Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

Κοριτσια Καλησπερα σας!

Θα ηθελα να μιλησουμε για ενα θεμα πολυ συζητημενο! Θα ηθελα να πουμε για τα πρωιμα συμπτωματα εγκυμοσυνης που ειχαν Μανουλες εδω μεσα!!!

 

Λοιπον ας μιλησω για το δικο μου!

Τελευταια περιοδος 29/12-2/1. Ο κυκλος μου ειναι 26-28 ημερων..Ξεκινησα πρωτη φορα με σερπαφαρ για 4 μερες.Εκανα 3 ωοθηλακια ενα αριστερα(13 χιλ)και δυο δεξια(25χιλ και 21 χιλ)και ενδομητριο 9.1 χιλ..Την ωορρηξια μου την καταλαβα τη 12η μερα απο τα υγρα και απο το ροζ που ειχα στο σερβιετακι μου αλλα 14η μερα -16η μερα ειχα δυνατους πονους ωορρηξιας!Επισης τα υγρα της ωορρηξιας μου κρατησαν για πρωτη φορα μεχρι τη 20η μερα! 23η μερα μετα απο επαφη οταν πηγα τουαλετα το απογευματακι ειχα ροζ στο σκουπισμα και μετα για 1 μερα μπεζ υγρα.! 24η μερα ξεκινησε να πρηζεται το στηθος μου και να ποναει (οπου εμενα με ποναει και πρηζεται παντα απο τα μεσα του κυκλου, ειναι το μονο περιεργο συμπτωμα που εχω). Απο την 23η μερα εως και σημερα εχω πονους περιοδου (που ποτε δεν εχω πριν την περιοδο) και νομιζω οτι θα αδιαθετησω. Παω συνεχεια συη τουαλετα και οποτε κανω την αναγκη μου ποναω χαμηλα. Σημερα που ειναι 25η μερα ειχα για 10 λεπτα ενα δυνατο πονο κατω δεξια χαμηλα.Περιμενω να μην μου ερθει σε 2 μερες!Η θερμοκρασια μου ειναι καθε πρωι 36.8-36.9.

ΜΑΚΑΡΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΑΣ!!

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω Σου εύχομαι να είναι αληθινά τα συμπτώματα και να έγινε το θαύμα σου!!!

Εγώ, επειδή θέλω να είμαι και ειλικρινής με τον εαυτό μου, δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Αδιαθέτησα 1/1/2018 με κύκλο σταθερό 27 ημερών και με τεστ ωορρηξίας θετικό την 13η ημερα. Ωστόσο πέρα από πονους στις ωοθήκες περιξ εκείνων των ημερών δεν έχω κάτι άλλο που να δείχνει κάτι. Ούτε ζαλάδες ούτε αναγούλες (γενικά εγώ μόλις ξυπνάω νιώθω το στομάχι ανακατεμένο ούτως ή άλλως), ούτε με πονάει το στήθος μου (ενώ είναι να έρθει η περίοδος την Κυριακή) και γενικά ούτε καν δυσκοιλιότητα. Βασικά είμαι όπως είμαι κάθε μήνα (Δυστυχώς μάλλον....). Προσπαθώ να είμαι αντικειμενική με τα σημάδια μου αλλά δεν έχω κάτι. Εσύ ότι είχες λίγο ροζ αρκετές μέρες μετά την επαφή από ό,τι καταλαβαίνω σημαίνει ίσως και εμφύτευση, πράγμα που σου εύχομαι. Κάθομαι και διαβάζω όλα τα πιθανα συμπτώματα εγκυμοσύνης στο ιντερνετ (κακώς βεβαια), αλλά δε βρίσκω ούτε ένα, πολύ απλά γιατί δεν εχω συμπτώματα. Εδώ και την υπνηλία μου εκεί πάω να τη ρίξω και όχι στον καιρό που ειναι το πιθανότερο. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι πολλές κοπέλες δεν είχαν καθόλου συμπτωματα οπότε κάθε φορά έχω μια μικρή ελπίδα αν και δε θέλω να μου φουσκώνω τα μυαλά. Εσύ έχει αγοράσει κανά τεστ early? ή θα περιμένεις καθυστέρηση για να κάνεις δοκιμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.
Εγώ είχα περίοδο 1-7 Γενάρη. Την ωορρηξία μου την εντόπισα με τεστ 15-16 Γενάρη και είχα επαφές στις 13 & 16. Δεν έχω ακόμα προφανώς κάποιο σύμπτωμα ακόμα. Αν και ό,τι νιώθω, υποσυνείδητα, το μεταφράζω σαν εγκυμοσύνη. Πχ έχω πόνους περιόδου χαμηλά στην κοιλιά. Χθες φέρανε γλυκά στο γραφείο και δεν μου έκανε καν αίσθηση να δοκιμάσω. Σήμερα ζεσταίνομαι πολύ στο πρόσωπο και τα πόδια μου είναι κρύα. Βλακιούλες που όμως σκέφτεσαι: Βρε λες;;
Το θέμα είναι ότι ο κύκλος μου είναι από 27 έως 33 μέρες. Εδώ στο φόρουμ λένε τα κορίτσια ότι είναι πιο συνετό να κάνεις τεστ μετά την 1η μέρα καθυστέρησης με βάση τον πιο μεγάλο σου κύκλο.
Νομίζω όμως ότι θα μπω στο πειρασμό να δοκιμάσω νωρίτερα. Έχω ένα καλό προαίσθημα...
Καλή επιτυχία @γωγω γωγω και @Kat-Cat

