Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Θα κάνεις εμβρυομεταφορα σ αυτόν το κύκλο;;εγώ αυτόν θα προσπαθήσω φυσικά κ τον άλλο το κατεψυγμένο.

Όχι αν δεν αποκλεισω όλα τα ενδεχόμενα άσε που δεν υπάρχουν λεφτά που να βρεθούν κάθε μήνα σε θαναι κάνα 1000 και

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Όχι αν δεν αποκλεισω όλα τα ενδεχόμενα άσε που δεν υπάρχουν λεφτά που να βρεθούν κάθε μήνα σε θαναι κάνα 1000 και

Πάντως να πω και πως θαύματα μπορούν να συμβούν.... η μητέρα μου μετά από 10 αποβολές και διάγνωση τουλάχιστον για τα 10 επόμενα χρόνια οτι είναι στείρα... έπιασε εμένα!!! Ο γιατρός έλεγε πως αν πιάσει παιδί θα σκίσει το πτυχίο του.. η πίστη της όμως στο οτι θα κάνει παιδί ήταν πολλή μεγάλη και την παραδέχομαι σ'αυτό! Εγώ απελπίζομαι πιό εύκολα..  Δεν ξέρω τί διεργασίες γίνονται αλλά το μυαλό πολλά μπορεί να δημιουργήσει και κακά αλλά και καλά! Εγώ πιστεύω σε σένα Κάρεν γιατί έχεις περάσει πολλά! Ποτέ δεν είναι αργά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia na pw oti lupamai polu gia ta koritsia me tis arnitikes xoriakes pragmatika stenaxwriemai polu otan diavazw gia tetoia apotelesmata....Na sas pw egw ton ianourio arxisa diergesi kai i eksosomatiki apetuxe...Eixa kanonisei me tin giatro mou oti tha ksana arxiza diergesi twra martio gia tin deuteri mou prospatheia kai eprepe na adiathetisw stis 10 piga kai eidame oti exw kustes kai apo tis 2 othikes 3.2 kai 3,5 lete na dimiourfithikan apo tin proigoumeni prospatheia???to exei oathei kamia???Egw padws den thelw na prospathisw auton ton mina gt fovamai oti den tha paei kala logo twn kustwn!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia na pw oti lupamai polu gia ta koritsia me tis arnitikes xoriakes pragmatika stenaxwriemai polu otan diavazw gia tetoia apotelesmata....Na sas pw egw ton ianourio arxisa diergesi kai i eksosomatiki apetuxe...Eixa kanonisei me tin giatro mou oti tha ksana arxiza diergesi twra martio gia tin deuteri mou prospatheia kai eprepe na adiathetisw stis 10 piga kai eidame oti exw kustes kai apo tis 2 othikes 3.2 kai 3,5 lete na dimiourfithikan apo tin proigoumeni prospatheia???to exei oathei kamia???Egw padws den thelw na prospathisw auton ton mina gt fovamai oti den tha paei kala logo twn kustwn!!!

Gia tis kistoules sou eipe therapia?h prepei na tis vgaleis? Pantws egw api giatro exw akousei oti oi kistes empodizoun pithanh egimosinh..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen κοριτσι μου γλυκο δεν νομιζω οτι μπορω να βρω λογια να σου περιγραψω αυτο που νιωθω.τα λογια ειναι πολυ λιγα. προφανως ξερεις πολυ καλυτερα απο ολους τι εχεις ψαξει κ αν θα μπορουσες να ψαξεις κατι περισσοτερο.το πιθανοτερο ειναι οτι τα εχεις ψαξει ολα.ηθελα να σε ρωτησω απο μερες ομως αν εχεις κανει τις προσπαθειες σου σε ενα γιατρο ή αν εχεις αλλλαξει.

επισης ηθελα να πω οτι μπαινω καθε μερα κ περιμενω πως κ πως απο ολες που κανετε εξωσωματικες τα αποτελεσματα σας.με λυπει πολυ οταν δεν πανε καλα τα πραγματα.να μην απογοητευεστε κ να προχωρατε.κ να μην πιστεψετε ποτε οτι ειστε ατυχες επειδη κανετε εξωσωματικη.η τυχη του καθενος μας θα κριθει στο τελος.υπαρχουν ατυχιες κ στη φυσικη συλληψη που πονανε εξισου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Gia tis kistoules sou eipe therapia?h prepei na tis vgaleis? Pantws egw api giatro exw akousei oti oi kistes empodizoun pithanh egimosinh..

