Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Καλημέρα!εγώ πρησμένη κοιλιά δεν είχα καθόλου κ είδες τα αποτελέσματα;πόσο σου έμεινε ακόμα;;

Εμένα πρήζεται 2 μέρες πριν έρθει η περίοδος και έχω νεύρα. Την Πέμπτη θα την κάνω αλλά το σκέφτομαι να παω και αύριο, δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@mayra_d και @Gina 955 λίγο η ψυχοφθόρα αναμονή, λίγο ο φοβος, λίγο τα αρνητικά που διαβαζετε εδω σας ρίχνουν τη ψυχολογία... Δεν υπάρχουν σημαδια, τουλάχιστν αυτό εχω καταλαβει... Οσο μπορείτε ψυχραιμία και να προσπαθείτε να ξεχνιέστε κανοντας κατι συνεχεια για να μην σκεφτεστε.

Ευχομαι να εχουμε όμορφα νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gina 955 είπε:

Πολύ άσχημο συναίσθημα..εσυ σε ποια μέρα είσαι?? Έχεις κανένα σημάδι? 

Σε δύο μέρες πρέπει να κάνω την χοριακή. Τις πρώτες 6 μέρες μετά την εμβρυμεταφορά είχα ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά μόνο, ούτε δέκατα, ούτε πρησμένο στήθος, ούτε αίμα εμφύτευσης ... Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Σε δύο μέρες πρέπει να κάνω την χοριακή. Τις πρώτες 6 μέρες μετά την εμβρυμεταφορά είχα ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά μόνο, ούτε δέκατα, ούτε πρησμένο στήθος, ούτε αίμα εμφύτευσης ... Εσύ?

Εγώ κανονικά ηταν την Κυριακή  να κάνω αλλά αναγκαστικά θα την κάνω Δευτέρα...μεχρι χθες είχα κάτι πονακια πρισμενο στηθος δέκατα 37.4 όλη μέρα...εχω και λίγα υγρά καθε πρωί...αλλα μάλλον είναι από την προγεστερόνη....τα δέκατα συνεχίζουν και σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Εγώ κανονικά ηταν την Κυριακή  να κάνω αλλά αναγκαστικά θα την κάνω Δευτέρα...μεχρι χθες είχα κάτι πονακια πρισμενο στηθος δέκατα 37.4 όλη μέρα...εχω και λίγα υγρά καθε πρωί...αλλα μάλλον είναι από την προγεστερόνη....

Λογικά πρέπει να έχει γίνει η εμφύτευση σε εσένα. Ξέρω ότι δεν έχεις κάθε μέρα συμπτώματα ή σημάδια, αυτά πάνε και έρχονται. Μην απογοητεύεσαι! Τίποτα δεν έχει τελειώσει μέχρι να έρθουν οι Ρώσοι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gina 955 @mayra_d μη τα σκέφτεστε αυτα! Εγω ουτε αιμα εμφύτευσης ειδα(ασχετο που εχω καθε μερα απο τη μερα της χοριακης) οσο ημουν σε αναμονή, ειχα ολα τα συμπτώματα της περιόδου, ημουν δυσκοιλια τις πρωτες μέρες και ζοριζομουν πολυ στη τουαλετα (γενικα ειμαι δυσκοιλια) και 2-3 μερες πριν τη χοριακη πηγα ανετα στη τουαλετα, κάτι που παθαίνω παντα πριν τη περιοδο... τα ειχα ολα... οποτε μην τα ψάχνετε αυτα.... 