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro Kαλή επιτυχία!! Σκέφτομαι και εγώ να δοκιμάσω νωρίτερα αν και όπως είπα δεν έχω σύμπτωμα. Αλλά τέλοσπάντων, θα δώ. Είναι πειρασμός ρε γαμώτο αμα έχεις τα τεστάκια σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο μενα ελπιζω να εχετε τ θετικα αποτελεσματα αυτον τον μηνα και να μας ανακοινωσετε ευχαριστα νεα και το ευχομαι σε ολα τα κοριτσια εδω μεσα!!!

 

εγω ειχα περιοδο 4 με 7 ιανουαριου εχω σταθερο κυκλο πολυ 28 μερες με αποκλειση ενα δυο μερες !! εμεις ειχαμε μια μοναδικη επαφη στις 7 του μηνα δλδ στην τελευταια μερα συγουρα δε εχει γινει γιατι εγιε πολυ μακρυα απο τις γονιμες μερες !! εφυγε ο αντρας μου για επαγγελματικο ταξιδι και γυρισε εχθες οποτε δε εχω ελπιδα να εχει γινει κατι !! απλα να σας πω οτι εμενα πριστηκε το στηθος απο το σαββατο και εχω πονακια περιοδου διασπαρτα μεσα στην μερα και εχω και ενα ανακατεμα λιγακι μεσα στην ημερα οχι συνεχεια τα οποια γενικα τα εχω σαν συμπτωματα περιοδου ετσι και αλλιως. 

θελω να πω οτι τπτ δε σημαινει οτι ειναι οχι σε σας ειτε εχετε συμπτωματα ειτε οχι εγω αυτο που εχω καταλαβει γιατι και εγω διαβαζω πολυ δυστηχως για συμπτωματα οτι σε καθε κοπελα ειναι διαφορετικα !!

