Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

Κορίτσι καλημέρα, προχθές πήγα στο γιατρό να μου κάνει υπέρηχο για να ξεκινήσω διέγερση στον κύκλο του Φεβρουαρίου. Μου έκανε σκρατσινγκ μήπως βοηθήσει στην εμφύτευση και πήρα και το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσω. Μου έδωσε κλομιφαίνη σε συνδιασμό με menopur και merional. Πόσα κορίτσια ξεκινάνε τον επόμενο μήνα για να ανταλλάσουμε απόψεις και να υποστηριζουμε ψυχολογικά η μια την άλλη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

loralora σου εύχομαι καλή επιτυχία. Εγώ έκανα διέγερση και εμβρυομεταφορά τον Δεκέμβριο. Δυστυχώς δεν είχαμε θετική έκβαση. Σε αυτόν τον κύκλο, αν όλα πάνε καλά, θα κάνω τη δεύτερη εμβρυομεταφορά. Εγώ έκανα μακρύ πρωτόκολλο με γκοναλ.

Είναι η πρώτη σου φορά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η loralora είπε:

Κορίτσι καλημέρα, προχθές πήγα στο γιατρό να μου κάνει υπέρηχο για να ξεκινήσω διέγερση στον κύκλο του Φεβρουαρίου. Μου έκανε σκρατσινγκ μήπως βοηθήσει στην εμφύτευση και πήρα και το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσω. Μου έδωσε κλομιφαίνη σε συνδιασμό με menopur και merional. Πόσα κορίτσια ξεκινάνε τον επόμενο μήνα για να ανταλλάσουμε απόψεις και να υποστηριζουμε ψυχολογικά η μια την άλλη?

 

Εγώ εγώ! Περναω επιτροπή αυτή την εβδομάδα αν ξεκινήσεις το φεβρουαριο μπορεί και να σε προλαβω να είμαστε μαζί γιατί περιμένω να δω κι αυτό το μήνα φυσικά μπας και.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikona μου λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Είναι η 4η προσπάθεια μου. Οι δυο με αρνητικές χοριακές και η μια με θετική που παλλινδρομησε την 7η εβδομάδα. κάνω το βραχύ πρωτόκολλο. Πόσα έχεις στην κατάψυξη? με το καλό !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από εμένα!! σήμερα πήρα τις ενέσεις απο το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στο Μαρούσι. Περιμένω σε μια εβδομάδα να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω... πρώτη προσπάθεια ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η loralora είπε:

Nikona μου λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Είναι η 4η προσπάθεια μου. Οι δυο με αρνητικές χοριακές και η μια με θετική που παλλινδρομησε την 7η εβδομάδα. κάνω το βραχύ πρωτόκολλο. Πόσα έχεις στην κατάψυξη? με το καλό !!! 

loralora κι εγώ λυπάμαι για αυτά που πέρασες.

Στην κατάψυξη έχω τρεις βλαστοκύστες. Δύο μαζί και μία μόνη της. Την πρώτη φορά βάλαμε μία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κι από εμένα!! σήμερα πήρα τις ενέσεις απο το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στο Μαρούσι. Περιμένω σε μια εβδομάδα να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω... πρώτη προσπάθεια ...!

Bellaki καλή αρχήηηηηη. Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή αρχη Bellaki .Κι εγω σε 1 εβδομαδα υπολογιζω να αδιαθετήσω αρα ξεκινάω.Βραχύ πρωτόκολλο κάνεις;

Mairh η ηλικια και οι πιθανότητες εχουν να κάνουν με εμένα.Είμαι και μεγαλοκοπέλα ετων 40 οποτε δύσκολο.Εσυ θα κάνεις μακρύ πρωτόκολλο.

Μαιρη πως κανω αναφοραστο username καποιας κοπελας για να σπευθυνομαι σε αυτη όπως έκανες εσυ σε εμένα; το παλευω καιρο αλλά δε τα έχω καταφερει να το βρω ακόμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η loralora είπε:

Καλή αρχη Bellaki .Κι εγω σε 1 εβδομαδα υπολογιζω να αδιαθετήσω αρα ξεκινάω.Βραχύ πρωτόκολλο κάνεις;

Mairh η ηλικια και οι πιθανότητες εχουν να κάνουν με εμένα.Είμαι και μεγαλοκοπέλα ετων 40 οποτε δύσκολο.Εσυ θα κάνεις μακρύ πρωτόκολλο.

Μαιρη πως κανω αναφοραστο username καποιας κοπελας για να σπευθυνομαι σε αυτη όπως έκανες εσυ σε εμένα; το παλευω καιρο αλλά δε τα έχω καταφερει να το βρω ακόμα.

