Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε πάλι από την αρχή;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας και από 'μενα!

Είμαι νέος μέλος και δυστυχώς είχα μία παλλίνδρομη κύηση. Έμεινα έγκυος το Νοέμβρη
και δυστυχώς απο τον πρώτο υπέρηχο στις 5 εβδ περίπου ο γιατρός με προετοίμασε πως κάτι δεν πάει καλά.
Κάναμε αρκετούς υπερήχους με την ελπίδα να δούμε κάτι όμως δυστυχώς έως και την 8η βδομάδα δεν φάνηκε 
τίποτα εκτός από το σάκο μου μεγάλωνε δυστυχώς άδειος.
Στις 13/01 έγινε η απόξεση και αδιαθέτησα 20/02, στις 39 ημέρες δηλαδή.
Όλο αυτό μου έχει στοιχίσει πολύ καθώς δεν γνώριζα πως συμβαίνει κάτι τέτοιο και παρόλο που θέλω πολύ
να μεγαλώσω την οικογένεια μας με τον σύντροφό μου φοβάμαι πολύ μήπως περάσω ξανά τα ίδια.

Σας ευχαριστώ που διαβάσατε και τη δική μου ιστορία..

Ελπίζω να τα λέμε εδώ αφού όλες έχουμε ένα κοινό όνειρο 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχχχ εγώ στις 18 Ιανουαρίου είδα καρδούλα να χτυπαει αλλα δεν την άκουσα κ στις 22 πήγα να την ακούσω αλλά είχε σταματήσει εκείνη την ημέρα όπως μου είπε ο γιατρος.. έκανα αποξεση κ μου ήρθε περίοδος σε 2 μέρες κ κράτησε 7 μέρες..στις 8/2 πήγα για υπέρηχο και όλες τις εξετάσεις κ βρήκε ωορρηξια 10/2 κ μου είπε ότι μπορώ να προσπαθήσω κατευθειαν όπως και έκανα..να προσθέσω ότι 6-7 μέρες μετά την ωορρηξία είδα λίγο αίμα καφέ και ροζ..είχα τόσο άγχος που δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ 2 μέρες πριν την καθυστέρηση (το IQ έκανα που δεν το έχω ξαναδοκιμάσει αν είναι καλο) και έφαγα τα μουτρακια μου..τώρα είμαι στην δεύτερη μέρα μετά την καθυστέρηση κ από φόβο δεν κάνω τεστ..γιατί έχω ακούσει ότι σε μερικές γυναίκες κάνει και 50 μέρες να έρθει η επόμενη περίοδος κ δεν ξέρω τι να κανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα,

Διάβασα για το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε και θα ήθελα να σας πω ότι αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με τέσσερις κυήσεις που δεν προχώρησαν μέσα σε ένα χρόνο! Έπιανα πολύ εύκολα αλλά στην 6η με 8η εβδομάδα που έπρεπε να ακούσω την καρδιά, ο σάκος ήταν ήδη άδειος... Στις 3 κυήσεις απέβαλα και μόνο στην 1 χρειάστηκε να κάνω απόξεση. Επισκέφτηκα ένα γιατρό για τον οποίο είχα ακούσει ότι ήταν καλός με τις δύσκολες περιπτώσεις από πολλά διαφορετικά άτομα και αφού έκανα ό,τι εξέταση υπήρχε (με ξετίναξε), μου είπε ότι πιθανόν να έχω χλαμύδια ή κάποιο είδος έρπη, τα οποία δεν εντοπίζονται με εξετάσεις, μας έδωσε και σε μένα και στον σύντροφό μου φαρμακευτική αγωγή 1 μήνα (αντιβιώσεις). Με το τελείωμα της αγωγής έμεινα έγκυος ξανά αλλά το έχασα, αδιαθέτησα και μετά  το τελείωμα της περιόδου έγινε σύλληψη και τώρα έχω ένα αγοράκι 15 ημερών! Κανένας γιατρός πριν δεν μου ζήτησε να κάνω εξετάσεις, όλοι με προόριζαν για εξωσωματική απευθείας! και φυσικά δεν θα πετύχαινε  ούτε η εξωσωματική γιατί απλά είχα κάτι το οποίο αντιμετωπιζόταν με μια απλή φαρμακευτική αγωγή. Εν κατακλείδι, πάρτε τις εξετάσεις σας και  επισκεφτείτε και κάποιον άλλο γιατρό για τον οποίο έχετε ακούσει καλά λόγια, πάρτε και μια δεύτερη γνώμη μπορεί μια φρέσκια ματιά να δει κάτι που να έχει διαφύγει από τον γιατρό σας, όσο και να τον εμπιστεύεστε... Ελπίζω η εμπειρία μου να σας φανεί χρήσιμη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η varvara76 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα,

