Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε??

εγω ειμαι στη δευτερη μερα περιοδου..!!

δεν θελω να πιω αυτο το μηνα σερπαφαρ.ειπαμε με τιν αντρα μου σιγα σιγα και οτι γινει!

Δεν θελω να ξαναπιω ορμονες!

 

Ηθελα να σας ρωτησω εχετε κανει και σπερματοδιαγραμμα??Μπορουμε να το κανουμε σε μικροβιολογικο ξερετε κατι? 

 

Και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω!Πριν περιπου 7 χρονια ειχα μεινει εγκυος χωρις να το καταλαβω αλλα ειχα κολλησει ενα μικροβιο και επρεπε να το βγαλω γιατι θα ειχε προβληματα υπαρχει πετιπτωση αυτω η επεμβαση να μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα στις σαλπιγγες?

Μου ειπε ο γιατρος μου πως οχι.

και εφοσον εμεινα τοτε θα μεινω και τωρα..! Εχω κανει ολες τις εξετασεις και ειναι πολυ καλες! και η μητρα και η ωοθηκες μου.Εχω μονο μορφη πολυκυστικων που μου δυσκολευει την ωορρηξια!

Θα ηθελα να κανω σαλπιγγογραφια και μου ειπε οτι ειναι σχετικα νωρις ακομα! Να κανει λεει ο αντρας μου σπαρματοδιαγραμμα λεει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσια τι κανετε??

εγω ειμαι στη δευτερη μερα περιοδου..!!

δεν θελω να πιω αυτο το μηνα σερπαφαρ.ειπαμε με τιν αντρα μου σιγα σιγα και οτι γινει!

Δεν θελω να ξαναπιω ορμονες!

 

Ηθελα να σας ρωτησω εχετε κανει και σπερματοδιαγραμμα??Μπορουμε να το κανουμε σε μικροβιολογικο ξερετε κατι? 

 

Και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω!Πριν περιπου 7 χρονια ειχα μεινει εγκυος χωρις να το καταλαβω αλλα ειχα κολλησει ενα μικροβιο και επρεπε να το βγαλω γιατι θα ειχε προβληματα υπαρχει πετιπτωση αυτω η επεμβαση να μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα στις σαλπιγγες?

Μου ειπε ο γιατρος μου πως οχι.

και εφοσον εμεινα τοτε θα μεινω και τωρα..! Εχω κανει ολες τις εξετασεις και ειναι πολυ καλες! και η μητρα και η ωοθηκες μου.Εχω μονο μορφη πολυκυστικων που μου δυσκολευει την ωορρηξια!

Θα ηθελα να κανω σαλπιγγογραφια και μου ειπε οτι ειναι σχετικα νωρις ακομα! Να κανει λεει ο αντρας μου σπαρματοδιαγραμμα λεει!

Εγώ τον έβαλα να κάνει τον δολιο την ΠΑρασκευη και βγήκαν αποτελέσματα και ειναι όλα καλά. Κλείσαμε μεσω doctor any time που εχει πολυ καλες προσφορές 25 ευρώ σε ενα διαγνωστικο. Μπες να δεις αν σας βολευει καποιο και σας. Τουλαχιστον μου φυγε το αγχος αυτο. Και ο δικος μου ο γιατρος ειναι αρνητικος να ψαξω οτιδηποτε ακομα μια και τα βλεπει ολα καλα, και λεμε να τον ακουσουμε και να συνεχισουμε λιγους μηνες ακομα (μια και αντικειμενικα προσπαθουμε πολυ λιγο καιρο). Απλά καθε μηνα ειναι αυτο το φτου και απτην αρχη. Ειδικά οσο διαρκει η περιοδος δεν μπορεις να κανεις και τιποτα γαμωτο :P (Πρώτη μερα εγώ). Για τις σαλπιγγες δεν ξερω να σου πω αλλα να ακους το γιατρο σου. Αν σου λεει ετσι θα ειναι και ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat όντως δεν παλεύεται 2 μήνες τώρα με τσακίζει,είχα πάθει και μια γαστριτιδα τον Μάιο και αποφεύγω τα χάπια οπότε καταλαβαίνεις!Άντε Φεβρουάριο με το καλό. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat όντως δεν παλεύεται 2 μήνες τώρα με τσακίζει,είχα πάθει και μια γαστριτιδα τον Μάιο και αποφεύγω τα χάπια οπότε καταλαβαίνεις!Άντε Φεβρουάριο με το καλό. ??

