Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα. Και εγώ χθες είχα το πιο έντονο τεστ ωορρηξίας μου. Δεν ήταν ίδιο με την γραμμή ελέγχου αλλά ήταν σίγουρα πιο έντονο από τα υπόλοιπα. Πριν λίγο έκανα και το σημερινό και ήταν πιο αχνό από το χθεσινό. Είχα κρατήσει και τα προηγούμενα αλλά είχαν στεγνώσει και είχαν αλλάξει χρώμα οπότε δεν μπορούσα να συγκρίνω. Είχα χθες επαφή, λέω να έχω και αύριο και μετά να περιμένω. Δε νομίζω να υπάρχει λόγος να κάνω και άλλο (τεστ εννοώ) μιας και ο κύκλος μου είναι 27-34 ημερών.

Mια χαρά επαφούλες έχεις!!!Οχι μη κάνεις άλλο!!!Ισχύει ότι αν περάσουν οι μέρες ξεθωριάζουν.Εμένα στις 3-4 μέρες άρχισαν να ξεθωριάζουν!!!Αύριο σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?Εγώ πάω βάση υγρών.Σήμερα δεν είχα τίποτα,μου τελειωσαν!!Αρά  το πολύ μέχρι 31/1 είναι να ρθεί!!!Μάζι θα είμαστε περίπου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Δευτέρα βράδυ είχα αρκετά έντονη γραμμή, όχι όμως πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου. Και χθες το ίδιο, αλλά είχα πονάκια και ...διάθεση... Οπότε ήρθαμε σε επαφή, μετά κοιμήθηκα κατευθείαν, σήμερα έχω υγρά (σαν ασπράδι) οπότε πιστεύω ότι στο σημερινό θα κοκκινίσει!
Ταυτόχρονα χρησιμοποιώ κατά την επαφή και ένα Λιπαντικό Γονιμότητας, το οποίο από ότι διάβασα έχει θετικές κριτικές και στο εξωτερικό, σε αυτό τον κύκλο το ξεκίνησα και το έχω ήδη χρησιμοποιήσει σε 3 επαφές.
Θα δείξει... Έχω πολύ καλό προαίσθημα...
Εσύ σε τι φάση είσαι;; Θύμισε μου αν θες... 

Ευχομαι να σου πανε καλα ολα και να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!Κι εγω σε αναμονη ωορηξιας βρισκομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marillia είπε:

Γειά σου Αθηνούλα!!!Αυτό που ξέρω από πολλές κοπέλες είναι ότι μπορεί να παραμείνει αχνό το τεστ και να κάνουν ωορρηξία!!Κρατούν τα τεστάκια και συγκρίνουν ποιά ήταν η πιο έντονη!!Μπορεί η lh να μην ανεβαίνει τόσο χωρίς να σημαίνει δεν γίνεται ωορρηξία!!Σε μένα είχε γίνει πιο έντονη η γραμμή και αδιαθέτησα 15 μέρες μετά το θετικό τεστ!!Αλλά δεν μου άρεσε σαν διαδικασία!!!Επίσης ξέρω μπορεί να μεγαλώσει το ωάριο και να μην καταφέρει να σπάσει.Αλλά δεν γίνεται συνέχεια αυτό!!!

Σ ευχαριστω πολυ για την κατατοπιστικη απαντηση!Μακαρι να πανε προχωρησουν ολα καλα για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marillia είπε:

Mια χαρά επαφούλες έχεις!!!Οχι μη κάνεις άλλο!!!Ισχύει ότι αν περάσουν οι μέρες ξεθωριάζουν.Εμένα στις 3-4 μέρες άρχισαν να ξεθωριάζουν!!!Αύριο σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?Εγώ πάω βάση υγρών.Σήμερα δεν είχα τίποτα,μου τελειωσαν!!Αρά  το πολύ μέχρι 31/1 είναι να ρθεί!!!Μάζι θα είμαστε περίπου!!!

