Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

Καλημέρα Miracle17.Καλή αρχή .Η ηλικια σου είναι με το μέρος σου παρά την χαμηλή αμη σου που δειχνει το απόθεμα.Όλα θα πάνε καλά θα το δειs.Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε .

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η loralora είπε:

@jazzκαλώς την .κι εγω στη δευτερη προσπαθεια ειχα θετικο σλλα παλλινδρομησε 6-7 εβδομαδα.

Σκρατσινγκ εκανα την Τεταρτη που πηγα στο γιατρο για υπερηχο να ξεκινησω.Ημουν 19η μερα.Γινεται στο δευτερο μισο του κύκλου.Υστεροσκοπηση εχω κανει μετα το πρωτο αρνητικο στην πρωτη προσπάθεια.

Με πονεσε λίγο γιατι δεν είχα παρει καποιο παυσιπονο ,πηγα απροετοιμαστη αλλα ο πονος δεν ειναι τιποτα σημαντικό για 10 δευτερολεπτα.Δεν πληρωσα κατι,μου το έκανε δωρο ο γιατρός.Παω 4η προσπάθεια μαζί του.

Ξεκινας διέγερση το Φεβρουάριο ή ρχεις κατεψυγμένα; Τι φαρμακα σου έδωσε; 

 

 

διεγερση ξεκιναω κοριτσι με puregon. θα εχω κανει την arvekap 21η μερα.. παρακολουθω tsh κλπ με ενδοκρινολογο και καποιες οδηγιες για πριν και μετα την εμβρυομεταφορα απο αιματολογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Miracle17 είπε:

Γεια σε ολες!! Ειμαι καινουριο μελος , ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια συντομα με πολλα μωρακια!! Ξεκιναω κι εγω λοιπον το φλεβαρη την πρωτη μου εξωσωματικη και οσο να ναι εχω λιγο αγχος .. θα κανω 350 μοναδες γκοναλ με ανταγωνιστη ,31 χρ χαμηλη αμη ! Φιλια σε ολες

Μαζί θα ξεκινήσουμε, ή πρώτη μας και μακάρι ή τελευταια μας.καλη επιτυχία λοιπόν σε ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki κι εγώ προσπαθώ φυσικά αυτό το μήνα ή τελευταια μου ευκαιρία τον επόμενο ξεκιναω εξωσωματική.ειμαι στην 11η μέρα.εσυ ποιες μέρες ήρθες σε επαφή γιατί απ ότι βλέπω έχουμε τον ίδιο κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

διεγερση ξεκιναω κοριτσι με puregon. θα εχω κανει την arvekap 21η μερα.. παρακολουθω tsh κλπ με ενδοκρινολογο και καποιες οδηγιες για πριν και μετα την εμβρυομεταφορα απο αιματολογο..

Προσπαθώ να σου στείλω pm αλλα δεν μπορώ επειδη είμαι δοκιμαστικό μέλος ακόμα? Αν θες στείλε μου να σου κάνω reply σε παρακαλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Miracle17 είπε:

Γεια σε ολες!! Ειμαι καινουριο μελος , ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια συντομα με πολλα μωρακια!! Ξεκιναω κι εγω λοιπον το φλεβαρη την πρωτη μου εξωσωματικη και οσο να ναι εχω λιγο αγχος .. θα κανω 350 μοναδες γκοναλ με ανταγωνιστη ,31 χρ χαμηλη αμη ! Φιλια σε ολες

@Miracle17 καλημέρα!!! Καλή επιτυχία και σε σένα κορίτσι μου!!!Κι εγώ γκοναλ έκανα και arvecap.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:


@jazz Μου και σε σένα καλή επιτυχία!!!

ευχαριστω γλυκια μου.. κι σε σενα καλη επιτυχια με τα κατεψυγμενα σου!!!! εκανες το μακρυ πρωτοκολλο?? αν ναι, θυμασαι να μου πεις αν εκανες κ ενεσεις ανταγωνιστη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά θυμάμαι jazz μου. Πριν ξεκινήσω την διέγερση έκανα καταστολη με μία arvecap των 0,1mg ημερησίως. Από την ημέρα που ξεκίνησα τις γκονάλ έκανα μισή arvecap την ημέρα ταυτόχρονα με την γκονάλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Φυσικά θυμάμαι jazz μου. Πριν ξεκινήσω την διέγερση έκανα καταστολη με μία arvecap των 0,1mg ημερησίως. Από την ημέρα που ξεκίνησα τις γκονάλ έκανα μισή arvecap την ημέρα ταυτόχρονα με την γκονάλ.

