Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό θετικό ή λάθος;


Μπλε

Recommended Posts

Κορίτσια το ποσταρα ήδη σε άλλη μου συζήτηση αλλά είπα να ανοίξω άλλη συζήτηση για να εξηγήσω κ καλύτερα. Λοιπόν σήμερα το πρωί όντας στην 26η μέρα του κύκλου έκανα τεστ γτ κλασικά δεν κρατήθηκα. Το οποίο εγώ ορκιζομουν ότι είχε δεύτερη γραμμή αλλα μου λεει ο άντρας μου ότι δεν έχει κ περιμένω κάποιες ώρες και ξανα κάνω και βλέπω αυτό το οποίο τώρα βλέπει κ ο άντρας μου για θετικό αχαχαχα Το θέμα είναι ότι δεν με πείθει λόγω της έλλειψης χρώματος. Σημειωνω ότι δεν το άφησα ώρα. Έτσι βγήκε απευθείας παίζει βέβαια να κάνουν γραμμουλες τα μάτια μου.... Γνώμες κοπέλες μου;IMG_20180117_155445.thumb.jpg.74162a626663b2a23af2b4e51335c074.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κορίτσια το ποσταρα ήδη σε άλλη μου συζήτηση αλλά είπα να ανοίξω άλλη συζήτηση για να εξηγήσω κ καλύτερα. Λοιπόν σήμερα το πρωί όντας στην 26η μέρα του κύκλου έκανα τεστ γτ κλασικά δεν κρατήθηκα. Το οποίο εγώ ορκιζομουν ότι είχε δεύτερη γραμμή αλλα μου λεει ο άντρας μου ότι δεν έχει κ περιμένω κάποιες ώρες και ξανα κάνω και βλέπω αυτό το οποίο τώρα βλέπει κ ο άντρας μου για θετικό αχαχαχα Το θέμα είναι ότι δεν με πείθει λόγω της έλλειψης χρώματος. Σημειωνω ότι δεν το άφησα ώρα. Έτσι βγήκε απευθείας παίζει βέβαια να κάνουν γραμμουλες τα μάτια μου.... Γνώμες κοπέλες μου;IMG_20180117_155445.thumb.jpg.74162a626663b2a23af2b4e51335c074.jpg

Χμμμ σαν κατι να φαίνεται εδωωωω!!!!!!! :D <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ τι μου θυμησες!!! Ετσι ηταν κ το δικο μου τον Οκτώβρη κ μονο εγω το έβλεπα..ο άντρας μου με κορόιδευε κ επεμενε οτι δε βλεπει τιποτα! Εγώ οση ωρα το κοιταζα ελεγα...μπα...δεν είναι...μετα ομως το ξανα εβλεπα κ ελεγα: ναι ρε παιδια δεν ειμαι τρελη το βλέπω!!! Το αποτέλεσμα ηταν θετικό φυσικα, δεν εκαναν πουλακια τα ματια μου...

 Επισης το δεύτερο που εκανα την επόμενη μερα ηταν ακομα πιο αχνο κ ελεγα...παει λαθος ηταν το χτεσινο! Φυσικά κ ειμαο εγκυος! Προφανω είναι ακομα πολυ χαμηλη η ορμονη για αυτο δεν ανιχΝευτηκε τωρα, εφοσον φανταζομαι θα ειχες; πιεί υγρα...

Συμβουλή δική μου.. τρεχα για χοριακη ή αν δε θες παρε clear blue και καντο με πρωινα ουρα!

Εύχομαι να εισι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

δεν ξερω βρε κοριτσια μολις εκανα αλλο ενα και βγηκε παλι αρνητικο....θα περιμενω μεχρι αυριο... :cry:

Kανε με πρωινα ουρα!! Τωρα λογικο ακομα κ να εισαι εγκυος λογικο ειναι να βγαινει αρνητικο. Μη ξεχνας οτι εισαι κ προ καθυστερησης..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάω το πρωι για χοριακη το αποφάσισα δεν θα κάτσω να σκάσω με τις γραμμές. Εφόσον θα είμαι 9 μέρες μετά την ωορρηξία δεν παίζει λάθος έτσι; Γενικά το μετάνιωσα πάρα πολύ το τεστ καθως τώρα φοβάμαι για βιοχημική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τεστ είναι θετικοτατο!!!!!

Όσο για την βιοχημική γιατί τέτοιες αρνητικές σκέψεις? Είναι πολύ νωρίς γι αυτό κι είναι άχνη η γραμμή! Θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !! παντως και εγω βλεπω γραμμη αχνη βεβαια αλλα την βλεπω μαλλον ειναι νωρις ακομα και δε εχει ανεβει ακομα αρκετα η ορμονη νομιζω μια χοριακη επιβαλεται !!

 

ευχομαι να μας πεις συντομα τα ευχαριστα και με την βουλα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Λοιπόν έχω μέτρια νέα. Έκανα πάλι με το που σηκώθηκα τεστ κ είναι απλά λιιιγο πιο ροζ κ πιο χοντρή η γραμμή. (Αν θέλετε φοτο πείτε μου) Πήρα τηλ την γυναικολόγο μου κ μου είπε να περιμένω οπωσδήποτε μέχρι την δευτέρα κ να μην την κάνω τώρα την χοριακη γτ λέει μπορεί να μας μπερδέψει. Με ηρεμησε κιόλας λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Λοιπόν έχω μέτρια νέα. Έκανα πάλι με το που σηκώθηκα τεστ κ είναι απλά λιιιγο πιο ροζ κ πιο χοντρή η γραμμή. (Αν θέλετε φοτο πείτε μου) Πήρα τηλ την γυναικολόγο μου κ μου είπε να περιμένω οπωσδήποτε μέχρι την δευτέρα κ να μην την κάνω τώρα την χοριακη γτ λέει μπορεί να μας μπερδέψει. Με ηρεμησε κιόλας λίγο.

