Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Προσπαθουμε 2,5 χρονια...Καναμε μια  εξωσωματικη το καλοκαιρι που δεν προχωρησε -μονο ενα ωοθυλακιο-Μας συστησαν τη συλλογη ωαριων σε φυσικο κυκλο για κανα 6 μηνο αλλα και παλι χωρις  να μας δινουν πολλες πιθανοτητες επιτυχιας.Το αφησαμε και το προσπαθουμε τωρα και κανα 5 μηνο μονοι μας.Αυτες τις μερες ,Τριτη ,Τεταρτη μου ειπε ο γιατρος  μου να κανω μια χοριακη ,να δουμε τι καναμε...Δεν εχω κανενα προαισθημα ουτε και συμπτωμα εγκυμοσυνης...Μετα απο τοσες αρνητικες χοριακες που εχουν αντικρισει τα ματια μου...ειμαι πολυ μαζεμενη... Δεν ειμαι αισιοδιξη να πω την αληθεια...Αν δεν παει και τωρα ,θα δουμε για την ωαρια σε φυσικο κυκλο...γιατρο να δουμε που θα βρω...

 

Αθηνά μου καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αθηνά μου καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα!!!

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Και σε εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Προσπαθουμε 2,5 χρονια...Καναμε μια  εξωσωματικη το καλοκαιρι που δεν προχωρησε -μονο ενα ωοθυλακιο-Μας συστησαν τη συλλογη ωαριων σε φυσικο κυκλο για κανα 6 μηνο αλλα και παλι χωρις  να μας δινουν πολλες πιθανοτητες επιτυχιας.Το αφησαμε και το προσπαθουμε τωρα και κανα 5 μηνο μονοι μας.Αυτες τις μερες ,Τριτη ,Τεταρτη μου ειπε ο γιατρος  μου να κανω μια χοριακη ,να δουμε τι καναμε...Δεν εχω κανενα προαισθημα ουτε και συμπτωμα εγκυμοσυνης...Μετα απο τοσες αρνητικες χοριακες που εχουν αντικρισει τα ματια μου...ειμαι πολυ μαζεμενη... Δεν ειμαι αισιοδιξη να πω την αληθεια...Αν δεν παει και τωρα ,θα δουμε για την ωαρια σε φυσικο κυκλο...γιατρο να δουμε που θα βρω...

 

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι, η επιστήμη σήμερα έχει προχωρήσει τόσο που η περίπτωσή σου είναι ρουτίνα για τους ειδικούς.

Δεν κατάλαβα όμως, αυτό το 1 ωοθηλάκιο δεν το πήραν στην 1η εξωσωματική; αν μάζευες κι άλλα δύο από φυσικούς κύκλους θα είχες μέσα σε 3 μήνες πολύ υψηλές πιθανοτητες εγκυμοσύνης.

Τώρα που προσπαθείτε μόνοι σας έχεις καθυστέρηση ή/και άλλα συμπτώματα; Γιατί να κάνεις χοριακή;

Επίσης γιατί να μην κάνεις τουλάχιστον σπερματέγχυση αυτούς τους μήνες που προσπαθείτε μόνοι σας; Αυξάνει πάρα πολύ τις πιθανότητες. Αν έχετε και καλούτσικο σπέρμα δεν το συζητώ!

Τα έχετε συζητήσει όλα αυτά με το γιατρό σου; Και κυρίως, είσαι ευχαριστημένη με το γιατρό σου; Είσαι εκτός Ελλάδας μήπως; Γιατί από ότι είδα από τη μικρή μου εμπειρία στην Ελλάδα έχουν εξαιρετικά επιθετική προσέγγιση και πολύ ανεπτυγμένη τεχνογνωσία. Δεν θέλουν να τους ξεφύγει καμία γυναίκα χωρίς εγκυμοσύνη. Και τις περισσότερες φορές τα καταφέρνουν.

Εύχομαι βέβαια όλα αυτά να μη χρειαστούν και να είσαι η πρώτη που θα μας πει τα ευχάριστα την επόμενη εβδομάδα! Θα περιμένουμε, ε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι, η επιστήμη σήμερα έχει προχωρήσει τόσο που η περίπτωσή σου είναι ρουτίνα για τους ειδικούς.

Δεν κατάλαβα όμως, αυτό το 1 ωοθηλάκιο δεν το πήραν στην 1η εξωσωματική; αν μάζευες κι άλλα δύο από φυσικούς κύκλους θα είχες μέσα σε 3 μήνες πολύ υψηλές πιθανοτητες εγκυμοσύνης.

