Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις Just now, ο/η marillia είπε:

ή σποράκι!!!!!!Πόσο να σε χάλασε φαγητό της μαμάκας!!!!

Μακάρι αλλά προσπαθώ να μην πιστευω σε συμπτωματα και να μην τα ερμηνευω γιατι μετα οδηγουμεθα σε τρελα! :P Αντικειμενικα πιστευω πως τα περισσοτερα συμπτωματα πριν την καθυστερηση τα δημιουργουμε μονες μας απο την πολλη θεληση. Διαβαζοντας βλεπω πως πραγματικα οταν ξεκινανε τα συμπτωμα, ξεκινανε. Οχι βλακειες. Δεν αντεχονται. Οπότε το χαλασμενο μου στομαχι το αποδιδω σε κατι αηδιαστικο που μαγειρευεται. Χιχιχιιχιχ. Ειναι να μου ρθει και η περιοδος την κυριακη και γενικα ειμαι χαλασμενη εχω πονακια στην κοιλια κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα!!

Τι μου κανετε:?

Εγω εχω χαλαστει!

τα καφε εχουν ξεκινησει ηδη!

μαλλον μεχρι αυριο θα χει κατεβει το αιμα!

Ειπα να το παρω χαλαρα.Παρηγγειλα τεστ ωορρηξιας να ξεκινησω με αυτα.Ο καιρος θα δειξει!!Καποια στιγμη θα ερθουν τα ζουζουνια  μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάρι αλλά προσπαθώ να μην πιστευω σε συμπτωματα και να μην τα ερμηνευω γιατι μετα οδηγουμεθα σε τρελα! :P Αντικειμενικα πιστευω πως τα περισσοτερα συμπτωματα πριν την καθυστερηση τα δημιουργουμε μονες μας απο την πολλη θεληση. Διαβαζοντας βλεπω πως πραγματικα οταν ξεκινανε τα συμπτωμα, ξεκινανε. Οχι βλακειες. Δεν αντεχονται. Οπότε το χαλασμενο μου στομαχι το αποδιδω σε κατι αηδιαστικο που μαγειρευεται. Χιχιχιιχιχ. Ειναι να μου ρθει και η περιοδος την κυριακη και γενικα ειμαι χαλασμενη εχω πονακια στην κοιλια κλπ

Του μυάλου μας δεν είναι πάντα!!!Εγώ πιστεύω και λόγω ορμονών δημιουργούνται κάποια!!!!

Να σου πω πριν την καθυστέρηση είναι χαλάρα τα συμπτώματα!!Εγώ είχα αναγουλιάσει 2 φορές!!Μια από μπρόκολο και μια από άρωμα!!!Μια βδομάδα μετα την θετική χοριακή έχει έντονη η αναγούλα και έβγαζα σάλιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Του μυάλου μας δεν είναι πάντα!!!Εγώ πιστεύω και λόγω ορμονών δημιουργούνται κάποια!!!!

Να σου πω πριν την καθυστέρηση είναι χαλάρα τα συμπτώματα!!Εγώ είχα αναγουλιάσει 2 φορές!!Μια από μπρόκολο και μια από άρωμα!!!Μια βδομάδα μετα την θετική χοριακή έχει έντονη η αναγούλα και έβγαζα σάλιο!!!

Αυτο με το σαλιο το λενε πολλοι!! Απλά ξεκινάνε όλα μετά την καθυστέρηση. Τα πριν ειναι τοσο ηπια που αντιστοιχα εχουμε και στην αναμονη περιοδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Αυτο με το σαλιο το λενε πολλοι!! Απλά ξεκινάνε όλα μετά την καθυστέρηση. Τα πριν ειναι τοσο ηπια που αντιστοιχα εχουμε και στην αναμονη περιοδου.

