Μετάβαση σε περιεχόμενο
γωγω γωγω

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

γεια σου Χαρα μου!!

Δεν εννοω οτι ειναι εγκυμοσυνη!

Απλα με παρεξενεψε το γεγονος οτι τη πεμπτη το βραδυ το τεστ ωορρηξιας ηταν θετικο (13η μερα)  και μετα απο 3 μερες (δηλαδη σημερα) μετα απο επαφη στο σκουπισμα ειχα ροζ αχνο..ειναι δυνατον να εγινε ωορρηξια μετα απο 3 μερες?

ή αυτο το αιμα σημαινει οτι εγινε ωορρηξια??

αν το χει παθει καποια ας με βοηθησει!!

Ρε κοριτσι συγγνωμη που επεμβαινω. Αλλα οι οδηγιες τον τεστ ειναι ξεκαθαρες-γιατι μπερδευεστε? κ οι περισσοτερες ερωτησεις σας λυνονται μεσα απο αυτες!! Ακομα κ το τι ωρα να κανει καποια γυναικα το τεστ. Αν  δηλαδη ειδες θετικο την 13η ημερα σεμαινει οτι η ωορρηξια σου θα γινει 24 ωρες μετα (ακομα κ 36 μπορει να φτασει) κ οχι την ιδια ημερα. Αρα χοντρικα αφου ειδες θετικο 13η, σημαινει οτι ειχες ωορρηξια 14η οποια ωορρηξια με την σειρα της κραταει μεχρι 24 ωρες. Δηλ ολα καλα με τις ημερες κ το αιματακι της 15ης μερας.

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυυ!!! Το είδαμε το εμβρυακι μας!!! 6 ολόκληρα χιλιοστά και ακούσαμε και καρδούλα!!!  💕💕

• Like 4

στις πριν 3 ώρες, ο/η SID είπε:

Κορίτσια μουυυυ!!! Το είδαμε το εμβρυακι μας!!! 6 ολόκληρα χιλιοστά και ακούσαμε και καρδούλα!!!  💕💕

Μπράβο ρε κορίτσι!!!! Με το καλο να παει θετικα και ομορφα ολη η εγκυμοσυνη! Σημερα το ειδε και @μπλε

• Like 1

στις πριν 6 ώρες, ο/η SID είπε:

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Εγώ την Παρασκευή πάω για πρώτο υπέρηχο, ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Την Παρασκευή θα είμαι 6η εβδομάδα κ 4 ημερών, ακριβώς 30 ημέρες από την ωορρηξία.

Συγχαρητήρια και στην @Μπλε που το είδε σήμερα! 

ΤΡΕΧΩ να διαβασω την εμπειρία της!

στις πριν 6 ώρες, ο/η SID είπε:

Αααααααα σχεδον μαζι ειμαστε!!! 8χιλιοστα εμεις σημερα το ειδαμε το καρδουλακι και εμεις!!!! Αχ να μας πανε ολα καλα κοπελα μου ευχομαι!!!

• Like 2

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Εγώ την Παρασκευή πάω για πρώτο υπέρηχο, ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Την Παρασκευή θα είμαι 6η εβδομάδα κ 4 ημερών, ακριβώς 30 ημέρες από την ωορρηξία.

Συγχαρητήρια και στην @Μπλε που το είδε σήμερα! 

ΤΡΕΧΩ να διαβασω την εμπειρία της!

Είμαι 6 εβδομάδες και 4 μέρες σήμερα κορίτσι μου. Ακουσαμε καρδούλα αλλά μας είπε ότι ακόμα δεν είναι σταθερή αλλά είναι φυσιολογικό !!!! Καλή επιτυχία !!!

• Like 1

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Αααααααα σχεδον μαζι ειμαστε!!! 8χιλιοστα εμεις σημερα το ειδαμε το καρδουλακι και εμεις!!!! Αχ να μας πανε ολα καλα κοπελα μου ευχομαι!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου!!! Και σε σένα το ίδιο!!! Ποσό είσαι ακριβώς και είναι 8 χιλιοστά ;. Εγώ ήμουν 6 βδομάδας και 3 μέρες όταν το είδαμε.!! 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η SID είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου!!! Και σε σένα το ίδιο!!! Ποσό είσαι ακριβώς και είναι 8 χιλιοστά ;. Εγώ ήμουν 6 βδομάδας και 3 μέρες όταν το είδαμε.!! 

4-5 μερες διαφορά έχουμε! Ημερολογιακά ειμαι λιιγο παραπάνω αλλα ο υπέρηχος σημερα το έδωσε 7

• Like 1

στις On 6/2/2018 at 3:09 ΜΜ, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

δεν κάνω τίποτα! !Ούτε σήμερα ήρθε! θα περιμένω 5 μέρες ακόμα!Ότι είνΑι να γίνει θα γίνει! !κουράστηκα να μην έρχεται και να κάνω κάνω.. Εσύ ολα καλα κοπελα ΜΟΥ; ;;

Που είσαι βρε κορίτσι; Χάθηκες... Ελπίζω να είναι όλα καλά! 

