Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις Just now, ο/η mayra_d είπε:

Διάβασα και για αυτό, το era test δεν λες που γίνεται στην Ισπανία?

Ναι γι αυτο λεω... δε ξερω ρε κορίτσι φτανουμε στο σημειο να τα βλεπουμε όλα πια... ίσως το era σε βοηθησει εφόσον η μητρα ειναι καθαρη από φλεγμονες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ναι γι αυτο λεω... δε ξερω ρε κορίτσι φτανουμε στο σημειο να τα βλεπουμε όλα πια... ίσως το era σε βοηθησει εφόσον η μητρα ειναι καθαρη από φλεγμονες.

Θα βρεθεί η άκρη :) Δεν τα παρατάω! Ίσως δοκιμάσω με βλαστοκύστες την επόμενη μήπως πετύχω και καλύτερο συχγρονισμό με το ενδομήτριο αφού με 3ης μέρας δεν έγινε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

Στην επιτροπή που πέρασα μου έδωσαν φάρμακα για πρόκληση ωορρηξίας ελαφρώς αδύναμο σπέρμα και αφού δεν πέτυχαν οι 2 σπερματεκχυσεις πήγαμε στην εξωσωματική

Εμείς με το σπέρμα έχουμε θεμα ...αν και τώρα που έκοψε το τσιγάρο ο άντρας μου δυνάμωσε!!!σπερματεκχυση δεν κανα με καν θα ήταν τζάμπα ο κόπος πήγαμε κατευθείαν σε εξωσωματική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

@peacock εσύ τι στάδιο είσαι?

 

Σε σταδιο ψαξίματος.... :) Εχω κανει 2 εμβρυομεταφορες με κατεψυγμενες άριστες βλαστοκύστες χωρίς το επιθυμητό αποτελεσμα...Στον επόμενο κυκλο θα τσεκαρουμε το παραθυρο εμφυτευσης, ο γιατρός μου υποστηρίζει πως μαλλον αυτη είναι η αιτία των αποτυχιων μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σε σταδιο ψαξίματος.... :) Εχω κανει 2 εμβρυομεταφορες με κατεψυγμενες άριστες βλαστοκύστες χωρίς το επιθυμητό αποτελεσμα...Στον επόμενο κυκλο θα τσεκαρουμε το παραθυρο εμφυτευσης, ο γιατρός μου υποστηρίζει πως μαλλον αυτη είναι η αιτία των αποτυχιων μας..

Ποια μέρα του κύκλου σου πρέπει να πάρει το δείγμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mayra_d είπε:

Ποια μέρα του κύκλου σου πρέπει να πάρει το δείγμα?

Θα ακολουθησω κανονικα το πρωτοκολλο και τη διαδιακασία όπως αν θα εκανα εμβρυομεταφορα (cyclacur-υπερηχοι-προγεστερόνη) και την ημερα που θα καναμε εμβρυομεταφορα θα πάρει δείγμα απο το ενδομήτριο και θα δουν αν όντως έχει ανοίξει το παραθυρο εμφυτευσης ή ανοίγει νωρίτερα ή αργότερα. Οπότε δε ξερω ακριβως ποια μερα θα γίνει, αναλογα με το πως θα μεγαλώσει το ενδομήτριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Θα ακολουθησω κανονικα το πρωτοκολλο και τη διαδιακασία όπως αν θα εκανα εμβρυομεταφορα (cyclacur-υπερηχοι-προγεστερόνη) και την ημερα που θα καναμε εμβρυομεταφορα θα πάρει δείγμα απο το ενδομήτριο και θα δουν αν όντως έχει ανοίξει το παραθυρο εμφυτευσης ή ανοίγει νωρίτερα ή αργότερα. Οπότε δε ξερω ακριβως ποια μερα θα γίνει, αναλογα με το πως θα μεγαλώσει το ενδομήτριο...

Δεν τα γλυτώνεις τα φάρμακα δλδ?!?! :? Τι να πω πια...δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mayra_d είπε:

Δεν τα γλυτώνεις τα φάρμακα δλδ?!?! :? Τι να πω πια...δεν ξέρω

Καραμελίτσες είναι πια για ολες μας... αστα! Τουλάχιστον να βρεθεί κατι εκεί να ξερω τι εχω να αντιμετωπίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια νομιζω και η @jazz ηταν να κανει χοριακη αυτες τις ημερες;;; Ισως δεν θυμαμαι καλα ευχομαι ομως να πηγαν ολα καλα

Καλα θυμάσαι κοριτσάκι μου... Δυστυχώς αρνητικό κ εγω.... 2η φορα πρέπει να περάσω επιτροπή μετα τα μεσα Ιουλίου που κλείνω χρόνο. Οπότε εχω πολυ καιρό μπροστά μου. Τα φιλια μου κ τις ευχές μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

Εγώ έκανα μόνο innohep μετά την εμβρυμεταφορά, αυτό εννοείς?