Διάβασα για το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε και θα ήθελα να σας πω ότι αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με τέσσερις κυήσεις που δεν προχώρησαν μέσα σε ένα χρόνο! Έπιανα πολύ εύκολα αλλά στην 6η με 8η εβδομάδα που έπρεπε να ακούσω την καρδιά, ο σάκος ήταν ήδη άδειος... Στις 3 κυήσεις απέβαλα και μόνο στην 1 χρειάστηκε να κάνω απόξεση. Επισκέφτηκα ένα γιατρό για τον οποίο είχα ακούσει ότι ήταν καλός με τις δύσκολες περιπτώσεις από πολλά διαφορετικά άτομα και αφού έκανα ό,τι εξέταση υπήρχε (με ξετίναξε), μου είπε ότι πιθανόν να έχω χλαμύδια ή κάποιο είδος έρπη, τα οποία δεν εντοπίζονται με εξετάσεις, μας έδωσε και σε μένα και στον σύντροφό μου φαρμακευτική αγωγή 1 μήνα (αντιβιώσεις). Με το τελείωμα της αγωγής έμεινα έγκυος ξανά αλλά το έχασα, αδιαθέτησα και μετά  το τελείωμα της περιόδου έγινε σύλληψη και τώρα έχω ένα αγοράκι 15 ημερών! Κανένας γιατρός πριν δεν μου ζήτησε να κάνω εξετάσεις, όλοι με προόριζαν για εξωσωματική απευθείας! και φυσικά δεν θα πετύχαινε  ούτε η εξωσωματική γιατί απλά είχα κάτι το οποίο αντιμετωπιζόταν με μια απλή φαρμακευτική αγωγή. Εν κατακλείδι, πάρτε τις εξετάσεις σας και  επισκεφτείτε και κάποιον άλλο γιατρό για τον οποίο έχετε ακούσει καλά λόγια, πάρτε και μια δεύτερη γνώμη μπορεί μια φρέσκια ματιά να δει κάτι που να έχει διαφύγει από τον γιατρό σας, όσο και να τον εμπιστεύεστε... Ελπίζω η εμπειρία μου να σας φανεί χρήσιμη.

 

θα σταθω στο "αγορακι 15 ημερων" και θα σου πω να σου ζησει και να ειναι γερος και τυχερος. μακαρι να μην περνουσαμε μερικες γυναικες ολα αυτα αλλα να που η ζωη φεν μας κανει τη χαρη. σε ευχαριστουμε για το μηνυμα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η varvara76 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα,