εμεις τελειος ελευθερα κανουμε δυο μηνες αλλα δε εχω μπει στην διαδικασια των γονιμων ειπαμε να παμε χαλαρα οποτε μας ερχεται !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελευταία μου περίοδος ήταν 25/12. Ωορρηξία πρέπει να είχα γύρω στις 8/1. Εχω ελεύθερες επαφές με τον σύντροφο μου τους τελευταίους 3 μήνες(Όχι με προγραμμα αλλά γίνεται και στις γόνιμες εννοειται) Η περίοδος ήταν να έρθει χτες,οπότε μετράω ήδη 1 μέρα καθυστέρησης. Χτες ξεπρηστηκε το στηθος μου,και σήμερα έπεσε η θερμοκρασια μου(αν και η αλήθεια είναι ότι δεν την μετράω στάνταρ ωρες). Άρχισα να απογοητεύομαι αλλά τουλάχιστον όσο δεν κάνει την εμφάνιση της είναι ένα + παραπάνω καθώς έχω σταθερό κύκλο. Βλέπουμε κορίτσια...Καλή επιτυχία σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια και απο μενα ελπιζω να εχετε τ θετικα αποτελεσματα αυτον τον μηνα και να μας ανακοινωσετε ευχαριστα νεα και το ευχομαι σε ολα τα κοριτσια εδω μεσα!!!

 

εγω ειχα περιοδο 4 με 7 ιανουαριου εχω σταθερο κυκλο πολυ 28 μερες με αποκλειση ενα δυο μερες !! εμεις ειχαμε μια μοναδικη επαφη στις 7 του μηνα δλδ στην τελευταια μερα συγουρα δε εχει γινει γιατι εγιε πολυ μακρυα απο τις γονιμες μερες !! εφυγε ο αντρας μου για επαγγελματικο ταξιδι και γυρισε εχθες οποτε δε εχω ελπιδα να εχει γινει κατι !! απλα να σας πω οτι εμενα πριστηκε το στηθος απο το σαββατο και εχω πονακια περιοδου διασπαρτα μεσα στην μερα και εχω και ενα ανακατεμα λιγακι μεσα στην ημερα οχι συνεχεια τα οποια γενικα τα εχω σαν συμπτωματα περιοδου ετσι και αλλιως. 

θελω να πω οτι τπτ δε σημαινει οτι ειναι οχι σε σας ειτε εχετε συμπτωματα ειτε οχι εγω αυτο που εχω καταλαβει γιατι και εγω διαβαζω πολυ δυστηχως για συμπτωματα οτι σε καθε κοπελα ειναι διαφορετικα !!

εμεις τελειος ελευθερα κανουμε δυο μηνες αλλα δε εχω μπει στην διαδικασια των γονιμων ειπαμε να παμε χαλαρα οποτε μας ερχεται !!

Καλημέρα @anni7 μου. Εμείς ελεύθερες επαφές έχουμε από τον Μάρτη, ήμουν έτσι χαλαρή όπως εσύ, να έχουμε επαφές και όποτε έρθει. Από τον Οκτώβρη και μετά άρχισα να υπολογίζω τις γόνιμες για να έχω επαφή εκεί κοντά. Αυτό τον μήνα όμως μπήκα στη διαδικασία να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας, καθώς ήθελα να δω αφενός αν κάνω ωορρηξία και αφετέρου πότε γίνεται αυτή. 
Επίσης να ξέρεις πως όταν ξεκινάς ελεύθερες επαφές, ο κύκλος επηρεάζεται αρκετά. Εκεί που ήμουν σταθερή στις 29 ημέρες, άρχισα να έχω καθυστέρηση μέχρι και 4 μέρες. Και πλέον ο κύκλος μου είναι από 27-33 μέρες. Οπότε ήταν δύσκολο να υπολογίζω πότε έχω ωορρηξία γι' αυτό και επέλεξα τα τεστ. 
Καλή επιτυχία σε εσένα και τον άντρα σου και σύντομα να έχεις να μας πεις θετικά νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εκανες να σου πω κατι οταν ξεκινας ελευθερες και θες ενα μωρακι ενα ζευγαρι εννοω ξερεις το μυαλο και αθελα του βρε αδερφε παει εκει καθε μηνα αφου και μενα με ρωταει τι γινεται αδιαθετησες μολις λεω ναι τον βλεπεις οτι δειχνει μια μικρη στεναχωρια εμενα ειναι και τρελος με τα παιδια !! αλλα να σου πω καλα εκανες και το πηρες πιο ζεστα και με τα τεστακια γιατι ετσι μπορεις να γνωριζεις και πιο ουσιαστικα και να προσπαθεις πιο εντατικα !! το εχω σκεφτε και εγω να παρω !! 