Εχείς δίκιο είναι ήπια!!!Εμένα η εγκυμοσύνη παλινδρόμησε και είμαστε στην προσπάθεια!!!Αλλά πάντα υπάρχει κάτι που το μυαλό δεν πάει ή μοιάζουν με περιόδου!!!Εγώ συγκρίνω με την πρώτη φορά και ακόμα δεν έχω νιώσει κάτι έντονο που να πω είμαι σίγουρα!!!Μπορεί να υπάρξει κάποιο όμοιο αλλά μπορεί και όχι!!!!Ελπίζω να μάθω κάποια στιγμή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Εχείς δίκιο είναι ήπια!!!Εμένα η εγκυμοσύνη παλινδρόμησε και είμαστε στην προσπάθεια!!!Αλλά πάντα υπάρχει κάτι που το μυαλό δεν πάει ή μοιάζουν με περιόδου!!!Εγώ συγκρίνω με την πρώτη φορά και ακόμα δεν έχω νιώσει κάτι έντονο που να πω είμαι σίγουρα!!!Μπορεί να υπάρξει κάποιο όμοιο αλλά μπορεί και όχι!!!!Ελπίζω να μάθω κάποια στιγμή!!!

Το ότι συνελαβες ειναι πολυ θετικο δείγμα! Παλινδρομησεις συμβαινουν σε παρα παρα πολλές κοπελες! Θα ξαναρθει συντομα σπόρος. Τα συμπτώματα δεν ξερω αν θαειναι ίδια ή διαφορετικά, σου εύχομαι ομως να ειναι γουρικα αυτη τη φορα! Αν περιμενεις περιοδο μακάρι να μη σου έρθει! Διαφορετικά παμε γερά στον επόμενο κύκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Το ότι συνελαβες ειναι πολυ θετικο δείγμα! Παλινδρομησεις συμβαινουν σε παρα παρα πολλές κοπελες! Θα ξαναρθει συντομα σπόρος. Τα συμπτώματα δεν ξερω αν θαειναι ίδια ή διαφορετικά, σου εύχομαι ομως να ειναι γουρικα αυτη τη φορα! Αν περιμενεις περιοδο μακάρι να μη σου έρθει! Διαφορετικά παμε γερά στον επόμενο κύκλο!

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Είναι ο 11 μήνας προσπαθειών και μια απελπισια μπορώ να πω την έχω χαχαχαχ!!!!Αλλά πλέον λέω αν θέλει να ρθεί θα ρθεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην πτοείσαι. Μετά από μια παλίνδρομη θέλει κανα 3μηνο μινιμουν ο οργανισμος να συνελθει και να ανασυγκροτηθει! Εβάλε τα όλα μαζι! Θα ρθει θα ρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάρι ναέχουμε το πρώτο θετικό νέο από αυτό το ποστ αλήθεια!!!! Μακάρι! Θα δώσει και θάρρος! Αν δεν κρατιέσαι κανε ενα early ήδη θα δείχνει πιστευω! Αλλιώς κάνε την Δευτέρα ένα!

Το ευχομαι πραγματικα κοριτσια μου σε ολες μας! Παντως εχω αρχισει κ εγω να αμφιβαλλω..ειναι κανενα 10λεπτο τωρα που εχω αυτα τα πονακια περιοδου,αλλα πηγαινοερχομαι κ ευτυχως τιποτα.. ελπιζω να μην ειναι προεορτια της ακατανομαστης... ειναι κ αυτη η υπνηλια που δεν μπορω με τιποτα να αντεξω....κ αυτη η επιθυμια να πιω τσαι που εγω το σιχενομαι! Πφφφ μπερδευομαιιιιι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάρι ναέχουμε το πρώτο θετικό νέο από αυτό το ποστ αλήθεια!!!! Μακάρι! Θα δώσει και θάρρος! Αν δεν κρατιέσαι κανε ενα early ήδη θα δείχνει πιστευω! Αλλιώς κάνε την Δευτέρα ένα!