Αδιαθέτησα 31/12/2017 αργά το βράδυ. Οπότε λογικά μετράω από την επόμενη και είμαι σήμερα στην 18η. Σε 16 μέρες το πολύ μετά την ωορρηξία πρέπει να έρθει η περίοδος... Στην περίπτωση μας εύχομαι να "έρθει" η καθυστέρηση... :D
Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Καλή επιτυχία και στις @Athena D. και @Xoris!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Αδιαθέτησα 31/12/2017 αργά το βράδυ. Οπότε λογικά μετράω από την επόμενη και είμαι σήμερα στην 18η. Σε 16 μέρες το πολύ μετά την ωορρηξία πρέπει να έρθει η περίοδος... Στην περίπτωση μας εύχομαι να "έρθει" η καθυστέρηση... :D
Μακάρι να μας πάνε όλα καλά. Καλή επιτυχία και στις @Athena D. και @Xoris!
 

?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2018 at 1:59 ΠΜ, ο/η Αntelope είπε:

Προεμφυτευτικό θα κάνεις σε στάδιο βλαστοκύστης ή νωρίτερα; Για ανευπλοειδίες μόνο; Θέλω και εγώ να κάνω για να αυξήσω τις πιθανότητες αλλά δεν μου το έχει προτείνει κανένας ακόμη γιατί από ότι καταλαβαίνω δεν το έχουν σαν πάγια τακτική. Είναι άραγε λόγω κόστους ή ενέχει και άλλους κινδύνους; Έχεις εικόνα από τώρα πόσο θα κοστίσει;

για βλαστοκυστη παμε.....βεβαια δεν εχω ξανακανει ποτε διεγερση για να εχω αποψη...3 ημερων δεν θελει,.....ετσι κ αλλιως μενω εγκυος μου ειπε.....οποτε ειναι περιττο...προχωραμε με βλαστοκυστη για να γινει ο ελεγχος....ανευπλοειδιες δεν εχουμε....καναμε τις εξετασεις που επρεπε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. 7η μέρα του κύκλου και 5η διέγερσης. Μετρήσαμε στην δεξιά ωοθηκη 4 ωάρια (2 10αρια και 2 8αρια) και στην αριστερή 2 (7αρια). Συνεχίζω menopur και απο σάββατο Orgalutran. Δευτέρα θα ξαναπάω και Τετάρτη με Πέμπτη η ωοληψία (θεού θέλοντος). Η αριστερή ωοθήκη είναι λέει τεμπέλα. Αμα της πω τωρα τπτ θα φταίω???? Όπως και να έχει είμαστε πάντως 1 ωάριο πάνω από τον προηγούμενο κύκλο. Θετικές σκέψεις. Πάντως έχω 2 υπέροχους γιατρούς που με γεμίζουν θετική ενέργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Μου φαίνεται στο τσεπάκι το έχεις το μωράκι! Ρώτησα και εγώ το γιατρό μου σήμερα για προεμφυτευτικό αλλά μου είπε να μην το κάνω γιατί δεν έχουμε ένδειξη. Κι εμείς για βλαστοκύστες πάμε και θα φανεί εκεί ποια είναι τα καλύτερα για εμφύτευση.

στις πριν 1 ώρα, ο/η ourania είπε:

Θετικές σκέψεις.

Ακριβώς αυτό! Προχωράς άριστα! Κι εγώ δυο μέρες πιο μπροστά. Επίσης με τεμπέλα αριστερή ωοθήκη! Βάζω τον άντρα μου να τη χαιδεύει για να την καλοπιάσουμε :) Σήμερα, 7η ημέρα διέγερσης έφτασα οιστραδιόλη >3000pg και μου έκοψε τη γοναδοτροπίνη. Τώρα μόνο τον ανταγωνιστή για να μη σκάσουν (και σκάσω και εγώ μαζί τους!) και παρακολούθηση μέχρι τη μεσονύχτια (ovitrelle)