@Bellaki αστα να πανε... εγω στο συνολο προσπαθω για παιδακι 5 χρονια αλλα τα τελευτα 3 τρεχω με υποβοηθούμενα μεσα... τι να πεις... πολυ υπομονη και δυναμη χρειαζεται! Ολα καλα να σου πανε η επομενη να ειναι η τυχερη σου κοπελα μου!!! Να ηρεμήσεις και εσυ. Αρκετα ταλαιπωρεισαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα το ξέρω...αλλα τι  α πεις...το μυαλό ολο εκεί..ειχα και συνάχι αυτές τις μέρες που με ταλαιπώρησε έβγαλα και έρπη σήμερα...οοολα μαζεμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αύριο είναι να πάω για χοριακή. Ενώ ήμουν πολύ αισιόδοξη όλες τις μέρες, άρχισα να σκέφτομαι διαφορά και με έριξε ψυχολογικά. Θέλω να μάθω όσο τον δυνατόν πιο γρήγορα. Αύριο είναι η 14 μέρα από την ωοληψια. Αν πάω σήμερα το απόγευμα λέτε να έχει διαφορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deppy85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αύριο είναι να πάω για χοριακή. Ενώ ήμουν πολύ αισιόδοξη όλες τις μέρες, άρχισα να σκέφτομαι διαφορά και με έριξε ψυχολογικά. Θέλω να μάθω όσο τον δυνατόν πιο γρήγορα. Αύριο είναι η 14 μέρα από την ωοληψια. Αν πάω σήμερα το απόγευμα λέτε να έχει διαφορά?

Για μενα να μην πας  βασικά δεν είναι λίγο νωρίς??? Εμένα ο γιατρός μου μου είπε να πάω 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Για μενα να μην πας  βασικά δεν είναι λίγο νωρίς??? Εμένα ο γιατρός μου μου είπε να πάω 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα! 

Τι να πω, μακάρι να ήξερα. Από όσα έχω διαβάσει κ από συζητήσεις με άλλες κοπέλες διαφέρει από γιατρό σε γιατρό. Εμένα μου είπε 9 μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά. Βάλαμε 2 βλαστοκύστες 5 ημερών.

Άρχισα να αγχώνομαι γιατί ναι μεν τις προηγούμενες μέρες είχα συμπτώματα περιόδου αλλά σήμερα είναι πιο έντονα. Πηγαίνω κάθε τρεις και λίγο στο μπάνιο γιατί νομίζω ότι κάτι τρέχει. Προς το παρόν είναι μόνο υγρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

@Gina 955 @deppy85 εμένα πάλι μου είπε 12 μέρες μετά την εμβρυμεταφορά που την έκανα 3 μέρα

Και εγώ 3 μερα μετά την έκανα...καλα ότι θελουν λένε?????? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deppy85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αύριο είναι να πάω για χοριακή. Ενώ ήμουν πολύ αισιόδοξη όλες τις μέρες, άρχισα να σκέφτομαι διαφορά και με έριξε ψυχολογικά. Θέλω να μάθω όσο τον δυνατόν πιο γρήγορα. Αύριο είναι η 14 μέρα από την ωοληψια. Αν πάω σήμερα το απόγευμα λέτε να έχει διαφορά?

Καλή επιτυχία για αύριο!!! Μην απογοητεύεσαι χωρίς να έχεις κάποια ενδειξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

@Gina 955 @deppy85 εμένα πάλι μου είπε 12 μέρες μετά την εμβρυμεταφορά που την έκανα 3 μέρα

Περίπου λένε 14-15 μέρες μετά την ωοληψια. Κ εγώ την προηγούμενη φορά που βάλαμε εμβρυακια 3 ημερών μου είπε να πάω την 11 μέρα για χοριακή.

Κορίτσια δεν ξέρω τι πιστεύετε, πάντως εγώ όσες φορές κ να έκανα εξωσωματική δεν πόνεσα καθόλου ( το λέω ειλικρινά) . Κ πάντοτε ενθαρρύνω τίς κοπέλες που φοβούνται να μπουν σε αυτήν την διαδικασία. Αλλά αυτήν την αναμονή μέχρι το αποτέλεσμα δεν μπορώ να την διαχειριστώ. Ειδικά τις τελευταίες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

χαχαχα τι να σου πω?! Και τις δύο προηγούμενες τις ίδιες μέρες τις έκανα, είναι σταθερός :)

Τι να πω ... Δεν μπορώ να καταλάβω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Και εγώ 3 μερα μετά την έκανα...καλα ότι θελουν λένε?????? ??

