Μετάβαση σε περιεχόμενο
Mariloux

Μέλλουσες και ήδη διδυμομανουλες ❤❤

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!! Είμαι 9,5 εβδομάδων και περιμένω διδυμάκια!! Θα μου άρεσε πολύ να συζητάμε θέματα και απορίες που μας απασχολούν σε σχέση με μια δίδυμη κύηση!! Άραγε υπάρχουν εδώ μέλλουσες διδυμομανουλες; Οι ήδη διδυμομανουλες θέλουν να μας πουν την εμπειρία της κύησης τους; 

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Δεν έχω άλλο παιδάκι!! Ανυπομονώ.. Πότε τα ένιωσες πρώτη φορά; Με τα κιλά πως πας, εγώ έχω πάρει ήδη 4,5..

Στον 5ο μηνα τα ενιωσα...Κι εγω 4,5 κιλα εχω παρει αλλα επειδη ειμαι σε κατακλιση κι εχω συνεχως καουρες δεν εχω πολυ ορεξη για φαγητο!!! Με το καλο σου ευχομαι 😊

• Thanks 1

Με το καλό και στις δυο μας!!! Όποτε θες μπορούμε να ανταλλάσουμε ιδέες, απόψεις, εμπειρίες κτλ. 😘😘

Ναι εννοειται... εμενα χθες ο γιατρος μου μου ειπε οτι θα παμε σιγουρα για καισαρικη... Εσεις το εχετε συζητησει?? Που εψαξα στο ιντερνετ το 96% των διδυμων γεννιουνται με καισαρικη...

Ααααχ πονεμένο θέμα.. Και εμένα μου είπε οτι δύσκολο να πάμε με φυσιολογικό, ήταν πιο πολύ της καισαρικής!! Βεβαια πλέον το έχω αποδεχτεί και προσπαθώ να δω τα θετικά!! Ας είναι καλα τα μωράκια μας και όλα θα τα υπομείνουμε!!! Εμένα με αγχώνει αρκετά το θέμα θηλασμού, το ξέρω προτρέχω, αλλά το σκέφτομαι αρκετά, θα μου άρεσε πολύ να μπορώ να θηλάζω και να ανταποκριθώ σωστά στην όλη διαδικασία!! 

Κι εγώ αγχωθει με το θέμα του θηλασμού παρόλο που τον πρώτο γιο μου τον θηλασα 18 μηνες αποκλειστικά.... Αλλά τότε δεν δούλευα και ήταν μόνο ένα μωράκι....  Τώρα στις 63 μέρες θα πρέπει να γυρίσω  στη δουλειά οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσω θηλαστρο και δεν έχω ιδέα πως να το κάνω.  

Καλησπερα διδυμοεγκυουλες! Περιμενω κι εγω δυο αγορακια περιπου το Σεπτεμβριο. Ειμαι τωρα 16 εβδομαδων και εχω αλλο ενα κοριτσακι 5,5 χρονων! Δεν το περιμενα να ειναι 2 τα μωρακια μας! Ηταν τοσο μεγαλο το σοκ οσο μεγαλη και η χαρα που ειχαμε οταν το μαθαμε! Ποτε νιωσατε εσεις τα μωρακια σας; ανυπομονω να τα ακουσω και δε ξερω ποτε περιπου να περιμενω να γινει αυτο. Με το καλο σε ολες ευχομαι και να χαιρομαστε τα παιδακια μας!

• Like 1

Με το καλό τα μωράκια σου.. Εγώ τώρα διανυω την 22η εβδομάδα, αν θυμάμαι καλα τα ένιωσα γύρω στην 18η-19η αλλά τώρα τα νιώθω πολύ περισσότερο.. Έχεις δει τι έχεις; Εγώ ένα κοριτσάκι & ένα αγοράκι!! 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μακάρι να σου πάνε και εσένα όλα καλα να τελειώσει αυτη η ταλαιπωρία!!!
    • Ναι κορίτσι μου από την στιγμή που υπάρχει φλεγμονή δύσκολα εμφυτευεται ένα έμβρυο αλλά και να εμφυτευτει το πιο πιθανό είναι να πάει για αποβολή!!! Όσο για το πώς είμαι πιο πολυ πονάω ψυχικά πάρα σωματικα!!! Ειμαι βέβαια εξαντλημενη και έχω και λίγο αιμα αλλά σε γενικές γραμμές είναι καλα!!! Έχω διαβάσει στα σάιτ για όλα αυτά που ειπες αλλά μου το είπαν και οι δύο γιατροί το θέμα μου είναι ότι εγώ ήμουν δεκτική σε όλα ας μου το έλεγε έστω ας μου έδινε την επιλογή!!!
    • Έλα ντε και με βάση το ιστορικό σου που έχεις αποξεση πρέπει να το υποψιαστει.εγω κατάλαβα ότι πάντα ή πρώτη εξωσωματική είναι πειραματική τζόκερ να δούνε πως θα πάει.τωρα υπομονή να πάνε όλα καλά με το καλό να προχωρησεις στην επόμενη.εχω κ εγώ τη τρίτη ραντεβου με τη καινούργια γιατρό μου φάνηκε πολύ καλή από το τηλ.να δούμε τι θα μου πει.
    • Εχεις δικιο @elviraice που το σκεφτεσαι αυτο. Απολυτο δικιο. Ομως αν δεις κ σε φορουμ κ σε ιατρικα site πολυ λιγοι γιατροι προτεινουν πριν την εξωσωματικη υστεροσκοπηση αν δεν εχουν καποια ενδειξη. Κι εγω πιστευω οτι θα επρεπε ολες να κανουμε πριν την εξωσωματικη.  Σου ειπε δηλαδη οτι λογω της ενδομητριτιδας δεν εγινε η εμφυτευση;  Πως εισαι τωρα; Εχεις πονακια; Αιματακι; 
  • Νέες συζητήσεις