Είχε καμία κοπέλα ακύρωση κύκλου λόγω υπερδιέγερσης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 7η μέρα του κύκλου και 5η διέγερσης. Μετρήσαμε στην δεξιά ωοθηκη 4 ωάρια (2 10αρια και 2 8αρια) και στην αριστερή 2 (7αρια). Συνεχίζω menopur και απο σάββατο Orgalutran. Δευτέρα θα ξαναπάω και Τετάρτη με Πέμπτη η ωοληψία (θεού θέλοντος). Η αριστερή ωοθήκη είναι λέει τεμπέλα. Αμα της πω τωρα τπτ θα φταίω???? Όπως και να έχει είμαστε πάντως 1 ωάριο πάνω από τον προηγούμενο κύκλο. Θετικές σκέψεις. Πάντως έχω 2 υπέροχους γιατρούς που με γεμίζουν θετική ενέργεια.

Geia sou ouraniaaaa pali egwww????Ax thelw na diavazw nea sou giati niwthw les kai to pername maziii ti kalaaaa pou ola pigan kala....Kai egw piga simera kai me eidan kai metrage elege 12  13 15 kai 16 genika....eixa kai ena 11 emena mou eipan apo simera ta orgalutran mou edwse kai vitamidi D giati prepei na einai 20 kai mou eipe einai 8 i dikia mou (logiko edw pou eimai exw na dw 2 mines ilio)kai egw tha paw deutera kai na maste kala teterti i owlipsia....mexri poso prepei na ftasoun ta waria gia na einai ok????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2018 at 5:42 ΜΜ, ο/η Αntelope είπε:

Χαιρετώ κι εγώ την ωραία παρέα!

Μετά από ανεπιτυχείς προσπάθειες 2 ετών λόγω χαμηλής ποιότητας σπέρματος ξεκίνησα αυτό το μήνα IVF. Είμαι στην 6η μέρα του κύκλου, 5η μέρα διέγερσης. Κάνω το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών.

Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα και μακάρι να με εγκρίνουν οι admin σύντομα για να συζητάμε την πορεία μας.

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

καλησπερααα κορίτσι μου καλά αποτελέσματα τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει με το σύζυγό κάνατε βιοψία?Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια τι είναι το πρωτόκολλο Αυτό?που ακολουθείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

καλησπερααα κορίτσι μου καλά αποτελέσματα τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει με το σύζυγό κάνατε βιοψία?Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια τι είναι το πρωτόκολλο Αυτό?που ακολουθείς?

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Εδώ και δύο χρόνια σπερμοδιαγράμματα με όλους τους δείκτες πολύ χαμηλούς. Αριθμός από 600χιλ έως 5εκατ, κινητικότητα 0, μορφολογία κάτω από 2%... Όλοι οι γιατροί μας είπαν χωρίς σκέψη εξωσωματική με ICSI. Βέβαια κανένας δεν απέκλεισε τελείως την πιθανότητα φυσικής σύλληψης αλλά είναι τόσο μικρή και εγώ 37 που είναι άσκοπο να περιμένουμε.

Ξεκίνησα το πρωτόκολλο με ανταγωνιστή. Δηλαδή διέγερση αρχικά για να ωριμάσουν πολλά ωοθηλάκια και από κάποιο σημείο και μετά (εμένα στην 5η ημέρα) προσθέτεις μια νέα ένεση με μια ουσία που δρα ως ανταγωνιστής των φυσικών ορμονών και αποτρέπει την πρόωρη ωορρηξία. Μετά με άλλη ενεσούλα κάνεις στοχευμένη ωορρηξία την ημέρα που θέλεις για να έχεις τα μέγιστα δυνατά αυγουλάκια.

Εσάς είναι οριστική η αζωοσπερμία ή σας είπαν να επαναλάβετε σπερμοδιάγραμμα; Πώς σκέφτεστε να προχωρήσετε; Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά, σήμερα η επιστήμη τα έχει κάνει εύκολα ακόμα και περιπτώσεις που στο παρελθόν ήταν καταδικασμένες.