Διάβασα για το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε και θα ήθελα να σας πω ότι αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με τέσσερις κυήσεις που δεν προχώρησαν μέσα σε ένα χρόνο! Έπιανα πολύ εύκολα αλλά στην 6η με 8η εβδομάδα που έπρεπε να ακούσω την καρδιά, ο σάκος ήταν ήδη άδειος... Στις 3 κυήσεις απέβαλα και μόνο στην 1 χρειάστηκε να κάνω απόξεση. Επισκέφτηκα ένα γιατρό για τον οποίο είχα ακούσει ότι ήταν καλός με τις δύσκολες περιπτώσεις από πολλά διαφορετικά άτομα και αφού έκανα ό,τι εξέταση υπήρχε (με ξετίναξε), μου είπε ότι πιθανόν να έχω χλαμύδια ή κάποιο είδος έρπη, τα οποία δεν εντοπίζονται με εξετάσεις, μας έδωσε και σε μένα και στον σύντροφό μου φαρμακευτική αγωγή 1 μήνα (αντιβιώσεις). Με το τελείωμα της αγωγής έμεινα έγκυος ξανά αλλά το έχασα, αδιαθέτησα και μετά  το τελείωμα της περιόδου έγινε σύλληψη και τώρα έχω ένα αγοράκι 15 ημερών! Κανένας γιατρός πριν δεν μου ζήτησε να κάνω εξετάσεις, όλοι με προόριζαν για εξωσωματική απευθείας! και φυσικά δεν θα πετύχαινε  ούτε η εξωσωματική γιατί απλά είχα κάτι το οποίο αντιμετωπιζόταν με μια απλή φαρμακευτική αγωγή. Εν κατακλείδι, πάρτε τις εξετάσεις σας και  επισκεφτείτε και κάποιον άλλο γιατρό για τον οποίο έχετε ακούσει καλά λόγια, πάρτε και μια δεύτερη γνώμη μπορεί μια φρέσκια ματιά να δει κάτι που να έχει διαφύγει από τον γιατρό σας, όσο και να τον εμπιστεύεστε... Ελπίζω η εμπειρία μου να σας φανεί χρήσιμη.

 

πολύ γλυκό το μήνυμά σου. Γιατί βοηθάει πολλές από μας να μην το βάζουμε κάτω. Επέμεινες και δικαιώθηκες. Να σου ζησει το μικράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Αχχχ εγώ στις 18 Ιανουαρίου είδα καρδούλα να χτυπαει αλλα δεν την άκουσα κ στις 22 πήγα να την ακούσω αλλά είχε σταματήσει εκείνη την ημέρα όπως μου είπε ο γιατρος.. έκανα αποξεση κ μου ήρθε περίοδος σε 2 μέρες κ κράτησε 7 μέρες..στις 8/2 πήγα για υπέρηχο και όλες τις εξετάσεις κ βρήκε ωορρηξια 10/2 κ μου είπε ότι μπορώ να προσπαθήσω κατευθειαν όπως και έκανα..να προσθέσω ότι 6-7 μέρες μετά την ωορρηξία είδα λίγο αίμα καφέ και ροζ..είχα τόσο άγχος που δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ 2 μέρες πριν την καθυστέρηση (το IQ έκανα που δεν το έχω ξαναδοκιμάσει αν είναι καλο) και έφαγα τα μουτρακια μου..τώρα είμαι στην δεύτερη μέρα μετά την καθυστέρηση κ από φόβο δεν κάνω τεστ..γιατί έχω ακούσει ότι σε μερικές γυναίκες κάνει και 50 μέρες να έρθει η επόμενη περίοδος κ δεν ξέρω τι να κανω....

Καλημέρα, εμένα μου ήρθε στις 39 μέρες..
Μην αγχώνεσαι, αφού εντοπίσατε το πρόβλημα και το αντιμετωπίσατε είμαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά.
Να είσαι χαλαρή , όσο μπορείς.. Αφού γίνεται η σύλληψη τότε δεν θα αργήσει να έρθει ένα μπεμπάκι ..
Και μετά από όσα έχεις περάσει να δεις που θα εκτιμήσεις πολύ περισσότερο το δώρο του Θεούλη!
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μάθουμε  ευχάριστα!
Το παραπάνω μήνυμα της  @Dim83 είναι ελπιδοφόρο για όοοοολες μας..
Απλά καλό είναι  να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά γιατί υπάρχουν και γιατροί που δυστυχώς σκέφτονται το χρήμα ακόμα κι αν αυτό προέρχεται από ραγισμένες καρδιές..
Στέλνω σε όλες τη θετική μου σκέψη κι ένα τεράστιο χαμόγελο :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D ειχες κραμπες περιοδου απο πιο νωρις ομως γιατι εγω εχω αλλα περιοδος πουθενα και εκανα παλι τεστ κ αυτο αρνητικο..και αισθανομαι οτι θα μου ερθει απο στιγμη σε στιγμη αλλα τιποτα..και φοβαμαι μην εχω τιποτα επιπλοκες γιατι εχω ακουσει πολλες που λενε για συμφησεις μετα απο αποξεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

