Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

άκυρο... αυριο θα παω τελικα στον γιατρό.... πφφφφ... η υπομονη μου εχει εξαντληθεί... 

Πολύ χαλαρός είναι... Χαράς στο κουράγιο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

άκυρο... αυριο θα παω τελικα στον γιατρό.... πφφφφ... η υπομονη μου εχει εξαντληθεί... 

γιατί δεν πας σε κάποιον άλλο να πάρεις μια δεύτερη γνώμη...να ξεαγχωθείς βρε κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Πολύ χαλαρός είναι... Χαράς στο κουράγιο σου!

Ναι η «χαλαρότητα» και η σιγουριά του ειναι τα στοιχεία του. Στοιχεία που με κέρδισαν στο παρελθόν αλλα δεν μπορω να τα αντιμετωπίσω στη παρούσα φαση. Αχαχαχαχαχα

Ειδικα μια μερα πριν τη χοριακη που ξυπνησα με πονους και αιμα και του λεω «γιατρέ δεν προλαβα παλι τη χοριακη» και απαντησε ενα «καντην σημερα. Θετικη θα βγει» ηθελα να φουνταρω... αλλα βγηκε αληθινός! Τι να πω... ειναι περιπτωση. 

Τωρα που γκρίνιαξα στο τηλ μου ειπε να μην ανησυχω και πως μαλλον περασα παλι καποιο επεισόδιο. Τι εννοει;;; Εχετε ακουσει ποτε κατι παρομοιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat! Ξέρω μόνο 2 περιπτώσεις που είχαν αίμα στην αρχή της κύησης και ήταν από κούραση. Και οι 2 κάθησαν 10 μέρες στο κρεβάτι όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

@Cat! Ξέρω μόνο 2 περιπτώσεις που είχαν αίμα στην αρχή της κύησης και ήταν από κούραση. Και οι 2 κάθησαν 10 μέρες στο κρεβάτι όμως

Κάθισαν ε;;;; Και μετα γύρισαν σε δουλειες κλπ και αιμα τελος; Εγω θα το πω αυριο στον γιατρο και θα το πω και στον εργοδότη μου μεθαυριο και ας μιλησει μαζι του η γυναικα του δεν με νοιαζει. Και μου το ελεγε η κουμπαρα μου «αλλαξε γιατρο θα εχεις θεμα στο μελλον» αλλα Ελα που αυτος με βοήθησε σε πραγματα που αλλοι δεν αν έβλεπαν καν... 

Σκεφτομαι το σενάριο και να παραιτηθώ. Γιατι αν ξεκιναμε ετσι στραβα,δεν θελω να ξερω τι θα ακολουθήσει στο μελλον. Ενταξει δεν δουλευω απο χομπυ,προφανώς τη χρειαζομαι τη δουλειά αλλα μαλλον θα πρεπει να βαλω προτεραιότητες... αν δεν μου δινουν αδεια θα την παρω μονη μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Κάθισαν ε;;;; Και μετα γύρισαν σε δουλειες κλπ και αιμα τελος; Εγω θα το πω αυριο στον γιατρο και θα το πω και στον εργοδότη μου μεθαυριο και ας μιλησει μαζι του η γυναικα του δεν με νοιαζει. Και μου το ελεγε η κουμπαρα μου «αλλαξε γιατρο θα εχεις θεμα στο μελλον» αλλα Ελα που αυτος με βοήθησε σε πραγματα που αλλοι δεν αν έβλεπαν καν... 

Σκεφτομαι το σενάριο και να παραιτηθώ. Γιατι αν ξεκιναμε ετσι στραβα,δεν θελω να ξερω τι θα ακολουθήσει στο μελλον. Ενταξει δεν δουλευω απο χομπυ,προφανώς τη χρειαζομαι τη δουλειά αλλα μαλλον θα πρεπει να βαλω προτεραιότητες... αν δεν μου δινουν αδεια θα την παρω μονη μου.... 

Με το καλομσου ευχομαι να ειναι ολα καλα!

Πρωτον τρελαινομαι που φοβασαι μην μεταφερθουν πληροφοριες μεσω του γιατρου σου! Ισχυει το ιατρικο απορρητο και θα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ αν δεν το τηρει η αν δεν σου δινει αδεια επειδη γνωριζεται με το αφεντικο σου! Μιλαμε εχω βγει απο τα ρουχα μου!

