Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζητείται πληροφορία για εξεταση καρυοτυπου- Θεσσαλονικη


Recommended Posts

Έχω μια ερώτηση και χρειάζομαι πληροφορίες αν τυχόν ξέρετε κάτι για την  περιοχή της Θεσσαλονίκης.  Μου έγραψε η γιατρός μου μέσω εοπυυ την εξέταση για καρυοτυπο για τον σύζυγό μου και για μενα (παλιά δεν γραφόταν από ότι καταλαβα). Ξέρει κάποιος που μπορώ να την κάνω και αν πρέπει να πληρώσω? Στο μικροβιολογικο που συνέστησε η αιματολογος δεν το κάνουν μέσω εοπυυ και στοιχίζει οπότε ήθελα να δω αν γίνεται μέσω εοπυυ. Σας ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Dora77 είπε:

Έχω μια ερώτηση και χρειάζομαι πληροφορίες αν τυχόν ξέρετε κάτι για την  περιοχή της Θεσσαλονίκης.  Μου έγραψε η γιατρός μου μέσω εοπυυ την εξέταση για καρυοτυπο για τον σύζυγό μου και για μενα (παλιά δεν γραφόταν από ότι καταλαβα). Ξέρει κάποιος που μπορώ να την κάνω και αν πρέπει να πληρώσω? Στο μικροβιολογικο που συνέστησε η αιματολογος δεν το κάνουν μέσω εοπυυ και στοιχίζει οπότε ήθελα να δω αν γίνεται μέσω εοπυυ. Σας ευχαριστώ. 

καλησπερα κορίτσι επειδή και εγώ ψαχτηκα για δημόσιο στην Αθήνα γινεται στο Αλεξάνδρας οπότε φαντάζομαι και εκεί σε κάποιο νοσοκομείο που έχει τμήμα γενετικής κάλεσε 1535 και στα αντίστοιχα δημόσια μαιευτήρια κάτι θα βρεις δε μπορεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

καλησπερα κορίτσι επειδή και εγώ ψαχτηκα για δημόσιο στην Αθήνα γινεται στο Αλεξάνδρας οπότε φαντάζομαι και εκεί σε κάποιο νοσοκομείο που έχει τμήμα γενετικής κάλεσε 1535 και στα αντίστοιχα δημόσια μαιευτήρια κάτι θα βρεις δε μπορεί..

O καρυοτυπος γίνεται και στο Παίδων στο ινστιτούτο υγείας παιδιού (για το ζευγάρι πάντα) , που θεωρείται το καλύτερο στην Αθήνα και πληρώνεις 0€! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 είμαι στην περιοχή της Θεσσαλονίκης οπότε πρέπει να βρω κάτι αντίστοιχο κοντά ( και Όσο πιο οικονομικά γίνεται και Όσο πιο καλά/αναλυτικά  γίνεται ?) . Σε ευχαριστώ όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσι μου το κατάλαβα αλλά ήταν απάντηση για την άλλη φίλη μας... Δυστυχώς για τη Θεσσαλονίκη δεν γνωρίζω. Και εμείς κάναμε τον καρυοτυπο αλλά από ο, τι μου είπαν οι ιατροί οι πιθανότητες να βρεθεί πρόβλημα είναι ελάχιστες οπότε όλοι τη θεωρούν περιττή εξέταση! Καλά αποτελέσματα να εχετε πάντως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/25/2018 at 2:47 ΜΜ, ο/η Dora77 είπε:

@Μπεμπελουκα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα το προσπαθήσω. 

 

 

στις On 1/24/2018 at 9:22 ΜΜ, ο/η Dora77 είπε:

Έχω μια ερώτηση και χρειάζομαι πληροφορίες αν τυχόν ξέρετε κάτι για την  περιοχή της Θεσσαλονίκης.  Μου έγραψε η γιατρός μου μέσω εοπυυ την εξέταση για καρυοτυπο για τον σύζυγό μου και για μενα (παλιά δεν γραφόταν από ότι καταλαβα). Ξέρει κάποιος που μπορώ να την κάνω και αν πρέπει να πληρώσω? Στο μικροβιολογικο που συνέστησε η αιματολογος δεν το κάνουν μέσω εοπυυ και στοιχίζει οπότε ήθελα να δω αν γίνεται μέσω εοπυυ. Σας ευχαριστώ. 

@Dora77   στο karyo κοριτσακι μου, ερμου 51. την εκανα τον νοεμβριο. οτι γραφει η συμμετοχη σου δινεις, νομιζω 13,5ε. τα αποτελεσματα αργουν αρκετα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz σε ευχαριστώ Πολύ.  Τελικά βρήκα ότι στη euromedica(ενώ στη bioiatriki οχι) το δέχονται και πλήρωσα μόνο τη συμμετοχή.  Μου είπαν 20 εργάσιμες.  Ελπίζω να είναι το ίδιο αξιόπστα.  Έχεις κάνει και άλλες εξετάσεις στο karyo? Εντυπώσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dora77 είπε:

@jazz σε ευχαριστώ Πολύ.  Τελικά βρήκα ότι στη euromedica(ενώ στη bioiatriki οχι) το δέχονται και πλήρωσα μόνο τη συμμετοχή.  Μου είπαν 20 εργάσιμες.  Ελπίζω να είναι το ίδιο αξιόπστα.  Έχεις κάνει και άλλες εξετάσεις στο karyo? Εντυπώσεις? 

Μόνο τον καρυοτυπο εχω κάνει εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz οκ ευχαριστώ.  Και εγώ όλο το πακέτο ανοσολογικες, θρομβοφιλια και Κυστική που εδωσαν η αιματολογος και η γυναικολογος τα έκανα σε ένα μικροβιολογικο που συστησε η αιματολογος στην Ερμού και τον καρυοτυπο στο euromedica. Ρώτησα γιατί καλό είναι να ξέρω εντυπώσεις από άτομα που έχουν ήδη πάει. Πότε δεν ξέρεις αν κάποιος θα χρειαστεί κάτι σε συζητήσεις και μιας και έχουμε μπει σε αυτή τη διαδικασία κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Dora77 είπε:

@jazz οκ ευχαριστώ.  Και εγώ όλο το πακέτο ανοσολογικες, θρομβοφιλια και Κυστική που εδωσαν η αιματολογος και η γυναικολογος τα έκανα σε ένα μικροβιολογικο που συστησε η αιματολογος στην Ερμού και τον καρυοτυπο στο euromedica. Ρώτησα γιατί καλό είναι να ξέρω εντυπώσεις από άτομα που έχουν ήδη πάει. Πότε δεν ξέρεις αν κάποιος θα χρειαστεί κάτι σε συζητήσεις και μιας και έχουμε μπει σε αυτή τη διαδικασία κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη. ?

Εννοείται όσο μπορούμε ενημερώνουμε  ?. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...