Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως μπορείς να ενισχύσεις την πιθανότητα εμφύτευσης του εμβρύου.


Guest

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Το θεμα σου Αθηνα εγινε καυτο!! Φανταστειτε να ανοιξουμε ενα οντως....καυτο θεμα!! Να μιλησουμε για τους συντροφους μας... Να τα ξερασουμε ολα!! Τι μας ενοχλει, τι μας αρεσει, το .............. σεξ!!!

500 σελιδες σε μια μερα θα κανουμε!!

Γυναικες παιδι μου... Ειναι να μην ανοιξουν συζητηση για  επαφες- την λεγομενη π.....συζητηση!! Κατευθεια το αρθρο γινεται "hot"!!

Επιστημονικα παντα!!

 

Παντα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας πω κ γω πως έπιασα τη μπουμπού μου. Ακολούθησα ολ2ς τις συμβουλές. Ξάπλωνα με τα πόδια ψηλά για λίγη ώρα. Πολλές φορές κοιμόμουν χωρίς καν να σηκωθώ. Γενικότερα είχα δοκιμάσει ότι μ είχαν πει. Τελευταίο μήνα πριν την εξωσωματική ελάχιστες ελεύθερες επαφές γτ λέμε Αφού θα κάνουμε εξωσωματική δ βάζουμε προφυλάξεις να τ ευχαριστηθούμε καλυτετα Αφού για μένα Ούτε φοβάσαι μη λερωσεις κ γενικότερα τακτοποιημεβες καταστάσεις. 

Σάββατο 26/11 απόγευμα είμασταν για καφε. Γυρνάμε σπίτι γτ δούλευα νυχτερινή βάρδια. Ε λέμε δ κάνουμε λίγο στα γρηγορα; μπαμ μπαμ σε μισή ώρα είχαμε κάνει αγαπούλες είχα κάνει ντουζ κ έφυγα κ για τη δουλειά. Ε εκείνη ήταν η τελευταία ελεύθερη επαφή κ από ότι μ είπε π γιατρός την επόμενη έγινε η ωορρηξία. Συμπέρασμα αν είναι να γίνει θα γίνει. Δυστυχώς δ υπάρχουν μαγικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μήνα που ήταν να ξεκινησω αγωγή για το ενδομήτριο και εμβρυομεταφορά, έπινα μουρουνέλαιο,ετρωγα αβοκάντο, ψαρια, καλή πρωτεινη (κοτόπουλο-κουνελι-λιγοτερο μοσχαρακι-καθόλου χοιρινο), φρουτα, λαχανικά, 1 φορα την ημερα καφε και καθόλου ζαχαρη - σε τιποτα, το καπνισμα το εχω κόψει, καλα για το σεξ να μη μιλήσω καλύτερα από την εμβρυομεταφορα και μετα εννοείται δε καναμε τιποτα... το αποτελεσμα το ξερετε...  εφαγα τόοοση καταπίεση, πρόσεχα το παραμικρό και τίποτα... αυτη τη φορα δε προσεχω ιδιαίτερα.. let it be.. οτι είναι να γίνει θα γίνει που λεει και η @Diwni μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι κοπελα μου!Αμα ειναι να γινει θα γινει!Κι εγω οταν ειχα μεινει εγκυος πριν 4 χρονια ,δεν το ειχα καν στο μυαλο μου.Μαλιστα λιγες μερες πριν ειχα παει για να ρωτησω για φυλαξη ωαριων...Ημουν πεπεισμενη οτι εγκυος δεν μπορω να μεινω..Κι ομως ηρθε ...εστω κι αν εφυγε..Δεν ειχα κανει απολυτως τιποτα για να προετοιμασω το εδαφος.Μια  επαφη και ηρθε...Για να φυγει..οκ.Εκεινο ηξερε καλυτερα απο εμενα.