οκ ευχαριστώ. εγω θα κάνω εφάπαξ την arvekap των 3,75

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η loralora είπε:

Προσπαθώ να σου στείλω pm αλλα δεν μπορώ επειδη είμαι δοκιμαστικό μέλος ακόμα? Αν θες στείλε μου να σου κάνω reply σε παρακαλώ.

:arrow:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Μολις αδιαθετησα!!! Παω αυριο για υπερηχο και ξεκιναωω , εχω βεβαια μια κυστη ελπιζω να εχει φυγει..πηρα αντισυλλιπτικα αυτο το μηνα , για να δουμε... εχω πολυ αγχος ? 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Miracle17 καλημέρα!!! Καλή επιτυχία και σε σένα κορίτσι μου!!!Κι εγώ γκοναλ έκανα και arvecap.

Ποτε ξεκινησες;

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Μαζί θα ξεκινήσουμε, ή πρώτη μας και μακάρι ή τελευταια μας.καλη επιτυχία λοιπόν σε ολες μας!!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η loralora είπε:

Καλημέρα Miracle17.Καλή αρχή .Η ηλικια σου είναι με το μέρος σου παρά την χαμηλή αμη σου που δειχνει το απόθεμα.Όλα θα πάνε καλά θα το δειs.Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε .

Φιλάκια!!!

Καλημερα ευχαριστω !! Ναι με εχει αγχωσει αυτη η αμη γι αυτο το λογο παω για εξωσωματικη και ειχα και υψηλη fsh πρν 2 μηνες 14 .. και επα να βιαστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@Miracle17κι εμένα με είχε αγχώσει το 0,45 πριν από 1 χρόνο αλλά με διέγερση έκανα 7 ωάρια .

Αχχχ αληθεια!; Ποσο χαιρομαι που το ακουω αυτο !!! Η fsh σου ποσο ηταν ;  Μακαρι να βγαλω κι εγω τοσα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Miracle17 είπε:

Αχχχ αληθεια!; Ποσο χαιρομαι που το ακουω αυτο !!! Η fsh σου ποσο ηταν ;  Μακαρι να βγαλω κι εγω τοσα !!!

fsh 9.7 είχα και αμη 0,45. Φαντάζομαι μετά από  1 χρόνο θα έχει πέσει η αμη και θα ανέβηκε η fsh. πόσο αμη έχεις?

Θα δεις που θα βγάλεις και περισσότερα.

Επεξεργάστηκε από loralora
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η loralora είπε:

fsh 9.7 είχα και αμη 0,45. Φαντάζομαι μετά από  1 χρόνο θα έχει πέσει η αμη και θα ανέβηκε η fsh. πόσο αμη έχεις?

Θα δεις που θα βγάλεις και περισσότερα.

@loraloraναιιι καπως ετσι εγινε περυσι ειχα fsh 9 και αμη 0,86 φετος πηγε 0,50 και fsh 14 !! Δεν θελω να βγαλω παρα πολλα να ειναι καλης ποιοτητας θελω , γιατι εκανα φυσικο πριν 2 μηνες και τα 4 που ειχα με σερπαφαρ κανενα δεν ηταν καλο ? και δεν εφτασα ποτε στην εμβρυομεταφορα !! Εσυ σε τι φαση εισαι κοριτσι μου ; Ποσο χαιρομαι που σας βρηκα και μπορω να συζηταω για ολα αυτα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεε ειμαι και εγωωωωωω που πατε χωρις εμενα ?? εγω κανω σχρατσιν 5-2 και στον κυκλο Φεβρουαριου παμε για εμβρυομεταφορα!!!! Καλη επυτυχια σε ολας κοριτσιααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

@Kukki κι εγώ προσπαθώ φυσικά αυτό το μήνα ή τελευταια μου ευκαιρία τον επόμενο ξεκιναω εξωσωματική.ειμαι στην 11η μέρα.εσυ ποιες μέρες ήρθες σε επαφή γιατί απ ότι βλέπω έχουμε τον ίδιο κύκλο.