Το ευχομαι πραγματικα κοριτσια μου σε ολες μας! Παντως εχω αρχισει κ εγω να αμφιβαλλω..ειναι κανενα 10λεπτο τωρα που εχω αυτα τα πονακια περιοδου,αλλα πηγαινοερχομαι κ ευτυχως τιποτα.. ελπιζω να μην ειναι προεορτια της ακατανομαστης... ειναι κ αυτη η υπνηλια που δεν μπορω με τιποτα να αντεξω....κ αυτη η επιθυμια να πιω τσαι που εγω το σιχενομαι! Πφφφ μπερδευομαιιιιι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Blublu μας κρατας σε αγωνια!! χιχιχι. Καταλαβαινω πως ισως θες να εχεις καθυστερηση πρωτα. Ευχομαι τελεια νεα! Να ξεκινησουμε απο καποια δηλαδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάρι ναέχουμε το πρώτο θετικό νέο από αυτό το ποστ αλήθεια!!!! Μακάρι! Θα δώσει και θάρρος! Αν δεν κρατιέσαι κανε ενα early ήδη θα δείχνει πιστευω! Αλλιώς κάνε την Δευτέρα ένα!

Το ευχομαι πραγματικα κοριτσια μου σε ολες μας! Παντως εχω αρχισει κ εγω να αμφιβαλλω..ειναι κανενα 10λεπτο τωρα που εχω αυτα τα πονακια περιοδου,αλλα πηγαινοερχομαι κ ευτυχως τιποτα.. ελπιζω να μην ειναι προεορτια της ακατανομαστης... ειναι κ αυτη η υπνηλια που δεν μπορω με τιποτα να αντεξω....κ αυτη η επιθυμια να πιω τσαι που εγω το σιχενομαι! Πφφφ μπερδευομαιιιιι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάρι ναέχουμε το πρώτο θετικό νέο από αυτό το ποστ αλήθεια!!!! Μακάρι! Θα δώσει και θάρρος! Αν δεν κρατιέσαι κανε ενα early ήδη θα δείχνει πιστευω! Αλλιώς κάνε την Δευτέρα ένα!

Το ευχομαι πραγματικα κοριτσια μου σε ολες μας! Παντως εχω αρχισει κ εγω να αμφιβαλλω..ειναι κανενα 10λεπτο τωρα που εχω αυτα τα πονακια περιοδου,αλλα πηγαινοερχομαι κ ευτυχως τιποτα.. ελπιζω να μην ειναι προεορτια της ακατανομαστης... ειναι κ αυτη η υπνηλια που δεν μπορω με τιποτα να αντεξω....κ αυτη η επιθυμια να πιω τσαι που εγω το σιχενομαι! Πφφφ μπερδευομαιιιιι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάρι ναέχουμε το πρώτο θετικό νέο από αυτό το ποστ αλήθεια!!!! Μακάρι! Θα δώσει και θάρρος! Αν δεν κρατιέσαι κανε ενα early ήδη θα δείχνει πιστευω! Αλλιώς κάνε την Δευτέρα ένα!

Μακαρι κοριτσια μου ! Το θελω οσο κ εσεις!!! Ομως αρχιζω κ φοβαμαι γιατι εδω κ κανενα 10λεπτο ειχα πιο εντονα πονακια περιοδου...τωρα περασαν παλι...βεβαια πηγαινοερχομουν κ ευτυχως τιποτα..ειναι κ αυτη η επιθυμια μου να πιω τσαι που δεν το ζηταω ουτε οταν ειμαι αρρωστη...κ αυτη η υπνηλια που δεν την αντεχω! Περιμενω πως κ πως να παει 10 η ωρα να σχολασω να παω να κοιμηθω!!! Οσο περνανε οι μερες μπερδευομαι κ πιο πολυ βρε κοριτσια... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Blublu μας κρατας σε αγωνια!! χιχιχι. Καταλαβαινω πως ισως θες να εχεις καθυστερηση πρωτα. Ευχομαι τελεια νεα! Να ξεκινησουμε απο καποια δηλαδη!

