Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

Θεωρητικά η προγεστερόνη απο τον κόλπο δεν μπαινει στο κυκλοφορικό, δεν περνάει απο το συκώτι κ δεν το επιβαρύνει. Σαν δράση είναι το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Xoris τιποτα κοριτσι μου. να εισαι καλα. ακριβως οπως σου τα ειπε και η @Kat-Cat. Η περιοδος ερχεται 14 μερες μετα. εφοσον κανεις κ μεγαλυτερους κυκλους ισως δεν εγινε ακομη. ισως να εγινε νωρις και να μην την προλαβες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σας!

Προσπαθω με τον αντρα λου για παιδακι 5 μηνες διχως αποτελεσμα!

Πρωτη φορα ξεκινησα σαυτοβ τον κυκλο τα serpafar!Τα χει δοκιμασει καποια απο εσας? Και αν ναι ειχατε καποια παρενεργεια? καθυστερηση ή αλλα συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Antelop mou eipan na arxisw progestan apo avrio kai na ta vazw sto kolpo oxi apo to stoma alla skeftomai apo ton kolpo poia einai i drasi tous kai ti prepei na ta valw polu mesa?????

Μου δώσανε από την πρώτη μέρα προγεστερόνη σε μαλακές κάψουλες 200mg 3 φορές τη μέρα. Μου είπαν ή από το στόμα ή κολπικά. Χθες τις έβαζα κολπικά γιατί είχα λίγο πειραγμένο στομάχι (έκανα εμετό μετά τη μέθη) αλλά σήμερα το πήρα από το στόμα. Αν το βάλεις κολπικά πρέπει να μείνεις τουλάχιστον μισή ώρα ξαπλωμένη. Τώρα το πόσο βαθειά το ρυθμίζεις. Μόνο να μην είναι και πολύ έξω και φύγει όλο. Επίσης μου δώσανε αντιβίωση vibramycin και για την πήξη salospir. Και το φυλλικό οξύ κανονικά. Λογικά τώρα θα έχουν σχηματιστεί κι εσένα τα μωράκια σου! Η φύση έχει αναλάβει! Να τους στέλνεις ευχές και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeraaaaa me peiran apo tin kilniki avrio emvriometafora sximatistikan ta mikra mikraa mou koritsia kathe stadio kai to anxws tou!!!!!Avrio tha metaferw duo makari na mas pane ola kala.Antelop mazi e?kai esu avrio!!!!!

I ourania exei tin wolipsia vre koritsia apo extes skeftomoun ta waria mou kai ekelega pragamtika na niwtheis mwra sou ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kalimeraaaaa me peiran apo tin kilniki avrio emvriometafora sximatistikan ta mikra mikraa mou koritsia kathe stadio kai to anxws tou!!!!!Avrio tha metaferw duo makari na mas pane ola kala.Antelop mazi e?kai esu avrio!!!!!

I ourania exei tin wolipsia vre koritsia apo extes skeftomoun ta waria mou kai ekelega pragamtika na niwtheis mwra sou ?

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.Ολα καλα να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεράααααα.... Σαν το τριο στούτζες είμαστε.... Σηκώθηκα ψιλομπουκωμένη... Ε ρε γέλια... Και κάνει ένα ψόφοοοο... Κορίτσια θετική σκεψη και όλα καλά θα πάνε.... Χτες τον ρώτησα (για να προετοιμάζομαι) αν θέλω περέα στην εμβρυομεταφορά ή αν μπορώ να δηγήσω και μου είπε δεν τον νοιάζει... Τι οδηγός τι συνοδηγός το ίδιο κάνει... Βάρη να μην  σηκώνω και να μην χορεύω πηδηχτό... Πως με βόλεψε αυτό δεν φαντάζεστε... Τα ζόρικα θέλω να τα περνάω μόνη μου...

Castrop rauxel όλα γονιμοποιήθηκαν? και τα 3????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel και @Antelope καλή επιτυχία σας εύχομαι!! Θα πάνε όλα υπέροχα!

