Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ουρολόγος ΑΘΗΝΑ


Kukki

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Πέρσι τον Απρίλη επισκέφτηκε ο άντρας μου έναν ουρολόγο για ένα θέμα που είχε από παιδί κ μέσα σε όλες τις εξετάσεις που έκανε, έκανε κ σπερμοδιάγραμμα. 

Το σπερμοδιάγραμμα λοιπόν, τα έδειξε όλα καλά αλλά και τεμπέλικα. Δηλαδή η άριστη κινητικότητα την 1η ώρα είναι 6% και την 2η 5%. Η συνολική κινητικότητα είναι 49% την πρώτη ώρα και 45% τη δεύτερη. Του πρότεινε κάποιες βιταμίνες τις οποίες από χαζομάρα αμέλησε και του είπε ότι δεν είναι κάτι σημαντικό.

Τώρα όμως που ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι, θέλουμε και μια δεύτερη γνώμη από ουρολόγο που να επικεντρώνεται σε θέματα γονιμότητας (αν υπάρχει κάτι τέτοιο). 

Έχετε κάποιον να προτείνετε στην Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kukki είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Πέρσι τον Απρίλη επισκέφτηκε ο άντρας μου έναν ουρολόγο για ένα θέμα που είχε από παιδί κ μέσα σε όλες τις εξετάσεις που έκανε, έκανε κ σπερμοδιάγραμμα. 

Το σπερμοδιάγραμμα λοιπόν, τα έδειξε όλα καλά αλλά και τεμπέλικα. Δηλαδή η άριστη κινητικότητα την 1η ώρα είναι 6% και την 2η 5%. Η συνολική κινητικότητα είναι 49% την πρώτη ώρα και 45% τη δεύτερη. Του πρότεινε κάποιες βιταμίνες τις οποίες από χαζομάρα αμέλησε και του είπε ότι δεν είναι κάτι σημαντικό.

Τώρα όμως που ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι, θέλουμε και μια δεύτερη γνώμη από ουρολόγο που να επικεντρώνεται σε θέματα γονιμότητας (αν υπάρχει κάτι τέτοιο). 

Έχετε κάποιον να προτείνετε στην Αθήνα;

Γεια σου!! τα ιδια εχει κ ο δικος μου κινητικοτητα  5% ταχεια ο ουρολογος μας εγραψε τις novoferil ειναι πανακριβες εκαναν 90 ευρω, ορμονολογικες οπου ειχε ελαχιστα ανεβασμενη προλακτινη και δοθηκε θεραπεια απο ενδοκρινολογο και τελος υπερηχο οσχεου για κιρσοκηλη που δεν ειχε.τα ιδια μας ειπαν και οι δυο ουρολογοι που επισκεφτηκαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Γεια σου!! τα ιδια εχει κ ο δικος μου κινητικοτητα  5% ταχεια ο ουρολογος μας εγραψε τις novoferil ειναι πανακριβες εκαναν 90 ευρω, ορμονολογικες οπου ειχε ελαχιστα ανεβασμενη προλακτινη και δοθηκε θεραπεια απο ενδοκρινολογο και τελος υπερηχο οσχεου για κιρσοκηλη που δεν ειχε.τα ιδια μας ειπαν και οι δυο ουρολογοι που επισκεφτηκαμε.

Οπότε προτείνεις να πάμε στον ίδιο κ να ακολουθήσουμε την αγωγή που προτείνει; Ο ενδοκρινολογος τι αγωγή σας έδωσε;

Επίσης, ο ουρολόγος τι είπε για τη γονιμότητά του; Ήταν θετικός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki Γεια σου κοριτσι μου, εγω πηγα πριν εναμησι μηνα σε ουρολογο - ανδρολογο, διοτι και εμεισ ειχαμε θεμα, τον εξετασε και με υπερυχο περα απο το σπερματοδιαγραμμα που του πηγαμε για να εχει πληρη εικονα και μασ μιλησε αρκετη ωρα και μασ συμβουλεψε, αν θεσ εγω μπορω να σου δωσω το ονομα του εγω εμεινα ευχαριστημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Οπότε προτείνεις να πάμε στον ίδιο κ να ακολουθήσουμε την αγωγή που προτείνει; Ο ενδοκρινολογος τι αγωγή σας έδωσε;

Επίσης, ο ουρολόγος τι είπε για τη γονιμότητά του; Ήταν θετικός;

ο ενδοκρινολογος εδωσε dostinex γιατι το μονο που βρεθηκε ηταν λιγο ανεβασμενη η προλακτινη που ειναι η ορμονη του αγχους μου ειπανε..και ο ουρολογος εδωσε novofertil.ειπε οτι αν και το δευτερο σπερμοδιαγραμμα που θα κανει δεν εχει βελτιωση τοτε το κρινει ως ιδιοπαθεια και θα πρεπει να προχωρησουμε με αλλες λυσεις.αυριο θα παμε για δευτερο θα σου πω τα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2018 at 2:17 ΜΜ, ο/η Kukki είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Πέρσι τον Απρίλη επισκέφτηκε ο άντρας μου έναν ουρολόγο για ένα θέμα που είχε από παιδί κ μέσα σε όλες τις εξετάσεις που έκανε, έκανε κ σπερμοδιάγραμμα. 

Το σπερμοδιάγραμμα λοιπόν, τα έδειξε όλα καλά αλλά και τεμπέλικα. Δηλαδή η άριστη κινητικότητα την 1η ώρα είναι 6% και την 2η 5%. Η συνολική κινητικότητα είναι 49% την πρώτη ώρα και 45% τη δεύτερη. Του πρότεινε κάποιες βιταμίνες τις οποίες από χαζομάρα αμέλησε και του είπε ότι δεν είναι κάτι σημαντικό.