Δευτερον αν οντως ειναι ετσι ο τυπος, αλλαξε γιατρο! Κι αλλοι ειναι εξαιρετικοι επιστημονες και ανθρωποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat! κοριτσάκι μου κ εγώ θα είχα τρελαθεί..άλλο είσαι εσύ κ άλλο οι διαπροσωπικές σχέσεις του γιατρού!!σκέψου ότι σήμερα,ίδια ώρα με χθες,έβγαλα πάλι αίμα,πήρα τον γιατρό κ μου είπε πλήρη ξεκούραση..μπορεί να είναι κ από τις αντιπηκτικές αλλά δεν το ρισκάρουμε..αύριο που θα πας μίλα ξεκάθαρα μαζί του,δε χρειάζεται να φοβάσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Κάθισαν ε;;;; Και μετα γύρισαν σε δουλειες κλπ και αιμα τελος; Εγω θα το πω αυριο στον γιατρο και θα το πω και στον εργοδότη μου μεθαυριο και ας μιλησει μαζι του η γυναικα του δεν με νοιαζει. Και μου το ελεγε η κουμπαρα μου «αλλαξε γιατρο θα εχεις θεμα στο μελλον» αλλα Ελα που αυτος με βοήθησε σε πραγματα που αλλοι δεν αν έβλεπαν καν... 

Σκεφτομαι το σενάριο και να παραιτηθώ. Γιατι αν ξεκιναμε ετσι στραβα,δεν θελω να ξερω τι θα ακολουθήσει στο μελλον. Ενταξει δεν δουλευω απο χομπυ,προφανώς τη χρειαζομαι τη δουλειά αλλα μαλλον θα πρεπει να βαλω προτεραιότητες... αν δεν μου δινουν αδεια θα την παρω μονη μου.... 

Ξέρω ότι δεν παίζεις με αυτά. Ζήτα του να σου γράψει κάποιες μέρες να καθήσεις σπίτι. Να δεις τουλάχιστον αν υπάρξει και διαφορά. Και για την δική σου υγεία επίσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης Δεν ξερω κατα ποσο τηρείται στη περιπτωση μου το ιατρικό απόρρητο η αληθεια ειναι. Απτη μια ειναι ο γιατρός που καταφερε να πανε ολα καλα πως να αλλαξω τωρα; Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές. Θα κατσω αυριο να του μιλησω.

@mayra_d ηδη προλαβαινω και βλεπω διαφορα τα Σαββατοκύριακα που καθομαι. Για την ακρίβεια απο μεσημερι Σαββάτου μεχρι Κυριακη βραδυ ειμαι θεαματικά καλυτερα! 

@Smurf88 ναι αυριο θα του μιλησω. Και γραπτή άδεια να μην μου δωσει θα του τονίσω τη διαφορα που εχω οταν δουλευω με οταν δεν δουλευω... η εστω να πηγαινω λιγότερες ωρες.Η ορθοστασία με εχει ρημάζει. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει να μου μπουν ιδέες πως έφταιξα που δεν εκατσα απο μονη μ.

απο την @Mairh32 δεν ειχαμε νεα....;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat! είπε:

@Λευτέρης Δεν ξερω κατα ποσο τηρείται στη περιπτωση μου το ιατρικό απόρρητο η αληθεια ειναι. Απτη μια ειναι ο γιατρός που καταφερε να πανε ολα καλα πως να αλλαξω τωρα; Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές. Θα κατσω αυριο να του μιλησω.

@mayra_d ηδη προλαβαινω και βλεπω διαφορα τα Σαββατοκύριακα που καθομαι. Για την ακρίβεια απο μεσημερι Σαββάτου μεχρι Κυριακη βραδυ ειμαι θεαματικά καλυτερα! 

@Smurf88 ναι αυριο θα του μιλησω. Και γραπτή άδεια να μην μου δωσει θα του τονίσω τη διαφορα που εχω οταν δουλευω με οταν δεν δουλευω... η εστω να πηγαινω λιγότερες ωρες.Η ορθοστασία με εχει ρημάζει. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει να μου μπουν ιδέες πως έφταιξα που δεν εκατσα απο μονη μ.

απο την @Mairh32 δεν ειχαμε νεα....;

Η @Mairh32 μάλλον πλέει σε πελάγη ευτυχίας ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat!  νομίζω ότι το είπες κ μόνη σου...... Πρέπει να βάζουμε προτεραιότητες. Σαφώς και στην εποχή που ζούμε είναι απαραίτητο να έχεις μια δουλειά και κοιτάζεις να μην την χάσεις,  αλλά σκέψου πόσο κοπιασες για μια θετική χοριακή!!!! Να πάνε όλα κατ' ευχήν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δυστυχώς ήταν αρνητική ή χοριακη,συγγνωμη που δεν μπήκα νωρίτερα αλλά πέρασα μαύρη μέρα τώρα κατάφερα να ηρεμησω λιγο,σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον καθώς δεν έχω κάποιον άλλο δίπλα μου γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι περναω.μακαρι οι υπόλοιπες που περιμένετε να είναι θετικές μη χρειαστει να ζήσει καμιά αυτό που έζησα σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια δυστυχώς ήταν αρνητική ή χοριακη,συγγνωμη που δεν μπήκα νωρίτερα αλλά πέρασα μαύρη μέρα τώρα κατάφερα να ηρεμησω λιγο,σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον καθώς δεν έχω κάποιον άλλο δίπλα μου γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι περναω.μακαρι οι υπόλοιπες που περιμένετε να είναι θετικές μη χρειαστει να ζήσει καμιά αυτό που έζησα σήμερα.