Μάλλον ο καθένας έχει δική του τακτική. Ας είναι θετικές κ ας λένε ότι θέλουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@deppy85 καλη επιτυχια!!!! Εμενα μου ειχε πει μετα απο 12 μερες απο την εμβρυομεταφορα με έμβρυα 3ης ημέρας  (οχι την ωοληψια) και την εκανα την 11η επειδη ειδα αιμα το πρωι και μου ειπε να την κανω τοτε και ηταν θετικη. Απλα αν πας σημερα θα ειναι λιγο πιο χαμηλο το νουμερο. Καλο ειναι να κρατηθείς αλλα αν χει θετικοποιηθει θα εχει γινει ηδη! Απλα θα χρειαστει ισως να ξανακάνεις για να δεις το νουμερο! 

Προσπαθησε να κρατηθείς και μη σκεφτεσαι αρνητικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Καλημέρα!!!χαχαχα εγώ κατάλαβα πια ότι δεν είμαι έγκυος δύο μέρες πριν τη χοριακη γιατί πήγα άνετα τουαλετα κ λέω εντάξει θα έρθει περίοδος.εσενα για ποιο λόγο σου είπαν δεν πετυχαίνει;έχεις κάνει έξτρα εξετάσεις;

Δεν έκανα ακόμη εξετάσεις. Μόλις μου τελειώσει η περίοδος θα πάω να με δει και να τα πούμε λιγάκι μπας και καταλάβουμε κι εμείς τί έγινε. Εμένα μου τη χαρακτηρίσανε βιοχημική. Έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε.. Το άσχημο είναι οτι δεν έχω άλλο έμβρυο και θα πρέπει να τα ξανακάνω από την αρχή! Μου έμεινε η φωτογραφία της βλαστοκύστης..!!! Τη Δευτέρα λοιπόν στο γιατρό και βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gina 955 είπε:

Πολύ άσχημο συναίσθημα..εσυ σε ποια μέρα είσαι?? Έχεις κανένα σημάδι? 

στη 10η μετά την εμβρυομεταφορά. Από σημάδια τπτ σχετικό, μόνο της περιόδου που έχω 2 μέρες πριν έρθει, πρησμένη κοιλιά και νεύρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat! είπε:

@Gina 955 @mayra_d μη τα σκέφτεστε αυτα! Εγω ουτε αιμα εμφύτευσης ειδα(ασχετο που εχω καθε μερα απο τη μερα της χοριακης) οσο ημουν σε αναμονή, ειχα ολα τα συμπτώματα της περιόδου, ημουν δυσκοιλια τις πρωτες μέρες και ζοριζομουν πολυ στη τουαλετα (γενικα ειμαι δυσκοιλια) και 2-3 μερες πριν τη χοριακη πηγα ανετα στη τουαλετα, κάτι που παθαίνω παντα πριν τη περιοδο... τα ειχα ολα... οποτε μην τα ψάχνετε αυτα.... 

@Bellaki αστα να πανε... εγω στο συνολο προσπαθω για παιδακι 5 χρονια αλλα τα τελευτα 3 τρεχω με υποβοηθούμενα μεσα... τι να πεις... πολυ υπομονη και δυναμη χρειαζεται! Ολα καλα να σου πανε η επομενη να ειναι η τυχερη σου κοπελα μου!!! Να ηρεμήσεις και εσυ. Αρκετα ταλαιπωρεισαι...

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!! Το άσχημο με την περίπτωσή μου είναι οτι πρέπει να μείνω έγκυος για να ηρεμήσω από τα προβλήματα τα γυναικολογικά που έχω... δεν έχει και το σπέρμα κινητικότητα...  άστα βράστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou kalispera sas...ithela na rwtisw esas pou exete mpei sth diadikasia exosomatikhs poso mporei na kostisei?

Περίπου 2000 χωρίς τα φάρμακα του εοπυυ. Αν περάσεις την επιτροπή δεν τα πληρώνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...