Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Με το καλό με το καλό να μας έρθουν,να είναι καλοτυχία για όλες?

Μακάρι μακάρι σε όλες που προσπαθούν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εν τω μεταξύ την γιατί την αγοραστές δεν στη γραψανε από την επιτροπή;

Δεν πέρασα από επιτροπή, τα πλήρωσα όλα.... το πάμε λίγο γρήγορα λόγω ηλικίας για να μην καθυστερήσουμε.  ovitrelle + cetrotide μου τα έγραψε και πληρωσα συμμετοχή το menopur ιδιωτικά. Μέχρι στιγμής 835 ευρώ (2 menopur των 1200 μονάδων - 1 menopur 600 μονάδες - 1 ovitrelle - 1 cetrotide) :oops::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η casperoula είπε:

Δεν πέρασα από επιτροπή, τα πλήρωσα όλα.... το πάμε λίγο γρήγορα λόγω ηλικίας για να μην καθυστερήσουμε.  ovitrelle + cetrotide μου τα έγραψε και πληρωσα συμμετοχή το menopur ιδιωτικά. Μέχρι στιγμής 835 ευρώ (2 menopur των 1200 μονάδων - 1 menopur 600 μονάδες - 1 ovitrelle - 1 cetrotide) :oops::cry:

Νομιζα οτι καταργηθηκε το μενοπουρ των 1200 και υπαρχου μονο των 600.

πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η loralora είπε:

Νομιζα οτι καταργηθηκε το μενοπουρ των 1200 και υπαρχου μονο των 600.

πρώτη σου προσπάθεια;

Ναι πρώτη μου.

Το βρήκα εύκολα πάντως σε δυο μεγάλα φαρμακεία της Αθήνας όπως μου είπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

μηπως ξερεις (για να υπολογισω να ερθει και ο συζυγος αθηνα απο επαρχια) την ημερα που κανουμε την τελευταια ενεση cetrotide θα κανουμε και την ovitrelle το ιδιο βραδυ η την επομενη μερα την ovitrelle? γιατι αν ρωτουσα θα μου ελεγε οτι βιαζομαι...χχχχ

Εγώ την την cetrotide την έκανα κανονικά όπως την έκανα και το βράδυ 22:15 έκανα την ovitrelle. Οωληψία είχα τη μεθεπόμενη μέρα στις 9:00.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η casperoula είπε:

Δεν πέρασα από επιτροπή, τα πλήρωσα όλα.... το πάμε λίγο γρήγορα λόγω ηλικίας για να μην καθυστερήσουμε.  ovitrelle + cetrotide μου τα έγραψε και πληρωσα συμμετοχή το menopur ιδιωτικά. Μέχρι στιγμής 835 ευρώ (2 menopur των 1200 μονάδων - 1 menopur 600 μονάδες - 1 ovitrelle - 1 cetrotide) :oops::cry:

Πω πω,ειναι ή πρώτη φορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας έυχομαι με πολλά γερά δυνατά γονιμοποιησημα ωαριακια....Καλη επιτυχία στις προσπάθειες σας. Δυστυχώς έχουν μεγαλο κόστος τα φάρμακα της εξωσωματικής. Εγώ έχω αναφέρει και σε αλλες συζητήσεις οτι έχω μια μενοπουρ ανοιχτή κακά συντηρημένη στο ψυγείο και την δίνω οποία χρειαστεί. Κορίτσια να ρωτάτε αν γράφονται όπως η οβιτρελε που δεν είναι καί φθηνή γράφεται  και εγώ στις αρχές δεν ήξερα δεν μου ειοες κανεις και την πληρωνα ηταν και η πρεγκνυλ που ταν φθηνή Άλλα την κατάργησαν οτι έχει απομείνει. Αν δεν βρίσκεται ενέσεις ψάχνουμε σε μεγάλα φαρμακεία και αυτά που είναι γύρω απο μαιευτήρια πόσες φορες έχω ταλαιπωρηθει να βρω φάρμακα γυρίζοντας όλη την αθηνα είναι πολλές οι γυναίκες και τα φάρμακα ελάχιστα. Αν παλι δεν βρείτε προμηθευτειτε απο το κεντρο σας δανεικό και το επιστρέφετε παντα έχουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Όταν έχουν ωριμάσει αρκετά τα ωοθυλάκια μας χορηγείται η οβιτρελ η πρεγκνυλ. Η ένεση γίνεται αργά το βράδυ ή και μετά τα μεσάνυκτα, η δε ωοθυλακιορρηξία αναμένεται περίπου 36 ώρες αργότερα.Μετα βουρ ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/17/2018 at 5:58 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια ειμαι στην 5 ημερα διεγερσης  (ειναι η πρωτη μου) αλλα δεν νιωθω τιποτα!!! ουτε φουσκωμα ουτε πονο....νιωθω μια χαρα.....ετσι ειναι??? απο αυριο θα κανω κ ενεσεις cetrotide......χθες που με ειδε ο γιατρος κ καναμε υπερηχο και οιστραδιολη μου ειπε οτι ηταν ολα καλα......ξεκινησα με οιστραδιολη 38......εσεις τι λετε

@antzy9 εγώ δεν ένιωσα καμία ενόχληση καθ΄ὀλη τη διαρκεια της διέγερσης ούτε και πρήστηκα καθόλου. Έχει να κάνει με τον οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

@loralora

@Mairh32

@Bellaki

@casperoula   πως ?εισαστε?????αισθάνεστ Καλά; έχουμε νεώτερο;;