 

αυτο με την αλλαγητου κυκλου λογο ελευθερων επαφων μου το ειπανε και οι φιλες μου οτι γινεται προς το παρων τον προηγουμενο δε ειδα κατι αλλα οκ ειναι πολυ νωρις ακομα για να δουμε σε αυτον πως θα παει !! εγω πηγα και στις 11 του μηνα στο γιατρο για τον καθιερωμενο ελεχγο ολα καλα ητανε !! παμε δυνατα και το 2018 ευχομαι να ερθουν πολλα μωρακια για ολες τις κοπελες!! 

σου ευχομαι να πανε ολα καλα και σε λιγες μερες να μας λες τα πρωτα νεα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εδω ειμαι παλι!

 Δεν Περιμενω περιοδο μεχρι αυριο!Απο συμπτωματα τα ιδια ! Η θερμοκρασια μου σημερα το πρωι ηταν 37.0! Το μαναδικο σημερα ηταν οταν ξυπνησα ειχα λιγη βλεννα με χρυσομπεζ χρωμα!

Τι λετε να τα καταφερα αυτη τη φορα??Να εγινε τκ καλοοοο??

Ενω αλλες φορες οταν περιμενω 3-4ημερες πριν εχω καφετια! Τωρα τιποτα!

 

ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΙ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα γωγω!! Σιγουρα εχεις αυξημένες πιθανότητες γιατί από ότι φαίνεται το σερπαφαρ μεγαλωσε τουλαχιστον 2 ωοθηλάκια οπότε αυτομάτως αυξάνεις τις πιθανότητες σου! Το ροζ που ειδες ειναι καλό συμπτωμα, πολλές κοπέλες λένε ότι το βλέπουν στην εμφύτευση! 

Ευχομαι να μας πεις θετικά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η noni90 είπε:

καλησπέρα γωγω!! Σιγουρα εχεις αυξημένες πιθανότητες γιατί από ότι φαίνεται το σερπαφαρ μεγαλωσε τουλαχιστον 2 ωοθηλάκια οπότε αυτομάτως αυξάνεις τις πιθανότητες σου! Το ροζ που ειδες ειναι καλό συμπτωμα, πολλές κοπέλες λένε ότι το βλέπουν στην εμφύτευση! 

Ευχομαι να μας πεις θετικά αποτελέσματα! 

Σευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!

Μακαρι ολες μας να εχουμε θετικα Νεακια!!

εσυ προσπαθεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γωγω γωγω είπε:

Σευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!

Μακαρι ολες μας να εχουμε θετικα Νεακια!!

εσυ προσπαθεις??

Προσπαθώ αλλά.... τίποτα... Ειμαι πεπεισμένη ότι κάτι έχω, προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και τον άλλο μήνα που θα παω για παπ θα ζητήσω να μου γράψει εξετάσεις να ξεκινήσω να διερευνώ γιατι δεν έχει συμβεί ακόμη!! 

που θα παει θα το τσακωσουμε το σπορι ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η noni90 είπε:

Προσπαθώ αλλά.... τίποτα... Ειμαι πεπεισμένη ότι κάτι έχω, προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και τον άλλο μήνα που θα παω για παπ θα ζητήσω να μου γράψει εξετάσεις να ξεκινήσω να διερευνώ γιατι δεν έχει συμβεί ακόμη!! 

που θα παει θα το τσακωσουμε το σπορι ολες!!!!

ΝΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΑΣ!

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΚΑΙΡΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ΝΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΑΣ!

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΚΑΙΡΟ??