Να ρωτήσω κάτι, επειδή βλέπω ότι σχεδόν όλες οι κοπέλες λαμβάνουν προγεστερόνη είτε μείνουν φυσιολογικά είτε με εξωσωματική, τη δίνουν ούτως ή άλλως στην αρχή της εγκυμοσύνης προληπτικά ή μονο αν η εγκυμοσύνη θεωρηθεί υψηλού κινδύνου για προστασία από αιμορραγία?. Μου χει κάνει εντύπωση γιατι τη διαβάζω πάρα πολύ εδώ μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ourania είπε:

Καλημεράααααα.... Σαν το τριο στούτζες είμαστε.... Σηκώθηκα ψιλομπουκωμένη... Ε ρε γέλια... Και κάνει ένα ψόφοοοο... Κορίτσια θετική σκεψη και όλα καλά θα πάνε.... Χτες τον ρώτησα (για να προετοιμάζομαι) αν θέλω περέα στην εμβρυομεταφορά ή αν μπορώ να δηγήσω και μου είπε δεν τον νοιάζει... Τι οδηγός τι συνοδηγός το ίδιο κάνει... Βάρη να μην  σηκώνω και να μην χορεύω πηδηχτό... Πως με βόλεψε αυτό δεν φαντάζεστε... Τα ζόρικα θέλω να τα περνάω μόνη μου...

Castrop rauxel όλα γονιμοποιήθηκαν? και τα 3????

Kalimera ourania ax nai kai cairomai polu pou eimaste stin idia fasi kai oi treis mas!!!Simera mou eipan oti kai ta 3 proxwrane twra den kserw an tha alalksei kati mexri avrio euxomai toulaxiston ta 2 an oxi ta duo toulaxiston to ena!!!esu ourania avrio pas gia wolipsia???Egw padws akoma psiloponaw apo extes.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.Ολα καλα να πάνε!

Euxaristw polu!!!Prwti mou fora einai kai anxwnomai ligo alla afou proxwrisan apo edw kai pera oti sxedia exei o theoulis tha ta dextw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Εμένα το μόνο ανχος είναι για αυριο... Επειδη μου είπε πως θα ζοριστει.. Αλλιως φετα ολαααα

Tha ta kataferei eimai sigouri esu tha xalarwseis giati afou mas exeis pei oti einai kouklos tha ton koitas kai pono den tha katalaveis ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα με αφησει ξυπνια... Επειδη θα ζοριστει θα τους πει να με κοιμησουν καλα για να μην κουνησω... Του εχω απόλυτη εμπιστοσυνη... Πάντως του είπα πως ότι κ να γίνει απο μένα δεν θα γλιτώσει τόσο ευκολα... Αν δεν κάτσει με τη μια θα πάω κ για δευτερη.... Αν πάλι κάτσει θα με τρώει στη μαπα για τους επόμενους 9 μηνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ourania είπε:

Δεν θα με αφησει ξυπνια... Επειδη θα ζοριστει θα τους πει να με κοιμησουν καλα για να μην κουνησω... Του εχω απόλυτη εμπιστοσυνη... Πάντως του είπα πως ότι κ να γίνει απο μένα δεν θα γλιτώσει τόσο ευκολα... Αν δεν κάτσει με τη μια θα πάω κ για δευτερη.... Αν πάλι κάτσει θα με τρώει στη μαπα για τους επόμενους 9 μηνες...

Sto euxomai mesa apo tin kardia mou ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου! πόσο σας νιώθω κι ας μην γνωριζόμαστε. Η αγωνία είναι κοινή, ελπίζω και οι χαρές! Περιμένω πώς και πώς να ακούσω ευχάριστα από όλες σας.

Εγώ χθες ήμουν λίγο down γιατί γονιμοποιήθηκαν περίπου τα μισά από όσα μου πήραν. Δε λέω, τα 6 είναι υπεραρκετά αλλά είναι μια απώλεια που τη νιώθεις. Δύο θα μου βάλουν κι εμένα @Castrop rauxel ελπίζω να έχουν προχωρήσει δύο καλά έμβρυα.

Τρέμω στη σκέψη ότι θα μου πουν δεν προχώρησε κανένα.

Εσύ όμως κορίτσι μου που στενοχωριόσουν είδες ότι τα πάντα πάνε άψογα; 3 στα 3 σημαίνει ότι έχετε τέλειο γενετικό υλικό και θα έχεις μια υπέροχη κύηση!

στις πριν 8 ώρες, ο/η ourania είπε:

Τα ζόρικα θέλω να τα περνάω μόνη μου...