Τώρα όμως που ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι, θέλουμε και μια δεύτερη γνώμη από ουρολόγο που να επικεντρώνεται σε θέματα γονιμότητας (αν υπάρχει κάτι τέτοιο). 

Έχετε κάποιον να προτείνετε στην Αθήνα;

ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ.ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΣΥΝΕΡΓΆΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ Μετροπολιταν. Ο ΆΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΈΧΕΙ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΈΔΩΣΕ ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΕΣ..ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΊ ΝΑ ΚΆΝΕΙ ΥΠΈΡΗΧΟ ΟΡχεΩΣ Αν θέλεις παραπάνω πληροφορίες στείλε μ μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

ο ενδοκρινολογος εδωσε dostinex γιατι το μονο που βρεθηκε ηταν λιγο ανεβασμενη η προλακτινη που ειναι η ορμονη του αγχους μου ειπανε..και ο ουρολογος εδωσε novofertil.ειπε οτι αν και το δευτερο σπερμοδιαγραμμα που θα κανει δεν εχει βελτιωση τοτε το κρινει ως ιδιοπαθεια και θα πρεπει να προχωρησουμε με αλλες λυσεις.αυριο θα παμε για δευτερο θα σου πω τα αποτελεσματα.

Καλά αποτελεσματαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:
στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλά αποτελεσματαα

Τελικά τη τέταρτη θα πάρω τα αποτελέσματα πάντως και αυτό το μήνα δεν έκανε δουλειά ή θεραπεία γιατί αδιαθετησα οπότε προχωράμε κανονικά με την εξωσωματική..πάντως δεν είναι ωραίο να γεμίζουν το κόσμο με ελπίδες εμένα ή γυναικολόγος μου ήταν απόλυτη δε μένεις έγκυος φυσικά με τέτοια κινητικότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

 

Μην σε παίρνει από κάτω όλα καλά θα πάνε σκοπός είναι να συνεργαστείτε με ένα καλό ουρολογο να σας κατευθύνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε δυο εξειδικευμένους με την υπό γονιμότητα πήγαμε κ οι δύο τα ίδια είπανε αφού δεν υπάρχει τίποτα που να τα επηρεάζει, τι να πω..ιδιοπαθεια λένε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Σε δυο εξειδικευμένους με την υπό γονιμότητα πήγαμε κ οι δύο τα ίδια είπανε αφού δεν υπάρχει τίποτα που να τα επηρεάζει, τι να πω..ιδιοπαθεια λένε...

Εσύ έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις

?Επίσης για τον σύζυγό σου έκαναν καρυοτυπου εξέταση από κει θα φανεί αν υπάρχει πρόβλημα ..κατατμηση DNA στο σπέρμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τα πάντα εγώ γτ περνάμε επιτροπή όπου να ναι.αυτη ή εξέταση είναι πολύ ακριβή κ δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο μ είπαμε αφού έχει ικανοποιητικό αριθμό κ μορφολογία μόνο ή άτιμη ή κίνηση δε βρίσκουμε από που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Mairh32 για ποια μιλάς όταν είναι ακριβή?από τις 3?

Ναι συγγνώμη πήρα φόρα..για τον κατακερματισμό του dna κατάλαβα εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Ναι συγγνώμη πήρα φόρα..για τον κατακερματισμό του dna κατάλαβα εγώ.

ξέρεις μήπως το κόστος της εξέτασης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

130€ στο locus medicus 

Σε ποιες περιπτώσεις το εξετάζουν αυτο;νομίζω όταν έχουν κάτω από 5 εκατ.αριθμο δεν είμαι σίγουρη.εμας παρ όλο που θα κάνουμε εξωσωματική δεν μας είπαν κανείς να κάνουμε αυτή την εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε σύνδρομο κενού σάκου 2 φορές... Ε το κάνεις κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Τοοοσες  εξετάσεις έχουμε κάνει.. Εκεί θα κολλήσουμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμ για να το ζητησω κι αυτό δεν το ήξερα.μεχρι στιγμής μου λένε δε χρειάζεται κάτι άλλο αλλά ναι καλύτερα να τα κάνουμε όλα να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Εμείς έχουμε σύνδρομο κενού σάκου 2 φορές... Ε το κάνεις κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Τοοοσες  εξετάσεις έχουμε κάνει.. Εκεί θα κολλήσουμε? 

@joy2 σύνδρομο κενού σάκου κι εγω. Μια ερωτηση.. υπάρχει περίπτωση να γνωρίζεις αν για κατι τέτοιο μπορει να ευθύνεται το σπερμα ακομα κι αν εχει καλη κινητικότητα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Χμμ για να το ζητησω κι αυτό δεν το ήξερα.μεχρι στιγμής μου λένε δε χρειάζεται κάτι άλλο αλλά ναι καλύτερα να τα κάνουμε όλα να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

κάνετε κοριτσάκι μου ...παντως κ εκεί που βρίσκεσαι θα γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

@joy2 σύνδρομο κενού σάκου κι εγω. Μια ερωτηση.. υπάρχει περίπτωση να γνωρίζεις αν για κατι τέτοιο μπορει να ευθύνεται το σπερμα ακομα κι αν εχει καλη κινητικότητα ; 

Τι είναι αυτό που έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

κάνετε κοριτσάκι μου ...παντως κ εκεί που βρίσκεσαι θα γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο.

Τα γράφω όλα σε ένα μπλοκακι ότι μου λέτε να πάω να τα ρωτησω στο γιατρο άμα δει τι έχω να ρωτησω θα με διώξει?εννοείται θα τα κάνω όλα ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...