Δεν πτοούμαστε!Τα καλυτερα ερχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά όσο για την εμφυτευση άστο. Αν θυμάστε πέρυσι είχε πολύ βαρύ χειμώνα. Τις μέρες της εμφυτευσης τρέχαμε για την Επιτροπή, στο κέντρο κτλ. Πολύ ταλαιπωρία. Θυμάμαι δούλευα βράδυ κ είχε παγωνιες. Τέρμα ταλαιπωρία. Τη μέρα π έκανα χοριακη είχα ήδη 3 4 μέρες λίγο αιματακι λίγο καφέ κ γυρνούσα όλη τη μέρα έξω στο κρυο. Τόσο σίγουρη ήμουν ότι δ είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κουμπάρα μ μια δεκαετία μεγαλύτερη από μένα με αρκετά κιλά, κάπνιζε φουλ, έπινε ακόμη περισσότερο, δούλευε σε ουζερί με ξενύχτι κ να σηκώνει τελάρα με ρετσίνες κ κούτες κ ποτά. Κύκλο άστα να πανε κ με μια ελεύθερη επαφή έμεινε έγκυος. Κ δ προσπαθούσαν καν Αφού δ ήταν ζευγάρι με αυτόν απλά βρισκόντουσαν. Μόνη της τ μεγαλωνει τ παιδί. Για να πω ααα μπορεί να προσπαθούσαν κ να μην τ έλεγε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι Diwni μου!Ολα ειναι σχετικα ,καθε γυναικα ειναι διαφορετικη και καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα,Οτι μαγικα και να κανουμε θα ερθει οταν θέλει ο Θεος .Για καποιο λογο γινονται ολα!Εμεις απλα ελπιζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni σταμάτα! Γιατί στο τελος θα δεις στις ειδήσεις μια τρελή στη πλατεία Συνταγματος να φωναζει με ντουντουκα "ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ???" χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ετσι ειναι κοπελα μου!Αμα ειναι να γινει θα γινει!Κι εγω οταν ειχα μεινει εγκυος πριν 4 χρονια ,δεν το ειχα καν στο μυαλο μου.Μαλιστα λιγες μερες πριν ειχα παει για να ρωτησω για φυλαξη ωαριων...Ημουν πεπεισμενη οτι εγκυος δεν μπορω να μεινω..Κι ομως ηρθε ...εστω κι αν εφυγε..Δεν ειχα κανει απολυτως τιποτα για να προετοιμασω το εδαφος.Μια  επαφη και ηρθε...Για να φυγει..οκ.Εκεινο ηξερε καλυτερα απο εμενα.

Δεν πτοούμαστε!Τα καλυτερα ερχονται!

Μια απο τα ιδια. Κουράγιο πάμε γερααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δυστυχώς παλινδρόμησε πριν μερικές μέρες. Αλλά με κάνατε και γέλασα μέσα στη μαύρη στεναχώρια μου. Το μήνα που έμεινα έγκυος δεν έκανα τπτ διαφορετικό, εννοώ από διατροφή και ξεκούραση. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα και όταν είχα καφέ κηλίδες στη δουλειά νόμισα ότι αδιαθέτησα νωρίτερα. Τον Αύγουστο είχα και μια βιοχημική. Έχω να πω και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ότι εγώ έμεινα έγκυος όταν άρχισα να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

Εμένα δυστυχώς παλινδρόμησε πριν μερικές μέρες. Αλλά με κάνατε και γέλασα μέσα στη μαύρη στεναχώρια μου. Το μήνα που έμεινα έγκυος δεν έκανα τπτ διαφορετικό, εννοώ από διατροφή και ξεκούραση. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα και όταν είχα καφέ κηλίδες στη δουλειά νόμισα ότι αδιαθέτησα νωρίτερα. Τον Αύγουστο είχα και μια βιοχημική. Έχω να πω και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ότι εγώ έμεινα έγκυος όταν άρχισα να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας.

Ε, δε το λες και τυχαίο.. σου βρίσκουν την ωορηξια αφου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μ κ γω αυτά έβλεπα κ ήθελα να χτυπάω τ κεφάλι μ στον τοίχο. Φυσικά Εμείς κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε δ τ συζητω. Κ felicine έπαιρνα κ τ σίδηρο μ προσπαθούσα να διατηρώ σταθερό κτλ. Αλλά είναι κ λίγο θέμα τύχης. Μακάρι να υπήρχαν στάνταρ τρόποι να βοηθήσουμε την κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου ετσι είναι όπως τα λες... Τα εχω δοκιμασει όλα, να σκεφτομαι θετικα, να σκεφτομαι αρνητικά, να τρωω σωστα, να μην τρωω σωστα κτλ το ιδιο αποτελεσμα συνεχεια... οπότε κατα ενα περιεργο τρόπο την είδα αλλιως.. δε σκεφτομαι τιποτα και οτι είναι να γίνει θα γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την κατατοπιστικη απαντηση! Μακαρι να ειναι ΜΑΓΙΚΑ!

Θελω να σε ρωτησω αν ξερεις.Η φαρμακοποιος μου ειχε συστησει για πλυσεις το lactacyd.Το χρησιμοποιω για κανα μηνα.Μ ειχε πει οχι σαπουνι και αφρολουτρα..Κανει δουλεια η μηπως καταστρεφει το ph;

Εμένα αυτό μου προκαλούσε τσούξιμο και λίγο φαγούρα!!!Για μένα το καλύτερο σαπουνάκι χαμομηλιού!!Καμιά φορά και μόνο νεράκι καλό κάνει!!!Και έχω ακούσει και εγώ για τον ανανά αλλά να τον τρώμε πριν την ωορρηξία για να μπορεί να κάνει δουλίτσα!!Επίσης οι αντρούληδες χυμό ρόδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εμένα αυτό μου προκαλούσε τσούξιμο και λίγο φαγούρα!!!Για μένα το καλύτερο σαπουνάκι χαμομηλιού!!Καμιά φορά και μόνο νεράκι καλό κάνει!!!Και έχω ακούσει και εγώ για τον ανανά αλλά να τον τρώμε πριν την ωορρηξία για να μπορεί να κάνει δουλίτσα!!Επίσης οι αντρούληδες χυμό ρόδι!!!

