Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Λοιπόν κορίτσια είδαμε έναν σάκο κανονικό κ έναν πιο αχνό που δε ξέρουμε τι θα απογίνει..!!θα φανεί καλύτερα την επόμενη φορά γιατι είναι λίγο νωρίς ακόμη...αχ μακάρι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα..είμαι πολύ αισιόδοξη γενικά αλλα ώρες ώρες με πιάνει η ανασφάλεια!!

@peacock @Αntelope @Castrop rauxel @OLY10 @nikona και σε όσα κορίτσια πάνε για επόμενη προσπάθεια εύχομαι κάθε επιτυχία που είμαι σίγουρη ότι θα την έχετε...σας στέλνω όοολη τη θετική μου ενέργεια!!!!????

Μπράβοοοοοοο! Γιούπιιιιιιιι! Όλα μια χαρά θα πάνε είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Smurf88 όταν διαβαζω για εγκυμοσύνες και μωρακια εξωσωματικής ειλικρινα συγκινουμαι... ενα τετοιο ελπίζω θα είναι και το δικό μου καποια στιγμή..

Σου ευχομαι όοολα να πανε καλα και από δω και πέρα μόνο χαρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Smurf88 όταν διαβαζω για εγκυμοσύνες και μωρακια εξωσωματικής ειλικρινα συγκινουμαι... ενα τετοιο ελπίζω θα είναι και το δικό μου καποια στιγμή..

Σου ευχομαι όοολα να πανε καλα και από δω και πέρα μόνο χαρες!!!!

Θα είναι κοριτσάκι μου θα είναι είμαι σίγουρη! Το αξίζεις!

Υ.Γ. Δε βγάζεις αυτό το μάυρο απτο προφίλ σου. Pleeeeeeease!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κια πό ' μενα!!! Μετά από μια αποτυτχημένη πρώτη προσπάθεια, μια λαπαροσκόπηση -- υστροσκόπηση, είμαι στη δευτερη πρσπάθεια , σε φάση διέγερσης.Εχθές έκανα τον πρώτο μου υπέροχο (5η μέρα διέγερσης, μακρύ πρωτοκολλο).Είχα αυγουλάκια , αλλά δυστυχώς είναι αρκετά μικρά ακόμα κι έχω απογοητευτεί.Προσπαθώ να σκεφτώ πιο αισιόδοξα, αλλά...τόσα φάρμακα και δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου!!! Τι να πώ;;; Καλή δύναμη σε όλες μας!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Θα είναι κοριτσάκι μου θα είναι είμαι σίγουρη! Το αξίζεις!

Υ.Γ. Δε βγάζεις αυτό το μάυρο απτο προφίλ σου. Pleeeeeeease!

Μακαρι για όλες μας να ερθει συντομα....

Τι κι αν βγαλω το μαυρο από το προφίλ μου? ετσι κι αλλιως μαυρα τα βλεπω όλα... είμαι πολυ απογοητευμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μακαρι για όλες μας να ερθει συντομα....

Τι κι αν βγαλω το μαυρο από το προφίλ μου? ετσι κι αλλιως μαυρα τα βλεπω όλα... είμαι πολυ απογοητευμενη..

Έλα ρε κορίτσι μου δε θέλω τέτοια! Δε λέω ότι είναι εύκολα ή απλά αυτά που σου έχουν συμβεί όμως δε βγαίνει κάτι με την απογοήτευση. Θέλει δύναμη και κουράγιο. Και για σένα και για τον άντρα σου και για το παιδάκι που θάρθει σύντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η papou είπε:

καλημέρα κια πό ' μενα!!! Μετά από μια αποτυτχημένη πρώτη προσπάθεια, μια λαπαροσκόπηση -- υστροσκόπηση, είμαι στη δευτερη πρσπάθεια , σε φάση διέγερσης.Εχθές έκανα τον πρώτο μου υπέροχο (5η μέρα διέγερσης, μακρύ πρωτοκολλο).Είχα αυγουλάκια , αλλά δυστυχώς είναι αρκετά μικρά ακόμα κι έχω απογοητευτεί.Προσπαθώ να σκεφτώ πιο αισιόδοξα, αλλά...τόσα φάρμακα και δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου!!! Τι να πώ;;; Καλή δύναμη σε όλες μας!!! <3

