Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εσύ τη πρώτη φορά είχες κάνει καμιά κύστη μετά;γιατί άκουσα παραπάνω για κύστες κ φοβάμαι μήπως μου δημιουργήθηκε καμιά;

Ηρέμησε και μην τα αναλύεις όλα αυτή τη στιγμή. Θα πας τη δεύτερη μέρα του κύκλου σου να σε δει. Αν και αυτές προκαλούνται από άρρηκτα ωοθυλάκια (από όσο ξέρω) αλλά από την στιγμή που έκανες ωοληψία δεν βλέπω τον λόγο γιατί να έχεις. Ηρέμησε τώρα λίγο που το έχεις ανάγκη και βλέπεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Μου είπε να περάσει αυτή ή περίοδος κ μόλις μου έρθει ή επόμενη θα με δει κ θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.δε ξέρω δεν θα πρέπει να κάνω ξανά καταστολή πως να γίνεται μόνο ή μεταφορά δε ξέρεις κ εσυ.

Δεν ξέρω καθόλου ομως το πως γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deppy85 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη. Η θετική σας ενέργεια έπιασε τόπο. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Η τιμή της χοριακης είναι 93.

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε θετικές χοριακες κ καλές εγκυμοσύνες. Κ εσείς που δυστυχώς πήρατε αρνητικά αποτελέσματα, μη το βάζετε κάτω. Το πέρασα αρκετές φορές κ έχω να σας πω ότι πρέπει να έχετε πίστη κ δύναμη. Καμία αγκαλιά δεν μένει άδεια.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ...αντε με το καλό να σου έρθει το παιδάκι σου!!! Χάρηκα πολύ για σένα ❤❤❤❤ ποια μέρα της εμβρυομεταφορας έκανες την εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deppy85 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη. Η θετική σας ενέργεια έπιασε τόπο. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Η τιμή της χοριακης είναι 93.

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε θετικές χοριακες κ καλές εγκυμοσύνες. Κ εσείς που δυστυχώς πήρατε αρνητικά αποτελέσματα, μη το βάζετε κάτω. Το πέρασα αρκετές φορές κ έχω να σας πω ότι πρέπει να έχετε πίστη κ δύναμη. Καμία αγκαλιά δεν μένει άδεια.

Με το καλό κοπέλα μου το μωράκι σου! Να έχεις καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deppy85 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη. Η θετική σας ενέργεια έπιασε τόπο. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Η τιμή της χοριακης είναι 93.

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε θετικές χοριακες κ καλές εγκυμοσύνες. Κ εσείς που δυστυχώς πήρατε αρνητικά αποτελέσματα, μη το βάζετε κάτω. Το πέρασα αρκετές φορές κ έχω να σας πω ότι πρέπει να έχετε πίστη κ δύναμη. Καμία αγκαλιά δεν μένει άδεια.

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!άντε να γινόμαστε πολλές..με το καλό να συνεχίσεις κ να φτάσεις μέχρι το τέλος..??έχεις δίκιο για την πίστη!!θα περιμένουμε τα επόμενα ευχάριστα..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deppy85 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη. Η θετική σας ενέργεια έπιασε τόπο. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Η τιμή της χοριακης είναι 93.

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε θετικές χοριακες κ καλές εγκυμοσύνες. Κ εσείς που δυστυχώς πήρατε αρνητικά αποτελέσματα, μη το βάζετε κάτω. Το πέρασα αρκετές φορές κ έχω να σας πω ότι πρέπει να έχετε πίστη κ δύναμη. Καμία αγκαλιά δεν μένει άδεια.

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά;;;μπράβο κοπέλα μου χίλια συγχαρητήρια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η deppy85 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη. Η θετική σας ενέργεια έπιασε τόπο. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Η τιμή της χοριακης είναι 93.