Εγώ είμαι μία χαρά μόνο μικρές ενοχλήσεις στις ωοθήκες έχω κυρίως όταν είμαι για ώρα όρθια,εσυ πως είσαι σε ποια μέρα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Εγώ είμαι μία χαρά μόνο μικρές ενοχλήσεις στις ωοθήκες έχω κυρίως όταν είμαι για ώρα όρθια,εσυ πως είσαι σε ποια μέρα είσαι;

καλά είμαι χτες ξεκινησα και την cetrotide δεν εχω καμια ενόχληση. Αυριο εχω ραντεβου στο Νοσοκομείο να δουμε πως παει... και να μου πει πότε θα γίνει η ωοληψία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τελικά το cetrotide διάβασα το χρησιμοποιούν στο βραχύ πρωτόκολλο, όταν είχατε κάνει μακρύ το είχατε κάνει και τότε;βασικά οποία έκανε μακρύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Εγώ είμαι μία χαρά μόνο μικρές ενοχλήσεις στις ωοθήκες έχω κυρίως όταν είμαι για ώρα όρθια,εσυ πως είσαι σε ποια μέρα είσαι;

Ουτε εΓω εχω ενοχλησεις... εκανΑ σημερα τη δεΥτερη cetrotide ....ειμαι στην 7η μερα διεγερσης...αυριο θα παω στο γιατρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η casperoula είπε:

καλά είμαι χτες ξεκινησα και την cetrotide δεν εχω καμια ενόχληση. Αυριο εχω ραντεβου στο Νοσοκομείο να δουμε πως παει... και να μου πει πότε θα γίνει η ωοληψία. 

Κ εγω ακριβως τα ιδια με σενα......θα τα πουμε αυριο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα εχω ενα ελαφρυ φουσκωμα.εχω ραντεβου στις 8 το πρωι αυριο.εκανα και την cetrotide αφου κανω βραχυ πρωτ.υπολογιζω αν όλα πάνε καλά Σάββατο ωοληψια. Θα σας ενημερώσω μόλις γυρίσω. Να τα λέμε μήπως και νιώσουμε λιγο ανάλαφρα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Ουτε εΓω εχω ενοχλησεις... εκανΑ σημερα τη δεΥτερη cetrotide ....ειμαι στην 7η μερα διεγερσης...αυριο θα παω στο γιατρο μου

Εγώ είμαι στη τέταρτη μερα,για να δουμε.εχετε δει καθόλου πόσα ωοθηλακια έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα εχω ενα ελαφρυ φουσκωμα.εχω ραντεβου στις 8 το πρωι αυριο.εκανα και την cetrotide αφου κανω βραχυ πρωτ.υπολογιζω αν όλα πάνε καλά Σάββατο ωοληψια. Θα σας ενημερώσω μόλις γυρίσω. Να τα λέμε μήπως και νιώσουμε λιγο ανάλαφρα . 

Σε ποια μέρα είσαι τώρα;κάνουν και το σαββατοκύριακο ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Καλημέρα, τελικά το cetrotide διάβασα το χρησιμοποιούν στο βραχύ πρωτόκολλο, όταν είχατε κάνει μακρύ το είχατε κάνει και τότε;βασικά οποία έκανε μακρύ.

Όταν έκανα το μακρυ την προηγούμενη φορά δεν το χρησιμοποίησα...τωρα που ξεκίνησα το βράχυ θα το χρησιμοποιήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Εγώ είμαι στη τέταρτη μερα,για να δουμε.εχετε δει καθόλου πόσα ωοθηλακια έχεις;

@Mairh32 κι εγω χθες εκανα την 4η ενεση. μακρυ πρωτοκολλο αυρη τη φορα! αυριο θα δουμε πως παει με εξετασεις αιματος κ υπερηχο. στο μακρυ δεν βαζεις ανταγωνιστη γιατι κανουμε την καταστολη. καλη επιτυχία με πολλα και κυρίως καλά αυγουλάκια να έχουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια απογοητευτηκα πολύ. ..ειδε 7 στη μια αλλά η αλλη 5 μικρα....Βέβαια ο γιατρός μου είπε καλύτερα από το μεσο ορο της ηλικιας μου ότι είμαι αλλά νιωθω οτι επεσε το βουνό και με πλακωσε.....το βλέπω αδύνατον για βλαστοκυστη που θέλει ο γιατρός. ....ακουω εμπειρίες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κορίτσια απογοητευτηκα πολύ. ..ειδε 7 στη μια αλλά η αλλη 5 μικρα....Βέβαια ο γιατρός μου είπε καλύτερα από το μεσο ορο της ηλικιας μου ότι είμαι αλλά νιωθω οτι επεσε το βουνό και με πλακωσε.....το βλέπω αδύνατον για βλαστοκυστη που θέλει ο γιατρός. ....ακουω εμπειρίες σας

Κοριτσακι μου :) μην απογοητευεσαι καθόλου! Εχεις 12 ωοθηλάκια δηλαδη... σε ποια μερα της διέγερσης είσαι? Οι ωοθηκες μεχρι τελευταια στιγμη θα βλεπεις να ξεπετανε κι άλλα.. Θα δεις και πόσα ωαριακια θα σου παρουν στο τελος και πόσα θα γονιμοποιηθουν και μετα οι εμβρυολογοι θα σου πουν πως προχωρανε και θα αποφασίσετε αν θα γίνουν βλαστοκύστες ή όχι. Μην αγχωνεσαι από τωρα γι αυτα! Βήμα-βήμα...

Σου στελνω όοοολη μου τη θετική σκέψη..!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...