Φεβρουάριο ναι...Πού θα παει..... Είχε πάρει μια κοπελα από δω μέσα ενα ειδικό λιπαντικο γονιμότητας που βοηθάει το σπέρμα να "κολυμπήσει" αλλά η αλήθεια ειναι οτι φοβάμαι για χειρότερο κακό με αυτά. Δε θυμαμαι ποια ειναι να μας πει αν εκανε δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Φεβρουάριο ναι...Πού θα παει..... Είχε πάρει μια κοπελα από δω μέσα ενα ειδικό λιπαντικο γονιμότητας που βοηθάει το σπέρμα να "κολυμπήσει" αλλά η αλήθεια ειναι οτι φοβάμαι για χειρότερο κακό με αυτά. Δε θυμαμαι ποια ειναι να μας πει αν εκανε δουλεια!

Ναι κάπου το είχα διαβάσει και έχω δει κι ένα τέτοιο της "eva" σε ένα σταντ που έχει στο σαλόνι του ιατρείου ο γυναικολόγος μου αλλά.....ούτε μου είπε κάτι και για μένα προσωπικά....το θεωρώ λίγο υπερβολή.Όταν ξαναπάω θα τον ρωτήσω βέβαια να δω τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Ναι κάπου το είχα διαβάσει και έχω δει κι ένα τέτοιο της "eva" σε ένα σταντ που έχει στο σαλόνι του ιατρείου ο γυναικολόγος μου αλλά.....ούτε μου είπε κάτι και για μένα προσωπικά....το θεωρώ λίγο υπερβολή.Όταν ξαναπάω θα τον ρωτήσω βέβαια να δω τι θα μου πει.

Α ναι για ρώτα τον να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εγώ τον έβαλα να κάνει τον δολιο την ΠΑρασκευη και βγήκαν αποτελέσματα και ειναι όλα καλά. Κλείσαμε μεσω doctor any time που εχει πολυ καλες προσφορές 25 ευρώ σε ενα διαγνωστικο. Μπες να δεις αν σας βολευει καποιο και σας. Τουλαχιστον μου φυγε το αγχος αυτο. Και ο δικος μου ο γιατρος ειναι αρνητικος να ψαξω οτιδηποτε ακομα μια και τα βλεπει ολα καλα, και λεμε να τον ακουσουμε και να συνεχισουμε λιγους μηνες ακομα (μια και αντικειμενικα προσπαθουμε πολυ λιγο καιρο). Απλά καθε μηνα ειναι αυτο το φτου και απτην αρχη. Ειδικά οσο διαρκει η περιοδος δεν μπορεις να κανεις και τιποτα γαμωτο :P (Πρώτη μερα εγώ). Για τις σαλπιγγες δεν ξερω να σου πω αλλα να ακους το γιατρο σου. Αν σου λεει ετσι θα ειναι και ετσι!

που θα παει θα ερθουν τα ζουζουνια νας γλυκια μου!