5η ημερα διέγερσης είναι λογικό να είναι ακόμα μικρά... μην απογοητευεσαι... θα μεγαλώσουν! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..ολη μερα κλαιω.......βλεπει ο γιατρος 7 καλα ωοθηλακια αλλα πολυ χλωμη την ετ....μαλλον δεν θα φτασουμε ποτε!!!η απορια μου ειναι σε ποια μοναδα μετραμε οιστραδιολη? σε pg η καΤΙ αλλο???...εγω σημερα ειχα 4700..ειναι τοσο κακη? (θελω να κανω προεμφυτευτικο για αυτο απογοητευομαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

5η ημερα διέγερσης είναι λογικό να είναι ακόμα μικρά... μην απογοητευεσαι... θα μεγαλώσουν! :)

το καλό που τους θέλω!!!:xαλλά μου το είπε και ο γυναικολόγος μου  και ο υπεύθυνος εξωσωματικής!!!θα δούμε!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

..ολη μερα κλαιω.......βλεπει ο γιατρος 7 καλα ωοθηλακια αλλα πολυ χλωμη την ετ....μαλλον δεν θα φτασουμε ποτε!!!η απορια μου ειναι σε ποια μοναδα μετραμε οιστραδιολη? σε pg η καΤΙ αλλο???...εγω σημερα ειχα 4700..ειναι τοσο κακη? (θελω να κανω προεμφυτευτικο για αυτο απογοητευομαι)

Κορίτσι μου, γιατί απογητεύεσαι; τα 7 καλά ωοθηλάκια είναι πολύ καλή ανταπόκριση! Για ποιο λόγο χλωμή η ΕΤ;

Η οιστραδιόλη μετράται συνήθως σε pg/ml. Αλλά κάποια εργαστήρια τη μετράνε σε pmol/L. H 4700pg/ml αντιστοιχεί σε 17.253pmol/L. Αντίστροφα, η 4700pmol/L αντιστοιχεί σε 1280pg/ml. (βρήκα online μετατροπέα, δεν τα ξέρω απέξω!)

Σε ποια ημέρα διέγερσης έχεις αυτές τις τιμές; και σε τι μονάδες;

Είναι όντως λίγο τσιμπημένη, αλλά όχι υπερβολική. Θα σου πω όπως μου τα εξήγησαν εμένα, που είμαι καμένη από την υψηλή οιστραδιόλη: Το ιδανικό είναι την ημέρα της ωοληψίας να έχουμε 1000-4000 pg/ml. Αυτό για τρεις λόγους:

1. Δείχνει ότι δεν έχεις πιθανά κυστικά ωοθηλακια, τα οποιά θα ανέβαζαν πολύ τις τιμές οιστραδιόλης και ενδεχομένως να "χαλούσαν" και τα υπόλοιπα ωάρια. Αυτό θα φαινόταν και υπερηχογραφικά. Αν δεν σου είπαν για τέτοια πιθανότητα, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.

2. Για να έχουμε βέλτιστη ποιότητα ωαρίων ώστε να είναι διατρητά. Είναι επίσης δείκτης ότι τα ωάρια ωριμάζουν με την ίδια ταχύτητα, άρα μπορείς να πάρεις το μέγιστο αριθμό γονιμοποιήσιμων ωαρίων την κατάλληλη στιγμή. Αυτό ρυθμίζεται με μείωση της δόσης ή διακοπή της χορήγησης γοναδοτροπίνης.

3. Για να μην επηρεαστεί αρνητικά η ποιότητα του ενδομητρίου την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Αυτό όμως μπορείς να το λύσεις με ΕΤ σε άλλο κύκλο.