Σ ευχαριστώ πολυ!Χαμομηλακι,νερακι ,και το αφρόλουτρο το παιδικό που ειπε πιο πανω η φιλη μας.Είναι αρκετά πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Diwni μου ετσι είναι όπως τα λες... Τα εχω δοκιμασει όλα, να σκεφτομαι θετικα, να σκεφτομαι αρνητικά, να τρωω σωστα, να μην τρωω σωστα κτλ το ιδιο αποτελεσμα συνεχεια... οπότε κατα ενα περιεργο τρόπο την είδα αλλιως.. δε σκεφτομαι τιποτα και οτι είναι να γίνει θα γίνει!

ΕΕεε μα να σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ!Χαμηλακι,νερακι ,και το αφρόλουτρο το παιδικό που ειπε πιο πανω η φιλη μας.Είναι αρκετά πιστεύω.

Συμφωνώ:)!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικα χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο σκεύασμα λακτασιντ αρκετό καίρο. Συγκεκριμένα το πρασινο που ειναι και κατάλληλο για τη περιοδο της εγκυμοσυνης.  Δεν αντιμετώπισα κανενα πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, συμφωνώ με όλα όσα λέτε. Είναι όντως θέμα τύχης και Θεού πάνω απ' όλα. 

Ωστόσο, στα πλαίσια χιούμορ περισσότερο, θα σας πω κι εγώ τι έκανα το μήνα που έμεινα έγκυος. Καταρχάς χρησιμοποιούσα τεστάκια ωορρηξίας αλλά δε βοήθησαν ιδιαίτερα, ενώ έδειξαν κανονικά την ωορρηξία, η δουλεια είχε ήδη γίνει τις 2 προηγούμενες μέρες! (την ημέρα της ωορρηξίας δεν έγινε τίποτα :) ).

Έμενα ξαπλωμένη κάνα μισάωρο μετά και μπάνιο έκανα το επόμενο πρωί. Η στάση δεν έπαιξε ρόλο γιατί μάλλον ήταν αυτή που δεν πρέπει. Έπαιρνα φιλισίν για 2 μήνες πριν κι έτρωγα κάποια γαλακτοκομικά παραπάνω.

Το σημαντικότερο όμως νομίζω (που ίσως έπιαξε όντως ρόλο και στην εμφύτευση) ήταν ότι είχε προηγηθεί προ διμήνου υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα. Νομίζω πως οι διεργασίες εκεί έκαναν τη δουλειά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, συμφωνώ με όλα όσα λέτε. Είναι όντως θέμα τύχης και Θεού πάνω απ' όλα. 

Ωστόσο, στα πλαίσια χιούμορ περισσότερο, θα σας πω κι εγώ τι έκανα το μήνα που έμεινα έγκυος. Καταρχάς χρησιμοποιούσα τεστάκια ωορρηξίας αλλά δε βοήθησαν ιδιαίτερα, ενώ έδειξαν κανονικά την ωορρηξία, η δουλεια είχε ήδη γίνει τις 2 προηγούμενες μέρες! (την ημέρα της ωορρηξίας δεν έγινε τίποτα :) ).

Έμενα ξαπλωμένη κάνα μισάωρο μετά και μπάνιο έκανα το επόμενο πρωί. Η στάση δεν έπαιξε ρόλο γιατί μάλλον ήταν αυτή που δεν πρέπει. Έπαιρνα φιλισίν για 2 μήνες πριν κι έτρωγα κάποια γαλακτοκομικά παραπάνω.

Το σημαντικότερο όμως νομίζω (που ίσως έπιαξε όντως ρόλο και στην εμφύτευση) ήταν ότι είχε προηγηθεί προ διμήνου υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα. Νομίζω πως οι διεργασίες εκεί έκαναν τη δουλειά τους.

Συμφωνώ για την υστεροσκοπηση. Εγω εκανα απόξεση λογω ανεμβρυικου σάκου αλλα δε με παει. Έχουν περάσει τρεις μήνες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Πολυ ωραιες συμβουλες!Επισης διαβασα οτι βοηθαει πολυ το μουρουνελαιο στη παχυνση του ενδομητριου.Μπορει ολα αυτα να κανουν δουλεια ,μπορει και οχι...Ποιος ξερει...Ελπιζουμε παντως ε;;;

Προπαντως και βασικα ,θελημα Θεου!

με το καλο όλα θα γίνουν να σαι χαλαρήηη να ρωτήσω κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...