Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Ολοκληρο φαρμακειο, ναι τοσα πολλα. Τα χρειαζεται όμως. Καλη επιτυχία γλυκιά μου με μια τεραστια χοριακη. 

Σ'ευχαριστώ πολύ Κάρεν!!! Και σε σένα καλή επιτυχία σε όλα!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή επιτυχία σε όλες. Κορίτσια είναι η 1 προσπάθεια μου κ είμαι πολύ αγχωμένη. Δευτέρα θα πάω για να με δουν κ δυστυχώς έκανα μόνο 2 ωοθηλακια. Έχω πολύ χαμηλό ΑΜΗ 0.58 . Υπάρχει κάποια με παρόμοια περίπτωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Με το  καλο ψυχή μου με ευχάριστα θετικά αποτελεσματα. Ωοληψια ποτε;

ευχαριστώ karen μου!! αυριο θα ξερω.. ελπιζω να ειμαι ετοιμη για Τεταρτη. οπως κ να χει μεχρι Παρασκευη το αργοτερο πιστευω... κι εσυ με το καλο να μπεις στην τελικη ευθεία!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Κι εγώ απορησα που θα κάνω ωοληψία αλλά ήταν έτοιμα μου είπε οπότε τι να πω...για τη διαδικασία φοβάμαι κοιμάσαι εντελώς;με μέθη θα κάνω και δεν ξέρω πως είναι.

 αρα ειχες καλη και γρηγορη ανταποκριση στις ενεσεις! αυτο ελπιζω να ακουσω κι εγω αυριο!!

σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσι μου! κι εγω ειχα αγχος  και τελικα οπως τα λενε κ τα αλλα κοριτσια , δεν θα καταλαβεις για ποτε θα τελειωσεις! με τη  μεθη που παιρνεις κοιμασαι κανονικα! εγω επειδη εκανα σε δημοσιο , βαση πρωτοκολλου βαζουν μετα ορό με παυσίπονο. εσενα μπορει κ οχι. να σου πουν ΑΝ νιωσεις πονακια περιοδου, να παρεις παυσιπονο. αλλα το πιθανοτερο ειναι να μην νιωσεις τιποτα απολυτως!!! καλη επιτυχια και καλη γονιμοποιηση!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω κοριτσια μου εκανα χθες ωοληψια......με πηραν σημερα πρωι πρωι απο το κεντρο αλλα δεν το περιμενα τοσο νωρις και δεν μας βρηκαν......τελικα απο τα ωοθυλακια συνολο 8 -9 πηραν 6 ωαρια...ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καλα (λογω ηλικιας) αλλα θα δουμε αν θα φτασω παρακατω αφου θελω προεμφυτευτικο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η jazz είπε:

κι εγω μακρύ κάνω. Σήμερα κι εγω έκανα την ένατη ενεση διεγερσης. Δευτερα παω για υπέρηχο κ βλέπουμε. Ίσως Τεταρτη ωοληψια!!! Η διαδικασία ειναι πολυ απλή. Κοιμάσαι ενα τεταρτακι με ελαφριά νάρκωση κ ξυπνάς με καλή διάθεση τίγκα στους παυσιπονους ορους!!!??? δεν νιώθεις τίποτα απολύτως μετά!

αληθεια γιατι εκανες μακρυ? γιατι σου το προτειναν?αν θυμαμαι την προηγουμενη εκανες βραχυ...απλα σε ρωταω γιατι ειμαι κ εγω 40+......(εγω εκανα βραχυ για πρωτη φορα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεριζω ολες τις μανουλες και τις μελλοντικες που ελπιζω να λαβουν τα ευχαριστα τις επομενες ημερες.Ειμαι καινουρια εδω και πραγματικα εχω με εχει πιασει σημερα το ανχος μου ειμαι στην τριτη μερα καθυστερησης και πραγματικα δεν νιωθω ετοιμη να κανω ενα τεστ. Εχω παντα σταθερη περιοδο η τελευταια ηταν 27 με 1 του μηνος και καθε 27 μερες ,μονο οι μερες της ροης αλλαζουν, ελευθερες επαφες με το συντροφο μου ολο το μηνα. μετα απο 4 -5 μερεςμετα την  ωορηξια που την καταλαβαινω απο τα υγρα ειχα διαφορες ζαλαδες και κραμπες το θεωρησα περιεργο και πηγα για αιματολογικες γτ ανχονομαι με το παραμικρο σε θεματα υγειας και ο σιδηρος μ 13 ...εχτες ομως εχοντας καθυστερηση ηδη 2 μερες και περιμενοντας να μ ερθει οταν πηγα να σκουπιστω ειχα καποιες κυλιδες αιματος και σημερα τιποτα , λετε ξαφνικα να φταιει το σιδηρο σε κατι ή να κανω τεστακι?:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα. Τίποτε δεν είναι ανώδυνη διαδικασία και με ελάχιστο χρόνο αναλόγως ποσά ωάρια έχετε ποτε θα μπεις ποτε θα βγεις δεν θα πάρεις χαμπαρι. Με το καλό γλυκιά Μου μη σε φοβίζει 