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε θετικές χοριακες κ καλές εγκυμοσύνες. Κ εσείς που δυστυχώς πήρατε αρνητικά αποτελέσματα, μη το βάζετε κάτω. Το πέρασα αρκετές φορές κ έχω να σας πω ότι πρέπει να έχετε πίστη κ δύναμη. Καμία αγκαλιά δεν μένει άδεια.

@deppy85 συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Ολα να σας πανε καλα!!! Εχεις τις ευχες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα !! Τον Νοέμβριο του 2015 έκανα την πρώτη μου επιτυχημένη προσπάθεια. Τα Χριστούγεννα ξεκίνησα την διαδικασία για να αποκτήσω ακόμα ένα παιδάκι αλλά η χοροακη ήταν αρνητική. Προχθές έκανα την δεύτερη εμβρυομεταφορα και αναμένω αποτελέσματα το άλλο Σάββατο.επειδη είμαι στον δρόμο της εξωσωματικής εδώ και τρία χρόνια οποι κοπέλα επιθυμεί να με ρωτήσει κάτι θα χαρώ πολύ να βοηθήσω.να μην το βάζετε κάτω και το μωράκι θα έρθει σύντομα στην αγκαλιά σας  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@deppy85 συγχαρητήρια κοπελα μου!!! Να εχεις μια όμορφη και ομαλή εγκυμοσύνη!!!! Μπραβο! Μπραβο! Μπραβο! Ολα να πανε Τελεια!!! Και εχεις και πολυ μεγαλο νουμερο πρωτης χοριακης!!!! Ποτε κανεις επαναληψη;;; Γουστο θα εχει να ειναι δυο!!! ;)

 

Εγω σημερα χάρηκα γιατι σταματησε το αιμα και οι πόνοι και μιση ώρα πριν σχολασω δίπλωσα στον πονο και εβγαλα σε αιμα οτι δεν ειχα απο το πρωι... γκρρρρρ....!!!!!! Θα με σκασει ο σπόρος μου μου φαινεται απο το αγχος με αυτα που κανει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

@deppy85 συγχαρητήρια κοπελα μου!!! Να εχεις μια όμορφη και ομαλή εγκυμοσύνη!!!! Μπραβο! Μπραβο! Μπραβο! Ολα να πανε Τελεια!!! Και εχεις και πολυ μεγαλο νουμερο πρωτης χοριακης!!!! Ποτε κανεις επαναληψη;;; Γουστο θα εχει να ειναι δυο!!! ;)

 

Εγω σημερα χάρηκα γιατι σταματησε το αιμα και οι πόνοι και μιση ώρα πριν σχολασω δίπλωσα στον πονο και εβγαλα σε αιμα οτι δεν ειχα απο το πρωι... γκρρρρρ....!!!!!! Θα με σκασει ο σπόρος μου μου φαινεται απο το αγχος με αυτα που κανει.... 

Δεν σου ειπε να κατσεις καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γεια σας και από εμένα !! Τον Νοέμβριο του 2015 έκανα την πρώτη μου επιτυχημένη προσπάθεια. Τα Χριστούγεννα ξεκίνησα την διαδικασία για να αποκτήσω ακόμα ένα παιδάκι αλλά η χοροακη ήταν αρνητική. Προχθές έκανα την δεύτερη εμβρυομεταφορα και αναμένω αποτελέσματα το άλλο Σάββατο.επειδη είμαι στον δρόμο της εξωσωματικής εδώ και τρία χρόνια οποι κοπέλα επιθυμεί να με ρωτήσει κάτι θα χαρώ πολύ να βοηθήσω.να μην το βάζετε κάτω και το μωράκι θα έρθει σύντομα στην αγκαλιά σας  

Καλώς ήρθες στην ομάδα, καλή επιτυχία και τριψήφιο νούμερο να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας. Να είστε καλά!!!

@Gina 955 ο γιατρός μου είχε πει να κάνω χοριακή την 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα. Είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών.