Oxi mou eipe oti an mexri Deutera den exw adiathetisi na tin enimerwsw na mou dwsei xapia...kai oti an adiathetisw pali na tin pare na paw na me dei kai oti an exoun mikrini na arxisw tin diergesi an exoun megalwsei na parw farmaka!!Prwti fors vgazw kustes na einai apo tin prwti prospatheia???Kai mou eipe oti einai me aima oxi me nero!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Oxi mou eipe oti an mexri Deutera den exw adiathetisi na tin enimerwsw na mou dwsei xapia...kai oti an adiathetisw pali na tin pare na paw na me dei kai oti an exoun mikrini na arxisw tin diergesi an exoun megalwsei na parw farmaka!!Prwti fors vgazw kustes na einai apo tin prwti prospatheia???Kai mou eipe oti einai me aima oxi me nero!!!

To pio swsto sou eipe pisteuw..h giatros sou eipe oti mporei na einai kai apo thn prwth prospatheia?giati den mporei na min exeis vgalei se olh sou th zwh kai na vgaleis twra tuxaia meta thn prospatheia sou..sou euxomai na dou pane ola kala♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

@karen κοριτσι μου γλυκο δεν νομιζω οτι μπορω να βρω λογια να σου περιγραψω αυτο που νιωθω.τα λογια ειναι πολυ λιγα. προφανως ξερεις πολυ καλυτερα απο ολους τι εχεις ψαξει κ αν θα μπορουσες να ψαξεις κατι περισσοτερο.το πιθανοτερο ειναι οτι τα εχεις ψαξει ολα.ηθελα να σε ρωτησω απο μερες ομως αν εχεις κανει τις προσπαθειες σου σε ενα γιατρο ή αν εχεις αλλλαξει.

επισης ηθελα να πω οτι μπαινω καθε μερα κ περιμενω πως κ πως απο ολες που κανετε εξωσωματικες τα αποτελεσματα σας.με λυπει πολυ οταν δεν πανε καλα τα πραγματα.να μην απογοητευεστε κ να προχωρατε.κ να μην πιστεψετε ποτε οτι ειστε ατυχες επειδη κανετε εξωσωματικη.η τυχη του καθενος μας θα κριθει στο τελος.υπαρχουν ατυχιες κ στη φυσικη συλληψη που πονανε εξισου.

Καλησπερα οχι έχω αλλάξει γιατρούς. Αν και καλο ειναι να υπάρχει σωστη ενημέρωση στο ζευγαρι να προτεινετε η κατάλληλη θεραπεία να  βρίσκουμε απο την αρχή γιατρό εμπιστοσύνης που θα μπορεί να μας καθοδηγήσει σωστά  και να προσπαθούμε μαζί καλό ειναι να μην γίνονται οι αλλαγές λόγω το τι απέτυχαν οι προσπαθειες και ακούμε γνωστές πήγαν στο τάδε και έπιασαν με τη πρωτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπερα! Ναι πηγα στον γιατρο μου! Πριν μια ώρα γυρισα! Ειδαμε σάκο! Ειναι στη σωστή θεση! ;)

οσο για το αιμα ειναι απο τον πλακούντα αλλα δεν ειδε τπτ ανησυχητικό. Με ζόρισε το εμβρυακι γιατι αναπτύχθηκε πολυ αποτομα μου ειπε... και γενικα εχω μια ευαισθησια στα γυναικολογικά μου,οποτε γιαυτο λεει δεν ξαφνιάστηκε. Να προσέχω πως ειμαι στη δουλειά και γενικα οχι βάρη κλπ και την αλλη βδομαδα θα ξαναπαω να με δει! Αν ειμαι τυχερη και ολα πανε καλα θα ακούσω και καρδια! 

Μακαρι να πανε ολα καλα! Μακαρι να ειχα και τον αντρα μου μαζι μου... 

ευχομαι σε ΟΛΕΣ μας απο εδω και περα μονο χαρες! Να μην ξανα ακούσουμε αρνητική χοριακη και ασχημη τροπή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia na pw oti lupamai polu gia ta koritsia me tis arnitikes xoriakes pragmatika stenaxwriemai polu otan diavazw gia tetoia apotelesmata....Na sas pw egw ton ianourio arxisa diergesi kai i eksosomatiki apetuxe...Eixa kanonisei me tin giatro mou oti tha ksana arxiza diergesi twra martio gia tin deuteri mou prospatheia kai eprepe na adiathetisw stis 10 piga kai eidame oti exw kustes kai apo tis 2 othikes 3.2 kai 3,5 lete na dimiourfithikan apo tin proigoumeni prospatheia???to exei oathei kamia???Egw padws den thelw na prospathisw auton ton mina gt fovamai oti den tha paei kala logo twn kustwn!!!