Σ ευχαριστώ καλή μου εύχομαι και σε σένα το συντομότερο απ ότι κατάλαβα είσαι σε διαδικασία,ευχομαι για όλες το καλύτερο,τ έλικα έχει κ ή εξωσωματική τη γλύκα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η jazz είπε:

 αρα ειχες καλη και γρηγορη ανταποκριση στις ενεσεις! αυτο ελπιζω να ακουσω κι εγω αυριο!!

σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσι μου! κι εγω ειχα αγχος  και τελικα οπως τα λενε κ τα αλλα κοριτσια , δεν θα καταλαβεις για ποτε θα τελειωσεις! με τη  μεθη που παιρνεις κοιμασαι κανονικα! εγω επειδη εκανα σε δημοσιο , βαση πρωτοκολλου βαζουν μετα ορό με παυσίπονο. εσενα μπορει κ οχι. να σου πουν ΑΝ νιωσεις πονακια περιοδου, να παρεις παυσιπονο. αλλα το πιθανοτερο ειναι να μην νιωσεις τιποτα απολυτως!!! καλη επιτυχια και καλη γονιμοποιηση!!!:cheer:

Ναι ήταν καλή ή ανταπόκριση αμήν!αυτό που φοβάμαι πολύ τώρα είναι που έκανα αυτή την ένεση τη νύχτα μη σκάσουν μέχρι αύριο που έχω ωοληψία,κι αν κάνω ωορρηξία νωρίτερα από τις 36 ώρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Μαίρη μου κοιμάσαι και δεν καταλαβαίνεις απολύτως τίποτα! Σε αφήνουν να συνέλθεις από τη νάρκωση για μισή ώρα μετά την ωοληψία ντύνεσαι και αποχωρείς!! Εγώ δεν πόνεσα καθόλου.. όυτε ορούς, ούτε παυσίπονα και η διάθεση τέλεια!!! Όλο γέλια και χαρές με τις υπόλοιπες κοπέλες μέσα στο κέντρο...

Α ωραία άμα κοιμάσαι,ξερεις τι τρεμω τώρα;που έκανα αυτή την ένεση τη νύχτα μη κάνω ωορρηξία νωρίτερα γιατί με βαλανε ακριβώς σε 36 ώρες για ωολληψια κ λέω αν κάνω ας πούμε στις 32 ώρες ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Α ωραία άμα κοιμάσαι,ξερεις τι τρεμω τώρα;που έκανα αυτή την ένεση τη νύχτα μη κάνω ωορρηξία νωρίτερα γιατί με βαλανε ακριβώς σε 36 ώρες για ωολληψια κ λέω αν κάνω ας πούμε στις 32 ώρες ωορρηξία;

οι γιατροί ξέρουν καλά! μή μου ανησυχείς καθόλου! κι εγώ την έκανα την ένεση σε ακριβή ώρα 22.15 και μάλιστα άργησα να πάω για ωοληψία 1 ώρα λόγω κίνησης!!!!! τους πήρα αγχωμένη τηλέφωνο και μου είπαν να μην ανησυχώ καθόλου... όλα καλά πήγαν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

οι γιατροί ξέρουν καλά! μή μου ανησυχείς καθόλου! κι εγώ την έκανα την ένεση σε ακριβή ώρα 22.15 και μάλιστα άργησα να πάω για ωοληψία 1 ώρα λόγω κίνησης!!!!! τους πήρα αγχωμένη τηλέφωνο και μου είπαν να μην ανησυχώ καθόλου... όλα καλά πήγαν !!!