Φανταστειτε πως ειμαι εγω αν εχετε εσεις αγωνια!!! Σε αναμμενα καρβουνα καθομαι!!!! ??? παντως χαιρομαι που μοιραζομαι τις αγωνιες μου μαζι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Blublu είπε:

Φανταστειτε πως ειμαι εγω αν εχετε εσεις αγωνια!!! Σε αναμμενα καρβουνα καθομαι!!!! ??? παντως χαιρομαι που μοιραζομαι τις αγωνιες μου μαζι σας! 

Αντε να δουμε ποια θα βαλει αρχη!!Ειμαι ηδη σε 2η μερα καθυστερησης και θα περιμενω ως την Τριτη για χοριακη μια και ειχα αργα ωορρηξια!Αντε να δουμε!Καλη επιτυχια σε ολααααα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!! σας διαβασα ολες γιατι εχασα πολλα!!!

αντε αντε να εχουμε τα πρωτα καλα νεα!!!!!!!!!!! να ξεκινησει καλα ο φεβρουαριος!!!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ μετράω σήμερα σαν πρώτη μέρα καθυστέρησης... Βέβαια το βράδυ σε κάποια φάση ξύπνησα από μια δυνατή κραμπα οπότε μάλλον έρχεται κ αυτό το μήνα ή ακατανομαστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ μετράω σήμερα σαν πρώτη μέρα καθυστέρησης... Βέβαια το βράδυ σε κάποια φάση ξύπνησα από μια δυνατή κραμπα οπότε μάλλον έρχεται κ αυτό το μήνα ή ακατανομαστη! 

Πω πω ρε @Scooby! πόσο καιρό έχω να μπω στο φόρουμ; Θυμάμαι την προηγούμενη φορά που αδιαθέτησες! Άντε κορίτσι μου με το καλό να ΜΗΝ έρθει αυτό το μήνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχ ναι με βρίσκεις στις κάθε φορά στις μέρες απογοήτευσης! Μπα την βλέπω δυστυχώς να έρχεται! Εσύ πως πας κοπέλα μ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεροκαλησπερες κορίτσια. Εμένα σήμερα ξεκίνησε πιο έντονο καφέ.... μέχρι το βράδυ θα έχει έρθει η κυρία. Άντε να διαβάσουμε κάνα ευχάριστο να πάρουμε κουράγιο για τον Φεβρουάριο!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Χαχαχ ναι με βρίσκεις στις κάθε φορά στις μέρες απογοήτευσης! Μπα την βλέπω δυστυχώς να έρχεται! Εσύ πως πας κοπέλα μ? 

Καλά μωρέ εδώ με τις ανακατωσούρες και τις αναγούλες μου παρέα!!!

Μην είσαι απαισιόδοξη, ποτέ δε ξέρεις!

@zoi.ko καλή επιτυχία τον επόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Καλά μωρέ εδώ με τις ανακατωσούρες και τις αναγούλες μου παρέα!!!

Μην είσαι απαισιόδοξη, ποτέ δε ξέρεις!

@zoi.ko καλή επιτυχία τον επόμενο!

Καλησπέρα κορίτσι.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ μέσα στην εβδομάδα θα πάω να πάρω και τεστακια και με το που τελειώσει θα γίνουν όλα "by the book".Δεν αγόρασα νωρίτερα γιατί με την τρέλα που έχω μπορεί και να τα έκανα τώρα χαχαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημεροκαλησπερες κορίτσια. Εμένα σήμερα ξεκίνησε πιο έντονο καφέ.... μέχρι το βράδυ θα έχει έρθει η κυρία. Άντε να διαβάσουμε κάνα ευχάριστο να πάρουμε κουράγιο για τον Φεβρουάριο!??

Μακάρι! Να έρθουν τα σποράκια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...