Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

Μια μεγάλη καλημέρα σε όλες. Σας γράφω από Γαλλία όπου μένω τα τελευταία τρία χρόνια.

Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια το Μάη που μας πέρασε με 6 ωάρια από τα οποία μεταφέρθηκαν τα δύο με αρνητικό αποτέλεσμα. Ξεκίνησα πάλι το Νοέμβριο με τη διπλάσι αδόση αλλά μόνο 2 ωάρια και ακυρώθηκε ο κύκλος γιατί εδώ στη Γαλλία εάν δεν έχεις το λιγότερο 4 δε γίνεται ωοληψία. Το Σάββατο που μας πέρασε ξεκίνησα πάλι κύκλο διέγερσης με elonva 150 και περιμένουμε να δούμε μεθαύριο, τι ανταπόκριση υπάρχει. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και χαλαρή. Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία, δυναμη και αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ourania είπε:

3 με 5 μέρες μετά γίνεται η εμβρυομεταφορά.

Nai alla Deutera tha vriskete se stadio vlastokustis logika....po po vadizoume i mia pisw apo tin alli makari koritsia na ta kataferoyme kai oi treis mas ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η βλαστοκύστη έχει περισσότερες πιθανότητες για επιτυχία. Αυτα θα στα πει η εμβρυολόγος μικρή. Να πιστέψεις στα μικρά σου αυγουλάκια και να τους στέλνεις θετική ενέργεια ώστε να γίνουν υγιεί κ δυνατά εμβρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antelope propofol  ε??? Μάλιστα... Ελπίζω να μην με κοιμήσουν εντελώς... Είμαι κουτσομπόλα και θέλω να τα μαθαίνω όλα... Θα δω τι συμφωνία θα κάνω με την αναισθησιολόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lenio_ είπε:

Καλημέρα ξανά σε όλες. Υπάρχει κάποια κοπέλα που στο παρελθόν είχε χαμηλή ανταπόκριση;

Γεια σου εγώ ειΧα φτωχή ανταποκριση ευΧΜαι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lenio_ είπε:

Καλημέρα ξανά σε όλες. Υπάρχει κάποια κοπέλα που στο παρελθόν είχε χαμηλή ανταπόκριση;

Geia sou emena einai prwti mou fora kai den exw idea ti mou ginete!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenio_ είπε:

Καλημέρα ξανά σε όλες. Υπάρχει κάποια κοπέλα που στο παρελθόν είχε χαμηλή ανταπόκριση;

Καλώς ήρθες στην παρέα! Κι εγώ πρώτη φορά εξωσωματική, αλλά είχα λίγο μεγαλύτερη ανταπόκριση από αυτή που περιμέναμε οπότε δεν ξέρω να σου πω. Μου έκανε εντύπωση πάντως ότι στο κέντρο που είμαι στην Αθήνα έρχονται γυναίκες που ζουν στο εξωτερικό γιατί εκεί είναι πιο αυστηρά τα πρωτόκολλα ως προς αυτό το κομμάτι που λες. Συνήθως τις παρεπέμπουν απευθείας σε δότριες.

Φαντάζομαι είναι μεγάλη απογοήτευση να χάσεις έτσι έναν κύκλο.

Εκεί δεν κάνουν ωοληψία στο φυσικό κύκλο;

Το είδα σήμερα και τελικά είναι πολύ πιο συχνό από ό,τι πίστευα. Κάθε μήνα ένα ωάριο χωρίς φάρμακα και ταλαιπωρία. Μπορεί να πάρει 5-6 μήνες, αλλά αν από τη μία δεν έχεις ανταπόκριση και από την άλλη σου ακυρώνουν και την ωοληψία, τι άλλο να κάνεις;

Οι γιατροί τι σου λένε;

Εύχομαι ολόψυχα να έχεις επιτυχία αυτό το μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ourania είπε:

Antelope propofol  ε??? Μάλιστα... Ελπίζω να μην με κοιμήσουν εντελώς... Είμαι κουτσομπόλα και θέλω να τα μαθαίνω όλα... Θα δω τι συμφωνία θα κάνω με την αναισθησιολόγο...

Ναι ναι! propofol εγγύηση! από ότι κατάλαβα, έχεις και τα κονέ! Κανόνισε να σου βάλουν μικρότερη δόση για να είσαι ξύπνια και να τα ζήσεις όλα μέσα από ένα πέπλο ευτυχίας :)

Καλή επιτυχία!