αχ πόσο σε καταλαβαίνω! Έχεις εμάς όμως να τα μοιράζεσαι, ε; Είμαι τόσο σίγουρη για σένα ότι θα τα καταφέρεις, πώς να σου το πω, το πιστεύω μέσα μου. Και αν θέλεις να ξέρεις η διαίσθησή μου λέει ότι αυτό το 19άρι θα γονιμοποιηθεί αύριο με Υ χρωμμόσωμα από τον άντρα σου και θα κάνεις ένα υπέροχο αγοράκι που θα είναι και ζυγάκι!

Μόνο ευχάριστα αύριο για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Κορίτσια μου! πόσο σας νιώθω κι ας μην γνωριζόμαστε. Η αγωνία είναι κοινή, ελπίζω και οι χαρές! Περιμένω πώς και πώς να ακούσω ευχάριστα από όλες σας.

Εγώ χθες ήμουν λίγο down γιατί γονιμοποιήθηκαν περίπου τα μισά από όσα μου πήραν. Δε λέω, τα 6 είναι υπεραρκετά αλλά είναι μια απώλεια που τη νιώθεις. Δύο θα μου βάλουν κι εμένα @Castrop rauxel ελπίζω να έχουν προχωρήσει δύο καλά έμβρυα.

Τρέμω στη σκέψη ότι θα μου πουν δεν προχώρησε κανένα.

Εσύ όμως κορίτσι μου που στενοχωριόσουν είδες ότι τα πάντα πάνε άψογα; 3 στα 3 σημαίνει ότι έχετε τέλειο γενετικό υλικό και θα έχεις μια υπέροχη κύηση!

αχ πόσο σε καταλαβαίνω! Έχεις εμάς όμως να τα μοιράζεσαι, ε; Είμαι τόσο σίγουρη για σένα ότι θα τα καταφέρεις, πώς να σου το πω, το πιστεύω μέσα μου. Και αν θέλεις να ξέρεις η διαίσθησή μου λέει ότι αυτό το 19άρι θα γονιμοποιηθεί αύριο με Υ χρωμμόσωμα από τον άντρα σου και θα κάνεις ένα υπέροχο αγοράκι που θα είναι και ζυγάκι!

Μόνο ευχάριστα αύριο για όλες μας!

Antelope auta altivws skeftomoun exte oti mexri to prwi den tha ta exei kataferei kanena kai telika ola pigan kalaaaa.... Alla ela pou twra skeftomai oti kai mexri avrio tha ta exoun kataferei ola????po po aporw oli auti i diadikasia den se afeinei na pareis anasaaaaa 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζαααα.... Κορίτσια πέρασα τέλεια.... Το ξανακανω άνετα.... Πήραμε 4 ωάρια. Τα 2 τέλεια και τα 2 μέτρια. Αύριο θα ξέρουμε τι και πως και μάλλον πάμε Δευτέρα έμβρυο μεταφορά. Μου έφερε κ καφεδακι ο γλυκός μου ο γιατρός κ είμαι σουπερ.... Όλα καλααααα. Αισθάνομαι τελειααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Τζαααα.... Κορίτσια πέρασα τέλεια.... Το ξανακανω άνετα.... Πήραμε 4 ωάρια. Τα 2 τέλεια και τα 2 μέτρια. Αύριο θα ξέρουμε τι και πως και μάλλον πάμε Δευτέρα έμβρυο μεταφορά. Μου έφερε κ καφεδακι ο γλυκός μου ο γιατρός κ είμαι σουπερ.... Όλα καλααααα. Αισθάνομαι τελειααααα.

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑΑΑΑΑΑ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Holaaaa egw tin ekana tin emvriometafora alla den kserw pws skata leitourgoun edwwww nero den mou eipan na pioooooo 2on otan evaze ta emvria den evlepe ston uperixooooo kai 3on den mou eipe na katsw ksaplomeeeniiiii gia ligo sikothika kai skeftomoun paei mou pesane twraaa ?????Vasika meta eidame ston uperixo oti itan panw sto endomitrio to petuxe sta tifla ????.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Τζαααα.... Κορίτσια πέρασα τέλεια.... Το ξανακανω άνετα.... Πήραμε 4 ωάρια. Τα 2 τέλεια και τα 2 μέτρια. Αύριο θα ξέρουμε τι και πως και μάλλον πάμε Δευτέρα έμβρυο μεταφορά. Μου έφερε κ καφεδακι ο γλυκός μου ο γιατρός κ είμαι σουπερ.... Όλα καλααααα. Αισθάνομαι τελειααααα.

Eides ola pigan kalaaaa 4 wariakia mia xara einai!!!ade koritsia kodevoume na mathoume pfffff!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...