Ναι ..εγω κάνω 2 ...prolutex προγεστερόνη και fraxiparine αντιπικτικη αντι για saloapir 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ιδια περνουμε κοριτσια ποσα φαρμακα ακομα και εγω inohep, prolutex, crinone gel ,salospire ,utrogestan ,glucofage, D3fix ,felicine ,cyclacur αυτα μαλλον πρεπει να περνω μονο χαχαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Καλα θυμάσαι κοριτσάκι μου... Δυστυχώς αρνητικό κ εγω.... 2η φορα πρέπει να περάσω επιτροπή μετα τα μεσα Ιουλίου που κλείνω χρόνο. Οπότε εχω πολυ καιρό μπροστά μου. Τα φιλια μου κ τις ευχές μου σε ολες

@jazz μου πραγματικά λυπάμαι πολύ. Σε είχα στο μυαλό μου... Ευχαριστούμε για τις ευχές σου. Εύχομαι ό,τι καλύτερο στην επόεμνη προσπάθειά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Καλα θυμάσαι κοριτσάκι μου... Δυστυχώς αρνητικό κ εγω.... 2η φορα πρέπει να περάσω επιτροπή μετα τα μεσα Ιουλίου που κλείνω χρόνο. Οπότε εχω πολυ καιρό μπροστά μου. Τα φιλια μου κ τις ευχές μου σε ολες

Κοριτσι μου λυπαμαι ευχομαι να το ξεπερασεις γργορα και να ξεκινησεις ποιο δυνατη και να πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz λυπάμαι κορίτσι μου πραγματικά..ελπιζω να μην σε πάρει από κάτω...να έχεις δύναμη και πίστη στο Θεό...ξερω ότι αυτά που λεω δεν σου κάνουν κάτι γιατί και εγώ αν   πάρω τη Δευτέρα αρνητική χωριακη δεν ξέρω πώς θα αντιδράσω και παρακαλω το Θεό να έχει κάνει το θαύμα του Αυτή τη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Τα ιδια περνουμε κοριτσια ποσα φαρμακα ακομα και εγω inohep, prolutex, crinone gel ,salospire ,utrogestan ,glucofage, D3fix ,felicine ,cyclacur αυτα μαλλον πρεπει να περνω μονο χαχαχχαχαχ

Ούτε οι καρδιοπαθείς Έτσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω κι εγώ με τη σειρά μου τα νέα...11η μέρα εμβρυομεταφοράς...χοριακή 84..σήμερα 13η...χοριακή...60...δεν ξέρω πραγματικά τι είναι καλύτερο...να μην μένεις καν έγκυος...ή να το χάνεις...;Νόμιζα ότι δε θα ένιωθα ποτέ χειρότερα...αλλά...υπαρχει και χειρότερα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η papou είπε:

να σας πω κι εγώ με τη σειρά μου τα νέα...11η μέρα εμβρυομεταφοράς...χοριακή 84..σήμερα 13η...χοριακή...60...δεν ξέρω πραγματικά τι είναι καλύτερο...να μην μένεις καν έγκυος...ή να το χάνεις...;Νόμιζα ότι δε θα ένιωθα ποτέ χειρότερα...αλλά...υπαρχει και χειρότερα...

 

Έχω μείνει μόνο στις αρνητικές χοριακές. Ίσως είναι χειρότερο. Μιλήσες με το γιατρό σου? Το θετικό είναι όμως ότι γίνεται εμφύτευση, πολύ σημαντικό και αυτό!!! Μην το βάζεις κάτω! Έχουμε τη δύναμη και το θέλω να το παλέψουμε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η papou είπε:

να σας πω κι εγώ με τη σειρά μου τα νέα...11η μέρα εμβρυομεταφοράς...χοριακή 84..σήμερα 13η...χοριακή...60...δεν ξέρω πραγματικά τι είναι καλύτερο...να μην μένεις καν έγκυος...ή να το χάνεις...;Νόμιζα ότι δε θα ένιωθα ποτέ χειρότερα...αλλά...υπαρχει και χειρότερα...

 

ειναι πολυ στεναχωρο. το εχω ζησει κ ενιωθα ακριβως οπως λες. κ αν ερχεται κ μετα απο προσπαθεια είναι ακομη χειροτερο.θα σου πω κατι που μου ειπε ο γιατρος.  βιοχημικη κυηση καταληγει να ειναι ενα συντριπτικο ποσοστο των συλληψεων. απλα στη φυσικη συλληψη οι γυναικες δεν ξερουν ακριβως την ωορηξια, οποτε μια καθυστερηση λιγων ημερων θεωρουν οτι ειναι περιοδος. ενω στην πραγματικοτητα κατι πηγε να γινει κ δεν εγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η papou είπε:

να σας πω κι εγώ με τη σειρά μου τα νέα...11η μέρα εμβρυομεταφοράς...χοριακή 84..σήμερα 13η...χοριακή...60...δεν ξέρω πραγματικά τι είναι καλύτερο...να μην μένεις καν έγκυος...ή να το χάνεις...;Νόμιζα ότι δε θα ένιωθα ποτέ χειρότερα...αλλά...υπαρχει και χειρότερα...

 

@papou λυπάμαι πολύ πολύ. Έχεις δίκιο για αυτό που νιώθεις. Είναι πραγματικά πολύ δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papouλυπαμαι ειναι δυσκολο οτι και να σου πουμε δυστηχως συμβαινει και αυτο και εμεις πρεπει να ειμαστε δυνατες ποσο να μου πεις αλλα πρεπει !!ευχομαι γρυγορα τα καλυτερα!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...