Αν για οποιοδήποτε λόγο γονιμοποιηθούν λίγα, 1-3 ας πούμε, και είναι επίφοβα να τα αφήσουν να φτάσουν βλαστοκύστες, υπάρχει και η δυνατότητα προεμφυτευτικού την 3η ημέρα. Εκεί παίζει πολύ ρόλο το χέρι του εμβρυολόγου για να μην καταστρέψουν τυχόν καλά έμβρυα. Το συζητήσατε αυτό το ενδεχόμενο;

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές σου, ειδικά αν είσαι κοντά στην ωοληψία δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Esu ti ekanes milises???pote tha ksekiniseis tin deuteri prospatheia???

Μίλησα και με τον εξωσωματικό αλλά και με τον προσωπικό μου γυναικολόγο που είναι ανεξάρτητος από το κέντρο. Τους έκανα χρυσούς να μου πουν τι άλλες εξετάσεις να κάνω και οι δύο μου λέγανε ότι δεν υπάρχει λόγος ούτε για καρυότυπο, ούτε για ανοσολόγο, ούτε για καλλιέργειες! Εντόπισαν το πρόβλημα στην υπερβολική ανταπόκριση και για αυτό θα πάω με μικρότερη δόση και πιο στενή παρακολούθηση.

Ο γυναικολόγος μου είπε να ξεκινήσω vit D που ήταν πολύ χαμηλή, vit E και οι δύο και να πάρω για συμπλήρωμα (μετά από δική μου επιμονή) αν θέλω τα inofert, παρόλο που δεν έχω πολυκυστικές γιατί φαίνεται ότι μπορεί να βοηθήσουν στην ποιότητα ωαρίων σε περίπτωση υπερδιέγερσης.

Επίσης στον άντρα μου βρήκαν συγκολλήσεις στα σπερματοζωάρια. Αυτό θα το διορθώσουμε με λίγη κορτιζόνη πριν την ωοληψία, ώστε να βοηθήσουμε να διαλέξουν τα πιο κατάλληλα.

Θα ξεκινήσω λογικά μέσα Απριλίου, γιατί είναι και το Πάσχα στη μέση. Στο μεταξύ θα έχω χρόνο να ψαχτώ και από μόνη μου στη γνωστή αιματολόγο που λένε και τα άλλα κορίτσια.

Α! και μου είπαν και οι δύο να μη σταματήσω τις προσπάθειες φυσικής σύλληψης αυτό το διάστημα και να αποβάλω και το άγχος και τις κακές σκέψεις! Εύκολο στα λόγια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Κορίτσι μου, γιατί απογητεύεσαι; τα 7 καλά ωοθηλάκια είναι πολύ καλή ανταπόκριση! Για ποιο λόγο χλωμή η ΕΤ;

Η οιστραδιόλη μετράται συνήθως σε pg/ml. Αλλά κάποια εργαστήρια τη μετράνε σε pmol/L. H 4700pg/ml αντιστοιχεί σε 17.253pmol/L. Αντίστροφα, η 4700pmol/L αντιστοιχεί σε 1280pg/ml. (βρήκα online μετατροπέα, δεν τα ξέρω απέξω!)

Σε ποια ημέρα διέγερσης έχεις αυτές τις τιμές; και σε τι μονάδες;

Είναι όντως λίγο τσιμπημένη, αλλά όχι υπερβολική. Θα σου πω όπως μου τα εξήγησαν εμένα, που είμαι καμένη από την υψηλή οιστραδιόλη: Το ιδανικό είναι την ημέρα της ωοληψίας να έχουμε 1000-4000 pg/ml. Αυτό για τρεις λόγους:

1. Δείχνει ότι δεν έχεις πιθανά κυστικά ωοθηλακια, τα οποιά θα ανέβαζαν πολύ τις τιμές οιστραδιόλης και ενδεχομένως να "χαλούσαν" και τα υπόλοιπα ωάρια. Αυτό θα φαινόταν και υπερηχογραφικά. Αν δεν σου είπαν για τέτοια πιθανότητα, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.

2. Για να έχουμε βέλτιστη ποιότητα ωαρίων ώστε να είναι διατρητά. Είναι επίσης δείκτης ότι τα ωάρια ωριμάζουν με την ίδια ταχύτητα, άρα μπορείς να πάρεις το μέγιστο αριθμό γονιμοποιήσιμων ωαρίων την κατάλληλη στιγμή. Αυτό ρυθμίζεται με μείωση της δόσης ή διακοπή της χορήγησης γοναδοτροπίνης.

