Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα στην μύτη και πόνος χαμηλά στην πλάτη


Recommended Posts

Καλημέρα! Από το Σάββατο έχω συνέχεια αίμα στην μύτη μου στο σκούπισμα, και εσωτερικά συνέχεια υπάρχουν "κακαδάκια" με αίμα και εχθές το απόγευμα έτρεχε αίμα από το ένα ρουθούνι. Επίσης από χθες το πρωί κατά διαστήματα μέσα στην μέρα, έχω πόνο χαμηλά πίσω και αριστερά στην πλάτη, κυρίως μετά την ούρηση.

Είχε ή έχει κάποια κοπέλα παρόμοια συμπτώματα κατά την εγκυμοσύνη?

Είμαι 11+5 σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Από το Σάββατο έχω συνέχεια αίμα στην μύτη μου στο σκούπισμα, και εσωτερικά συνέχεια υπάρχουν "κακαδάκια" με αίμα και εχθές το απόγευμα έτρεχε αίμα από το ένα ρουθούνι. Επίσης από χθες το πρωί κατά διαστήματα μέσα στην μέρα, έχω πόνο χαμηλά πίσω και αριστερά στην πλάτη, κυρίως μετά την ούρηση.

Είχε ή έχει κάποια κοπέλα παρόμοια συμπτώματα κατά την εγκυμοσύνη?

Είμαι 11+5 σήμερα.

Καλημέρα! 

Επικοινωνησε με τον γιατρό σου γιατί μόνο αυτός με βάση το ιστορικό σου θα σου δώσει μια σωστή απάντηση. 

Τωρα, εγώ σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη έχω κακαδακια με αίμα στη μύτη και επίσης κάπου στην 14η εβδομάδα μου είχα τρελους πόνους πίσω χαμηλά αριστερά στη μέση στην ούρηση αλλά και μετά την ούρηση. Εμένα έφταιγε το ινομυωμα που έχω και κράτησε μέχρι να ανεβεί η μήτρα από τα οστά της λεκάνης στην κοιλιά και να έχει χώρο. 

Μιλα με τον γιατρό σου

περαστικά και μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη εύχομαι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Από το Σάββατο έχω συνέχεια αίμα στην μύτη μου στο σκούπισμα, και εσωτερικά συνέχεια υπάρχουν "κακαδάκια" με αίμα και εχθές το απόγευμα έτρεχε αίμα από το ένα ρουθούνι. Επίσης από χθες το πρωί κατά διαστήματα μέσα στην μέρα, έχω πόνο χαμηλά πίσω και αριστερά στην πλάτη, κυρίως μετά την ούρηση.

Είχε ή έχει κάποια κοπέλα παρόμοια συμπτώματα κατά την εγκυμοσύνη?

Είμαι 11+5 σήμερα.

 Τωρα ειδα το αρθρο.. Σου απαντησα στην αλλη συζητηση αλλα διαβαζω οτι εχεις χαμηλα στην πλατη πονους. Εμενα ο γιατρος μου με ειχε βαλει να ψαχτω επειδη ηταν ψηλα. Νομιζω οτι χαμηλα, ειναι ακομα πιο φυσιολογικοι αλλα εννοειται οτι το μεταφερεις στον γιατρο σου!!

Μηπως παιρνεις κ κανενα σαλοσπιρ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Από το Σάββατο έχω συνέχεια αίμα στην μύτη μου στο σκούπισμα, και εσωτερικά συνέχεια υπάρχουν "κακαδάκια" με αίμα και εχθές το απόγευμα έτρεχε αίμα από το ένα ρουθούνι. Επίσης από χθες το πρωί κατά διαστήματα μέσα στην μέρα, έχω πόνο χαμηλά πίσω και αριστερά στην πλάτη, κυρίως μετά την ούρηση.

Είχε ή έχει κάποια κοπέλα παρόμοια συμπτώματα κατά την εγκυμοσύνη?

Είμαι 11+5 σήμερα.

Για τον πόνο δεν ξερω αλλα για το αίμα στην μύτη το είχα και εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη και τωρα το εχω και στην δεύτερη δεν ειναι τίποτα απλά το αίμα κυκλοφορεί με μεγάλη πίεση στο σώμα σου και προκαλεί αιμορραγία. Ρωτά και τον γιατρό σου φυσικά αλλα επειδή και εγω είχα ανησυχήσει τοτε, μου είπε αυτο και τωρα που κάθε μέρα φυσάω αίμα δεν με ανυσηχει καθόλου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...