Τώρα που προσπαθείτε μόνοι σας έχεις καθυστέρηση ή/και άλλα συμπτώματα; Γιατί να κάνεις χοριακή;

Επίσης γιατί να μην κάνεις τουλάχιστον σπερματέγχυση αυτούς τους μήνες που προσπαθείτε μόνοι σας; Αυξάνει πάρα πολύ τις πιθανότητες. Αν έχετε και καλούτσικο σπέρμα δεν το συζητώ!

Τα έχετε συζητήσει όλα αυτά με το γιατρό σου; Και κυρίως, είσαι ευχαριστημένη με το γιατρό σου; Είσαι εκτός Ελλάδας μήπως; Γιατί από ότι είδα από τη μικρή μου εμπειρία στην Ελλάδα έχουν εξαιρετικά επιθετική προσέγγιση και πολύ ανεπτυγμένη τεχνογνωσία. Δεν θέλουν να τους ξεφύγει καμία γυναίκα χωρίς εγκυμοσύνη. Και τις περισσότερες φορές τα καταφέρνουν.

Εύχομαι βέβαια όλα αυτά να μη χρειαστούν και να είσαι η πρώτη που θα μας πει τα ευχάριστα την επόμενη εβδομάδα! Θα περιμένουμε, ε;

 

Με συγκινησες ειλικρινά!Τα περιγραφεις απλα και πιστευω ετσι ειναι αλλα ο γιατρος που πηγαμε γ εξωσωματική μου ειπε απ την αρχη_δανεικα ωαρια.Δεν μπορω να το πιστεψω οτι με καλο σπερμα,σάλπιγγες,μητρα, δεν υπάρχει αλλος δρομος.Και ο γιατρος μ κ ο εξωσωματικος αυτο μ λενε,λογω ηλικίας κ οτι τ ωαρια δεν ειναι ποιοτικα..Νιωθω οτι δεν με καταλαβαινουν κ εχω κουραστει πολυ μ τοσεες εξετάσεις. Θελω να βρω γιατρο ενα καλο γιατρό στα μερη μου να βοηθησει πραγματικα!Ειμαι Ελλαδα.Ο γιατρός μ λεει οτι ειναι τσαμπα εξοδα οι σπερματεγχυσεις.Δεν ειμαι ευχαριστημενη τελικα.Το μηνα π περασε παρακολοθουσαμε με υπέρηχο ωορρηξία.Δυστηχως την μερα που μας ειπε δεν τα καταφέραμε.Ειχσμε επαφη 3 μερες πρι ν κ 2 μετα....Σήμερα θ έπρεπε ν ειμαι αδιαθετη.Μ ειπε Τρίτη, Τετάρτη χοριακη.Ελπίζω σ ενα θαύμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre koritsia sas rwtisa pali alla kamia dej mou apadise giati ponae akoma apo wolipsia einai logiko????eimai prismeni polu stin koilia mou kai pragmatika den mporw na kounithw sxedon katholou.....Kai pou anapnew ponaw ????prismeni sto ful eimai ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Vre koritsia sas rwtisa pali alla kamia dej mou apadise giati ponae akoma apo wolipsia einai logiko????eimai prismeni polu stin koilia mou kai pragmatika den mporw na kounithw sxedon katholou.....Kai pou anapnew ponaw ????prismeni sto ful eimai ...

Μας είπαν από το κέντρο ότι μια ενόχληση τις επόμενες μέρες της ωοληψίας είναι φυσιολογική και να μην ανησυχούμε.

Πήρες αντιβίωση μετά την ωοληψία;

Τουαλέτα πήγες; Γιατί και η δυσκοιλιότητα μπορεί να κάνει αντίστοιχο πρήξιμο και πόνους στην κίνηση.

Επίσης η προγεστερόνη που παίρνουμε μπορεί να προκαλέσει κατακράτηση και πρήξιμο.

Θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα και αν δεν έχουν υποχωρήσει τα συμπτώματα να επικοινωνήσεις με το γιατρό που σε ανέλαβε και να του τα πεις λεπτομερώς.

Αν ωστόσο δεις οποιαδήποτε επιδείνωση μέχρι τη Δευτέρα να πάρεις οπωσδήποτε στο τηλέφωνο έκτακτης ανάγκης που φαντάζομαι θα σου έχουν δώσει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Castrop rauxel εγώ χτες είχα ενοχλήσεις κ πόνο ελαφρύ. Κ σχετικα περισσότερο το βράδυ που πέρασε η δραση της fentanyl. Κατα τα αλλα όλα καλα. Σήμερα πήγε ο γιατρουλης μου κ είδα τα Ζουζούνια μου. Γονιμοποιηθηκαν και τα 4 και προχωράνε πολύ καλά όλα. Αύριο θα ξαναπάει κ θα μου πει. Αν προχωράνε καλά σκέφτεται να τα αφήσει να πάνε για βλαστοκυστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Μας είπαν από το κέντρο ότι μια ενόχληση τις επόμενες μέρες της ωοληψίας είναι φυσιολογική και να μην ανησυχούμε.