Καλήμερα κορίτσια!!! χθες κάναμε αυχενική διαφάνεια και όλα πήγαν καλά!!!! εσείς τι νέα?????  29344934_10213461867558520_916687450_n.jpg?_nc_cat=0&oh=684bf541fc578257aa9d5cb4d22bb2ea&oe=5AB5DAA729134509_10213461867718524_507421800_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1d56437a87d1bcc1ae1599d98d19cc60&oe=5AB5B5E9

@SIDκοριτσι μου καταρχας τι ομορφη εικονα αυτη μεγαλωνει το μωρακι σου!!!!!!! να πανε ολα τελεια!!!!!!! εχουμε μεταφερθει στο γενικου περιεχομενου να ξερεις!!!!! οποτε ελα απο εκει!!!

στις πριν 22 ώρες, ο/η SID είπε:

Καλήμερα κορίτσια!!! χθες κάναμε αυχενική διαφάνεια και όλα πήγαν καλά!!!! εσείς τι νέα?????  29344934_10213461867558520_916687450_n.jpg?_nc_cat=0&oh=684bf541fc578257aa9d5cb4d22bb2ea&oe=5AB5DAA729134509_10213461867718524_507421800_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1d56437a87d1bcc1ae1599d98d19cc60&oe=5AB5B5E9

ΑΧ Μωρέ τι όμορφο μωρό είναι αυτό! Μπράβο κορίτσι. Εγώ πάω τη Μ. Τετάρτη. Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου. Σου είπε τπτ για το φύλο; 

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κοριτσια εχει ως εξης: Σε κανονικο κυκλο 28 ημερων τη 14 η μερα σκαει το αυγουλακι αλλα η ορμονη που σου δείχνει το ποσο ωριμο είναι αυξάνεται 24-48 ωρες πριν σκασει το αυγο. τα τεστακια ωορηξίας  ανιχνευουν αυτην την ορμονη την ημερα που είναι στο ψηλοτερο σημείο της αν κανουμε ξανα τεστακι την αλλη μερα η γραμμη μπορει να μην υπαρχει η να ειναι πιο αχνη. Το τεστ δε μας δειχνει οτι σκαει τωρα το ωαρίο αλλα οτι κοντευει να σκασει για να παρουμε τα μετρα μας και να κλειδωσουμε το συζυγο στη κρεβατοκάμαρα!!!!!! Αν δε γινει γονιμοποιηση περιοδο εχουμε 14 μερες πανω κατω συν πλην 2-3. Σε μη κανονικό κυκλο μπορει να εχουμε καθυστερηση ωορηξίας είτε γιατι αργει το αυγουλακι να μεγαλωσει ειτε γιατι μπορει να είναι κυκλος χωρις ωορηξία( ναι υπαρχει και μου εχει συμβει πολλες πολλες φορες) τοτε το τεστακι μπορει να δειξει θετικο ( παντα εντονη γραμμη και οχι αχνη)  ακομα και την 21 μερα αλλα αν παλι δε γινει γονιμοποιηση   περιπου 14 μερες μετα θα ερθουν παλι οι Ρωσοι....... αν παλι το τεστακι δεν δειξει καθολου θετικο σε καμια μερα τοτε ειναι αναωρηκτος κυκλος και απλα περιμενεις ποτε θα ερθει. Εγω στους 3 μηνες τους 2 δεν εκανα αυγουλακι δεν μου εσκαγε οποτε τα τεστ ηταν αρνητικα. καλο είναι να ξεκιναμε τα τεστακια απο τη 10 μερα του κύκλου γιατι καποιες γυναικες εχουν ωορηξια πολυ κοντα στη περιοδο. Εγω χρησιμοποιουσα τεστακια και τωρα κανω υπερηχους γιατι ειχα θεμα. Ο γιατρος ξεκιναει απο τη 10 η ημερα την παρακολουθηση και οταν δει οτι μεγαλωνει το αυγο παιρνει αιμα και μετραει την τιμη της ορμονης που είναι ουσιαστικα η ιδια που ανιχνευουν και τα τεστακια. οσο πιο ψηλα ειναι τοσο πιο κοντα ειναι το αυγο να σκασει.  !!!!!! Καλα τεστακια κοριτσια!!!  
    • Κοριτσάκια καλησπέρα.Διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Σήμερα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο,τη Δευτέρα πάμε για ωοληψια,4 ωοθυλακια,τα τρία είναι 16χιλ και το τέταρτο 13plus.Για να δούμε αν θα είναι και καλά στο τέλος.Αχ τί άγχος και αυτο βρε κορίτσια κάθε φορά.Καλά η ωοληψια πλέον μου φαίνεται παιχνιδάκι,είναι η 10η που θα κάνω στα 4 χρόνια προσπαθειών.Για να δούμε.
    • αν και αυτα λενε οτι ανιχνευουν νωρις ισως αν ειναι πολυ χαμηλη ορμονη να εγινε καποιο λαθος
    • μπραβο κοριτσακι μου ευχομαι λοιπον μετα απο τη τωρινη περιοδο να ξανα ερθει μετα απο εννεα μηνες παλι  αντε καλη νεα αρχη κοπελα μου
  • Νέες συζητήσεις