Ε τοτε υπομονη κοπελα μου!Ξερω παντως οτι απο τη 10 ημερα μετα την συλληψη ,και πιο νωρις ,η χοριακη δειχνει αποτελεσμα..Να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ οτι κατάλαβα αν κ δεν μου ειπε αυτο, εννοούσε να περιμένουμε μεχρι την καθυστέρηση μην ειναι βιοχημική. Αλλιως τι αλλο να εννοούσε με το "θα μας μπερδέψει" ; Οπως κ να χει εννοείται θα ενημερώσω κ σας ευχαριστώ ολες σας. :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Απ οτι κατάλαβα αν κ δεν μου ειπε αυτο, εννοούσε να περιμένουμε μεχρι την καθυστέρηση μην ειναι βιοχημική. Αλλιως τι αλλο να εννοούσε με το "θα μας μπερδέψει" ; Οπως κ να χει εννοείται θα ενημερώσω κ σας ευχαριστώ ολες σας. :*

  Το πιο πιθανο ειναι να εισαι εγκυουλα κ να ανεβαινει η χοριακη σου...! Γι αυτο κ κοκκινισε πιο πολυ το τεστακι. Μαλλον σου ειπε να περιμενεις γιατι ακομα κ αν κανεις χοριακη κ βγει θετικη (που μαλλον ετσι θα βγει), θα αναγκαστεις να ξανακανεις γιατι δε θα καταλαβετε κ πολλα απο την τιμη της. Ενω αν κανεις την 2η πχ μερα καθυστερησης κ ειναι πολυ μεγαλη, η γιατρος σου θα καταλαβει οτι διπλασιαζεται καλα για να ανεβηκε τοσο..!

Υπομονηηηηη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω πιστεύω ότι είσαι και ανεβαίνει η χοριάκη σου. Υπομονή μέχρι την Δευτέρα και εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Λοιπόν έχω μέτρια νέα. Έκανα πάλι με το που σηκώθηκα τεστ κ είναι απλά λιιιγο πιο ροζ κ πιο χοντρή η γραμμή. (Αν θέλετε φοτο πείτε μου) Πήρα τηλ την γυναικολόγο μου κ μου είπε να περιμένω οπωσδήποτε μέχρι την δευτέρα κ να μην την κάνω τώρα την χοριακη γτ λέει μπορεί να μας μπερδέψει. Με ηρεμησε κιόλας λίγο.

Μια χαρά θα πάνε όλα! !!!!μείνε ήρεμη ξεκουρασου και βουρ για χοριακη την άλλη βδομάδα! !!!!!!περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα! !!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Λοιποοοοον μου είπε μια φίλη να πάρω early predictor και να κάνω ένα χθες και ένα σήμερα να δω αν βγαίνει θετικό κ αν σκουραίνει. Και ευτυχώς την άκουσα ! Είναι θετικό από χθες και σήμερα και πιο σκούρο!!! 

(Το σημερινό είναι το από κάτω)

 

Όλο τα κοιτάω και δεν το πιστεύω... αισθάνομαι τόσο ευλογημένη που μπορέσαμε τόσο εύκολα να συλλάβουμε!!! Θέλω να βάλω τα κλάματα! Δεν ξέρετε πόσες φορές από χθες σκέφτομαι και εύχομαι να συμβεί γρήγορα σε όλες τις γυναίκες που το θέλουν τόσο πολύ. Πφφφ νταξει επειδή θα με δει ο άντρας μου να κλαιω πάνω απ το τάμπλετ και θα με δουλεύει για πάντα , αυτά. Θα ενημερώσω για την χοριακη την δευτέρα και σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το γούρι που μου φέρατε!!!!

IMG_20180119_112202.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Λοιποοοοον μου είπε μια φίλη να πάρω early predictor και να κάνω ένα χθες και ένα σήμερα να δω αν βγαίνει θετικό κ αν σκουραίνει. Και ευτυχώς την άκουσα ! Είναι θετικό από χθες και σήμερα και πιο σκούρο!!! 

(Το σημερινό είναι το από κάτω)

 

Όλο τα κοιτάω και δεν το πιστεύω... αισθάνομαι τόσο ευλογημένη που μπορέσαμε τόσο εύκολα να συλλάβουμε!!! Θέλω να βάλω τα κλάματα! Δεν ξέρετε πόσες φορές από χθες σκέφτομαι και εύχομαι να συμβεί γρήγορα σε όλες τις γυναίκες που το θέλουν τόσο πολύ. Πφφφ νταξει επειδή θα με δει ο άντρας μου να κλαιω πάνω απ το τάμπλετ και θα με δουλεύει για πάντα , αυτά. Θα ενημερώσω για την χοριακη την δευτέρα και σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το γούρι που μου φέρατε!!!!

 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Να πάνε όλα καλά (που θα πάνε) και να πάρεις τη Δευτέρα μία θετικότατη χοριακή! Μας δίνεις πολύ χαρά και κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα είδες...αφού όλες το βλέπαμε! 

Περιμένουμε την χοριακή σου...από το χρώμα κρίνω ότι πρέπει να είσαι στις πολύ αρχές τις κύησης. Με το καλό λοιπόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!!?????????Ήμουν σίγουρη από το πρώτο τεστ που έδειξες.

Εύχομαι μια πολύ όμορφη εγκυμοσινη!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εγώ περίμενα περίοδο την Παρασκευή 19.01. Σήμερα έκανα τεστ κ η δεύτερη γραμμή αχνοφαίνεται. Να περιμένω λίγες μέρες και να ξανακάνω τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...