6 μηνες και αδιαθέτησα πάλι, τώρα μπήκα στον 7ο κύκλο... Έχω πίστη, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε.. Εσείς προσπαθείτε καιρό? 

Έχω ένα φόβο για τις εξετάσεις αλλά πιστεύω θα το ξεπεράσω μόλις πάω στο γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια που ειστε στο κατοφλι της καθηστερησης η που εχετε ηδη μια μερα καλα πατε !!!! οσο δε ενφανιζεται γωγω γωγω οντως αυτο που ειπανε και τα κοριτσια για τα υγρα ειναι καλο σημδαι ευχομαι κοριτσια να μην δειτε περιοδο ολες σας και να εχετε μωρακια!!! 

 

νονι μου μην φοβασαι εγω πιστευω δε θα εχεις τπτ και θα δεις θα ερθει κανε τις εξετασεις γιατι ετσι θα νιωσεις και πιο συγουρη για την υγεια σου !! αλλα να σκεφτομαστε θετικα κοριτσια οχι αρνητικεσ σκεψεις επηρεαζετε ο οργανισμος !! ξερω δε ειναι ευκολο γιατι οταν περιμενεις και τελικα δε ερχεται τοσο φουντωνει!! εγω για αυτο τον μηνα ειμαι συγουρη οτι δεν καναμε τπτ γιατι δε καναμε επαφες τις γονιμες οποτε τον επομενο κυκλο να ειμαστε καλα!!! 

 

παντως τα συμπτωματα εγω εχω καταλαβει οτι ειναι ιδια με της περιοδου οσα κοριτσια και εδω και απο γνωστες που εχω μιλησει ειχανε πανω κατω τα ιδια !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

κοριτσια που ειστε στο κατοφλι της καθηστερησης η που εχετε ηδη μια μερα καλα πατε !!!! οσο δε ενφανιζεται γωγω γωγω οντως αυτο που ειπανε και τα κοριτσια για τα υγρα ειναι καλο σημδαι ευχομαι κοριτσια να μην δειτε περιοδο ολες σας και να εχετε μωρακια!!! 

 

νονι μου μην φοβασαι εγω πιστευω δε θα εχεις τπτ και θα δεις θα ερθει κανε τις εξετασεις γιατι ετσι θα νιωσεις και πιο συγουρη για την υγεια σου !! αλλα να σκεφτομαστε θετικα κοριτσια οχι αρνητικεσ σκεψεις επηρεαζετε ο οργανισμος !! ξερω δε ειναι ευκολο γιατι οταν περιμενεις και τελικα δε ερχεται τοσο φουντωνει!! εγω για αυτο τον μηνα ειμαι συγουρη οτι δεν καναμε τπτ γιατι δε καναμε επαφες τις γονιμες οποτε τον επομενο κυκλο να ειμαστε καλα!!! 

 

παντως τα συμπτωματα εγω εχω καταλαβει οτι ειναι ιδια με της περιοδου οσα κοριτσια και εδω και απο γνωστες που εχω μιλησει ειχανε πανω κατω τα ιδια !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι ετσι μηπως και καποια κοπελα της το το ειπε και ο δικος της γιατρος 

μου ειπε να παρω φιλισιν ενα καθε πρωι νυστηκια απλα απο οτι εχω ακουσει αυτο το περνουνε αφου εχει ξεκινησει εγκυμοσυνη σωστα δε εχω ακουσει ?? και εγω εκεινη την ωρα ξεχασα να ρωτησω γιατι να το παρω ενω δε ειμαι καν εγκυος !! μηπως βοηθαει στην συλληψη ??? δε το εχω παρει να πω την αληθεια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ περιμένω μεθαύριο την περίοδο , ελπίζω να μην έρθει , αλλά...έχω απογοητευτεί αρκετά . Αυτό το μήνα έκανα σπερματέγχυση, προσπαθούμε πάνω από ένα χρόνο , έχω πολυκυστικες ωοθήκες. Αύριο λέω να κάνω ένα τεστ, όσο για συμπτώματα δεν νιώθω τπτ απόλυτος , από ότι συνήθως πριν την περίοδο. Αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 Το φιλισιν κανονικά πρέπει να το παίρνουμε ένα τριμηνο πριν μεινουμε έγκυες για να προλάβει να απορροφηθεί σωστα από τον οργανισμό. Βοηθάει στην ανάπτυξη του εμβρυου σε πρώιμα στάδια (αποφυγή δισχειδούς ράχης κλπ) και για το λόγο αυτό στο έδωσε. Παίρνω και εγώ προσωπικά από όταν του είπα οτι ξεκίνησα προσπάθειες.

