Μετάβαση σε περιεχόμενο
loralora

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο

Recommended Posts

Κορίτσι καλημέρα, προχθές πήγα στο γιατρό να μου κάνει υπέρηχο για να ξεκινήσω διέγερση στον κύκλο του Φεβρουαρίου. Μου έκανε σκρατσινγκ μήπως βοηθήσει στην εμφύτευση και πήρα και το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσω. Μου έδωσε κλομιφαίνη σε συνδιασμό με menopur και merional. Πόσα κορίτσια ξεκινάνε τον επόμενο μήνα για να ανταλλάσουμε απόψεις και να υποστηριζουμε ψυχολογικά η μια την άλλη?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

loralora σου εύχομαι καλή επιτυχία. Εγώ έκανα διέγερση και εμβρυομεταφορά τον Δεκέμβριο. Δυστυχώς δεν είχαμε θετική έκβαση. Σε αυτόν τον κύκλο, αν όλα πάνε καλά, θα κάνω τη δεύτερη εμβρυομεταφορά. Εγώ έκανα μακρύ πρωτόκολλο με γκοναλ.

Είναι η πρώτη σου φορά;;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η loralora είπε:

Κορίτσι καλημέρα, προχθές πήγα στο γιατρό να μου κάνει υπέρηχο για να ξεκινήσω διέγερση στον κύκλο του Φεβρουαρίου. Μου έκανε σκρατσινγκ μήπως βοηθήσει στην εμφύτευση και πήρα και το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσω. Μου έδωσε κλομιφαίνη σε συνδιασμό με menopur και merional. Πόσα κορίτσια ξεκινάνε τον επόμενο μήνα για να ανταλλάσουμε απόψεις και να υποστηριζουμε ψυχολογικά η μια την άλλη?

Εγώ εγώ! Περναω επιτροπή αυτή την εβδομάδα αν ξεκινήσεις το φεβρουαριο μπορεί και να σε προλαβω να είμαστε μαζί γιατί περιμένω να δω κι αυτό το μήνα φυσικά μπας και.

Nikona μου λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Είναι η 4η προσπάθεια μου. Οι δυο με αρνητικές χοριακές και η μια με θετική που παλλινδρομησε την 7η εβδομάδα. κάνω το βραχύ πρωτόκολλο. Πόσα έχεις στην κατάψυξη? με το καλό !!! 

Γειά σας κι από εμένα!! σήμερα πήρα τις ενέσεις απο το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στο Μαρούσι. Περιμένω σε μια εβδομάδα να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω... πρώτη προσπάθεια ...!

στις πριν 17 ώρες, ο/η loralora είπε:

Nikona μου λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Είναι η 4η προσπάθεια μου. Οι δυο με αρνητικές χοριακές και η μια με θετική που παλλινδρομησε την 7η εβδομάδα. κάνω το βραχύ πρωτόκολλο. Πόσα έχεις στην κατάψυξη? με το καλό !!! 

loralora κι εγώ λυπάμαι για αυτά που πέρασες.

Στην κατάψυξη έχω τρεις βλαστοκύστες. Δύο μαζί και μία μόνη της. Την πρώτη φορά βάλαμε μία.

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κι από εμένα!! σήμερα πήρα τις ενέσεις απο το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στο Μαρούσι. Περιμένω σε μια εβδομάδα να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω... πρώτη προσπάθεια ...!

Bellaki καλή αρχήηηηηη. Με το καλό!!!!

Ευχαριστώ κορίτσια μου, @loralora σου είπαν που οφείλονταν οι αποτυχίες;όλες στην αθηνα κάνετε τις προσπάθειες σας;

Καλή αρχη Bellaki .Κι εγω σε 1 εβδομαδα υπολογιζω να αδιαθετήσω αρα ξεκινάω.Βραχύ πρωτόκολλο κάνεις;

Mairh η ηλικια και οι πιθανότητες εχουν να κάνουν με εμένα.Είμαι και μεγαλοκοπέλα ετων 40 οποτε δύσκολο.Εσυ θα κάνεις μακρύ πρωτόκολλο.

Μαιρη πως κανω αναφοραστο username καποιας κοπελας για να σπευθυνομαι σε αυτη όπως έκανες εσυ σε εμένα; το παλευω καιρο αλλά δε τα έχω καταφερει να το βρω ακόμα.