Δεν γνωριζω αν ευθύνεται η προσπαθεια για τις κύστες τις γεννάει και ο οργανισμός ειχα αφαιρέσει πολυ παλια μια κύστη και απο κει και μετα άρχισαν Τα θεμα οχι οτι έφταιγε η κύστη αλλά γιατροί ππυ ματσουκωναν. Μην σε ανησυχεί τις αποβάλει πόλκες φορές και ο οργανισμός με τη σωστη θεραπεία πάντως ναι έχουν σχέση για  την σύλληψη εύχομαι οτι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Ναι πηγα στον γιατρο μου! Πριν μια ώρα γυρισα! Ειδαμε σάκο! Ειναι στη σωστή θεση! ;)

οσο για το αιμα ειναι απο τον πλακούντα αλλα δεν ειδε τπτ ανησυχητικό. Με ζόρισε το εμβρυακι γιατι αναπτύχθηκε πολυ αποτομα μου ειπε... και γενικα εχω μια ευαισθησια στα γυναικολογικά μου,οποτε γιαυτο λεει δεν ξαφνιάστηκε. Να προσέχω πως ειμαι στη δουλειά και γενικα οχι βάρη κλπ και την αλλη βδομαδα θα ξαναπαω να με δει! Αν ειμαι τυχερη και ολα πανε καλα θα ακούσω και καρδια! 

Μακαρι να πανε ολα καλα! Μακαρι να ειχα και τον αντρα μου μαζι μου... 

ευχομαι σε ΟΛΕΣ μας απο εδω και περα μονο χαρες! Να μην ξανα ακούσουμε αρνητική χοριακη και ασχημη τροπή...

Πόσο ευχάριστα νέα !!!!Να σου πάνε όλα κατ' ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel εμενα παντα με φώναζε μετα απο κυκλο είτε με κλομιφαινη είτε με φαρμακα εξωσωματικης να ελέγχουμε αν εχω κύστες για να δουμε αν θα προχωρήσουμε σε προσπαθεια. Μου ειχε πει πως απο τα φαρμακα μπορει να γινει καμια φορα και δεν το θελουμε. Και μια φορα ειχα μια κυστη μετα απο εξωσωματικη και υποχώρησε μονη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλησπερα οχι έχω αλλάξει γιατρούς. Αν και καλο ειναι να υπάρχει σωστη ενημέρωση στο ζευγαρι να προτεινετε η κατάλληλη θεραπεία να  βρίσκουμε απο την αρχή γιατρό εμπιστοσύνης που θα μπορεί να μας καθοδηγήσει σωστά  και να προσπαθούμε μαζί καλό ειναι να μην γίνονται οι αλλαγές λόγω το τι απέτυχαν οι προσπαθειες και ακούμε γνωστές πήγαν στο τάδε και έπιασαν με τη πρωτη. 

δεν εννοουσα αυτο.το να φυγεις.ο γιατρος πρεπει πρωτιστως να σε εμπνεει.αν σε εμπνεει κ ειναι καλος επιστημονας τοτε φυσικα καθεσαι.απλα σε ρωτησα. γιατι οπως κ να το κανεις κ αυτοι ανθρωποι ειναι.αν μια κοπελα προσπαθει πολυ καιρο με εναν κ δεν παει καλα, μια δευτερη γνωμη δεν ειναι κακο.

ευχομαι στο εξης ηρεμια κ ευχαριστα νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Ναι πηγα στον γιατρο μου! Πριν μια ώρα γυρισα! Ειδαμε σάκο! Ειναι στη σωστή θεση! ;)

οσο για το αιμα ειναι απο τον πλακούντα αλλα δεν ειδε τπτ ανησυχητικό. Με ζόρισε το εμβρυακι γιατι αναπτύχθηκε πολυ αποτομα μου ειπε... και γενικα εχω μια ευαισθησια στα γυναικολογικά μου,οποτε γιαυτο λεει δεν ξαφνιάστηκε. Να προσέχω πως ειμαι στη δουλειά και γενικα οχι βάρη κλπ και την αλλη βδομαδα θα ξαναπαω να με δει! Αν ειμαι τυχερη και ολα πανε καλα θα ακούσω και καρδια! 

Μακαρι να πανε ολα καλα! Μακαρι να ειχα και τον αντρα μου μαζι μου... 

ευχομαι σε ΟΛΕΣ μας απο εδω και περα μονο χαρες! Να μην ξανα ακούσουμε αρνητική χοριακη και ασχημη τροπή...