@Castrop rauxel περιμένουμε νέα αύριο με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antelope κανένα κονε δεν έχω σε αυτό το νοσοκομειο. Αλλά επειδή τον είδα ζορισμενο σήμερα κ είναι λίγο ζαβες οι ωοθήκες λέω να μην το ρισκαρω με μικρότερη δόση γιατί θα πονεσω κ θα κουνηθω. Οποτε θα τον βάλω μετα να μου τα διηγηθεί λεπτο προς λεπτο... 

Τα ωοθηλακια μεγαλώνουν ίσα... Το πρωτο σήμερα ηταν 19 και ακολουθούσαν κατα 1 χιλιοστό πιο κάτω τα υπολοιπα. Ελπίζω να είναι καλό κ να πάρουμε ωαριακια ποιοτηκα απο όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, έφαγα μια μικρή απογοήτευση σήμερα...

μόνο 6 από τα 11 γονιμοποιήθηκαν :(

Είναι μικρός ο αριθμός γιατί έκαναν ICSI δηλαδή ένα προς ένα και κανονικά έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας. Δεν είναι άσχημα αλλά αυτή η μείωση είναι βασανιστική. Και δεν ξέρουμε πόσα θα συνεχίσουν.

Στην περίπτωση αυτή δεν θα περιμένουμε για βλαστοκύστες αλλά θα κάνω εμφύτευση Παρασκευή, δηλ 3η μέρα.

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι μάλλον έφταιγε η πολύ υψηλή οιστραδιόλη που τα "χάλασε".

@ourania εσύ θα τα έχεις όλα από ότι φαίνεται γιατί πάνε ταυτόχρονα αργά και σταθερά.

@Castrop rauxel πες μας τι έγινε με την ωοληψία! Ελπίζω να σου γονιμοποιηθούν όλα!

@Lenio_ πώς πάει η διέγερση; είδατε ωοθηλάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Κορίτσια μου, έφαγα μια μικρή απογοήτευση σήμερα...

μόνο 6 από τα 11 γονιμοποιήθηκαν :(

Είναι μικρός ο αριθμός γιατί έκαναν ICSI δηλαδή ένα προς ένα και κανονικά έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας. Δεν είναι άσχημα αλλά αυτή η μείωση είναι βασανιστική. Και δεν ξέρουμε πόσα θα συνεχίσουν.

Στην περίπτωση αυτή δεν θα περιμένουμε για βλαστοκύστες αλλά θα κάνω εμφύτευση Παρασκευή, δηλ 3η μέρα.

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι μάλλον έφταιγε η πολύ υψηλή οιστραδιόλη που τα "χάλασε".

@ourania εσύ θα τα έχεις όλα από ότι φαίνεται γιατί πάνε ταυτόχρονα αργά και σταθερά.

@Castrop rauxel πες μας τι έγινε με την ωοληψία! Ελπίζω να σου γονιμοποιηθούν όλα!

@Lenio_ πώς πάει η διέγερση; είδατε ωοθηλάκια;

Kai stenaxwriesaiii???antelope poso xronwn eisai????Egw piga simera kai mou ekanan oliki narkwsi den kserw gt mallon etsi leitourgoun edw.....otanksipnisa mou eipan mono 3 waria einai wrima....den kserw gt den kserw pou pigan ta alla ????paraskeui k egw emvriometafora...Rekoritsia niwthw oti kati paei lathos den kserwww ????eimai polu stenaxwrimeni....kai an den gonimopoiithei oute ena???mou eipan to sperma itan polu kalo....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω κοριτσια.....οταν ξεκινατε διεγερση ποσο πρεπει να ειναι η οιστραδιολη? εγω που εκανα περυσι ειχα υψηλη δηλ.100.....παιζει ρολο αυτο για να ξεκινησω?  η διαφορετικά υπαρχει τροπος να πεσει???? εχω απογοητευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel καλέ 3 και καλά είναι! Αυτό έχει σημασία. Αύριο να δεις θα σου πουν ότι έχουν γονιμοποιηθεί και τα 3 και ότι προχωράνε καλά. Αν έχετε και πολύ καλό σπέρμα μη φοβάσαι τίποτα! Εμάς δυστυχώς το σπέρμα ήταν και ο λόγος που πήγαμε σε εξωσωματική. Πολύ χάλια σε όλες τις παραμέτρους. Χάλια και ο άντρας μου από το σοκ, έπρεπε εγώ να είμαι η δυνατή. Είμαι 37 αλλά δεν θα το βάλω κάτω. Είπα για τα επόμενα 5 χρόνια θα προσπαθώ. Ελπίζω μόνο να μη χρειαστεί τόσος καιρός.. Για εσένα ποιός ήταν ο λόγος και πόσων ετών είσαι;