ΥΓ: είχα διαβάσει σε κάποιο φορουμ μια περίπτωση αζωοσπερμίας που με είχε συγκινήσει πάρα πολύ. Ο τύπος τα έγραφε σε συνέχειες που κρατούσε την αγωνία με πολύ γλαφυρό τρόπο και αρκετό humor. Σου προτείνω να τον διαβάσεις. Δεν ξέρω αν μου επιτρέπεται να βάλω link επειδή είμαι newbie αλλά αν θέλεις να το γκουγκλάρεις θα τον βρεις με τίτλο "Διήγηση μιας μικρής Οδύσσειας στις θάλασσες της υπογονιμότητας"

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Εδώ και δύο χρόνια σπερμοδιαγράμματα με όλους τους δείκτες πολύ χαμηλούς. Αριθμός από 600χιλ έως 5εκατ, κινητικότητα 0, μορφολογία κάτω από 2%... Όλοι οι γιατροί μας είπαν χωρίς σκέψη εξωσωματική με ICSI. Βέβαια κανένας δεν απέκλεισε τελείως την πιθανότητα φυσικής σύλληψης αλλά είναι τόσο μικρή και εγώ 37 που είναι άσκοπο να περιμένουμε.

Ξεκίνησα το πρωτόκολλο με ανταγωνιστή. Δηλαδή διέγερση αρχικά για να ωριμάσουν πολλά ωοθηλάκια και από κάποιο σημείο και μετά (εμένα στην 5η ημέρα) προσθέτεις μια νέα ένεση με μια ουσία που δρα ως ανταγωνιστής των φυσικών ορμονών και αποτρέπει την πρόωρη ωορρηξία. Μετά με άλλη ενεσούλα κάνεις στοχευμένη ωορρηξία την ημέρα που θέλεις για να έχεις τα μέγιστα δυνατά αυγουλάκια.

Εσάς είναι οριστική η αζωοσπερμία ή σας είπαν να επαναλάβετε σπερμοδιάγραμμα; Πώς σκέφτεστε να προχωρήσετε; Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά, σήμερα η επιστήμη τα έχει κάνει εύκολα ακόμα και περιπτώσεις που στο παρελθόν ήταν καταδικασμένες.

ΥΓ: είχα διαβάσει σε κάποιο φορουμ μια περίπτωση αζωοσπερμίας που με είχε συγκινήσει πάρα πολύ. Ο τύπος τα έγραφε σε συνέχειες που κρατούσε την αγωνία με πολύ γλαφυρό τρόπο και αρκετό humor. Σου προτείνω να τον διαβάσεις. Δεν ξέρω αν μου επιτρέπεται να βάλω link επειδή είμαι newbie αλλά αν θέλεις να το γκουγκλάρεις θα τον βρεις με τίτλο "Διήγηση μιας μικρής Οδύσσειας στις θάλασσες της υπογονιμότητας"

 

καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για όλη σου την καθοδήγηση κ φυσικά θα το διαβάσω.Η αζωοσπερμια του είναι δεδομένη κ φυσικά δε μπορούμε με φυσιολογικό τρόπο.Τις επόμενες ημέρες θα κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους Κυστική ινώση μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα προχωρήσουμε στη βιοψία.ειμαι σε δίλημμα ο γιατρος είπε ότι καλό είναι να τα κάνουμε ταυτόχρονα .καλα κ εγώ που είμαι 28 θέλω να τα καταφέρω δε παίζει ρόλο η ηλικία σε αυτά απλά η σκέψη μας είναι εκεί στην απόκτηση παιδιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Geia sou ouraniaaaa pali egwww????Ax thelw na diavazw nea sou giati niwthw les kai to pername maziii ti kalaaaa pou ola pigan kala....Kai egw piga simera kai me eidan kai metrage elege 12  13 15 kai 16 genika....eixa kai ena 11 emena mou eipan apo simera ta orgalutran mou edwse kai vitamidi D giati prepei na einai 20 kai mou eipe einai 8 i dikia mou (logiko edw pou eimai exw na dw 2 mines ilio)kai egw tha paw deutera kai na maste kala teterti i owlipsia....mexri poso prepei na ftasoun ta waria gia na einai ok????