 

Ευχαριστώ πολύ! Πρώτη φορά ακούω για βραχύ πρωτόκολλο... δεν είμαι και πολύ ενημερωμένη για όλη τη διαδικασία ... μου δώσανε gonal για 12 μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η loralora είπε:

Καλή αρχη Bellaki .Κι εγω σε 1 εβδομαδα υπολογιζω να αδιαθετήσω αρα ξεκινάω.Βραχύ πρωτόκολλο κάνεις;

Mairh η ηλικια και οι πιθανότητες εχουν να κάνουν με εμένα.Είμαι και μεγαλοκοπέλα ετων 40 οποτε δύσκολο.Εσυ θα κάνεις μακρύ πρωτόκολλο.

Μαιρη πως κανω αναφοραστο username καποιας κοπελας για να σπευθυνομαι σε αυτη όπως έκανες εσυ σε εμένα; το παλευω καιρο αλλά δε τα έχω καταφερει να το βρω ακόμα.

 

Πατάς @ και το όνομά στα βγάζει αυτόματα μόλις πατήσεις το πρώτο γραμμα πατά @ και m και θα δεις? εγώ ναι θα κάνω μακρύ πρωτόκολλο μου είπε δε ξέρω τι διαφορά έχουν.μια χαρά κοπέλα είσαι και εγώ έχω δυο συγγενείς μία χαρά τα εκαναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ μια αποτυχία μετά από βραχύ πρωτοκολλο.  Τυχαίο γεγονός πι ανεμβρυικοι σάκοι λέει ο γιατρός.  Μήπως φταίει η ηλικία των 41;δε ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83@Mairh32σας ευχαριστώ .

@marakipapΠρωτη σου προσπάθεια κορίτσι; έχεις κατάψυξη ; Σημασία έχει οτι έμεινες εγκυος και θα ξαναμείνεις.Τι φάρμακα έπαιρνες; Εγω μενοπουρ και μεριοναλ.Τωρα μου άλλαξε το πρωτοκολλο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marakipap είπε:

Κ εγώ μια αποτυχία μετά από βραχύ πρωτοκολλο.  Τυχαίο γεγονός πι ανεμβρυικοι σάκοι λέει ο γιατρός.  Μήπως φταίει η ηλικία των 41;δε ξέρω....

Γεια σου κοπέλα μου.Κι εγω Μεγαλοκοπέλα ειμαι.Μην σκεφτεσαι την ηλικια.Έχουμε ακουσει περιπτώσεις εγκυμοσύνη ς στα 47 +και μάλιστα με μια προσπάθεια.Οταν ειναι καλα να έρθει θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@loralora, εδώ μεγαλοκοπέλα.... πολυ!!!!!!! 45! πριν 2 χρονια ειχα φυσικη σύλληψη! (παλινδρομησε ομως 6-7 εβδομαδα).. ολα γινονται. ξεκιναω την δευτερη προσπαθεια με τον κυκλο του Φεβρουαριου.

πες μου για το σκρατσινγκ, ποσο πληρωσες, αν ποναει κ σε ποια μερα του κυκλου το εκανες. το εκανες μονο του ή σε συνδιασμο με υστεροσκοπηση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazzκαλώς την .κι εγω στη δευτερη προσπαθεια ειχα θετικο σλλα παλλινδρομησε 6-7 εβδομαδα.

Σκρατσινγκ εκανα την Τεταρτη που πηγα στο γιατρο για υπερηχο να ξεκινησω.Ημουν 19η μερα.Γινεται στο δευτερο μισο του κύκλου.Υστεροσκοπηση εχω κανει μετα το πρωτο αρνητικο στην πρωτη προσπάθεια.

Με πονεσε λίγο γιατι δεν είχα παρει καποιο παυσιπονο ,πηγα απροετοιμαστη αλλα ο πονος δεν ειναι τιποτα σημαντικό για 10 δευτερολεπτα.Δεν πληρωσα κατι,μου το έκανε δωρο ο γιατρός.Παω 4η προσπάθεια μαζί του.

Ξεκινας διέγερση το Φεβρουάριο ή ρχεις κατεψυγμένα; Τι φαρμακα σου έδωσε; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολες!! Ειμαι καινουριο μελος , ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια συντομα με πολλα μωρακια!! Ξεκιναω κι εγω λοιπον το φλεβαρη την πρωτη μου εξωσωματικη και οσο να ναι εχω λιγο αγχος .. θα κανω 350 μοναδες γκοναλ με ανταγωνιστη ,31 χρ χαμηλη αμη ! Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...