@antzy9 είμαι προσωπικά καμένη από την οιστραδιόλη! Αν την έχεις πολύ υψηλή εξαρχής μάλλον θα σου δώσουν το μακρύ πρωτόκολλο που ξεκινάει με καταστολή. Επίσης κατά τη διάρκεια της διέγερσης τη μετράς και ρυθμίζεις ανάλογα τη δόση της γοναδοτροπίνης. Γιατί απογοητεύεσαι καλή μου, ακόμα δεν ξεκίνησες;

Νομίζω έχει πέσει μια γενική απογοήτευση σήμερα. @ourania που είσαι να μας δώσεις λίγη από τη θετική σου ενέργεια;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με φωνάξατε????? Μόλις μπήκα σπίτι... Μισό τώρα να σας πιάσω μία μία.... Antelope σκέψου ότι θα βάλεις 2 καλά και θα αφήσεις κ 4 να προσπαθήσουν να γίνουν βλαστοκύστες... Θα τα καταφέρουν... Εδω πέρασαν τόσα κ όμως προχωράνε...

Castrop Rauxel (βάλε πουλάκι μου ένα πιο ευκολο ονομα) αμα είναι καλής ποιότητας έχουν πολλές ελπίδες... Αυριο θα ξέρεις... Υπομονή, τον φάγαμε τον γαιδαρο...

antzy9 εγώ ξεκίνησα με 65 οιστραδιόλη η οποία σήμερα έφτασε 1023. Ο γιατρός ειναι πόλυ ευχαριστημένος με την όλη πορεία. Τωρα βεβαια γιατί δεν μου δίνει πάνω απο 15% μόνο αυτός ξέρει (μην του πω τπτ του ομορφάντρα)....

Επίσης πολύ με νευριασε η Ovitrelle... Δεν μπορούσε να έχει το φλακονάκι με την συριγγούλα να ξέρω τι γίνετε???? Προγεμισμένη πένα έπρεπε να είναι, μη χεσωωω.... Σήμερα στις 10:30 θα την κάνω και Παρασκευή θα τα παρει. Λογικά νέα θα έχω Σαββάτο. Επρεπε να πέσει σκ για να έχω το ανχος μην τον πάρω τηλ και τον κόψω από τπτ....

Αυτά για την ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

@Castrop rauxel καλέ 3 και καλά είναι! Αυτό έχει σημασία. Αύριο να δεις θα σου πουν ότι έχουν γονιμοποιηθεί και τα 3 και ότι προχωράνε καλά. Αν έχετε και πολύ καλό σπέρμα μη φοβάσαι τίποτα! Εμάς δυστυχώς το σπέρμα ήταν και ο λόγος που πήγαμε σε εξωσωματική. Πολύ χάλια σε όλες τις παραμέτρους. Χάλια και ο άντρας μου από το σοκ, έπρεπε εγώ να είμαι η δυνατή. Είμαι 37 αλλά δεν θα το βάλω κάτω. Είπα για τα επόμενα 5 χρόνια θα προσπαθώ. Ελπίζω μόνο να μη χρειαστεί τόσος καιρός.. Για εσένα ποιός ήταν ο λόγος και πόσων ετών είσαι;

@antzy9 είμαι προσωπικά καμένη από την οιστραδιόλη! Αν την έχεις πολύ υψηλή εξαρχής μάλλον θα σου δώσουν το μακρύ πρωτόκολλο που ξεκινάει με καταστολή. Επίσης κατά τη διάρκεια της διέγερσης τη μετράς και ρυθμίζεις ανάλογα τη δόση της γοναδοτροπίνης. Γιατί απογοητεύεσαι καλή μου, ακόμα δεν ξεκίνησες;

Νομίζω έχει πέσει μια γενική απογοήτευση σήμερα. @ourania που είσαι να μας δώσεις λίγη από τη θετική σου ενέργεια;!

