Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

Δυστυχώς 0 πάλι...

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου ...μην το βάζεις κατω ....παρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις και ξανά ξεκινά μετά...αλλα ηρέμησε πρωτα...και σωματικά και ψυχικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Mairh32μην ανχονεσε κοριτσακι μου με το που θα σου ερθει περιοδος παρε τηλεφωνο το γιατρο σου και θα σου δωσει οδγιες δεν ειναι τιποτα θα δεις τα φαρμακα ειναι λιγοτερα απο οτι με την ωολυψια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mayra_dπολυ λυπαμαι κοπελα μου ειναι δυσκολο αλλα δυστηχως οπως λενε ολοι ολα για καποιο λογο γινονται!!!!! Μαζεψε τα κομματια σου και παμε παρακατω!!!!ποιο δυνατοι!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mayra_d πραγματικά λυπαμαι παρα πολυ. Ο,τι και να σου πουμε ειδικα τη σημερινή μερα δεν μπορουμε να  παρουμε τον πονο και την απογοήτευση σου... το εχουμε νιωσει δυστυχως σχεδον ολες εδω μεσα. Ξερουμε πως ειναι δυσκολο αλλα δεν σημαινει τιποτα για το τελικό αποτελεσμα που θα ερθει στην επομενη προσπαθεια. Κοιτα να ηρεμήσεις, να βρεις δυνάμεις και στην επομενη προσπαθεια να εισαι με αυτοπεποίθηση και τσαμπουκά και θα το πετύχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mayra_d λυπάμαι πολύ. Ξέσπασε , ξεκουράσου κ όταν ηρεμήσεις κοπέλα μου κ νιώθεις έτοιμη συνέχισε. Μη τα παρατάς. Να δεις που κάποια στιγμή όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η candycrash είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις γυναίκες που αγωνιούν να αποκτήσουν το αυτονόητο για τους περισσότερους και ταυτοχρόνως πολυτιμότερο δώρο της ζωής!! Θα σας πω εν συντομία την ιστορία μου για να βοηθήσω αν μπορώ κάποιες που είναι στην αναμονή για χοριακή. Πριν 4 χρόνια κάναμε την 1 μας εξωσωματική. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονους πόνους περιόδου, σκουροχρωμες θηλές, έντονο πρήξιμο στην κοιλιά,κουραζόμουν ακόμα κι αν ανέβαινα 10 σκαλιά. Το αποτέλεσμα ήταν θετική χοριακή. Πριν 2 χρόνια κάναμε εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων εμβρύων. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα πόνους περιόδου για 2 μέρες οι οποίοι μετά υποχώρησαν και ίδρωνα στον ύπνο μου επίσης για 2 μέρες. Πρήξιμο στην κοιλιά και τελικά αρνητική χοριακή. Το Γενάρη ξεκινήσαμε τη 2 εξωσωματική μας. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονο πρήξιμο στην κοιλιά το  οποίο υποχώρησε σε μια βδομάδα και λίγους πόνους περιόδου οι οποίοι επίσης υποχώρησαν σε μια βδομάδα. Το μόνο καινούριο σύμπτωμα ήταν η δυσκοιλιότητα η οποία προκαλείται από το φάρμακα. Το αποτέλεσμα είναι μια θετική χοριακή!!  

 

@candycrash έχουμε παρόμοιες ιστορίες. Ελπίζω και η δίκη μου να έχει το δικό σου τέλος. Αυτό που μας λες λοιπόν είναι σε κάθε εγκυμοσύνη ειχες διαφορετικά συμπτώματα και να μην απογοητευόμαστε είτε εάν δεν νιώθουμε κάτι είτε εάν νιώθουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες!!! Είμαι καλύτερα, μίλησα και με το γιατρό μου θα πάω την άλλη εβδομάδα να δούμε πως θα κινηθούμε από εδώ και πέρα και να δούμε τη δεκτικότητα του ενδομητρίου. Ελπίζω στον επόμενο κύκλο να βάλω από τα κατεψυγμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η candycrash είπε:

Στο εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου! Θετικά είναι αυτά που έχεις! Θεωρώ ότι θα πετύχεις!

Σε ευχαριστώ πολύ...μακαρι γιατί έχω  ταλαιπωρηθεί αρκεταρκετά τα τελευταία 5 χρόνια...με εξετάσεις και με φυσικες προσπάθειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/14/2018 at 7:46 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

@mayra_dσε ευχαριστώ πολύ. Είναι πολλές οι μέρες αναμονής ακόμα και η αγωνία κορυφώνεται. Εγώ δυστυχώς έπαθα ζημιά μετά την γεννά. Έκανα συμφησεις και έχω κανει τρεις υστεροσκοπησεις για να καταφέρω να διορθώσω την κατάσταση με

αποτελαμα το ενδομήτριο μου να μην είναι τέλειο όπως ήταν.θα τα καταφέρω όμως που θα πάει να του χαρίσω ένα αδερφάκι. Όπως και όλες θα τα καταφέρει αρκεί να μην τα παρατήσετε 

Ήθελα να σε ρωτήσω και χθες, οι υστεροσκοπήσεις χάλασαν το ενδομήτριό σου ή το είπες λόγω των συμφήσεων? Με τις υστεροσκοπήσεις πως έφτιαξε? Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Σας ευχαριστώ όλες!!! Είμαι καλύτερα, μίλησα και με το γιατρό μου θα πάω την άλλη εβδομάδα να δούμε πως θα κινηθούμε από εδώ και πέρα και να δούμε τη δεκτικότητα του ενδομητρίου. Ελπίζω στον επόμενο κύκλο να βάλω από τα κατεψυγμένα.