Πήρες αντιβίωση μετά την ωοληψία;

Τουαλέτα πήγες; Γιατί και η δυσκοιλιότητα μπορεί να κάνει αντίστοιχο πρήξιμο και πόνους στην κίνηση.

Επίσης η προγεστερόνη που παίρνουμε μπορεί να προκαλέσει κατακράτηση και πρήξιμο.

Θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα και αν δεν έχουν υποχωρήσει τα συμπτώματα να επικοινωνήσεις με το γιατρό που σε ανέλαβε και να του τα πεις λεπτομερώς.

Αν ωστόσο δεις οποιαδήποτε επιδείνωση μέχρι τη Δευτέρα να πάρεις οπωσδήποτε στο τηλέφωνο έκτακτης ανάγκης που φαντάζομαι θα σου έχουν δώσει.

 

Antelope oxi den mou edwsan adiviwsi tipota mon paratsetamol na piw....toualera exw paei alla exw duskiliotita kati kanw alla me ton zoriiii....Afou exw treis meres den mporw na sikothw...Tha perimenw mexri avrio an dw oti eimai xeirotera tha paw sto nosokomeio na me doun..:simera eimai polu xeirotera apo xthes kai proxthes 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Castrop rauxel εγώ χτες είχα ενοχλήσεις κ πόνο ελαφρύ. Κ σχετικα περισσότερο το βράδυ που πέρασε η δραση της fentanyl. Κατα τα αλλα όλα καλα. Σήμερα πήγε ο γιατρουλης μου κ είδα τα Ζουζούνια μου. Γονιμοποιηθηκαν και τα 4 και προχωράνε πολύ καλά όλα. Αύριο θα ξαναπάει κ θα μου πει. Αν προχωράνε καλά σκέφτεται να τα αφήσει να πάνε για βλαστοκυστες. 

Ax ti kala 4 emvriakia eides pou anisixouses kai ola pane kala 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτός με απογοήτευσε. Και παλι σήμερα μου λέει μεζεψου, μην παιρνει πολύ αέρα ο κωλος σου... Λιωσαμε στα γέλια... Αλλά όταν πήρε τηλ ακουγες τον ενθουσιασμό στη φωνη του. Δεν περιμενε να πάνε τόσο καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Castrop rauxel εγώ χτες είχα ενοχλήσεις κ πόνο ελαφρύ. Κ σχετικα περισσότερο το βράδυ που πέρασε η δραση της fentanyl. Κατα τα αλλα όλα καλα. Σήμερα πήγε ο γιατρουλης μου κ είδα τα Ζουζούνια μου. Γονιμοποιηθηκαν και τα 4 και προχωράνε πολύ καλά όλα. Αύριο θα ξαναπάει κ θα μου πει. Αν προχωράνε καλά σκέφτεται να τα αφήσει να πάνε για βλαστοκυστες. 

Αυτά είναι τέλεια νέα κορίτσι μου! θα βάλεις τα δύο και θα καταψύξεις και άλλες δύο βλαστοκύστες! Ώστε fentanyl ε; Για αυτό πέρασες τόσο ωραία! Άντε με το καλό και η εμβρυομεταφορά. Πόσο χαίρομαι που πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Antelope. Αλλά δεν πιστεύω πως θα φτάσουν όλα βλαστοκυστες. Βασικά μου είπε πως αν αύριο έχουμε 3 καλά έμβρυα θα τα αφησει για παραπέρα. Τον εμπιστεύομαι απόλυτα οπότε ας βάλει και ο θεός το χερι του... Ας παει κ το καμάρι μου να τους γλυκομιλαει κ όλα καλά θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Makari athena na einai to mikro sou thavmataki !!!!

Και σε εσενα κοπέλα μου να προχωρήσει περιφημα η ολη διαδικασία! Τις ευχες μου!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι κι εγώ στην παρέα! Εμείς προσπαθούμε ακόμα φυσικά αλλά αν δεν αυτόν ή τον επόμενο κύκλο θα πάω για σαλπιγγογραφία...

