Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια εχθές κάναμε τον πρώτο μας υπερηχουλι βάση ημερομηνίας είμαι 5 εβδομάδων βάση υπερήχου 5 κ 1 ημέρας είδαμε ενδομήτριο σάκο μου είπε όλα καλά μου έγραψε εξετάσεις κ ξανά υπερηχογράφημα σε 15 μέρες δν είναι πολύ το διάστημα τι θα κάνω μέχρι τότε

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Συγχαρητήρια!!! Θα κάνεις υπομονούλα και θετικές σκέψεις! Στο ενδιάμεσο θα κάνεις και τις εξετάσεις σου και θα δείς που θα καθησυχαστείς και με αυτες!! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη εύχομαι! Τέτοια να ακουω. Ελπίζω να ειναι κολλητική!

Συγχαρητήρια και με το καλό!!!

Αχ αυτό το πρώτο διάστημα...!!! Χαλάρωσε, ηρέμησε, χάιδευε την κολιτσα σου και κάνε όμορφες σκέψεις! Απόλαυσε την κάθε στιγμή!

Γενικά όλη η εγκυμοσύνη θα είναι μια σειρά από τέτοιες γλυκές αναμονές! Πρώτα να ακούσεις την καρδούλα, μετά να δεις το εμβρυακι που έχει σχηματιστεί, να κανείς την αυχενική, να το νοιώσεις πρώτη φορά...

Θα σου πω αυτό που μου λέει ακόμα και σήμερα ο γιατρός μου: μην είσαι ανυπόμονη! 😘

στις πριν 6 ώρες, ο/η popi2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εχθές κάναμε τον πρώτο μας υπερηχουλι βάση ημερομηνίας είμαι 5 εβδομάδων βάση υπερήχου 5 κ 1 ημέρας είδαμε ενδομήτριο σάκο μου είπε όλα καλά μου έγραψε εξετάσεις κ ξανά υπερηχογράφημα σε 15 μέρες δν είναι πολύ το διάστημα τι θα κάνω μέχρι τότε

Συγχαρητήρια! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη να εχεις!

στις πριν 40 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Συγχαρητήρια και με το καλό!!!

Αχ αυτό το πρώτο διάστημα...!!! Χαλάρωσε, ηρέμησε, χάιδευε την κολιτσα σου και κάνε όμορφες σκέψεις! Απόλαυσε την κάθε στιγμή!

Γενικά όλη η εγκυμοσύνη θα είναι μια σειρά από τέτοιες γλυκές αναμονές! Πρώτα να ακούσεις την καρδούλα, μετά να δεις το εμβρυακι που έχει σχηματιστεί, να κανείς την αυχενική, να το νοιώσεις πρώτη φορά...

Θα σου πω αυτό που μου λέει ακόμα και σήμερα ο γιατρός μου: μην είσαι ανυπόμονη! 😘

Τι καλα!!!😊

Ειναι είναι σου φεύγει λίγο το ανχος κ την άλλη μέρα ξανά προς την δόξα τραβά κ ανακατεύομαι ποιο λίγο κ ψάξε από δω ψάξε από εκεί χαχα

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια για όσες έχουν υψηλά αντισώματα θυροειδή βοηθά κ τα ρίχνει το σελήνιο!!Υπάρχει σκεύασμα στο φαρμακείο!!Αλλά κ οι ξηροί καρποί brazilian nuts είναι φουλ στο σελήνιο!!Και 2 καρποί την ημέρα φτάνουν!!Εννοείτε πάντα με την συμβουλή του γιατρού!!!
    • Εμένα τον πρώτο μήνα είχε γουλιές όχι κάτι τρομερό και όχι πάντα και είχε κάνει και 2-3 φορές εμετό. Όταν πήγε 1,5 μηνών ήταν δυο μέρες που ήταν πολύ ανήσυχος,έκλαιγε όταν έτρωγε έβγαζε πιο πολλές γουλιές και κάποιες φορές τον άκουγα σα να καταπίνει κάτι χωρίς όμως να τρώει εκείνη τη στιγμή. Πήρα το γιατρό και μου ειπε ότι έχει παλινδρόμηση και να τον κρατάω όρθιο αρκετή ώρα όταν τρώει. Δε μου ανέφερε κάτι για αλλεργία. Έχεικαλυτερέψει τώρα εμετό δεν έχει ξανακάνει,γουλιές βγάζει πιο σπάνια και αυτό που τον ακούω να καταπίνει το έχω ξανακούσει. Γενικά έχει ανησυχία όταν πχ δεν έχει κάνει κακά του. Του κάνω μασαζάκι στη κοιλιά και ασκησούλες να τον βοηθήσω. Φαντάζομαι η αποχή είναι ζόρικο πράγμα. Αλλά χαλάλι για τα μωράκια μας!
    • Καλησπέρα, τι άσχημα έχεις ακούσει για το μητέρα; εγώ εκεί γέννησα και είμαι πολυ ευχαριστημένη και μάλιστα ήμουν σε τρίκλινο! Οι κοπέλες ήταν πολύ βοηθητικές και συνεργάσιμες, φουλ υπέρ του θηλασμού, χαρακτηριστικά το πρώτο μου βράδυ ούρλιαζε η μικρή συνεχόμενα έκλαιγα κι εγώ γοερά και ούτε νύξη για ξένο γάλα έκαναν ίσα ίσα προσπαθούσαν όλες να με βοηθήσουν. Τα δωμάτια είναι μεγάλα έχεις αρκετό χώρο ανάμεσα στα κρεβάτια, τα δωράκια τους είναι άπειρα (αφρόλουτρα, παμπερς, κρέμες του μωρού κτλ) το μονόκλινο δε που είχα νοσηλευτεί εκεί στο πρώτο τρίμηνο ήταν σούπερ, είχε κρεβάτι κανονικότατο για τον σύνοδο και γεύματα ωραίο μπάνιο, γενικά μου άρεσε πολύ. Δεν θα πας βόλτα κι από εκεί να δεις ; 
    • Kαλησπέρα!!Κ γω παρόμοια ιστορία με την δική σου!!Πάντα είχα tsh κάτω απο 2!!Μια φοαρά είχα 3!!Τρόμαξα εννοείτε γτ προσπαθούσαμε για παιδί!!Μου είπε τότε ο γιατρός ότι η tsh μεταβάλλεται εύκολα και επηρέαζεται και ανεβαίνει απ το άγχος!!Την επανέλαβα μετά από 6 μήνες και είχα1,5!!Εκτότε κάνω 2 φορές τον χρόνο και είναι μαι χαρά!!Σίγουρα θα κάνεις μια επανάληψη κ βλέπεις!!Αν όντως είναι αυξημένη που το απέυχομαι διορθώνεται!!!
    • Πω πω!!!!να είναι όλα καλά  αυτό έχει σημασία!!!κάνε υπομονή κουράγιο!!!τι να πω!!!ο Θεός να σε βοηθήσει!!!να μην πονάς !!!! Η προγενεεστερονη θαβεε βοήθησει πιστεύω 
  • Νέες συζητήσεις