@Irene_D ειχες κραμπες περιοδου απο πιο νωρις ομως γιατι εγω εχω αλλα περιοδος πουθενα και εκανα παλι τεστ κ αυτο αρνητικο..και αισθανομαι οτι θα μου ερθει απο στιγμη σε στιγμη αλλα τιποτα..και φοβαμαι μην εχω τιποτα επιπλοκες γιατι εχω ακουσει πολλες που λενε για συμφησεις μετα απο αποξεση..

Οι πόνοι περιόδου  μου ξεκίνησαν αρκετές μέρες νωρίτερα..
Πονούσα φαντάσου περίπου 2 βδομάδες νωρίτερα, μου περνούσε και μετά από κάποιες μέρες με έπινε ξανά..
τελικά αδιαθέτησα στις 20/02.. 39 μέρες  μετά την απόξεση..
Εσένα πόσες μέρες έχουν περάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

@Irene_D ειχες κραμπες περιοδου απο πιο νωρις ομως γιατι εγω εχω αλλα περιοδος πουθενα και εκανα παλι τεστ κ αυτο αρνητικο..και αισθανομαι οτι θα μου ερθει απο στιγμη σε στιγμη αλλα τιποτα..και φοβαμαι μην εχω τιποτα επιπλοκες γιατι εχω ακουσει πολλες που λενε για συμφησεις μετα απο αποξεση..

Μην ανησυχείς καθόλου.. θέλει το χρόνο του μέχρι να επανέλθει στα φυσιολογικά..
Επίσης ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά.. Όλα καλά θα είναι θα δεις.. Λίγο υπομονή χρειάζεται μέχρι να  βρεις και πάλι τη σειρά σου..
Περιμένω νέα σου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Μην ανησυχείς καθόλου.. θέλει το χρόνο του μέχρι να επανέλθει στα φυσιολογικά..
Επίσης ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά.. Όλα καλά θα είναι θα δεις.. Λίγο υπομονή χρειάζεται μέχρι να  βρεις και πάλι τη σειρά σου..
Περιμένω νέα σου ..

Εγω ειμαι στην 35η μερα και τιποτα..αντε να μου ερθει να μου φυγει και το αγχος να ηρεμησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Εγω ειμαι στην 35η μερα και τιποτα..αντε να μου ερθει να μου φυγει και το αγχος να ηρεμησω..

Όπου να 'ναι θα έρθει λοιπόν μην αγχώνεσαι.. είσαι μέσα στα όρια :)
Όλα καλά κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ απο χθες αισθανομαι πως θα ερθει η περίοδος ειμαι μονο δυόμιση εβδομαδες μετα την απόξεση. Νοιώθω κουρασμένη πολύ ψυχολογικα. Πρώτη φόρα θέλω τοσο πολύ να έρθει η περίοδος. Τα βραδια δεν κοιμαμαι όπως βλέπετε και απο την ώρα που γραφω αυτό το μηνυμα. Έχω ανθρώπους δίπλα μου και κυρίως τον αντρα μου αλλα και παλι Καλα δεν είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου εγώ απο χθες αισθανομαι πως θα ερθει η περίοδος ειμαι μονο δυόμιση εβδομαδες μετα την απόξεση. Νοιώθω κουρασμένη πολύ ψυχολογικα. Πρώτη φόρα θέλω τοσο πολύ να έρθει η περίοδος. Τα βραδια δεν κοιμαμαι όπως βλέπετε και απο την ώρα που γραφω αυτό το μηνυμα. Έχω ανθρώπους δίπλα μου και κυρίως τον αντρα μου αλλα και παλι Καλα δεν είμαι. 

erka μου καλημέρα , μην απογοητεύεσαι . Θα πάνε όλα καλά.. σε καταλαβαίνω απόλυτα!

