύχομαι ειλικρινά να σου πάνε όλα καλά κ να συνεχίσει να ανεβαίνει..λίγη υπομονή ακόμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλύτερα να γίνονται στο ίδιο μικροβιολογικό αλλά απο τη στιγμή που ανέβηκε αρκετά είναι καλό σημάδι πιστεύω..μήπως ξεκίνησαν 2 κ έμεινε το 1 γι αυτό είχες τέτοιες διακυμάνσεις;;ρώτησες τον γιατρό σου;εύχομαι ειλικρινά να σου πάνε όλα καλά κ να συνεχίσει να ανεβαίνει..λίγη υπομονή ακόμα??

Ο γιατρός μου πιστεύει ότι η διαφορά οφείλεται στο διαφορετικό Μικροβιολογικο...υπομονή μεχρι τη Δευτέρα... ελπιζω μόνο να μην εκανα κακό στο σποράκι μου με τοσο κλάμα που έριξα. ..σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η papou είπε:

Ο γιατρός μου πιστεύει ότι η διαφορά οφείλεται στο διαφορετικό Μικροβιολογικο...υπομονή μεχρι τη Δευτέρα... ελπιζω μόνο να μην εκανα κακό στο σποράκι μου με τοσο κλάμα που έριξα. ..σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Μακάρι την Δευτέρα να είναι η μέρα μας κοριτσάκι μου..????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...