@Cat!μου μακάρι να είναι δύο, αλλά δεν μου φαίνεται τόσο μεγάλο το νούμερο. Μου είπε ο γιατρός να την επαναλάβω την Παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα, καλή επιτυχία και τριψήφιο νούμερο να έχεις!

@mayra_dσε ευχαριστώ πολύ. Είναι πολλές οι μέρες αναμονής ακόμα και η αγωνία κορυφώνεται. Εγώ δυστυχώς έπαθα ζημιά μετά την γεννά. Έκανα συμφησεις και έχω κανει τρεις υστεροσκοπησεις για να καταφέρω να διορθώσω την κατάσταση με

αποτελαμα το ενδομήτριο μου να μην είναι τέλειο όπως ήταν.θα τα καταφέρω όμως που θα πάει να του χαρίσω ένα αδερφάκι. Όπως και όλες θα τα καταφέρει αρκεί να μην τα παρατήσετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Γεια σας και από εμένα !! Τον Νοέμβριο του 2015 έκανα την πρώτη μου επιτυχημένη προσπάθεια. Τα Χριστούγεννα ξεκίνησα την διαδικασία για να αποκτήσω ακόμα ένα παιδάκι αλλά η χοροακη ήταν αρνητική. Προχθές έκανα την δεύτερη εμβρυομεταφορα και αναμένω αποτελέσματα το άλλο Σάββατο.επειδη είμαι στον δρόμο της εξωσωματικής εδώ και τρία χρόνια οποι κοπέλα επιθυμεί να με ρωτήσει κάτι θα χαρώ πολύ να βοηθήσω.να μην το βάζετε κάτω και το μωράκι θα έρθει σύντομα στην αγκαλιά σας  

Καλώς ήρθες!!!!!καλή επιτυχία σου εύχομαι το σαββατο.εγω είμαι που έχω όλο απορίες,μολις απέτυχα στη πρώτη μου εξωσωματική κ ετοιμαζομαι τον άλλο μήνα να βάλω το κατεψυγμένο μου,ξερεις τι προετοιμασία κάνουν μόνο για εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρισ Να θέλω να το παίξω ειδικός θα σου μιλήσω για την δίκη μου εμπειρία αρχικά την δεύτερη μέρα της περιόδου με βάζει πάντα και κάνω ορμονικές εξετάσεις. Εάν είναι όλα οκ  που μέχρι στιγμής είναι ξεκινάμε 

σικλακουρ , utrogestan και vibramic .την δεκτή μέρα κάνουμε υπέρηχο και επαναλαμβάνουμε τις ορμονικες και τότε μολις Παρω τις απαντήσεις τις στέλνω και με καλούν για οδηγίες : ποτέ δηλαδή θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.αυτα !!  εαν κρίνω από το user name σου είσαι 32 ;;; ένα έχεις στην κατάψυξη ; εγώ αυτό που θέλω να τονίσω είναι πως πρέπει να προσέχουμε πολύ τους γιατρούς τους οποίους εμπιστεύομαστε. Δυστυχώς σε αυτό το χώρο υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση  και επειδή είμαι αρκετά κοινωνικός άνθρωπος όλα αυτά τα χρόνια έχω ακούσει άπειρες ιστορίες που μόνο αηδία μου έχουν προκαλέσει.οτι θέλεις να με ρωτάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Καλώς ήρθες!!!!!καλή επιτυχία σου εύχομαι το σαββατο.εγω είμαι που έχω όλο απορίες,μολις απέτυχα στη πρώτη μου εξωσωματική κ ετοιμαζομαι τον άλλο μήνα να βάλω το κατεψυγμένο μου,ξερεις τι προετοιμασία κάνουν μόνο για εμβρυομεταφορα;