Αχχχ βρε κορίτσι μου στεναχωρήθηκα παρα πολυ ...πραγματικα ..μην το βάζεις κάτω...κανε ένα διάλλειμα χαλάρωσε..ηρεμησε ...και βγες έξω να ξεσκασεις ...με τον γιατρό σου μίλησες καθόλου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια δυστυχώς ήταν αρνητική ή χοριακη,συγγνωμη που δεν μπήκα νωρίτερα αλλά πέρασα μαύρη μέρα τώρα κατάφερα να ηρεμησω λιγο,σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον καθώς δεν έχω κάποιον άλλο δίπλα μου γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι περναω.μακαρι οι υπόλοιπες που περιμένετε να είναι θετικές μη χρειαστει να ζήσει καμιά αυτό που έζησα σήμερα.

Λυπάμαι, λυπάμαι πάρα πολύ. Δεν υπάρχουν λόγια που θα σε κάνουν να νοιώσεις καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gina 955 εχεις πολυ δικιο. Οχι για 600€ αλλα ουτε για 6000€ δεν αξιζει να παρει κανεις τετοιο ρισκο. Θα δουμε...

@Mairh32 εχεις π.μ.

ο,τι και να σου λεμε τωρα... δυστυχως τα εχουμε περασει σχεδον ολες μας εδω μεσα και σε καταλαβαίνουμε. Προσπαθησε να ηρεμήσεις και να μη σε παρει πραγματικα απο κατω... 

Τα καλυτερα ερχονται. Πιστεψε το...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 Λυπάμαι πολύ. Σε καταλαβαίνουμε απόλυτα κορίτσι μου. Πάρε τον χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις ψυχολογικές και σωματικές. Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Παιδάκια θα κάνουμε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Αχχχ βρε κορίτσι μου στεναχωρήθηκα παρα πολυ ...πραγματικα ..μην το βάζεις κάτω...κανε ένα διάλλειμα χαλάρωσε..ηρεμησε ...και βγες έξω να ξεσκασεις ...με τον γιατρό σου μίλησες καθόλου??

Θα μιλήσουμε αύριο γιατί σήμερα σκότωνα ανθρωπο,δ εν ξέρω αν μπορώ να κάνω αμέσως τη δεύτερη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια δυστυχώς ήταν αρνητική ή χοριακη,συγγνωμη που δεν μπήκα νωρίτερα αλλά πέρασα μαύρη μέρα τώρα κατάφερα να ηρεμησω λιγο,σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον καθώς δεν έχω κάποιον άλλο δίπλα μου γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι περναω.μακαρι οι υπόλοιπες που περιμένετε να είναι θετικές μη χρειαστει να ζήσει καμιά αυτό που έζησα σήμερα.

γλυκουλα μου να μην ζητας συγνωμη.ο καθενας παιρνει το χρονο του και μιλαει οποτε νιωθει ετοιμος. να ξερεις οτι εδω σε καταλαβαινουν σιγουρα πολλα κοριτσια. αυτο που εγραψες οτι οι αλλοι δεν ξερουν αυτο που περνας το ενιωσα στην καρδια μου.δυστυχως ετσι ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια δυστυχώς ήταν αρνητική ή χοριακη,συγγνωμη που δεν μπήκα νωρίτερα αλλά πέρασα μαύρη μέρα τώρα κατάφερα να ηρεμησω λιγο,σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον καθώς δεν έχω κάποιον άλλο δίπλα μου γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι περναω.μακαρι οι υπόλοιπες που περιμένετε να είναι θετικές μη χρειαστει να ζήσει καμιά αυτό που έζησα σήμερα.

Αχ βρε κοπέλα μου πόσο λυπάμαι. Ότι κ να σου πούμε είναι λίγο. Μόνη σου θα βρεις τις δυνάμεις σου. Μην τα βάζεις κάτω. Τα καλύτερα θα έρθουν...! Πιστέψε το κ αργά ή γρήγορα θα γίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

γλυκουλα μου να μην ζητας συγνωμη.ο καθενας παιρνει το χρονο του και μιλαει οποτε νιωθει ετοιμος. να ξερεις οτι εδω σε καταλαβαινουν σιγουρα πολλα κοριτσια. αυτο που εγραψες οτι οι αλλοι δεν ξερουν αυτο που περνας το ενιωσα στην καρδια μου.δυστυχως ετσι ειναι.