Egw eimai 26 kai proxwrisa stin eksosomatiki gt mou exoun kleisei kai oi duo salpigges....ksereis ti skeftomai oti diavazw oti polla koritsia peirane arketa waria alla mexri tin emvriometafora polu liga ta kataferan emena ti tha mou meinei mexri tin paraskeui????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Με φωνάξατε????? Μόλις μπήκα σπίτι... Μισό τώρα να σας πιάσω μία μία.... Antelope σκέψου ότι θα βάλεις 2 καλά και θα αφήσεις κ 4 να προσπαθήσουν να γίνουν βλαστοκύστες... Θα τα καταφέρουν... Εδω πέρασαν τόσα κ όμως προχωράνε...

Castrop Rauxel (βάλε πουλάκι μου ένα πιο ευκολο ονομα) αμα είναι καλής ποιότητας έχουν πολλές ελπίδες... Αυριο θα ξέρεις... Υπομονή, τον φάγαμε τον γαιδαρο...

antzy9 εγώ ξεκίνησα με 65 οιστραδιόλη η οποία σήμερα έφτασε 1023. Ο γιατρός ειναι πόλυ ευχαριστημένος με την όλη πορεία. Τωρα βεβαια γιατί δεν μου δίνει πάνω απο 15% μόνο αυτός ξέρει (μην του πω τπτ του ομορφάντρα)....

Επίσης πολύ με νευριασε η Ovitrelle... Δεν μπορούσε να έχει το φλακονάκι με την συριγγούλα να ξέρω τι γίνετε???? Προγεμισμένη πένα έπρεπε να είναι, μη χεσωωω.... Σήμερα στις 10:30 θα την κάνω και Παρασκευή θα τα παρει. Λογικά νέα θα έχω Σαββάτο. Επρεπε να πέσει σκ για να έχω το ανχος μην τον πάρω τηλ και τον κόψω από τπτ....

Αυτά για την ώρα...

Ourania mou sou euxomai ola na pane kala egw padws evaa ta klamata den kserw giati alla fovamaime auta pou exw diavasei oti den tha mou meinei oute ena ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Castrop rauxel δεν θες πολλά. 1 και καλό. Στειλε θετική ενέργεια και να δεις που θα προχωρήσουν...

Εμενα λες για κλάματα??? Εγω που δεν κλαίω πήρα τον γυναικολόγο εχτες να του πω την πορεία και τα εμπηξα απο το τηλέφωνο. Ευτυχως είναι γλύκας και μου έδωσε κουράγιο... Κ σήμερα έτοιμη είμουνα στο ιατρείο του εξωσωματικού να τα μπήξω αλλά κρατήθηκα. Ευτυχως είμαι σκατοπερηφανη και δεν θέλω να με βλέπουν να κλαίω αλλιώς ακόμα θα κλαίγαμε αγκαλια... Αλλά τον λυπήθηκα λίγο σήμερα γιατί τον ζορίζουν οι ωοθήκες μου και είπε την ψυχή θα μου βγάλουν μέχρι να τελειώσουμε την ωοληψία... Τον καλο μουυυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας διαβαζω και σας νιωθω... υπομονη και ψυχραιμία!

@Castrop rauxel να ξερεις στον γυναικείο παράγοντα υπογονιμότητας οι κλειστες σάλπιγγες στην εξωσωματική είναι και από τις πιο ευκολες περιπτωσεις! :)

Ολα θα πανε καλα.... σας το ευχομαι ολοψυχα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η ωορηξια παίζει να γινει και προς το τέλος του κύκλου; Εχει κάποια τέτοια εμπειρία; Διότι ειμαι στη 16 μερα κύκλου με κυκλο 27-32 και σπάνια 34 μερες. Βάζω Βασκλορ (προγεστερονη) κολπικά υποτίθεται 18-22 μερα του κύκλου που έχουν περάσει οι γόνιμες. Παρακολουθώ την ωορηξια μου με τεστακια αυτο το μηνα. Πολυ φοβαμαι οτι δε θα κάνω κορίτσια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xoris από την ωορηξια εξαρτάται πότε θα έρθει περίοδος. Δηλ. κάνεις ωορηξία και σε 14 μέρες (συν πλην μια) έρχεται περίοδος αν δεν υπάρξει εγκυμοσύνη.Αυτό σημαίνει οτι στον κύκλο που είχες με 34, έκανες ωορηξία την 20η μερα. ισως ετσι κάνεις κ τώρα. σε ποια μερα εισαι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Xoris από την ωορηξια εξαρτάται πότε θα έρθει περίοδος. Δηλ. κάνεις ωορηξία και σε 14 μέρες (συν πλην μια) έρχεται περίοδος αν δεν υπάρξει εγκυμοσύνη.Αυτό σημαίνει οτι στον κύκλο που είχες με 34, έκανες ωορηξία την 20η μερα. ισως ετσι κάνεις κ τώρα. σε ποια μερα εισαι τωρα?