ΥΓ 1μάλλον είναι το τελευταιο σχόλιο που θα κάνω σήμερα αφού έχω τον περιορισμό των 6 σχολίων ανά ημέρα ως νιου εντρυ οπότε αν γράψετε κάτι, ες αύριον τα σπουδαία :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

κοριτσια να σας ρωτησω κατι ετσι μηπως και καποια κοπελα της το το ειπε και ο δικος της γιατρος 

μου ειπε να παρω φιλισιν ενα καθε πρωι νυστηκια απλα απο οτι εχω ακουσει αυτο το περνουνε αφου εχει ξεκινησει εγκυμοσυνη σωστα δε εχω ακουσει ?? και εγω εκεινη την ωρα ξεχασα να ρωτησω γιατι να το παρω ενω δε ειμαι καν εγκυος !! μηπως βοηθαει στην συλληψη ??? δε το εχω παρει να πω την αληθεια !!

Καλησπέρα. Μην το φοβάσαι το filicine καθόλου βοηθάει (από ότι μου είπε ο γιατρός μου και διαβάζω)στη σύλληψη και μπορείς να τα πέρνεις για καιρό.Εμένα μου το έδωσε μαζί με βιταμίνη Ε γι αυτόν τον λόγο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα. Μην το φοβάσαι το filicine καθόλου βοηθάει (από ότι μου είπε ο γιατρός μου και διαβάζω)στη σύλληψη και μπορείς να τα πέρνεις για καιρό.Εμένα μου το έδωσε μαζί με βιταμίνη Ε γι αυτόν τον λόγο!?

αααα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση τελεια θα το παρω τοτε και εγω !!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 τίποτα κορίτσι μου μακάρι να υπάρχουν ερωτήσεις στις οποίες μπορώ να απαντώ και να καθησυχάζω όλες τις κοπέλες σε αυτήν τη δύσκολη αλλά όμορφη πορεία προς τη μητρότητα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η noni90 είπε:

6 μηνες και αδιαθέτησα πάλι, τώρα μπήκα στον 7ο κύκλο... Έχω πίστη, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε.. Εσείς προσπαθείτε καιρό? 

Έχω ένα φόβο για τις εξετάσεις αλλά πιστεύω θα το ξεπεράσω μόλις πάω στο γιατρό. 

εμεις προσπαθουμε 5 μηνες !

αλλα εντατικα με παρακολουθηση ωορρηξιας 2 μηνες!

εε δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη.

γιατι εχω εδω και 3-4 μερες πονακια περιοδου.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑΚΙ!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοριτσια το ευχομαι ολα τα πονακια ολα οτι αισθανεστε να ειναι μικρα μωρακια που βρηκανε την μανουλα τους!!!!!!! 

 

ειναι συμαντικο να μπορεις να λες καπου τις σκεψεις σου τις αποριες και οτι σκεφτεσαι μεγαλο πραγμα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η noni90 είπε:

 

Κοριτσια καλησπερα!Να σας ρωτησω?Εφαγα το μεσημερι παντζαρια και τωρα οταν πηγα τουλετα στο σκουπισμα εβγαλα ροζ !

Ειναι απο τα παντζαρια Ή προεορτια περιοδου?

Εχω αγχωθει!! 

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ ΠΟΤΕ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...