Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@karenμου σ γράφω εδώ να μη χαλάσουμε τ θέμα της άλλης κοπέλας. Έχεις περάσει πολλά. Ίσως ένα διάλλειμα σου χρειάζεται. Πάρε τ χρόνο σου κ ξεκινήστε πάλι τις προσπάθειες σας μόνοι σας. Μέχρι τ Σεπτέμβρη πχ. Βάλε ένα όριο. Να ξανά βρείτε την όρεξη σας σαν ζευγάρι.  Και που ξέρεις καμία φορα; θαύματα συμβαίνουν εκεί π δ τ περιμένεις.

 

Καλά έκανες δεν το σκέφτηκα ντιπ.ωχου όλο γ ιαυτα μιλάμε δεν μας είπες για τις καλοκαιρινές διακοπές σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 50 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δε Συμφωνώ εκτός και αν έχει προηγηθεί όλος απαραίτητος έλεγχος εξετασεων

Μόνο ορμονικές κ σαλπιγγογραφια έχω κάνει τίποτα άλλο δεν χρειάζεται μ λένε δεν έχεις τίποτα,ειμαι να τρελαθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Τα ίδια μου είχαν πει κ εμένα την πρώτη φορά..δυστυχώς όλα είναι τύχη κ στατιστική..αυτό κατάλαβα.το καλό είναι ότι η εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα είναι πολύ πιο απλή διαδικασία..θα έχεις μόνο την αγωνία της αναμονής αλλά όταν πας να το πιστέψεις αληθινά,πιάνει??

Αυτό που μ είπε είναι ότι με κατεψυγμένα αυξάνεται ή επιτυχία,εσυ σε πόσες προσπάθειες πετυχες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Μόνο ορμονικές κ σαλπιγγογραφια έχω κάνει τίποτα άλλο δεν χρειάζεται μ λένε δεν έχεις τίποτα,ειμαι να τρελαθω.

Να τρελαθούν αυτοί όχι εσύ γλυκιά μου,όλοι οι γιατροί οι περισσότεροι έτσι ξεκινάνε τι γράφω εγώ στις πρώτες μου τίποτα δεν είχα κανει μόνο ΑΜΗ που να το πεις.Μακαρι να μην υπάρχει τίποτε τώρα εμάς με κάποιο ορισμένο αριθμό προσπαθειών μας φαίνονται κάπως μπορεί να μάστερ και λάθος καινά σε βάλει για περαιτέρω μετά από δύο προσπάθειες ελπίζω να μην χρειαστείς  φυσικά αλλά λέω πως κινούνται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Αυτό που μ είπε είναι ότι με κατεψυγμένα αυξάνεται ή επιτυχία,εσυ σε πόσες προσπάθειες πετυχες;

Άλλο και τούτο γιατί παρακαλώ σου είπε;εδώ έχουμε δει έμβρυα να μην περπατάνε δεν είναι το ίδιος της κατάψυξης τελος πάντων άσε τα ανοιγει άλλη μεγάλη κουβέντα όλα καλά να σου πάνε .αυτό να σκέφτεσαι και πριν και μετά έμβρυο μεταφοράς να κάνεις όμορφες σκέψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Άλλο και τούτο γιατί παρακαλώ σου είπε;εδώ έχουμε δει έμβρυα να μην περπατάνε δεν είναι το ίδιος της κατάψυξης τελος πάντων άσε τα ανοιγει άλλη μεγάλη κουβέντα όλα καλά να σου πάνε .αυτό να σκέφτεσαι και πριν και μετά έμβρυο μεταφοράς να κάνεις όμορφες σκέψεις

Γιατί συμβαδίζει πιο καλα η μήτρα σε άλλους κύκλους γιατί μετά την ωοληψία συμβαίνουν πράγματα μέσα στο σώμα που μπορεί να το εμποδίζουν,ενω όταν το σώμα είναι ήρεμο από όλα αυτά το δέχεται πιο εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Επίσης να πω ότι διαβάζω ανελλιπώς τις συζητήσεις σας κ πάντα εύχομαι να διαβάσω για θετικές χοριακες.

Για να είναι ειλικρινής για κάποια κορίτσια π εδώ μέσα ξέρω καιρό @karen, @peacock, @love30 Ανυπομονώ λίγο πα

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Επίσης να πω ότι διαβάζω ανελλιπώς τις συζητήσεις σας κ πάντα εύχομαι να διαβάσω για θετικές χοριακες.

Για να είναι ειλικρινής για κάποια κορίτσια π εδώ μέσα ξέρω καιρό @karen, @peacock, @love30 Ανυπομονώ λίγο παραπάνω. 