Εσένα μεγάλωσαν γρήγορα γιαυτο σου εδωσε τωρα τον ανταγωνιστη. Κάπου στα 20 νομιζω είναι ετοιμα. Ευτύχως τα δικά μου είναι κοντά σε μέγεθος κ ελπίζω να τα πιάσουμε όλα γιατί δεν έχουμε περιθώρια για να χάσουμε. Μακάρι να είναι και ποιοτικά.

 

Antelope πολύ μεγάλη τίμη η οιστραδιόλη. Εμένα σήμερα ήταν 131.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ourania και @Castrop rauxel τι καλά που σας προχωράνε όλα μαζί σε μέγεθος! Εγώ μπορεί να έχω πολλά αλλά σίγουρα θα χαθούν κάποια γιατί δεν θα είναι στο ίδιο στάδιο ωρίμανσης. Από αυτά που έχω ρωτήσει τους γυναικολόγους και έχω διαβάσει οι περισσότεροι ξεκινάνε τον ανταγωνιστή όταν έχουν έστω και ένα ωοθηλάκιο πάνω από 14-15mm. Λογικά θα γίνει και εσάς 4ψήφια η οιστραδιόλη στην 7-9η μέρα διέγερσης. Εμένα πήρε πολύ φόρα και πάμε να τη φρενάρουμε.

Έχετε αρχίσει να τα νιώθετε στην κοιλιά σας με τις κινήσεις που κάνετε; Σκεφτείτε ότι αυτή η πίεση που νιώθουμε και τα στογγυλά σκούρα κενά που βλέπουμε στον υπέρηχο είναι πιθανοί μελλοντικοί άνθρωποι!  Δέος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ourania είπε:

Εσένα μεγάλωσαν γρήγορα γιαυτο σου εδωσε τωρα τον ανταγωνιστη. Κάπου στα 20 νομιζω είναι ετοιμα. Ευτύχως τα δικά μου είναι κοντά σε μέγεθος κ ελπίζω να τα πιάσουμε όλα γιατί δεν έχουμε περιθώρια για να χάσουμε. Μακάρι να είναι και ποιοτικά.

 

Antelope πολύ μεγάλη τίμη η οιστραδιόλη. Εμένα σήμερα ήταν 131.

Kalimera ourania ti ennoeis???mporei na mou spasoune?????Kai na ta xasw!???makari na einai poiotika auto skeftomai k egw sou euxomai ola na pane super!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μέρα και καλή επυτυχια εγώ είχα πάθει υπερδιέγερση την ημέρα της οβιτρελε ήταν 3χιλιάδες κάτι η οιστραδιολη και τα ωαρια τα πήραν και βγήκαν πολλά παραπάνω από τον υπέρηχο ήταν 24 ενώ στον υπέρηχο μου έλεγε 16 πολλά ασπράδια αυγού καθόλου αλάτι και lucosade Εγώ έτρωγα έως και 6 η 7 ασπράδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλή μέρα και καλή επυτυχια εγώ είχα πάθει υπερδιέγερση την ημέρα της οβιτρελε ήταν 3χιλιάδες κάτι η οιστραδιολη και τα ωαρια τα πήραν και βγήκαν πολλά παραπάνω από τον υπέρηχο ήταν 24 ενώ στον υπέρηχο μου έλεγε 16 πολλά ασπράδια αυγού καθόλου αλάτι και lucosade Εγώ έτρωγα έως και 6 η 7 ασπράδια 

Kalimeraaaa ti enoeeis aspradia???zodano???ege eimai stin ekti mera me tis enesis kai opw eipa exw waria 13 15 16 12 11 einai normal???prepei na faw kai egw aspradia????den katalavenw tipota kai auto me anxwnei den mporw na katalavw ti ginete me ta waria.../.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλή μέρα και καλή επυτυχια εγώ είχα πάθει υπερδιέγερση την ημέρα της οβιτρελε ήταν 3χιλιάδες κάτι η οιστραδιολη και τα ωαρια τα πήραν και βγήκαν πολλά παραπάνω από τον υπέρηχο ήταν 24 ενώ στον υπέρηχο μου έλεγε 16 πολλά ασπράδια αυγού καθόλου αλάτι και lucosade Εγώ έτρωγα έως και 6 η 7 ασπράδια 

