Μετάβαση σε περιεχόμενο
γωγω γωγω

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

γεια σου Χαρα μου!!

Δεν εννοω οτι ειναι εγκυμοσυνη!

Απλα με παρεξενεψε το γεγονος οτι τη πεμπτη το βραδυ το τεστ ωορρηξιας ηταν θετικο (13η μερα)  και μετα απο 3 μερες (δηλαδη σημερα) μετα απο επαφη στο σκουπισμα ειχα ροζ αχνο..ειναι δυνατον να εγινε ωορρηξια μετα απο 3 μερες?

ή αυτο το αιμα σημαινει οτι εγινε ωορρηξια??

αν το χει παθει καποια ας με βοηθησει!!

Ρε κοριτσι συγγνωμη που επεμβαινω. Αλλα οι οδηγιες τον τεστ ειναι ξεκαθαρες-γιατι μπερδευεστε? κ οι περισσοτερες ερωτησεις σας λυνονται μεσα απο αυτες!! Ακομα κ το τι ωρα να κανει καποια γυναικα το τεστ. Αν  δηλαδη ειδες θετικο την 13η ημερα σεμαινει οτι η ωορρηξια σου θα γινει 24 ωρες μετα (ακομα κ 36 μπορει να φτασει) κ οχι την ιδια ημερα. Αρα χοντρικα αφου ειδες θετικο 13η, σημαινει οτι ειχες ωορρηξια 14η οποια ωορρηξια με την σειρα της κραταει μεχρι 24 ωρες. Δηλ ολα καλα με τις ημερες κ το αιματακι της 15ης μερας.

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κορίτσια μουυυυ!!! Το είδαμε το εμβρυακι μας!!! 6 ολόκληρα χιλιοστά και ακούσαμε και καρδούλα!!!  💕💕

• Like 4

στις πριν 3 ώρες, ο/η SID είπε:

Κορίτσια μουυυυ!!! Το είδαμε το εμβρυακι μας!!! 6 ολόκληρα χιλιοστά και ακούσαμε και καρδούλα!!!  💕💕

Μπράβο ρε κορίτσι!!!! Με το καλο να παει θετικα και ομορφα ολη η εγκυμοσυνη! Σημερα το ειδε και @μπλε

• Like 1

στις πριν 6 ώρες, ο/η SID είπε:

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Εγώ την Παρασκευή πάω για πρώτο υπέρηχο, ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Την Παρασκευή θα είμαι 6η εβδομάδα κ 4 ημερών, ακριβώς 30 ημέρες από την ωορρηξία.

Συγχαρητήρια και στην @Μπλε που το είδε σήμερα! 

ΤΡΕΧΩ να διαβασω την εμπειρία της!

στις πριν 6 ώρες, ο/η SID είπε:

Αααααααα σχεδον μαζι ειμαστε!!! 8χιλιοστα εμεις σημερα το ειδαμε το καρδουλακι και εμεις!!!! Αχ να μας πανε ολα καλα κοπελα μου ευχομαι!!!

• Like 2

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Εγώ την Παρασκευή πάω για πρώτο υπέρηχο, ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα!

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Την Παρασκευή θα είμαι 6η εβδομάδα κ 4 ημερών, ακριβώς 30 ημέρες από την ωορρηξία.

Συγχαρητήρια και στην @Μπλε που το είδε σήμερα! 

ΤΡΕΧΩ να διαβασω την εμπειρία της!

Είμαι 6 εβδομάδες και 4 μέρες σήμερα κορίτσι μου. Ακουσαμε καρδούλα αλλά μας είπε ότι ακόμα δεν είναι σταθερή αλλά είναι φυσιολογικό !!!! Καλή επιτυχία !!!

• Like 1

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Αααααααα σχεδον μαζι ειμαστε!!! 8χιλιοστα εμεις σημερα το ειδαμε το καρδουλακι και εμεις!!!! Αχ να μας πανε ολα καλα κοπελα μου ευχομαι!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου!!! Και σε σένα το ίδιο!!! Ποσό είσαι ακριβώς και είναι 8 χιλιοστά ;. Εγώ ήμουν 6 βδομάδας και 3 μέρες όταν το είδαμε.!! 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η SID είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου!!! Και σε σένα το ίδιο!!! Ποσό είσαι ακριβώς και είναι 8 χιλιοστά ;. Εγώ ήμουν 6 βδομάδας και 3 μέρες όταν το είδαμε.!! 

4-5 μερες διαφορά έχουμε! Ημερολογιακά ειμαι λιιγο παραπάνω αλλα ο υπέρηχος σημερα το έδωσε 7

• Like 1

στις On 6/2/2018 at 3:09 ΜΜ, ο/η Ειρήνη ρασακη είπε:

δεν κάνω τίποτα! !Ούτε σήμερα ήρθε! θα περιμένω 5 μέρες ακόμα!Ότι είνΑι να γίνει θα γίνει! !κουράστηκα να μην έρχεται και να κάνω κάνω.. Εσύ ολα καλα κοπελα ΜΟΥ; ;;

Που είσαι βρε κορίτσι; Χάθηκες... Ελπίζω να είναι όλα καλά! 