Καλή τύχη σε όλες μας, εύχομαι αυτός να είναι ο μήνας μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα. 3 εμβρυακια προχωράνε. Αυριο τελικά θα μεταφέρουμε 2. Δεν θέλει να ρισκάρει μην κ τα χάσουμε. Αν το 3ο πηγαίνει αυριο καλά σκεφτεται να το αφήσει για βλαστοκύστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ourania είπε:

καλημέρα. 3 εμβρυακια προχωράνε. Αυριο τελικά θα μεταφέρουμε 2. Δεν θέλει να ρισκάρει μην κ τα χάσουμε. Αν το 3ο πηγαίνει αυριο καλά σκεφτεται να το αφήσει για βλαστοκύστη.

Μια χαρά είναι ουράνια μου μην ανησυχείς καθόλου εγώ με 2ημερας έμεινα σημασία έχει να είναι ποιοτικά και να φωλιασουν μεσα σου .

Σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια μου και σε 2 βδομάδες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα κορίτσι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

@Athena D. Είχες καμια ανεπιθύμητη "επίσκεψη"; ή πάμε για χοριακή Τρίτη με το ηθικό ψηλά;

@Mairh32 & @Kukki Ευχαριστούμε για τις ευχές! Εύχομαι να μην προλάβετε να μπείτε καν στη διαδικασία! Αν και για να πω τη μαύρη μου αλήθεια, δεν είναι τόσο άσχημη η διαδικασία. Έχει τη γλυκειά της αγωνία

@Sunshine 88 από ό,τι κατάλαβα το άγχος δεν τελειώνει με τις θετικές χοριακές, αλλά μεγαλώνει όσο περνάνε οι μέρες. Όμως μεγαλώνουν και οι χαρές! @nikona πότε πάς για εμβρυομεταφορά και πόσα θα βάλεις; Πιο εύκολα τώρα ε; και οι πιθανότητες έχουν εκτοξευτεί! @ourania τέλεια! θα μεταφέρεις αύριο τα καλά σου εμβρυάκια σε φιλόξενο περιβάλλον και θα νιώθουν πολύ καλά εκεί σε σύγκριση με το τρυβλίο! @Castrop rauxel πώς πάνε οι πόνοι; ηρέμησες καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Antelope!!!Nai simera eimai polu kalutera esu???pws niwtheis???Ksereis ti skeftomoun oti einai les kai den ta exeis enw ta exeis mesa sou!!!!an den mas efugan sta fternismata ?????Esu Antelope pote pas gia xoriaki????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@Athena D. Είχες καμια ανεπιθύμητη "επίσκεψη"; ή πάμε για χοριακή Τρίτη με το ηθικό ψηλά;

@Mairh32 & @Kukki Ευχαριστούμε για τις ευχές! Εύχομαι να μην προλάβετε να μπείτε καν στη διαδικασία! Αν και για να πω τη μαύρη μου αλήθεια, δεν είναι τόσο άσχημη η διαδικασία. Έχει τη γλυκειά της αγωνία

@Sunshine 88 από ό,τι κατάλαβα το άγχος δεν τελειώνει με τις θετικές χοριακές, αλλά μεγαλώνει όσο περνάνε οι μέρες. Όμως μεγαλώνουν και οι χαρές! @nikona πότε πάς για εμβρυομεταφορά και πόσα θα βάλεις; Πιο εύκολα τώρα ε; και οι πιθανότητες έχουν εκτοξευτεί! @ourania τέλεια! θα μεταφέρεις αύριο τα καλά σου εμβρυάκια σε φιλόξενο περιβάλλον και θα νιώθουν πολύ καλά εκεί σε σύγκριση με το τρυβλίο! @Castrop rauxel πώς πάνε οι πόνοι; ηρέμησες καθόλου;

Καλως το κοριτσι μας!Η κυρια με τα κοκκινα δεν εχει εμφανιστει.Ποναω ομως αρκετα και πολυ φοβαμαι οτι θα μου κανει τσα!Εεεε εκανα και ενα τεστακι και ηταν αρνητικο.Δεν μπορεσα να κρατηθω και να αποφυγω τον πειρασμο...Αν αντεξω ακομα δυο μερες χωρις να αδιαθετησω ,εεε μπορει  να ανεβει και το ηθικο.Αντε να ανεβει και καμμια χοριακη να χαρουμε!:)   Εσυ κοπελα μου;;Ολα καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antelope μου γεια σου. Εγὠ περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινησω υπερήχους για ελεγχο του ενδομητριου και ορμονες. Δεν ξερω ακόμη πότε ακριβώς θα γίνει η μεταφορά. Σκεφτόμαστε να βάλουμε πάλι τη μία βλαστοκύστη. Οι άλλες δύο έχουν καταψυχθεί μαζί οπότε αν δεν πετύχουμε και τώρα η τελευταία μας θα είναι με δύο μαζί.

Εσύ πότε πας για χοριακή;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...