3. Για να μην επηρεαστεί αρνητικά η ποιότητα του ενδομητρίου την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Αυτό όμως μπορείς να το λύσεις με ΕΤ σε άλλο κύκλο.

Αν για οποιοδήποτε λόγο γονιμοποιηθούν λίγα, 1-3 ας πούμε, και είναι επίφοβα να τα αφήσουν να φτάσουν βλαστοκύστες, υπάρχει και η δυνατότητα προεμφυτευτικού την 3η ημέρα. Εκεί παίζει πολύ ρόλο το χέρι του εμβρυολόγου για να μην καταστρέψουν τυχόν καλά έμβρυα. Το συζητήσατε αυτό το ενδεχόμενο;

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές σου, ειδικά αν είσαι κοντά στην ωοληψία δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

emena μου ειπαν οτι προεμφυτευτικος γινεται μονο στην βλαστοκυστη!!!! υπαρχει κ 3ης μερας προεμφυτικος???? τελικα η οιστραδιολη ειναι σε pmol μετρημενη..αρα ειναι καλη? ισως τα ωοθυλακια ειναι κ παραπανω....απλα δεν μου ελεγε λεπτομερειες.....τελικα σαββατο ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

emena μου ειπαν οτι προεμφυτευτικος γινεται μονο στην βλαστοκυστη!!!! υπαρχει κ 3ης μερας προεμφυτικος???? τελικα η οιστραδιολη ειναι σε pmol μετρημενη..αρα ειναι καλη? ισως τα ωοθυλακια ειναι κ παραπανω....απλα δεν μου ελεγε λεπτομερειες.....τελικα σαββατο ωοληψια

καλέ άψογα προχωράς! μπράβο! μη σε προβληματίζει τίποτα τώρα, θα φανεί στην ωοληψία που προβλέπω ότι θα πάει πολύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολύ @Antelope @nikona που  μου απαντατε κ μου δίνετε ελπίδα γιατί αλλα κορίτσια που είναι ακριβώς στη διέγερση με μενα ρωτανε μονο σαν κουτσομπολες κ πονηρες να μάθουν αλλά οταν ρωτας για τα δικα τους αυγά οιστραδιολη κτλ δεν απαντούν...μακάρι για ολες τα καλύτερα. ..όμορφο ξημέρωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2018 at 9:17 ΠΜ, ο/η peacock είπε:

@Smurf88 όταν διαβαζω για εγκυμοσύνες και μωρακια εξωσωματικής ειλικρινα συγκινουμαι... ενα τετοιο ελπίζω θα είναι και το δικό μου καποια στιγμή..

Σου ευχομαι όοολα να πανε καλα και από δω και πέρα μόνο χαρες!!!!

@peacock μου σίγουρα θα έρθει και το δικό σου πολύ σύντομα και θα γίνεις και καλή μανούλα!!Μην απογοητεύεσαι...Θα πας με τη σκέψη ότι θα τα καταφέρεις και έτσι θα γίνει..Νομίζω ότι όλες εμείς που παιδευόμαστε τόσο, είμαστε πιο ευαισθητοποιημένες στο θέμα της μητρότητας γενικά!

@nikona σ'ευχαριστώ πολύ!!! Εννοείται πως θα είσαι αισιόδοξη! γενικά το άγχος δε σταματάει ποτέ..κάθε φορά που αισθάνομαι κάτι περίεργο το μυαλό μου στο κακό πάει..Αν δε φτάσω στη 10η εβδομάδα ή καλύτερα στην αυχενική δε με βλέπω να ηρεμώ!κάθε εβδομάδα στο γιατρό θα είμαι..