Ή κανεις καταστολή με averkap την 21η μέρα του κύκλου σου κ περιμένεις να αδιαθετησεις οπότε και ρυθμιζεις τον κύκλο σου οπως θέλεις ή ακολουθείς τον φυσικό σου κύκλο αλλά πρέπει να παρακολουθείς την  ωορρηξία σου για να συντονιστείτε με το ενδομήτριο για το λεγόμενο παράθυρο εμφύτευσης. Τα υπόλοιπα φάρμακα δεν αλλάζουν είναι ίδια. Αν δεν υπάρχει κυστη ξεκινάς τα cyclacur τη 2η μέρα κ τρεις μέρες πριν την εμβρυομεταφορα τα utrogestan και παράλληλα ότι άλλο σου δίνει στην αγωγή σου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Ή κανεις καταστολή με averkap την 21η μέρα του κύκλου σου κ περιμένεις να αδιαθετησεις οπότε και ρυθμιζεις τον κύκλο σου οπως θέλεις ή ακολουθείς τον φυσικό σου κύκλο αλλά πρέπει να παρακολουθείς την  ωορρηξία σου για να συντονιστείτε με το ενδομήτριο για το λεγόμενο παράθυρο εμφύτευσης. Τα υπόλοιπα φάρμακα δεν αλλάζουν είναι ίδια. Αν δεν υπάρχει κυστη ξεκινάς τα cyclacur τη 2η μέρα κ τρεις μέρες πριν την εμβρυομεταφορα τα utrogestan και παράλληλα ότι άλλο σου δίνει στην αγωγή σου.  

Ωραία απλά ρωταω επειδή μου είπε όταν θα μου ξαναέρθει περίοδος θα πάω να με δει για να ξεκινήσουμε έλα όμως που οι μέρες πέφτει πασχα τότε κ λέω για τρεις μέρες θα χάσω όλο το κύκλο;δηλαδή αν με δει περίπου 4η μέρα θα υπάρχει πρόβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η deppy85 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας. Να είστε καλά!!!

@Gina 955 ο γιατρός μου είχε πει να κάνω χοριακή την 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα. Είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών.

@Cat!μου μακάρι να είναι δύο, αλλά δεν μου φαίνεται τόσο μεγάλο το νούμερο. Μου είπε ο γιατρός να την επαναλάβω την Παρασκευή.

Συγχαρητηρια κι απο μενα κοριτσι  μου! Να εχειςμια ομαλη εγκυμοσυνη ευχομαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mayra_d οχι...μονο να προσέχω μου ειπε... τι να πω αυτος ειναι ο γιατρός.... 

@deppy85 Α ειχες βαλει βλαστοκυστες! Ναι οντως τοτε δεν ειναι και οσο μεγαλο για δυο. Οχι οτι αποκλειεται βεβαια! Αντε με το καλο κοριτσι μου!

@Papadakis καλη επιτυχια και καλώς ηρθες στη παρεα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 εγω ακολουθω το πρωτοκολλο με την καταστολη για την εμβρ/ρα. Ο γιατρος μου μου ειπε να παω για υπερηχο την τρίτη ή τεταρτη ή πέμπτη μερα του κύκλου.Νομιζω λογω της καταστολης υπαρχει ευελιξια στο προγραμμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Καλημέρα σε όλες!

@deppy85 εσύ τι συμπτώματα είχες?

Καλημέρα κορίτσι μου...αυτο θα Ρωτούσα και εγω τωρα ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τα συμπτώματα που είχα ήταν πόνους περιόδου. Που εγώ γενικά δεν πονάω στην περίοδο. Τις πρώτες μέρες πολύ πρισμενη κοιλιά κ καθόλου πρισμένο στήθος. Ξέρετε και κάτι? Εγώ  ένα πράγμα κατάλαβα....δεν έχουν τελικά τόσο σημασία αυτά που νιώθουμε με το αποτέλεσμα. Άλλες κοπέλες δεν έιχαν κανένα σύμπτωμα κ τώρα έχουν   "διπλή" χαρά. Υπομονή υπομονή υπομονή ( το ξέρω είναι πολύ δύσκολο) μέχρι την χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...