Δηλαδη πηγες κι εσυ με μικροβιολογικο?κι εδωσες 25 ευρω και καλιεργεια σπερματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΟΥΡΟΣΥΛΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ.. ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω πήγε σε ένα διαγνωστικό και ζήτησε σπερμοδιάγραμμα βασικά. Τον ρώτησαν κιολας γιατι το θελει. Τι να τους πει. Η γυναικα μου ειναι τρελη? Τελοσπαντων, αυτό (όσο μπορεσα να το διαβασω) ειναι πολύ καλό. Θα το παει και σε ανδρολογο μεσα στην εβδομάδα να του πει αν τον καλυπτει ή θελει κατι αλλο. Μέχρι να παω στο γυναικολογο εγω ξετινάζω τον κακομοιρο. Αφού ο γυναικολογος μου ειπε μη με παρεις πριν το καλοκαιρι μετα την εξεταση που μου εκανε, τι να κανω και γω :P Θα ρθουν μωρε. Η αληθεια ειναι οτι σε καθε επαφη και ολα τελεια να ναι εχεις 20-25% πιθανοτητα συλληψης. Ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες αντικειμενικα και απο μονες τους. Ειναι φτηνη και ευκολη διαδικασια παντως το σπερμοδιαγραμμα. Αν δεν εχει προβλημα ο δικος σου να παει ας την κανει. Ειναι πραγματικα τιποτα, και αν κλεισεις και απο το σαιτ που σου ειπα θα βρεις και πολυ φτηνο διαγνωστικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γωγω γωγω είπε:

ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΟΥΡΟΣΥΛΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ.. ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ?

πρεπει να το παει σε ενα μισαωρο μαξ, αλλιως δε θα κανει. εμενα το εκανε εκει. Μην ντρεπεται, να σκεφτει οτι αυτο εκει γινεται συνεχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουμε ενα μικροβιολογικο που ειναι διπλα στο σπιτι μας.

Αν το κανουμε στο σπιτι και τους το παμε δεν θα υαρχει προβλημα πιστευωω...γιατι αγχωνομαστε μην μας πουν κατι.

ΑΡΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ!!

ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω Αν ειναι διπλα σας ας το κανει σπίτι. Εμας τα εβγαλαν την επομενη μερα ακριβως. Το εκανε ΠΑρασκευη και βγηκαν χθες. Αυτο που λες δεν ξερω τι ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@γωγω γωγω Αν ειναι διπλα σας ας το κανει σπίτι. Εμας τα εβγαλαν την επομενη μερα ακριβως. Το εκανε ΠΑρασκευη και βγηκαν χθες. Αυτο που λες δεν ξερω τι ειναι...

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ..!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.homepharmacy.gr/intermed-actisperm.html

Αυτό εδώ σκεφτόμουν. Αν έχε δοκιμάσει καμια κοπέλα ας μας πει εντυπώσεις και αποτελέσματα! Ή αν το χει κουβεντιάσει με το γιατρό της καμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!

ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ  ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ!!

ουτε να τη σκέφτομαι δε θέλω......Από καλοκαίρι και μετά. Αν εχεις προβλημα σε σαλπιγγες δεν εχεις κανενα συμπτωμα αραγε? Πχ πονους, ανωμαλια σε κυκλο κατι....Μονο συμπτωμα ειναι οτι δε συλλαμβανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ουτε να τη σκέφτομαι δε θέλω......Από καλοκαίρι και μετά. Αν εχεις προβλημα σε σαλπιγγες δεν εχεις κανενα συμπτωμα αραγε? Πχ πονους, ανωμαλια σε κυκλο κατι....Μονο συμπτωμα ειναι οτι δε συλλαμβανεις?

Ναι κι εγω δεν καταλαβαινω !

Μαλλον πως δεν εχεις. Τι να πω..Μακαρι να μην χρειαστει να την κανουμε.. 

Θα δεις που τα σπαρακια μας θα ερθουν μεχρι το καλοκαιρι για να μην μας κανουν να μπουμε σε αυτην την διαδικασια!!

ΟΥΦΦΦ...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

https://www.homepharmacy.gr/intermed-actisperm.html

Αυτό εδώ σκεφτόμουν. Αν έχε δοκιμάσει καμια κοπέλα ας μας πει εντυπώσεις και αποτελέσματα! Ή αν το χει κουβεντιάσει με το γιατρό της καμια!