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

Bellaki καλή αρχήηηηηη. Με το καλό!!!!

Ευχαριστωωωωωώ!! Έχω πολλή αγωνία..!!!!

στις πριν 5 ώρες, ο/η loralora είπε:

Καλή αρχη Bellaki .Κι εγω σε 1 εβδομαδα υπολογιζω να αδιαθετήσω αρα ξεκινάω.Βραχύ πρωτόκολλο κάνεις;

Mairh η ηλικια και οι πιθανότητες εχουν να κάνουν με εμένα.Είμαι και μεγαλοκοπέλα ετων 40 οποτε δύσκολο.Εσυ θα κάνεις μακρύ πρωτόκολλο.

Μαιρη πως κανω αναφοραστο username καποιας κοπελας για να σπευθυνομαι σε αυτη όπως έκανες εσυ σε εμένα; το παλευω καιρο αλλά δε τα έχω καταφερει να το βρω ακόμα.

Ευχαριστώ πολύ! Πρώτη φορά ακούω για βραχύ πρωτόκολλο... δεν είμαι και πολύ ενημερωμένη για όλη τη διαδικασία ... μου δώσανε gonal για 12 μέρες.. 

Υπάρχει και αυτό το πρωτόκολλο Bellaki που είναι πιο σύντομο. Εσυ να μην αγχωνεσαι και ολα θα πάνε καλα!!!

@loralora βαζεις το παπακι πριν το ονομα για να κανεις αναφορα. πολυ καλη τυχη στην προσπαθεια σου!

στις πριν 9 ώρες, ο/η loralora είπε:

Πατάς @ και το όνομά στα βγάζει αυτόματα μόλις πατήσεις το πρώτο γραμμα πατά @ και m και θα δεις🙂 εγώ ναι θα κάνω μακρύ πρωτόκολλο μου είπε δε ξέρω τι διαφορά έχουν.μια χαρά κοπέλα είσαι και εγώ έχω δυο συγγενείς μία χαρά τα εκαναν.

Κ εγώ μια αποτυχία μετά από βραχύ πρωτοκολλο.  Τυχαίο γεγονός πι ανεμβρυικοι σάκοι λέει ο γιατρός.  Μήπως φταίει η ηλικία των 41;δε ξέρω....

@Dim83@Mairh32σας ευχαριστώ .

@marakipapΠρωτη σου προσπάθεια κορίτσι; έχεις κατάψυξη ; Σημασία έχει οτι έμεινες εγκυος και θα ξαναμείνεις.Τι φάρμακα έπαιρνες; Εγω μενοπουρ και μεριοναλ.Τωρα μου άλλαξε το πρωτοκολλο.

στις πριν 11 ώρες, ο/η marakipap είπε:

Κ εγώ μια αποτυχία μετά από βραχύ πρωτοκολλο.  Τυχαίο γεγονός πι ανεμβρυικοι σάκοι λέει ο γιατρός.  Μήπως φταίει η ηλικία των 41;δε ξέρω....

Γεια σου κοπέλα μου.Κι εγω Μεγαλοκοπέλα ειμαι.Μην σκεφτεσαι την ηλικια.Έχουμε ακουσει περιπτώσεις εγκυμοσύνη ς στα 47 +και μάλιστα με μια προσπάθεια.Οταν ειναι καλα να έρθει θα έρθει.

ΚΑΙ ΕΓΩ κοριτσια περιμενω τωρα τον φλεβαρη να αδιαθετησω για να ξεκινησω την πρωτη μου διεγερση.....

@loralora, εδώ μεγαλοκοπέλα.... πολυ!!!!!!! 45! πριν 2 χρονια ειχα φυσικη σύλληψη! (παλινδρομησε ομως 6-7 εβδομαδα).. ολα γινονται. ξεκιναω την δευτερη προσπαθεια με τον κυκλο του Φεβρουαριου.

πες μου για το σκρατσινγκ, ποσο πληρωσες, αν ποναει κ σε ποια μερα του κυκλου το εκανες. το εκανες μονο του ή σε συνδιασμο με υστεροσκοπηση??