Να είσαι καλά και εσύ και η μπουμπού αμηβαια τα αισθήματα λατρεία........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κατεψυγμένα  απλά χαλαρώνει το σώμα .αυτό τουλάχιστον είχανε πει  σε εμένα πως επειδή ήταν ψηλά κάποιες τιμές π.χ. οιστραδιόλη τα κατέστρεφε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Με κατεψυγμένα  απλά χαλαρώνει το σώμα .αυτό τουλάχιστον είχανε πει  σε εμένα πως επειδή ήταν ψηλά κάποιες τιμές π.χ. οιστραδιόλη τα κατέστρεφε 

Πόσα μας είπαν και πόσα ακόμα όσο Ω μαθαίνω μας κούρασαν φτάνει αποτέλεσμα τα θέλουμε όχι λογια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Με κατεψυγμένα  απλά χαλαρώνει το σώμα .αυτό τουλάχιστον είχανε πει  σε εμένα πως επειδή ήταν ψηλά κάποιες τιμές π.χ. οιστραδιόλη τα κατέστρεφε 

Ή οιστραδιολη επειδή ανεβαίνει με τη διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Ή οιστραδιολη επειδή ανεβαίνει με τη διέγερση;

Αυτό μου είχανε πει τώρα  λογικά από τη διέγερση ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αυτό μου είχανε πει τώρα  λογικά από τη διέγερση ναι...

Να και μία εξήγηση τουλάχιστον,απ το ολότελα καλή κ ή παναγιωταινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μετά από καταστολή και αποτυχημένη προσπάθεια διακοπή φαρμάκων ποτέ έρχεται περίοδος αλλάζει ο κύκλος 

Εγώ χτες σταμάτησα τα φάρμακα σήμερα μου ήρθε κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εγώ χτες σταμάτησα τα φάρμακα σήμερα μου ήρθε κανονικά.

Και εμένα πάντα την επόμενη ερχόταν και πολλές φορές δεν προλάβαινα ούτε χοριακη τεταρτη μέρα σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και εμένα πάντα την επόμενη ερχόταν και πολλές φορές δεν προλάβαινα ούτε χοριακη τεταρτη μέρα σήμερα

Θα κάνεις εμβρυομεταφορα σ αυτόν το κύκλο;;εγώ αυτόν θα προσπαθήσω φυσικά κ τον άλλο το κατεψυγμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Μόνο ορμονικές κ σαλπιγγογραφια έχω κάνει τίποτα άλλο δεν χρειάζεται μ λένε δεν έχεις τίποτα,ειμαι να τρελαθω.

καλησπέρα!!!Αρχικά να σου πω ότι λυπάμαι πραγματικά για το αποτέλεσμά σου!!!Έχω ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια όπως σου έχω πει και περιμένω σε λίγες μέρες τα αποτελέσματα της δευτερης!!!χωρίς να έχω κατεψυγμένα...ξεκίνησα από την αρχή το πρωτόκολλο!!!Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καταλαβαίνω τη στενοχώρια και τις ανησυχίες σου!!!Να σου πω την απάντηση που μου έδωσε ο γιατρός της εξωσωματικής...Όταν τον πήρα κλαίγοντας να ρωτήσω για ποιο λόγο δεν τα καταφέραμε...μου είπε πως βάση της περίπτωσης μας το ποσοστό ήταν 30%...Οπότε θα έπρεπε να συμβιβαστώ με αυτό...ήταν απίστευτα απότομος!!!Συγκεκριμένα μου είπε : και γιατί αυτή τη φορά να είσαι εσύ η τυχερή...Τέλοσπάντων...μετά επικοινώνησα και με την εμβρυολόγο του νοσοκομείου που είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και με προσέγγισε σαν δεύτερη μανούλα...με καθησύχασε λέγοντας πως η εξωσωματική στηρίζεται πραγματικά σε ποσοστά και πως όταν δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα από την μεριά κυρίως της γυναίκας...χρειάζεται ένα κύκλος 2- 3 προσπαθειών...Αυτή η γυναίκα με έκανε πραγματικά να ελπίζω...Όσον αφορά στο γυναικολόγο μου μου, με έχει προετοιμάσει με έναν ολοκληρωμένο έλεγχο και χαπάκωμα φυτικών κυρίως σκευασμάτων...Δεν ξέρω αν βοηθάει , αλλά μου πρότεινε να κάνω κι ένα ''ξύσιμο ενδομητρίου''...κάτι σαν απόξηση ακίνδυνη που βοηθάει στην εμφύτευση...!!!Για να μη σε ζαλίζω άλλο...θέλω να καταλήξω... στο εξής...όταν ο προγεννετικός έλεγχος έχει καλυφθεί...η εξωσωματική παίζει στα όρια των πιθανοτήτων...τύχης...ψυχολογίας...ή σε ότι άλλο εσύ πιστεύεις...Καλή δυνάμη...και το θαύμα σου είναι στο δρόμο του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η papou είπε:

καλησπέρα!!!Αρχικά να σου πω ότι λυπάμαι πραγματικά για το αποτέλεσμά σου!!!Έχω ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια όπως σου έχω πει και περιμένω σε λίγες μέρες τα αποτελέσματα της δευτερης!!!χωρίς να έχω κατεψυγμένα...ξεκίνησα από την αρχή το πρωτόκολλο!!!Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καταλαβαίνω τη στενοχώρια και τις ανησυχίες σου!!!Να σου πω την απάντηση που μου έδωσε ο γιατρός της εξωσωματικής...Όταν τον πήρα κλαίγοντας να ρωτήσω για ποιο λόγο δεν τα καταφέραμε...μου είπε πως βάση της περίπτωσης μας το ποσοστό ήταν 30%...Οπότε θα έπρεπε να συμβιβαστώ με αυτό...ήταν απίστευτα απότομος!!!Συγκεκριμένα μου είπε : και γιατί αυτή τη φορά να είσαι εσύ η τυχερή...Τέλοσπάντων...μετά επικοινώνησα και με την εμβρυολόγο του νοσοκομείου που είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και με προσέγγισε σαν δεύτερη μανούλα...με καθησύχασε λέγοντας πως η εξωσωματική στηρίζεται πραγματικά σε ποσοστά και πως όταν δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα από την μεριά κυρίως της γυναίκας...χρειάζεται ένα κύκλος 2- 3 προσπαθειών...Αυτή η γυναίκα με έκανε πραγματικά να ελπίζω...Όσον αφορά στο γυναικολόγο μου μου, με έχει προετοιμάσει με έναν ολοκληρωμένο έλεγχο και χαπάκωμα φυτικών κυρίως σκευασμάτων...Δεν ξέρω αν βοηθάει , αλλά μου πρότεινε να κάνω κι ένα ''ξύσιμο ενδομητρίου''...κάτι σαν απόξηση ακίνδυνη που βοηθάει στην εμφύτευση...!!!Για να μη σε ζαλίζω άλλο...θέλω να καταλήξω... στο εξής...όταν ο προγεννετικός έλεγχος έχει καλυφθεί...η εξωσωματική παίζει στα όρια των πιθανοτήτων...τύχης...ψυχολογίας...ή σε ότι άλλο εσύ πιστεύεις...Καλή δυνάμη...και το θαύμα σου είναι στο δρόμο του!!!

Το ξύσιμο βοηθάει όντως όλα καλά να σου πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Το ξύσιμο βοηθάει όντως όλα καλά να σου πάνε 

To έκανα χωρίς μέθη και τα χρειάστηκα...αλλά χαλάλι!!!αυτός ό όρος ''νεανοποίηση του ενδομητρίου'' με είχε ενθουσιάσει!!!!χιχι!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!Και σ' εσένα ό, τι καλύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Και εγω συνέχεια ενα έπαιρνα μια φορά πήρα δυο και αυτα γονιμοποίηση με ανωμαλίες, και οι άντρες έπαιρναν τα ζόρια τους και τη φαση τους ασχέτως αν οι διαδικασίες ειναι απο εμας, εννοώ φάρμακα υπέρηχοι ωοληψια κ. Λ. Π οχι οτι αυτοι δεν προσφέρουν. 

Όπως τα λες ακριβώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Αυτό που μ είπε είναι ότι με κατεψυγμένα αυξάνεται ή επιτυχία,εσυ σε πόσες προσπάθειες πετυχες;

Με τη δεύτερη εμβρυομεταφορά..έκανα 1 διέγερση κ 2 εμβρυομεταφορές..την πρώτη φορά βάλαμε 3ης ημέρας κ τη 2η κ τυχερή τα αποψύξαμε 3ης κ τα αφήσαμε άλλη μια μέρα..αφήσαμε 5 μήνες κενό..σε αιματολόγο πήγες καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η papou είπε:

To έκανα χωρίς μέθη και τα χρειάστηκα...αλλά χαλάλι!!!αυτός ό όρος ''νεανοποίηση του ενδομητρίου'' με είχε ενθουσιάσει!!!!χιχι!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!Και σ' εσένα ό, τι καλύτερο!!!!

Χαχα και εγώ χωρίς μέθη μια από τα ίδια αλλά όπως το είπες χαλάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Εγώ έχω που και που πονους περιοδου και πονους στη μέση..... Αλλά τίποτα!!

Εγώ δεν έχω τίποτα μόνο τις ημέρες αναμονή είχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...