Ωχ αλήθεια; κι εμένα η δεξιά έχει πάθει τραλαλά, συνεχίζει να εμφανίζει ωάρια παρόλο που έκοψα το gonal. Περιμένω σε λίγο και τα νέα αποτελέσματα οιστραδιόλης αν και αποκλείεται να μειώθηκε. Δεν το περίμενα ρε γμτ γιατί ούτε πολυκυστικές είχα, ούτε περίμενα να διεγερθούν τόσο με τόσο χαμηλή δόση, είμαι και σχετικά μεγάλης ηλικίας, η ΑΜΗ μου ήταν 3,1 που νορμάλ τη λες... τι να πω

Και τελικά τι έγινε στην περίπτωσή σου; Τα ωάρια που σου πήραν ήταν καλής ποιότητας; Τι εξέλιξη είχε; Και τώρα σε τί φάση βρίσκεσαι;

Και κάτι άλλο, τα ασπράδια ωμά;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

@ourania και @Castrop rauxel τι καλά που σας προχωράνε όλα μαζί σε μέγεθος! Εγώ μπορεί να έχω πολλά αλλά σίγουρα θα χαθούν κάποια γιατί δεν θα είναι στο ίδιο στάδιο ωρίμανσης. Από αυτά που έχω ρωτήσει τους γυναικολόγους και έχω διαβάσει οι περισσότεροι ξεκινάνε τον ανταγωνιστή όταν έχουν έστω και ένα ωοθηλάκιο πάνω από 14-15mm. Λογικά θα γίνει και εσάς 4ψήφια η οιστραδιόλη στην 7-9η μέρα διέγερσης. Εμένα πήρε πολύ φόρα και πάμε να τη φρενάρουμε.

Έχετε αρχίσει να τα νιώθετε στην κοιλιά σας με τις κινήσεις που κάνετε; Σκεφτείτε ότι αυτή η πίεση που νιώθουμε και τα στογγυλά σκούρα κενά που βλέπουμε στον υπέρηχο είναι πιθανοί μελλοντικοί άνθρωποι!  Δέος!

Kalimera ti ennoeis oti tha ginei 4 psifia i oistradioli ???einai kalo auto????gt peire fora esena diladi tha stamatiseis ta farmaka tis diergeseis?????Egw prosopika naiiii ta niwthw kai me enoxloun polu kai stin douleia kai otan ksaplonw na koimithw....

Auto skeftomai kai egw sunexeia Oti 2 i ena apo auta tha ginei mwraki ax anupomono na erthei i mera tis emvriometaforas....kai esena prwti sou fora einai????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kalimeraaaa ti enoeeis aspradia???zodano???ege eimai stin ekti mera me tis enesis kai opw eipa exw waria 13 15 16 12 11 einai normal???prepei na faw kai egw aspradia????den katalavenw tipota kai auto me anxwnei den mporw na katalavw ti ginete me ta waria.../.

Βραστά αυγά αγάπη μόνο τα ασπράδια βοηθούν στην υπερδιέγερση ώστε να μην πάθεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Είχε καμία κοπέλα ακύρωση κύκλου λόγω υπερδιέγερσης;

Καλημερα! :)

Τον Σεπτέμβριο που είχα κυκλο διέγερσης με πρωτόκολλο ανταγωνιστών έφτασε η οιστραδιόλη μου πάνω από 5000 μονάδες, ήμουν στο όριο για υπερδιέγερση οπότε πριν την ωοληψία αντί για ovitrelle ή pregnyl έκανα arvekap  και η εμβρυομεταφορά έγινε στον επόμενο κυκλο που είχε ηρεμήσει ο οργανισμός. Πολλά ασπράδια αυγού και ηλεκτρολύτες και δόξα το Θεό όλα πήγαν καλα!

