Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και ευερεθιστο εντερο


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;;; ηθελα να ρωτησω αν υποφέρει και καποια απο εσας απο το έντερο της κατα την διαρκεια της εγκυμοσύνης... Παντα ειχα θεμα με το ευερεθιστο έντερο αλλα τωρα στην εγκυμοσύνη ειναι χειροτερα.. Και ακομα ειμαι στην αρχη 11 εβδομάδων... Προσέχω τι τρωω γιατι στις 4 βδομαδες έπαθα και κριση σκωληκοειδίτιδας και εμεινα στο άγια ολγα με αντιβιωσης και καθε φορα που με πιανει το έντερο φοβαμαι μην ξανα πάθει καμια κριση παλι σκωληκοειδίτιδας... Γιατι οκ την πρωτη φορα πηραμε αντιβίωση αλλα ο χειρουργός αν και ειπε αποκλειεται να εμφανιστεί αλλα αν( φτου φτου μακρια απο μας)  θα πρεπει να κανω χειρουργείο.. Αλλα το έντερο μου καθε μερα σχεδον υποφέρει... Εχει καποια απο εσας το ιδιο προβλημα με το έντερο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω έχω θέμα εντέρου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Δεν είχα ποτέ  πριν πρόβλημα. Εδώ και τρεις μέρες που προσέχω τη διατροφή μου πάρα πολύ. λόγω ναυτίας,έχει υποχωρήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2018 at 2:04 ΜΜ, ο/η irene85 είπε:

εγω έχω θέμα εντέρου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Δεν είχα ποτέ  πριν πρόβλημα. Εδώ και τρεις μέρες που προσέχω τη διατροφή μου πάρα πολύ. λόγω ναυτίας,έχει υποχωρήσει.

Καλησπερα @Irene85 ευτυχως και γω τις τελευταιες τρεις μερες ειμαι καλυτερα!!!!!!και γω εχω ναυτίας σε νιωθω... Ποσο μηνών εισαι;;;!!!! Με το καλο το μωρακι σου!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα και πριν σύνδρομο ευαιρέθιστου εντέρου και η αλήθεια είναι πως με ψιλοενοχλεί και τώρα στην εγκυμοσύνη, αλλά κυρίως μου κάνει δυσκοιλιότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Αν και δεν είμαι έγκυος τις 2 προηγούμενες εβδομάδες είχα πονακια.Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν να πάω στο γυναικολόγο μου ο οποίος μου έκανε υπέρηχο και κολποσκοπηση και μου είπε ότι γυναικολογικό δεν είναι.Σαν γενική πληροφορία μου είπε ότι η μήτρα μου έχει μια ελαφριά κλήση προς τα πίσω (κληρονομικότητα από τη μανούλα) και αν δεν είναι άδειο το έντερο κολλάει και το πιέζει.Πήγα σε παθολόγο έκανα εξετάσεις ουροποιητικού που βγήκαν πεντακάθαρες και μου είπε ότι είναι εντερικο.Μου έδωσε προβιοτικα και μου είπε για καμιά εβδομάδα να αποφεύγω πράσινα λαχανικά και όσπρια.Εδώ και 3 μέρες είμαι πολύ καλύτερα.Σου έδωσε φάρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko καλημερα!!! Οχι δεν μου εδωσε.... Μονο μπουσκοπαν οταν ποναω παρα πολυ να παιρνω... Ευτυχως αυτες τις μέρες με εχει αφησει.... Και εγω τα αποφεύγω τα πράσινα...!!! Αλλα το έντερο ειναι πολυ άτιμο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...