εμενα μετά από παλινδρομη κύηση και απόξεση μου ήρθε στις 39 μέρες έχοντας συμπτώματα περιόδου 2 βδομάδες νωρίτερα. Τι συνέβη σε εσένα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου εγώ απο χθες αισθανομαι πως θα ερθει η περίοδος ειμαι μονο δυόμιση εβδομαδες μετα την απόξεση. Νοιώθω κουρασμένη πολύ ψυχολογικα. Πρώτη φόρα θέλω τοσο πολύ να έρθει η περίοδος. Τα βραδια δεν κοιμαμαι όπως βλέπετε και απο την ώρα που γραφω αυτό το μηνυμα. Έχω ανθρώπους δίπλα μου και κυρίως τον αντρα μου αλλα και παλι Καλα δεν είμαι. 

καλημερα.θα ηθελα πολυ να ηξερα το λογο για τον οποιο καποιες γυναικες πρεπει να ταλαιπωρουνται και να πονανε για κατι τοσο ευχαριστο.μαλλον ομως δεν υπαρχει λογος.μαλλον ειναι τοσο απλο οτι στη ζωη μας συμβαινουν κ δυσαρεστα. αν σε ανακουφιζει λιγο.... ειμαστε πολλες μου νιωθουμε τα ιδια και να ξερεις σε καταλαβαινουμε.ειμαστε πολλες που ενα θετικο τεστ μας κανει περισσοτερο να φοβομαστε απο το να χαιρομαστε.δυστυχως το εχω ζησει σε ακομη χειροτερη μορφη και δυστυχως αλλες κοπελες προσπαθουν χρονια για ενα ρημαδι θετικο τεστ. υπομονη κοριτσακι μου.το κεφαλι ψηλα κ θα δικαιωθουν οι κοποι κ οι προσπαθειες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

erka μου καλημέρα , μην απογοητεύεσαι . Θα πάνε όλα καλά.. σε καταλαβαίνω απόλυτα!

εμενα μετά από παλινδρομη κύηση και απόξεση μου ήρθε στις 39 μέρες έχοντας συμπτώματα περιόδου 2 βδομάδες νωρίτερα. Τι συνέβη σε εσένα; 

Καλησπέρα κοριτσι μου. Είχα παλινδρομη. Οταν πήγα 17/02 θα ήταν δέκα εβδομάδων, όμως η καρδουλα του είχε σταματήσει ήδη πέντε μέρες και δεν είχε δώσει σημαδι. Ήταν η μοναδική εβδομαδα που δεν ειχα αίμα και όμως είχε φύγει. Όλη την εγκυμοσύνη μου την πέρασα σε ακινησία λόγω αιματος. Σημερα δεν έχω κανένα σημαδι που να μου δείχνει περίοδο. Τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα.θα ηθελα πολυ να ηξερα το λογο για τον οποιο καποιες γυναικες πρεπει να ταλαιπωρουνται και να πονανε για κατι τοσο ευχαριστο.μαλλον ομως δεν υπαρχει λογος.μαλλον ειναι τοσο απλο οτι στη ζωη μας συμβαινουν κ δυσαρεστα. αν σε ανακουφιζει λιγο.... ειμαστε πολλες μου νιωθουμε τα ιδια και να ξερεις σε καταλαβαινουμε.ειμαστε πολλες που ενα θετικο τεστ μας κανει περισσοτερο να φοβομαστε απο το να χαιρομαστε.δυστυχως το εχω ζησει σε ακομη χειροτερη μορφη και δυστυχως αλλες κοπελες προσπαθουν χρονια για ενα ρημαδι θετικο τεστ. υπομονη κοριτσακι μου.το κεφαλι ψηλα κ θα δικαιωθουν οι κοποι κ οι προσπαθειες μας.