Ολα καλα θα πανε! Όσο μπορείς ψυχραιμία και υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Ωχ αλήθεια; κι εμένα η δεξιά έχει πάθει τραλαλά, συνεχίζει να εμφανίζει ωάρια παρόλο που έκοψα το gonal. Περιμένω σε λίγο και τα νέα αποτελέσματα οιστραδιόλης αν και αποκλείεται να μειώθηκε. Δεν το περίμενα ρε γμτ γιατί ούτε πολυκυστικές είχα, ούτε περίμενα να διεγερθούν τόσο με τόσο χαμηλή δόση, είμαι και σχετικά μεγάλης ηλικίας, η ΑΜΗ μου ήταν 3,1 που νορμάλ τη λες... τι να πω

Και τελικά τι έγινε στην περίπτωσή σου; Τα ωάρια που σου πήραν ήταν καλής ποιότητας; Τι εξέλιξη είχε; Και τώρα σε τί φάση βρίσκεσαι;

Και κάτι άλλο, τα ασπράδια ωμά;;;;;

Ναι μου τα πήρανε 24 γονοιμοποιθηκαν 19 συνέχιζαν 17 μπήκαν κατάψυξη και πριν 10 μέρες έκανα εμβρυομεταφορα τώρα περίμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά μαζεμένα τα γράψατε.... Σήμερα είχα τρέξιμο γιατι επρεπε να καλύψω ένα ιατρείο στο νοσ/μειο και είχε κ η μικρή λίγο αίμα. Όποτε τρεχάτε ποδαράκια μου να μην σας πιάσει ο κ..λος μου... Μέχρι την εμβρυομετάφορα θα κρατάω 2 σπίτια. Μετα ας κλάψουν οι άντρες... Ευτυχώς έκανα και τον προεγχειριτικό έλενχο και είμαι έτοιμη.

Sunshine με 3,1 ΑΜΗ τι περίμενες????  Λιγότερα??? Τι δόση επερνες????

Εγώ παλεύω με 0,7... Και τα 6 πολλά είναι. Και 400 iu menopur.  Αλλά δεν με ρίχνει τίποτα. 1 και καλό θέλω...

Castrop rauxel εσύ έχεις ωαριάκια από 11 χιλιοστά μέχρι κ 16. λογικά όπου να ναι θα σου κόψει την ορμόνη για να πας για ωοληψία.

Αντε και καλά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Πολλά μαζεμένα τα γράψατε.... Σήμερα είχα τρέξιμο γιατι επρεπε να καλύψω ένα ιατρείο στο νοσ/μειο και είχε κ η μικρή λίγο αίμα. Όποτε τρεχάτε ποδαράκια μου να μην σας πιάσει ο κ..λος μου... Μέχρι την εμβρυομετάφορα θα κρατάω 2 σπίτια. Μετα ας κλάψουν οι άντρες... Ευτυχώς έκανα και τον προεγχειριτικό έλενχο και είμαι έτοιμη.

Sunshine με 3,1 ΑΜΗ τι περίμενες????  Λιγότερα??? Τι δόση επερνες????

Εγώ παλεύω με 0,7... Και τα 6 πολλά είναι. Και 400 iu menopur.  Αλλά δεν με ρίχνει τίποτα. 1 και καλό θέλω...

Castrop rauxel εσύ έχεις ωαριάκια από 11 χιλιοστά μέχρι κ 16. λογικά όπου να ναι θα σου κόψει την ορμόνη για να πας για ωοληψία.

Αντε και καλά αποτελέσματα.

Δεν έχω Άμη 3.1 Εγώ η @antelope έχει Εγώ ήξερα ότι θα κάνω πολλά έχω πολυκυστηκες Εγώ ξεκίνησα με 225 και μετά 150 σην 5 ημέρες έκανα orgalutran και βέβαια ένα και καλό θέλουμε η Άμη μου δεν είναι έγκυρη γιατί λόγο τον πολυκυστηκων ανεβοκατεβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...