Καλήμερα κορίτσια!!! χθες κάναμε αυχενική διαφάνεια και όλα πήγαν καλά!!!! εσείς τι νέα?????  29344934_10213461867558520_916687450_n.jpg?_nc_cat=0&oh=684bf541fc578257aa9d5cb4d22bb2ea&oe=5AB5DAA729134509_10213461867718524_507421800_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1d56437a87d1bcc1ae1599d98d19cc60&oe=5AB5B5E9

@SIDκοριτσι μου καταρχας τι ομορφη εικονα αυτη μεγαλωνει το μωρακι σου!!!!!!! να πανε ολα τελεια!!!!!!! εχουμε μεταφερθει στο γενικου περιεχομενου να ξερεις!!!!! οποτε ελα απο εκει!!!

στις πριν 22 ώρες, ο/η SID είπε:

Καλήμερα κορίτσια!!! χθες κάναμε αυχενική διαφάνεια και όλα πήγαν καλά!!!! εσείς τι νέα?????  29344934_10213461867558520_916687450_n.jpg?_nc_cat=0&oh=684bf541fc578257aa9d5cb4d22bb2ea&oe=5AB5DAA729134509_10213461867718524_507421800_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1d56437a87d1bcc1ae1599d98d19cc60&oe=5AB5B5E9

ΑΧ Μωρέ τι όμορφο μωρό είναι αυτό! Μπράβο κορίτσι. Εγώ πάω τη Μ. Τετάρτη. Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου. Σου είπε τπτ για το φύλο; 

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Α ναι συμφωνώ!Ναι βέβαια είναι γιατροί που κάνουν μόνο απονευρωσεις γιατί ένας απλός οδοντίατρος δε μπορεί-δεν έχει τα εργαλεία για να ταριχευσει ένα δόντι (ειδικά αν είναι περίεργο). Πολλοί οδοντίατροι δε(οπως αυτή που έχω τώρα)σου λένε από την αρχή ότι δεν αναλαμβάνουν απονευρωσεις και σε στέλνουν κατευθείαν σε ενδοδοντιστη ειδικά όταν στην ακτινογραφία δουν τίποτα περίεργα ζικ-ζακ στο δόντι. Προσωπικά αν τύχει ξανά να χρειαστώ απονεύρωση κατευθείαν σε ενδοδοντιστη θα πάω από μόνη μου.... γλυτώνεις την ταλαιπωρία και είσαι και σίγουρη για το αποτέλεσμα!😉
    • Παντως το συζητουσα με μια συναδερφο ,οτι το να ξεχωριζουν καποιους και να ειναι για τους μισους αργια και για τους υπολοιπους οχι ,ειναι μεγαλη μπουρδα,να μην το πω αλλιως...Δεν μπορει οι δημόσιοι υπάλληλοι να ειναι του πνευματος και οι αλλοι οχι...Τι πραγματα ειναι αυτα;;Αλλα τι γινεται σωστο και θα γινει και αυτο;; Οσο για την ειδικοτητα που μου αναφερεις ,πρωτη φορα την ακουω..Μακαρι να μην μου χρειαστει ποτε!!!!!! Τα φιλια μου!😘
    • Και σήμερα και τη Δευτέρα..... για τα εμπορικά καταστήματα αυτή η γιορτή είναι ανύπαρκτη!Μακάρι να καθόμουν δλδ. όμως δυστυχώς δεν.....!!!Άστα σου λέω φρίκη χώρια τα λεφτά μετά στον ενδοδοντιστη οι οποίοι χρεώνουν την απονεύρωση διπλάσια από τους οδοντίατρος..... τουλάχιστον είσαι σίγουρη ότι κάνουν σωστή δουλειά μια και ειδικεύονται στις απονευρωσεις και δεν κάνουν κάτι άλλο!Θέλει υπομονή και φυσικά φάρμακα που προσπαθώ να αποφεύγω άλλα......αναγκαίο κακό. Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..... που θα πάει Σάββατο είναι θα περάσει!😉
    • Καλημερα!!!!Οπως τα λες τα επαθα κι εγω...Υπομονη και παλι υπομονη.Δουλευεις και σημερα ε;; Εμεις αργια και την Δευτερα ,οποτε χαλαρα ενα τριημερο!Καλη δυναμη στη δουλεια σου!😘
    • Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Είμαστε κι εμείς που δουλεύουμε σήμερα οπότε υπομονή! @Athena D. ναι θυμάμαι δεύτερη μέρα ήμουν Οκ......εμένα είχε πρηστει ξαφνικά (η προηγούμενη οδοντίατρος δε μου είχε κάνει καλά την απονεύρωση)ένα ωραίο πρωί που ξύπνησα να πάω για δουλειά και το σαγόνι μου είχε φτάσει στο λαιμό.... όσο το θυμάμαι ανατριχιάζω!!!! Θα περάσει που θα πάει απλά είναι ταλαιπωρία!😉😊 
  • Νέες συζητήσεις