Εννοούσαν ότι οι δικοί μου οικογένεια φίλοι δεν ξέρουν τίποτα δεν έχουμε μιλήσει κ το περνάμε όλο οι δυο μας κ όλοι να νομίζουν ότι είμαι μία χαρά κ καλό περναω κ να πρέπει να χαμογελάω κάθε φορά που είμαι κάτι,για τους έξω λέω γιατί εδώ μέσα σίγουρα υπάρχουν κοπέλες που έχουν βιώσει πολύ χειρότερα από μένα δεν τολμάω καν να συγκριθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εννοούσαν ότι οι δικοί μου οικογένεια φίλοι δεν ξέρουν τίποτα δεν έχουμε μιλήσει κ το περνάμε όλο οι δυο μας κ όλοι να νομίζουν ότι είμαι μία χαρά κ καλό περναω κ να πρέπει να χαμογελάω κάθε φορά που είμαι κάτι,για τους έξω λέω γιατί εδώ μέσα σίγουρα υπάρχουν κοπέλες που έχουν βιώσει πολύ χειρότερα από μένα δεν τολμάω καν να συγκριθω.

αυτο ακριβως καταλαβα.αυτο που εννοεις.γιαυτο στο ειπα...μιλησες μεσα στην καρδια μου.οσες κοπελες αντιμετωπιζουν προβληματα καπως ετσι νιωθουν μαλλον.

παρολο που και στα προβληματα υπαρχει παντα μια αντικειμενικοτητα, το προβλημα του καθενος ειναι μοναδικο κ δικο του και σιγουρα μεγαλο.δεν συγκρινουμε τα προβληματα μας.

ευχομαι οταν θα εισαι παλι ετοιμη να προσπαθησεις, να ειναι η τυχερη σου φορα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια δυστυχώς ήταν αρνητική ή χοριακη,συγγνωμη που δεν μπήκα νωρίτερα αλλά πέρασα μαύρη μέρα τώρα κατάφερα να ηρεμησω λιγο,σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον καθώς δεν έχω κάποιον άλλο δίπλα μου γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι περναω.μακαρι οι υπόλοιπες που περιμένετε να είναι θετικές μη χρειαστει να ζήσει καμιά αυτό που έζησα σήμερα.

Μαίρη μου δε μπορώ να σου εκφράσω το πόσο στενοχωρήθηκα... περίμενα όλη μέρα ν'ακούσω νέα σου.. ξεκινήσαμε σχεδον μαζί και δεν ήθελα να έχεις τα ίδια αποτελέσματα με μένα... αν είναι παρήγορο είμαστε κι άλλες κοπέλες που θα ξεκινήσουμε πάλι προσπάθεια σε λίγο καιρό και δε θα είσαι μόνη σε όλο αυτό... τί να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Θα μιλήσουμε αύριο γιατί σήμερα σκότωνα ανθρωπο,δ εν ξέρω αν μπορώ να κάνω αμέσως τη δεύτερη προσπάθεια.

Να σκεφταισε ότι τουλάχιστον μπορεσες και το προσπάθησες....δεν ετυχε??!!!! Οκ δεν πειράζει τι να κάνουμε είναι από το Θεό και στο σώμα μας αυτό ...εγω σκέψου στην πρώτη μου προσπάθεια δεν μπορεσα καν να την ολοκλήρωσωολοκλήρωση γιατί βρήκαν ανωμαλία στα ωαρια μου ...δε το βαλα κάτω...και τωρα να μαι ξανα στη  προσπάθεια...ουτε εσύ μην το βάλεις  το χρόνο σου ...ξεκαουρασου ...βγες έξω...περνα Καλά με τον αντρουλη σου ..λαι Μετά οταν θα είσαι έτοιμη τοτε ξανα ξεκινάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bellaki είπε:

Μαίρη μου δε μπορώ να σου εκφράσω το πόσο στενοχωρήθηκα... περίμενα όλη μέρα ν'ακούσω νέα σου.. ξεκινήσαμε σχεδον μαζί και δεν ήθελα να έχεις τα ίδια αποτελέσματα με μένα... αν είναι παρήγορο είμαστε κι άλλες κοπέλες που θα ξεκινήσουμε πάλι προσπάθεια σε λίγο καιρό και δε θα είσαι μόνη σε όλο αυτό... τί να πω...

Εσένα σκέφτηκα μόλις ηρεμησα θυμήθηκα πριν λίγες μέρες τι περνούσες.ειχα στενοχωρηθεί τότε κ μου λέει ο άντρας μου στεναχωριεσαι για κάποια που δε ξέρεις;τη ξέρω λέω μέσα μου καλύτερα κι από τις φιλες όλες βλέπουμε τον εαυτό μας μέσα από τις άλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...