@Dim83Σευχαριστω που απαντησες. Σήμερα ειμαι στη 16η μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xoris Βιβλιογραφικά η ωορρηξια γίνεται 14 μέρες μετρώντας αντίστροφα από τον κύκλο της περιόδου μας. Δηλαδή από πίσω προς τα μπρος. πχ σε ένα κύκλο 34 ημερών αφαιρείς 14 μέρες και η ωορρηξία σε αυτόν θα γίνει  στις 20 μέρες! Αν ο κύκλος δεν είναι σταθερός καθε μηνα τότε και η ωορρηξία δεν ειναι και αυτη σταθερη. Μπορεί να γινει στις 15, στις 18 στις 20 ή μπορεί αν ο κύκλος έχει μεγάλες διακυμάνσεις να μη γίνει και καθόλου. Δεν είναι κάθε κύκλος ωορρηκτικός απαραίτητα. Συνέχισε να παρακολουθείς με τεστάκια και αν σου έρθει περίοδος ξαναξεκίνα στον επόμενο κύκλο σου πάλι απο την 10η μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2018 at 4:08 ΜΜ, ο/η Lenio_ είπε:

Μια μεγάλη καλημέρα σε όλες. Σας γράφω από Γαλλία όπου μένω τα τελευταία τρία χρόνια.

Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια το Μάη που μας πέρασε με 6 ωάρια από τα οποία μεταφέρθηκαν τα δύο με αρνητικό αποτέλεσμα. Ξεκίνησα πάλι το Νοέμβριο με τη διπλάσι αδόση αλλά μόνο 2 ωάρια και ακυρώθηκε ο κύκλος γιατί εδώ στη Γαλλία εάν δεν έχεις το λιγότερο 4 δε γίνεται ωοληψία. Το Σάββατο που μας πέρασε ξεκίνησα πάλι κύκλο διέγερσης με elonva 150 και περιμένουμε να δούμε μεθαύριο, τι ανταπόκριση υπάρχει. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και χαλαρή. Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία, δυναμη και αισιοδοξία!

Καλη επιτυχία κοπέλα μου.Να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

@Castrop rauxel καλέ 3 και καλά είναι! Αυτό έχει σημασία. Αύριο να δεις θα σου πουν ότι έχουν γονιμοποιηθεί και τα 3 και ότι προχωράνε καλά. Αν έχετε και πολύ καλό σπέρμα μη φοβάσαι τίποτα! Εμάς δυστυχώς το σπέρμα ήταν και ο λόγος που πήγαμε σε εξωσωματική. Πολύ χάλια σε όλες τις παραμέτρους. Χάλια και ο άντρας μου από το σοκ, έπρεπε εγώ να είμαι η δυνατή. Είμαι 37 αλλά δεν θα το βάλω κάτω. Είπα για τα επόμενα 5 χρόνια θα προσπαθώ. Ελπίζω μόνο να μη χρειαστεί τόσος καιρός.. Για εσένα ποιός ήταν ο λόγος και πόσων ετών είσαι;

@antzy9 είμαι προσωπικά καμένη από την οιστραδιόλη! Αν την έχεις πολύ υψηλή εξαρχής μάλλον θα σου δώσουν το μακρύ πρωτόκολλο που ξεκινάει με καταστολή. Επίσης κατά τη διάρκεια της διέγερσης τη μετράς και ρυθμίζεις ανάλογα τη δόση της γοναδοτροπίνης. Γιατί απογοητεύεσαι καλή μου, ακόμα δεν ξεκίνησες;

Νομίζω έχει πέσει μια γενική απογοήτευση σήμερα. @ourania που είσαι να μας δώσεις λίγη από τη θετική σου ενέργεια;!

Antelop mou eipan na arxisw progestan apo avrio kai na ta vazw sto kolpo oxi apo to stoma alla skeftomai apo ton kolpo poia einai i drasi tous kai ti prepei na ta valw polu mesa?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...