Τι ειναι αυτο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω μακάρι να ερθουν γιατι πλην του οτι εχω διαβασει οτι ποναει, παιρνεις αντιβίωση και γενικά μαλλον χάνεις και κανα κυκλο μετά την εξέταση για να μείνεις έγκυος. Ελπιζω να ρθουν μεχρι το καλοκαιρι μόνα τους. Δεν ειχα σκεφτει ποτε για θεμα σε σαλπιγγες. Θεωρουσα πως ή θα πονουσα ή θα χα καποια ανωμαλια ή θα το βλεπε ο γιατρος στον κολπικο υπερηχο εστω καποια σκια. Ελπιζω να μη χρειαστει :(

Αυτο που ανεβασα ειναι τζελ κολπικο που βοηθαει το σπερμα και το διατηρει ζωντανο (εμεις εχουμε οξινο Ph αυτο αλκαλικο και καμια φορα το σκοτωνουμε λογω αυτου). Ελεγα να το δοκιμασω αν ακουσω καμια αποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@γωγω γωγω μακάρι να ερθουν γιατι πλην του οτι εχω διαβασει οτι ποναει, παιρνεις αντιβίωση και γενικά μαλλον χάνεις και κανα κυκλο μετά την εξέταση για να μείνεις έγκυος. Ελπιζω να ρθουν μεχρι το καλοκαιρι μόνα τους. Δεν ειχα σκεφτει ποτε για θεμα σε σαλπιγγες. Θεωρουσα πως ή θα πονουσα ή θα χα καποια ανωμαλια ή θα το βλεπε ο γιατρος στον κολπικο υπερηχο εστω καποια σκια. Ελπιζω να μη χρειαστει :(

Αυτο που ανεβασα ειναι τζελ κολπικο που βοηθαει το σπερμα και το διατηρει ζωντανο (εμεις εχουμε οξινο Ph αυτο αλκαλικο και καμια φορα το σκοτωνουμε λογω αυτου). Ελεγα να το δοκιμασω αν ακουσω καμια αποψη.

Γειά σας κορίτσια μου!!!!Εκανα σαλπιγγογραφία Νοέμβρη!!!Ο πόνος είναι ανεκτός και δεν χάνεις καθόλου τον μήνα προσπαθειών!!!Ισα ισα είμασατε πιο γόνιμες μετά!!!Αλλά δεν θέλει να έρθεις σε επαφή ελεύθερα πριν την εξέταση!!Πχ αν την κάνεις 9 μέρα του κύκλου να μην είχες επαφές πριν!!! Πίνεις αντιβίωση για 3 μέρες!!!Δεν έχει πάντα συμπτώματα το πρόβλημα από τις σάλπιγγες ούτε φαίνεται κάτι στον υπέρηχο!!!Συνήθως οι συμφύσεις δημιουργούνται από χλαμύδια και χειρουργεία!!!Και την κάνουμε την εξέταση μετά από 1 χρόνο προσπαθειών!!!Εύχομαι να μην χρειαστεί σε κάποια κοπέλα αλλά μη την φοβάστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@γωγω γωγω μακάρι να ερθουν γιατι πλην του οτι εχω διαβασει οτι ποναει, παιρνεις αντιβίωση και γενικά μαλλον χάνεις και κανα κυκλο μετά την εξέταση για να μείνεις έγκυος. Ελπιζω να ρθουν μεχρι το καλοκαιρι μόνα τους. Δεν ειχα σκεφτει ποτε για θεμα σε σαλπιγγες. Θεωρουσα πως ή θα πονουσα ή θα χα καποια ανωμαλια ή θα το βλεπε ο γιατρος στον κολπικο υπερηχο εστω καποια σκια. Ελπιζω να μη χρειαστει :(

Αυτο που ανεβασα ειναι τζελ κολπικο που βοηθαει το σπερμα και το διατηρει ζωντανο (εμεις εχουμε οξινο Ph αυτο αλκαλικο και καμια φορα το σκοτωνουμε λογω αυτου). Ελεγα να το δοκιμασω αν ακουσω καμια αποψη.

ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!

ΕΓΩ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ .ΟΥΤΕ ΧΑΠΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΕΣΗ  .ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΕΝΕΣΗΣ.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΘΑ ΡΘΕΙ!

ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΕΧΑΝΑ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.

ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΧΑΠΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΕΣΕΙΣ!ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ! ΠΛΕΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΕΡΕΣ. ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ! ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!!!Εκανα σαλπιγγογραφία Νοέμβρη!!!Ο πόνος είναι ανεκτός και δεν χάνεις καθόλου τον μήνα προσπαθειών!!!Ισα ισα είμασατε πιο γόνιμες μετά!!!Αλλά δεν θέλει να έρθεις σε επαφή ελεύθερα πριν την εξέταση!!Πχ αν την κάνεις 9 μέρα του κύκλου να μην είχες επαφές πριν!!! Πίνεις αντιβίωση για 3 μέρες!!!Δεν έχει πάντα συμπτώματα το πρόβλημα από τις σάλπιγγες ούτε φαίνεται κάτι στον υπέρηχο!!!Συνήθως οι συμφύσεις δημιουργούνται από χλαμύδια και χειρουργεία!!!Και την κάνουμε την εξέταση μετά από 1 χρόνο προσπαθειών!!!Εύχομαι να μην χρειαστεί σε κάποια κοπέλα αλλά μη την φοβάστε!!!!

Τι κοστος εχει η σαλπιγγογραφια?

την εκανες σε ιδωτικο ή δημοσιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!!!Εκανα σαλπιγγογραφία Νοέμβρη!!!Ο πόνος είναι ανεκτός και δεν χάνεις καθόλου τον μήνα προσπαθειών!!!Ισα ισα είμασατε πιο γόνιμες μετά!!!Αλλά δεν θέλει να έρθεις σε επαφή ελεύθερα πριν την εξέταση!!Πχ αν την κάνεις 9 μέρα του κύκλου να μην είχες επαφές πριν!!! Πίνεις αντιβίωση για 3 μέρες!!!Δεν έχει πάντα συμπτώματα το πρόβλημα από τις σάλπιγγες ούτε φαίνεται κάτι στον υπέρηχο!!!Συνήθως οι συμφύσεις δημιουργούνται από χλαμύδια και χειρουργεία!!!Και την κάνουμε την εξέταση μετά από 1 χρόνο προσπαθειών!!!Εύχομαι να μην χρειαστεί σε κάποια κοπέλα αλλά μη την φοβάστε!!!!

Σε ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση!! Ακομα ειναι νωρίς να την κανω μαλλον γιατι ειμαι τυπου 3 μηνες προσπαθειών. Το θετικο ειναι οτι δε χανεις κυκλο οπως νομιζα λογω αντιβιωσεων, σκιαγραφικου κλπ. Χλαμυδια και χειρουργεια δεν ειχα ποτε. Δεν ξερω. Τι να πω. Θα δουμε κατά το καλοκαιρι τοτε. Σε ευχαριστουμε πολυ και παλι! Τι κριμα να μη φαινεται στον υπερηχο ρε γαμωτο. χιχιχιχι. Η αληθεια ειναι βεβαια οτι και ο γιατρος μου μονο για ωοθηκες/μητρα/ενδομητριο/και ωοθυλακια μου μιλουσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!

ΕΓΩ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ .ΟΥΤΕ ΧΑΠΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΕΣΗ  .ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΕΝΕΣΗΣ.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΘΑ ΡΘΕΙ!

ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΕΧΑΝΑ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.

ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΧΑΠΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΕΣΕΙΣ!ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ! ΠΛΕΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΕΡΕΣ. ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ! ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

Μια απο τα ιδια. Εχεις δικιο. Μεχρι το καλοκαιρι ας το απολαυσουμε γιατι θα γινουμε και ενοχλητικες στους αντρες μας στο τελος. εμενα μουηρθαν τα προεορτια χτες στο μαγαζι που χαμε βγει και ξενερωσα τη ζωη μου. Αλλα δε γινεται ετσι. Θα ρθουν που θα παει. Φαγαμε την ηττα τωρα αλλα σε δεκα μερες παλι θα προσπαθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...