Ούτε κι εγώ ξέρω γιατί πρέπει να το περναμε αυτό καποιες ή γιατι γυναίκες που θέλουν τοσο πολύ να γίνουν μητέρες δυσκολεύονται τόσο. Ξέρω Υπαρχουν και χειρότερα όμως για την καθεμία μας η περίπτωση της ειναι μοναδική. Μακαρι καποια στιγμή ολα να πανε Καλα κ για μας κ να κρατήσουμε στην αγκαλια το παιδακι ή τα παιδακια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Erka είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου. Είχα παλινδρομη. Οταν πήγα 17/02 θα ήταν δέκα εβδομάδων, όμως η καρδουλα του είχε σταματήσει ήδη πέντε μέρες και δεν είχε δώσει σημαδι. Ήταν η μοναδική εβδομαδα που δεν ειχα αίμα και όμως είχε φύγει. Όλη την εγκυμοσύνη μου την πέρασα σε ακινησία λόγω αιματος. Σημερα δεν έχω κανένα σημαδι που να μου δείχνει περίοδο. Τίποτα. 

Σε καταλαβαίνω αν και εγώ δεν είδα ποτε έμβρυο.. ? θα δεις όταν έρθει η περίοδος σου θα ηρεμήσεις κάπως .. εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να τα λέμε σε λίγο καιρό για ευχάριστα πράγματα.. μήπως έκανες ιστολογικες για να δεις τι έφταιξε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Σε καταλαβαίνω αν και εγώ δεν είδα ποτε έμβρυο.. ? θα δεις όταν έρθει η περίοδος σου θα ηρεμήσεις κάπως .. εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να τα λέμε σε λίγο καιρό για ευχάριστα πράγματα.. μήπως έκανες ιστολογικες για να δεις τι έφταιξε; 

Οχι δεν έκανα. Ο γιατρός μου λέει απλα έτυχε τι να πω είναι ακόμα νωρίς για να συζητησω μαζί του αφού ερθει η περίοδος θα κουβεντιασουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου εγώ απο χθες αισθανομαι πως θα ερθει η περίοδος ειμαι μονο δυόμιση εβδομαδες μετα την απόξεση. Νοιώθω κουρασμένη πολύ ψυχολογικα. Πρώτη φόρα θέλω τοσο πολύ να έρθει η περίοδος. Τα βραδια δεν κοιμαμαι όπως βλέπετε και απο την ώρα που γραφω αυτό το μηνυμα. Έχω ανθρώπους δίπλα μου και κυρίως τον αντρα μου αλλα και παλι Καλα δεν είμαι. 

Κορίτσι μου,λογικο να αισθανεσαι ετσι αλλα προσπαθησε να μην στεναχωριέσαι...Το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να σκεφτεσαι οτι ολα θα πάνε καλά..Θα το δεις..Σε λίγο καιρό θα δεις άλλο ένα θετικό τεστακι και ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα κρατησεις το δικό σου μωράκι στην αγκαλιά σου..Ειναι πολύ βασικό που σε στηρίζει ο άντρας σου..Και πιστεύω ότι γρηγορα θα το ξεπεράσεις και θα σταθείς πάλι στα πόδια σου δυνατή και αισιόδοξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Erka είπε:

@Hope25 μαζί είχαν ξεκινήσει οι εγκυμοσύνες μας η κανω Λαθος? 

Οχι erka μου δεν κανεις λαθος...και εσυ το ιδιο επαθες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι σήμερα είχα ραντεβού ευτυχώς πέρασε και αυτήν η εξέταση την είχα έννοια να είναι όλα καλά..  Μόνο από κοιλιά μέτρησε, δεν με κοίταξε κολπικά ούτε τώρα ουτε αυχενική 
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη.... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά δεδομένου ότι μέχρι στιγμής τίποτα δεν έχει πάει λάθος.... Απλά η αγωνία και η αναμονή δεν αντέχονται...  Υπομονή και δύναμη σε όλες μας και θα τα καταφέρουμε!!!
    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
    • Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.
    • Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!!    Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα  κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️  Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕 Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά;    εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...