Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΟΓΚΑ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟΥΣ


Recommended Posts

Καλημέρα, μήπως ξέρει καμία αν γίνονται και που μαθήματα γιόγκα για εγκύους στην Αιτ/νία. Ναύπακτο, Μεσολόγγι ή Αγρίνιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω καθολου να σε βοηθησω δυστυχως αλλα εγω που το εψαχνα χθες ανακαλυψα οτι εχω ενα κυριολεκτικα διπλα στο σπιτι μου κ λεω να παω αν και δεν ξερω καμια εγκυο που να εχει κανει. @ditaki εσενα πως σου προεκυψε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Έκανα εγώ και είναι πολύ καλή!!! Βοηθάει απίστευτα στις διατάσεις και την ενδυνάμωση του σώματος.. Στην αρχή δεν πίστευα ότι θα τα καταφερω λόγω των πόνων στο ισχιο και στη μέση που μου έχει επιφέρει η εγκυμοσύνη... Όμως τελικά όχι μόνο τα κατάφερα αλλά ένιωσα καλύτερα ήδη από το πρωτο μάθημα. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!!! Κρίμα που μένω στην Αθήνα και δε μπορώ να σας προτείνω κάποιο γυμναστήριο που θα σας εξυπηρετήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως δουλεύει; τελεια! βέβαια εχω ενα θεμα και δεν μπορω την ήπια γυμναστική εκνευριζομαι, θελω ενταση τρομαρα μου οποτε ελεγα στο πρώτο τρίμηνο αναγκαστικά γιογκα και μετα γυμναστική. Αθηνα εχει πολλα. Εγω βρηκα κέντρο τέτοιο για εγκύους διπλα στο σπιτι μου και δεν το ειχα προσέξει ποτε. Τυχερή φουλ. Για εκτός Αθήνας δεν ξερω καθολου όμως και εγω. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε έχεις απόλυτο δίκιο.. Η αργή γυμναστική ειναι κάπως εκνευριστική γιατι δε λειτουργεί καθόλου εκτονωτικα απλά αν σε πονάει ή μέση λόγω του ότι ανοίγει η λεκάνη για να υποστηριχθεί η κύηση δεν ξέρω κατά πόσο ειναι δυνατόν να γυμναστεις με ένταση. Εγώ για παράδειγμα που εχω κλεισει 5 μηνες και διανύω τον 6ο έχοντας παρει 4 κιλα με σημερινό ζυγισμα, τα εχω παίξει από τις ενοχλήσεις που έχω στους γοφούς κ τη μέση... (χωρίς πιο πριν να έχω αντιμετωπίσει το παραμικρο σκελετικο ή αλλο πρόβλημα).. Δε μπορω να καταλαβω γιατί επιβαρύνεται τόσο το σώμα μου σε αυτή τη φαση... και να σκεφτείς ότι πάντοτε γυμναζομουν. Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@GelieΑρχικα καλο υπολοιπο στην εγκυμοσυνη σου και με μια υπεροχη και ευκολη γεννα σου ευχομαι.
Στο κεντρο παντως που εχω εδω εχουν προγραμματα γυμναστικης για με τα τον 3ο μηνα φυσικα. Οποτε δεν ξερω ισως το εχουν προσαρμοσει καπως. Παντως εγω δεν μπορω να σταματησω να κανω εστω κατι, εσυ τα εκοψες αυτα που εκανες πριν εντελως; Ενα ελλειπτικο που εχω σπιτι το χρησιμοποιω, βεβαια λιγοτερο και πιο ηρεμα αλλα και παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ επειδή έμεινα εγκυος φυσιολογικά μετά από 28 μηνες προσπαθειών διαστημα στο οποιο καναμε μια αποτυχημένη εξωσωματικη με φάρμακα κ 3 αποτυχημενες προσπάθειες γονιμοποίησης του μηνιαίου φυσικού μου ωαρίου σε Κέντρο εξωσωματικής ...η εγκυμοσύνη μου θεωρηθηκε ενα μικρο θαύμα οπότε έκοψα τα παντα για 3 μηνες...! Κατά μια εννοια μπήκα σε γυάλα... Ο γιατρός είπε ότι έπρεπε να προσταευσουμε την κύηση ως πολύτιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρα πολυ λογικο! Αυτο συζητουσα με μια φιλη μου που μου λεει "καλα γιατι εισαι τοσο χαλαρη;" και λεω ε με την μια ουσιαστικα συλλαβαμε δεν με εχει χτυπησει το αγχος. Αλλα στην δικη σου περιπτωση ειναι παρα πολυ λογικο και πραγματικα μπραβο για την υπομονη σας!!!! Οντως θαυματακι <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2018 at 12:59 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα, μήπως ξέρει καμία αν γίνονται και που μαθήματα γιόγκα για εγκύους στην Αιτ/νία. Ναύπακτο, Μεσολόγγι ή Αγρίνιο?

Καλημέρα κοριτσάκι. Υπάρχει και πιλατες για εγκυους που ειναι κι αυτο καλό και σε συνδυασμο με περπάτημα και κάποια ειδικα βαρη μια χαρα ειναι. Αλλά πρέπει να ξέρει ο γυμναστής και πάντα από τον 4ο μηνα και μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πολύ χάρηκα που διάβασα σχετική εμπειρία!

Εγώ και τώρα και στην πρώτη εγκυμοσύνη, πριν μείνω έγκυος είχα ξεκινήσει γυμναστήριο αλλά όχι όργανα, pilates, aerobic και bodypump που με το που έμεινα έγκυος σταμάτησα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα τίποτα γιατί το πρώτο 3μηνο είχα 2 αποκολλήσεις και είχα απαγορευτικό. Τώρα είπα να κάνω γιογκα, που δεν έχω κάνει ποτέ και πάντα ήθελα, και διάβασα ότι βοηθάει πολύ και στην γέννα. Βρήκα ένα κέντρο γιόγκα στο Αγρίνιο και περιμένω να σχηματιστεί πάλι τμήμα....το προηγούμενο τμήμα γέννησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...