Λοιπόν εγώ έχω κύκλο 25 ημερών με ωορρηξία 12-13η ημέρα. Αυτόν τον μήνα, αδιαθέτησα στις 16/01 και τα τεστάκια έδειξαν ωορρηξία στις 27/01 κι εμείς ήρθαμε σε επαφή 21, 23, 26, 27, 28, 29/01

Την Τετάρτη θα πάω από τη γυναικολόγο για έναν υπέρηχο που μου είπε ότι κάτι θέλει να δει κ μετά θα περιμένω καρτερικά μέχρι τις 9/02 να δω τι έγινε κι αυτόν τον μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kukki είπε:

Λοιπόν εγώ έχω κύκλο 25 ημερών με ωορρηξία 12-13η ημέρα. Αυτόν τον μήνα, αδιαθέτησα στις 16/01 και τα τεστάκια έδειξαν ωορρηξία στις 27/01 κι εμείς ήρθαμε σε επαφή 21, 23, 26, 27, 28, 29/01

Την Τετάρτη θα πάω από τη γυναικολόγο για έναν υπέρηχο που μου είπε ότι κάτι θέλει να δει κ μετά θα περιμένω καρτερικά μέχρι τις 9/02 να δω τι έγινε κι αυτόν τον μήνα...

Με τοσες μερες επαφες ,σιγουρα εχεις πολλες πιθανοτητες!Συντομα με τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Με τοσες μερες επαφες ,σιγουρα εχεις πολλες πιθανοτητες!Συντομα με τα ευχαριστα!

Μακάρι, αλλά γενικά έχουμε πολλές επαφές χωρίς αποτέλεσμα... Απλά τώρα πια κοιτάμε περισσότερο τις επίμαχες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοπέλα μου, συγχαρητήρια και με το καλό το μωράκι σου!!! Η χοριακή σου είναι εξαιρετική!! Θέλεις την Παρασκευή να έχει αυξηθεί τουλάχιστον 60%. Ιδανικά να έχει διπλασιαστεί. Στο ίδιο μικροβιολογικό πρέπει να γίνει η μέτρηση.
    • καλημέρα...γιατί σκέφτεσαι να κάνεις ΝΙΠΤ? σου το πρότεινε ο γιατρός σου, έχεις κάποια κληρονομικότητα ή κάποιο υποκείμενο νόσημα? ρωτάω γιατί σ εμένα δεν είπε κάτι για επιπλέον εξετάσεις ούτε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική ουτε ο γυναικολόγος μου ακόμη και αν είμαι διαβητική τύπου 1 και κάνω ινσουλίνη.. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Ότι αποφασίσεις με το καλό να πάνε όλα! Κ εμείς έτσι σκεφτήκαμε ας το δοκιμάσουμε ιδιωτικά αφού μπορούσαμε εκείνη τη στιγμή... Αύριο θα πάω για υπέρηχο να δω αν έχω βγάλει ωάριο... Αλλά σκεφτόμαστε μήπως απλά προσπαθήσουμε μόνοι μας μας πάλι... Οικονομικά δεν μας παίρνει τίποτα... Θα δείξει... Θα προσπαθήσουμε κ ότι βγεί 😊
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσι μου. Εγώ έχω αρχίσει να ηρέμω επιτέλους λίγο απο τα συμπτώματα. Ηρέμησε και άκου το γιατρό σου... Όλα θα πάνε καλά!!! Έχω μπει σε δίλλημα αν θα κάνω τη NIPT ή όχι. Θα περιμένω και τη β' επιπέδου στις 23/4 και θα αποφασίσω εκείνη την ώρα.
    • καλημέρα σε όλες.. εχθές ενώ όλη μέρα δεν είδα ξανά αυτά τα υγρά, αργά το απόγευμα είχα περισσότερα απο όλη την ημέρα και θορυβήθηκα..βέβαια σαν σύσταση ήταν πολύ πιο αραιά και όχι τόσο σκούρα.. ξαναεπικοινώνησα με το γιατρό και του έστειλα και φώτο..μου είπε πως δεν είναι τίποτα απολύτως και είναι πολύ λίγα για να φοβάμαι..έκτοτε δεν ξαναείδα αλλά το άγχος μ έπιασε..βέβαια απο χθές είμαι τελείως καθαρή.. το ραντεβού μου είναι τη δευτέρα.. εσείς πως είστε σήμερα?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...