Εσύ δηλαδή είχες ωοληψία 10 το πρωί έτσι;μακάρι απλά επειδή είχαν μεγαλώσει και μετά έκανα κ άλλες δύο ενεσεις μέχρι να κάνω τη τελική αγχωθηκα.εκει σου φοράνε κάτι πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:
στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Εσύ δηλαδή είχες ωοληψία 10 το πρωί έτσι;μακάρι απλά επειδή είχαν μεγαλώσει και μετά έκανα κ άλλες δύο ενεσεις μέχρι να κάνω τη τελική αγχωθηκα.εκει σου φοράνε κάτι πως είναι;

Εγώ κορίτσια είμαι στην 7η μερα του κύκλου έχω κάνει μέχρι τώρα 5 ενέσεις puregon κι έκανα οιστροδιολη σήμερα και έχω 906.70 και LH 2.52 ..πρεπει να είναι καλά ετσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εσύ δηλαδή είχες ωοληψία 10 το πρωί έτσι;μακάρι απλά επειδή είχαν μεγαλώσει και μετά έκανα κ άλλες δύο ενεσεις μέχρι να κάνω τη τελική αγχωθηκα.εκει σου φοράνε κάτι πως είναι;

είχα στις 09.00. έπρεπε να ήμουν  8,30 αλλα έφτασα στις 10.00!! μέχρι να ετοιμαστούμε να περιμένουμε στη σειρά έκανα στις 10,30 με 10.45!!

βγάζεις τα ρουχαλάκια και φοράς μία ρομπίτσα ,σκουφάκι και ποδονάρια. θα είναι λογικά πολλές κοπέλες στην αναμονή μαζί σου και θα έχεις παρέα έτσι για να μην αγχώνεσαι!! εγώ έκανα κάποιες γνωριμίες με κορίτσια ,με τα οποία βρεθήκαμε και στην εμβρυομεταφορα!!! φοβερή παρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κ εγω κοριτσια μου εκανα χθες ωοληψια......με πηραν σημερα πρωι πρωι απο το κεντρο αλλα δεν το περιμενα τοσο νωρις και δεν μας βρηκαν......τελικα απο τα ωοθυλακια συνολο 8 -9 πηραν 6 ωαρια...ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καλα (λογω ηλικιας) αλλα θα δουμε αν θα φτασω παρακατω αφου θελω προεμφυτευτικο......

@antzy9 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να φτάσετε στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Πολύ καλά τα πήγες με τα 6 ωάρια. Σε ενημέρωσαν αν γονιμοποιήθηκαν;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μιχαηλ είπε:

Καλή επιτυχία σε όλες. Κορίτσια είναι η 1 προσπάθεια μου κ είμαι πολύ αγχωμένη. Δευτέρα θα πάω για να με δουν κ δυστυχώς έκανα μόνο 2 ωοθηλακια. Έχω πολύ χαμηλό ΑΜΗ 0.58 . Υπάρχει κάποια με παρόμοια περίπτωση?

@Μιχαηλ καλημέρα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Σε ποια μέρα της διέγερσης είσαι;;;Ποιο πρωτόκολλο ακολουθείς;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Ναι ήταν καλή ή ανταπόκριση αμήν!αυτό που φοβάμαι πολύ τώρα είναι που έκανα αυτή την ένεση τη νύχτα μη σκάσουν μέχρι αύριο που έχω ωοληψία,κι αν κάνω ωορρηξία νωρίτερα από τις 36 ώρες;

@Mairh32 καλή επιτυχία με την ωοληψία.

Σου είπαν και τα κορίτσιαα παραπάνω ότι με την μέθη θα κοιμηθείς και δεν θα καταλάβεις τίποτα από τη διαδικασία.

Όσο για την ένεση και την ωορρηξία όλες αυτό κάνουμε. Πάντα γίνεται 36 ώρες πριν. Μην ανησυχείς. Θα περιμένουμε τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anniafigorou είπε:

καλημεριζω ολες τις μανουλες και τις μελλοντικες που ελπιζω να λαβουν τα ευχαριστα τις επομενες ημερες.Ειμαι καινουρια εδω και πραγματικα εχω με εχει πιασει σημερα το ανχος μου ειμαι στην τριτη μερα καθυστερησης και πραγματικα δεν νιωθω ετοιμη να κανω ενα τεστ. Εχω παντα σταθερη περιοδο η τελευταια ηταν 27 με 1 του μηνος και καθε 27 μερες ,μονο οι μερες της ροης αλλαζουν, ελευθερες επαφες με το συντροφο μου ολο το μηνα. μετα απο 4 -5 μερεςμετα την  ωορηξια που την καταλαβαινω απο τα υγρα ειχα διαφορες ζαλαδες και κραμπες το θεωρησα περιεργο και πηγα για αιματολογικες γτ ανχονομαι με το παραμικρο σε θεματα υγειας και ο σιδηρος μ 13 ...εχτες ομως εχοντας καθυστερηση ηδη 2 μερες και περιμενοντας να μ ερθει οταν πηγα να σκουπιστω ειχα καποιες κυλιδες αιματος και σημερα τιποτα , λετε ξαφνικα να φταιει το σιδηρο σε κατι ή να κανω τεστακι?:):)