 Μπράβοοοοο!!! Να κι ένα όμορφο νέο!! Όλα καλά, όλα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η papou είπε:

καλησπέρα!!!Αρχικά να σου πω ότι λυπάμαι πραγματικά για το αποτέλεσμά σου!!!Έχω ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια όπως σου έχω πει και περιμένω σε λίγες μέρες τα αποτελέσματα της δευτερης!!!χωρίς να έχω κατεψυγμένα...ξεκίνησα από την αρχή το πρωτόκολλο!!!Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καταλαβαίνω τη στενοχώρια και τις ανησυχίες σου!!!Να σου πω την απάντηση που μου έδωσε ο γιατρός της εξωσωματικής...Όταν τον πήρα κλαίγοντας να ρωτήσω για ποιο λόγο δεν τα καταφέραμε...μου είπε πως βάση της περίπτωσης μας το ποσοστό ήταν 30%...Οπότε θα έπρεπε να συμβιβαστώ με αυτό...ήταν απίστευτα απότομος!!!Συγκεκριμένα μου είπε : και γιατί αυτή τη φορά να είσαι εσύ η τυχερή...Τέλοσπάντων...μετά επικοινώνησα και με την εμβρυολόγο του νοσοκομείου που είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και με προσέγγισε σαν δεύτερη μανούλα...με καθησύχασε λέγοντας πως η εξωσωματική στηρίζεται πραγματικά σε ποσοστά και πως όταν δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα από την μεριά κυρίως της γυναίκας...χρειάζεται ένα κύκλος 2- 3 προσπαθειών...Αυτή η γυναίκα με έκανε πραγματικά να ελπίζω...Όσον αφορά στο γυναικολόγο μου μου, με έχει προετοιμάσει με έναν ολοκληρωμένο έλεγχο και χαπάκωμα φυτικών κυρίως σκευασμάτων...Δεν ξέρω αν βοηθάει , αλλά μου πρότεινε να κάνω κι ένα ''ξύσιμο ενδομητρίου''...κάτι σαν απόξηση ακίνδυνη που βοηθάει στην εμφύτευση...!!!Για να μη σε ζαλίζω άλλο...θέλω να καταλήξω... στο εξής...όταν ο προγεννετικός έλεγχος έχει καλυφθεί...η εξωσωματική παίζει στα όρια των πιθανοτήτων...τύχης...ψυχολογίας...ή σε ότι άλλο εσύ πιστεύεις...Καλή δυνάμη...και το θαύμα σου είναι στο δρόμο του!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου έτσι μου είπαν κ μένα όλα είναι με πιθανότητες.να έχεις καλή επιτυχία εύχομαι μακάρι πραγματικά ν ακούσουμε τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Ναι πηγα στον γιατρο μου! Πριν μια ώρα γυρισα! Ειδαμε σάκο! Ειναι στη σωστή θεση! ;)

οσο για το αιμα ειναι απο τον πλακούντα αλλα δεν ειδε τπτ ανησυχητικό. Με ζόρισε το εμβρυακι γιατι αναπτύχθηκε πολυ αποτομα μου ειπε... και γενικα εχω μια ευαισθησια στα γυναικολογικά μου,οποτε γιαυτο λεει δεν ξαφνιάστηκε. Να προσέχω πως ειμαι στη δουλειά και γενικα οχι βάρη κλπ και την αλλη βδομαδα θα ξαναπαω να με δει! Αν ειμαι τυχερη και ολα πανε καλα θα ακούσω και καρδια! 

Μακαρι να πανε ολα καλα! Μακαρι να ειχα και τον αντρα μου μαζι μου... 

ευχομαι σε ΟΛΕΣ μας απο εδω και περα μονο χαρες! Να μην ξανα ακούσουμε αρνητική χοριακη και ασχημη τροπή...

Με το καλό @Cat! μου το μωράκι σου να πάνε όλα κατ ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Με τη δεύτερη εμβρυομεταφορά..έκανα 1 διέγερση κ 2 εμβρυομεταφορές..την πρώτη φορά βάλαμε 3ης ημέρας κ τη 2η κ τυχερή τα αποψύξαμε 3ης κ τα αφήσαμε άλλη μια μέρα..αφήσαμε 5 μήνες κενό..σε αιματολόγο πήγες καθόλου;

Όχι δεν χρειάζεται να κάνω καμιά εξέταση μου είπε,τωρα με τη βλαστοκυστη θα έχω μεγαλύτερες πιθανότητες που το σώμα θα έχει ηρεμήσει,εγω ένα μήνα θα κάτσω τώρα κ τον επόμενο θα πάω να το βάλουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια??νομίζω κάποια κοπέλα ετοιμάζεται για χοριακή;;καλή επιτυχία εύχομαι!! @Cat! μπράβο!!όλα καλά να πάνε από δω κ πέρα κ μόνο χαρές..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια??νομίζω κάποια κοπέλα ετοιμάζεται για χοριακή;;καλή επιτυχία εύχομαι!! @Cat! μπράβο!!όλα καλά να πάνε από δω κ πέρα κ μόνο χαρές..??

@Smurf88 καλημέρα!! Καλά θυμάσαι... σήμερα πρωί πρωί ήμουν στο μικροβιολογικό!!! Μου είπαν ότι τα αποτελέσματα θα είναι έτοιμα στις 12:30. Στείλε μου την θετική σας ενέργεια....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...