@jazzκαλώς την .κι εγω στη δευτερη προσπαθεια ειχα θετικο σλλα παλλινδρομησε 6-7 εβδομαδα.

Σκρατσινγκ εκανα την Τεταρτη που πηγα στο γιατρο για υπερηχο να ξεκινησω.Ημουν 19η μερα.Γινεται στο δευτερο μισο του κύκλου.Υστεροσκοπηση εχω κανει μετα το πρωτο αρνητικο στην πρωτη προσπάθεια.

Με πονεσε λίγο γιατι δεν είχα παρει καποιο παυσιπονο ,πηγα απροετοιμαστη αλλα ο πονος δεν ειναι τιποτα σημαντικό για 10 δευτερολεπτα.Δεν πληρωσα κατι,μου το έκανε δωρο ο γιατρός.Παω 4η προσπάθεια μαζί του.

Ξεκινας διέγερση το Φεβρουάριο ή ρχεις κατεψυγμένα; Τι φαρμακα σου έδωσε; 

Γεια σε ολες!! Ειμαι καινουριο μελος , ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια συντομα με πολλα μωρακια!! Ξεκιναω κι εγω λοιπον το φλεβαρη την πρωτη μου εξωσωματικη και οσο να ναι εχω λιγο αγχος .. θα κανω 350 μοναδες γκοναλ με ανταγωνιστη ,31 χρ χαμηλη αμη ! Φιλια σε ολες

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @Stelvan πως παμε;;;;;;;ετοιμάζεσαι ;;; παίρνουμε σειρά σιγά σιγά.....ελα να σφιχταγκαλιαστούμε!!!χααχαχαχχαα!! @Λευτέρης Αν δεν έχεις νεα μου μόνο εσυ ξέρεις που θα είμαι κρυμμένη....:P   
    • Οχι εχω εκνευριστει με τους εμετους ρε παιδι μου. Μου λεει η διατροφολογος τρωγε φρυγανιες με το που ξυπνας το κανω, τπτ . Μου λεει η γυναικολογος μην τρως αργα το βραδυ , δεν τρωω και παλι τπτ. Αυτο με εκνευριζει οτι ολοι εχουν πεσει πανω και μου λενε οτι κατι φταιει ενω οοοοο,τι και να κανω οποτε του καπνισει αρχιζω να ξερναω ακομα και αν δεν εχω φαει ή πιει τπτ. Θα βγαλω εστω λιγο νερο. Δεν εχει στανταρ παντως. Πότε ειναι πρωι πότε βραδυ δεν εχει να λεει.

Πραγματικα ουτε στον εχθρο μου και ευχομαι σε ολες να εχετε πολυ πολυ ηρεμες εγκυμοσυνες.
      @misofeggaro Α νταξει δεν ειμαι τρελη δλδ! χαχαχα
      Σημασια εχει να τον ξερουν τα αντρακια μας και να μην μας παρεξηγουν οσο γινεται και θα περασουν και αυτα τα ξεσπασματα , που θα παει!
    • οπως λεει και η @karen εδω ειμαστε για να γκρινιαζουμε (συν τοις αλλοις) να μην τρελανουμε και τους γυρω μας δηλαδη....
    • Αχ κορίτσι σε νιώθω! Και εγώ χθες και σήμερα είχα πολύ κλάμμα και παράπονα. Καταλαβαίνω όμως οτι είναι απο την εγκυμοσύνη οπότε προσπαθώ να το εκλογικεύσω. Αυτό με την κοιλιά το έχω και εγώ! Όταν γίνει κάτι και ταραχτώ με σφίγγει μπροστά, δυο παλάμες κάτω από τον αφαλό.
      Την καλησπέρα μου σε ολα τα κορίτσια, να περνάτε καλά! 
    • Μας αρέσει η γκρίνια συνέχισε είμαστε εδώ να σε ακουμε, εμείς δεν θα σε θεωρήσουμε τρελή γράφει οτι θες. Δεν βρίσκεις ηρεμία καθολου απο τους εμετούς όλη την ημερα η μονο όταν σηκωνεσαι. Όλα καλα θα πάνε και με το καλο ο υπέρηχος. Αλλες να μην καταλαβαίνουν τίποτα και εσυ να ταλαπαιρωσε απο εμετούς σε εξάντλησαν. 
  • Νέες συζητήσεις