Έχεις θέμα με το ενδομήτριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Έχεις θέμα με το ενδομήτριο?

Στην 1η αποτυχημένη προσπάθεια ανακαλύψαμε ότι είχα χρόνια ενδομητρίτιδα. Καναμε θεραπεία αλλά στην 2η προσπάθεια (έκει είχα σημάδια θετικά αλλά δυδστυχώς ήταν αρνητική η χοριακη) μετά απο υστεροσκόπηση πάλι είδαμε ότι δεν είχε φύγει 100% κάναμε πάλι θεραπεία και πήγαμε στην 3η προσπάθεια που πάλι δεν. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει τώρα. Θα πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση πάλι. Το ενδομήτριο είναι πολύ καλό από οτι μου λέει στους υπέρηχους με τη μήτρα μάλλον είναι το θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Εύχομαι να είναι τυχαίο γεγονός και να μην σχετίζεται με το αποτέλεσμα. Μην απογοητεύεσαι, έχεις ακόμη ημέρες οπότε υπομονήηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Καλημέρα!!! Εύχομαι να είναι τυχαίο γεγονός και να μην σχετίζεται με το αποτέλεσμα. Μην απογοητεύεσαι, έχεις ακόμη ημέρες οπότε υπομονήηηη!!!

Τελικά το έβαλα άλλες 2 φορές και έχω 37.4 μάλλον θα το είχα βάλει λάθος στην αρχή ..δεν ξέρω ...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Στην 1η αποτυχημένη προσπάθεια ανακαλύψαμε ότι είχα χρόνια ενδομητρίτιδα. Καναμε θεραπεία αλλά στην 2η προσπάθεια (έκει είχα σημάδια θετικά αλλά δυδστυχώς ήταν αρνητική η χοριακη) μετά απο υστεροσκόπηση πάλι είδαμε ότι δεν είχε φύγει 100% κάναμε πάλι θεραπεία και πήγαμε στην 3η προσπάθεια που πάλι δεν. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει τώρα. Θα πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση πάλι. Το ενδομήτριο είναι πολύ καλό από οτι μου λέει στους υπέρηχους με τη μήτρα μάλλον είναι το θέμα

Τι να σου πω κορίτσι μου ..φτασατε στο στάδιο της εξωσωματικής γι αυτο το λογο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Τελικά το έβαλα άλλες 2 φορές και έχω 37.4 μάλλον θα το είχα βάλει λάθος στην αρχή ..δεν ξέρω ...????

Καλημέρα, μην αγχώνεσαι!!! :P

Όλα καλά! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mayra_d είπε:

Καλημέρα, μην αγχώνεσαι!!! :P

Όλα καλά! ;)

Μακάρι...περιμενω πως και πως την Δευτέρα για τη  εξέταση    ....φφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Τι να σου πω κορίτσι μου ..φτασατε στο στάδιο της εξωσωματικής γι αυτο το λογο?? 

Στην επιτροπή που πέρασα μου έδωσαν φάρμακα για πρόκληση ωορρηξίας ελαφρώς αδύναμο σπέρμα και αφού δεν πέτυχαν οι 2 σπερματεκχυσεις πήγαμε στην εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Στην 1η αποτυχημένη προσπάθεια ανακαλύψαμε ότι είχα χρόνια ενδομητρίτιδα. Καναμε θεραπεία αλλά στην 2η προσπάθεια (έκει είχα σημάδια θετικά αλλά δυδστυχώς ήταν αρνητική η χοριακη) μετά απο υστεροσκόπηση πάλι είδαμε ότι δεν είχε φύγει 100% κάναμε πάλι θεραπεία και πήγαμε στην 3η προσπάθεια που πάλι δεν. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει τώρα. Θα πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση πάλι. Το ενδομήτριο είναι πολύ καλό από οτι μου λέει στους υπέρηχους με τη μήτρα μάλλον είναι το θέμα

Καλημερα!

Οταν σου βρηκαν ενδομητρίτιδα σου εκαναν βιοψία να δεις ποιο μικρόβιο είναι ή σου εδωσαν αντιβιρωτικα που καλυπτουν ευρυ φασμα μικροβίων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Καλημερα!

Οταν σου βρηκαν ενδομητρίτιδα σου εκαναν βιοψία να δεις ποιο μικρόβιο είναι ή σου εδωσαν αντιβιρωτικα που καλυπτουν ευρυ φασμα μικροβίων?

Δεν βρέθηκε το μικρόβιο, ούτε οι αερόβιες και αναερόβιες έδειξαν κάτι. Πήρα γενική αντιβίωση και μου έκανε και εκχύσεις στη μήτρα. Η τελευταία υστεροσκόπηση δεν έδειξε καθόλου κοκκινίλες ήταν καθαρή η μήτρα. Σκέφτομαι μήπως κάνω την εξέταση ΝΙΚΑ τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Δεν βρέθηκε το μικρόβιο, ούτε οι αερόβιες και αναερόβιες έδειξαν κάτι. Πήρα γενική αντιβίωση και μου έκανε και εκχύσεις στη μήτρα. Η τελευταία υστεροσκόπηση δεν έδειξε καθόλου κοκκινίλες ήταν καθαρή η μήτρα. Σκέφτομαι μήπως κάνω την εξέταση ΝΙΚΑ τώρα

Μήπως να δείτε και το παραθυρο εμφυτευσης? Ρωτησε το γιατρό σου σχετικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Μήπως να δείτε και το παραθυρο εμφυτευσης? Ρωτησε το γιατρό σου σχετικά...

Διάβασα και για αυτό, το era test δεν λες που γίνεται στην Ισπανία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...