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Εγώ στη θέση σου θα έκανα ένα τεστάκι για να ξέρω τι γίνεται. Καλή επιτυχία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

 


@Gina 955 δεν ξέρω ακριβώς να σου πω για την οιστραδιόλη αλλά καλή φαίνεται. Πόσα ωοθηλάκια έχεις;;;Γιατί η οιστραδιόλη αυξάνεται ανάλογα με τον αριθμό και το μέγεθος των ωοθηλακίων.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κ εγω κοριτσια μου εκανα χθες ωοληψια......με πηραν σημερα πρωι πρωι απο το κεντρο αλλα δεν το περιμενα τοσο νωρις και δεν μας βρηκαν......τελικα απο τα ωοθυλακια συνολο 8 -9 πηραν 6 ωαρια...ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καλα (λογω ηλικιας) αλλα θα δουμε αν θα φτασω παρακατω αφου θελω προεμφυτευτικο......

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΝΤΖΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Μιχαηλ καλημέρα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Σε ποια μέρα της διέγερσης είσαι;;;Ποιο πρωτόκολλο ακολουθείς;;;;

Άρχισα τις ενέσεις στις 14-2-2018 κ μου είπαν ότι μέσα σε 14 μέρες περίπου στο σύνολο θα ολοκληρωσουμε. Δεν έχω καταλάβει κ πολλά. Έκανα 40 μονάδες menopur κ τώρα κάνω 525 μονάδες κ δευτερα θα με δουν είπανε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο μακρυ ολα τα ωαρια μεγαλωνουν σχεδον μαζι. ενω στο βραχυ μπορει καποια να μεγαλωσουν αρκετα κ καποια μεγαλωνουν πιο αργα. οποτε αναγκαζονται να παρουν τα μεγαλα και παιρνουν πιο λιγα. στο μακρυ  κανεις λιγες περισσοτερες ενεσεις αλλα δεν <χανεις> ωαρια... καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη 450μοναδεςήθελα να γράψω κ τώρα κάνω 525 μονάδες. Με το ΑΜΗ που έχω πάλι καλά που έκανα 2 μου είπαν. Έχει τύχει σε κάποια τόσο χαμηλή ΑΜΗ.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anniafigorou είπε:

καλημεριζω ολες τις μανουλες και τις μελλοντικες που ελπιζω να λαβουν τα ευχαριστα τις επομενες ημερες.Ειμαι καινουρια εδω και πραγματικα εχω με εχει πιασει σημερα το ανχος μου ειμαι στην τριτη μερα καθυστερησης και πραγματικα δεν νιωθω ετοιμη να κανω ενα τεστ. Εχω παντα σταθερη περιοδο η τελευταια ηταν 27 με 1 του μηνος και καθε 27 μερες ,μονο οι μερες της ροης αλλαζουν, ελευθερες επαφες με το συντροφο μου ολο το μηνα. μετα απο 4 -5 μερεςμετα την  ωορηξια που την καταλαβαινω απο τα υγρα ειχα διαφορες ζαλαδες και κραμπες το θεωρησα περιεργο και πηγα για αιματολογικες γτ ανχονομαι με το παραμικρο σε θεματα υγειας και ο σιδηρος μ 13 ...εχτες ομως εχοντας καθυστερηση ηδη 2 μερες και περιμενοντας να μ ερθει οταν πηγα να σκουπιστω ειχα καποιες κυλιδες αιματος και σημερα τιποτα , λετε ξαφνικα να φταιει το σιδηρο σε κατι ή να κανω τεστακι?:):)

Γειά σου κορίτσι!!! εγώ λέω να μην κάνεις τεστάκι ακόμη γιατί αν σε περίπτωση  σου έρθει περίοδος θ΄απογοητευτείς χωρίς να το θέλεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

αληθεια γιατι εκανες μακρυ? γιατι σου το προτειναν?αν θυμαμαι την προηγουμενη εκανες βραχυ...απλα σε ρωταω γιατι ειμαι κ εγω 40+......(εγω εκανα βραχυ για πρωτη φορα)

και να ξερεις συνηθως ξεκινανε με βραχυ, γιατι ειναι πιο φιλικο στην γυναικα, λιγοτερες ενεσεις κ ισως χαμηλοτερες δοσεις. δεν ξερεις πως θα αντιδρασει ο καθε οργανισμος.. παντως ειδα οτι εκανες 8-9 κ ειχαν τα 6! παρα πολυ καλα!!!! ευχομαιολοψυχα ολα να γονιμοποιηθουν και να προχωρησουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...