@antzy9 καλή επιτυχία στην ωοληψία σου! μην αγχώνεσαι..και εγώ με 5 ωάρια κατέληξα και γονιμοποιήθηκαν όλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2018 at 9:34 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

Ευχαριστω πολύ @Antelope @nikona που  μου απαντατε κ μου δίνετε ελπίδα γιατί αλλα κορίτσια που είναι ακριβώς στη διέγερση με μενα ρωτανε μονο σαν κουτσομπολες κ πονηρες να μάθουν αλλά οταν ρωτας για τα δικα τους αυγά οιστραδιολη κτλ δεν απαντούν...μακάρι για ολες τα καλύτερα. ..όμορφο ξημέρωμα

Κοριτσι μου να σου πανε ολα καλα το εχω παθει και εγω δεν ειμαι σε διεγερση αλλα το επαθα και απο κοντινο μου ανθρωπο μονο για να κουτσομπολεψουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 9/2/2018 at 3:48 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Χρησιμοποιεί καποια κοπέλα προγεστερόνη vasclor?

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ την κρέμα με το "μαρκούτσι" εδώ και 15 μέρες. Την Παρασκευή ξεκίνησαν κομμάτια σκούρα μαζί με υπολείμματα της κρέμας. Σήμερα το πρωι πριν την πρωινή εφαρμογή ελαφρά  σκούρο στο σκούπισμα, αρκετές σταγόνες. Θυμάμαι ότι χθες ζορίστικα λίγο με το απλικατερ και πόνεσα, ίσως τραυματίστηκε ο τράχηλος. Πριν από λίγο πάλι ίδια καφετιά, ο γιατρός είπε να το σταματήσω για σήμερα αύριο και να κάνω πλύσεις με χαμομήλι να ηρεμήσει λίγο η περιοχή. Εσένα σου είχε κάνει τέτοια συμπτώματα; Κ τι είπε ο γιατρός σου; Αύριο πάω για αυχενική <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ την κρέμα με το "μαρκούτσι" εδώ και 15 μέρες. Την Παρασκευή ξεκίνησαν κομμάτια σκούρα μαζί με υπολείμματα της κρέμας. Σήμερα το πρωι πριν την πρωινή εφαρμογή ελαφρά  σκούρο στο σκούπισμα, αρκετές σταγόνες. Θυμάμαι ότι χθες ζορίστικα λίγο με το απλικατερ και πόνεσα, ίσως τραυματίστηκε ο τράχηλος. Πριν από λίγο πάλι ίδια καφετιά, ο γιατρός είπε να το σταματήσω για σήμερα αύριο και να κάνω πλύσεις με χαμομήλι να ηρεμήσει λίγο η περιοχή. Εσένα σου είχε κάνει τέτοια συμπτώματα; Κ τι είπε ο γιατρός σου; Αύριο πάω για αυχενική <3

Να πανε ολα τελεια στην αυχενικη σου κοπελα μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ την κρέμα με το "μαρκούτσι" εδώ και 15 μέρες. Την Παρασκευή ξεκίνησαν κομμάτια σκούρα μαζί με υπολείμματα της κρέμας. Σήμερα το πρωι πριν την πρωινή εφαρμογή ελαφρά  σκούρο στο σκούπισμα, αρκετές σταγόνες. Θυμάμαι ότι χθες ζορίστικα λίγο με το απλικατερ και πόνεσα, ίσως τραυματίστηκε ο τράχηλος. Πριν από λίγο πάλι ίδια καφετιά, ο γιατρός είπε να το σταματήσω για σήμερα αύριο και να κάνω πλύσεις με χαμομήλι να ηρεμήσει λίγο η περιοχή. Εσένα σου είχε κάνει τέτοια συμπτώματα; Κ τι είπε ο γιατρός σου; Αύριο πάω για αυχενική <3

Εύχομαι κι εγω με τη σειρα μου να πανε όοοολα καλα στην αυχενική σου!!! :)

Το είπα στο γιατρό μου και μου ειπε οτι αποκλείεται να τραυματιστω με το απλικατερ και να βγαζω αιματακι για μερες...άλλωστε ήταν και στην 1η μου εμβρυομεταφορα είχα χρησιμοποιησει vasclor αλλα δεν είχα τετοια. Με χοριακή 6 και αιματακι μου είπε οτι πιθανότατα κατι πήγε να γίνει και χαθηκε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...
στις On 23/1/2018 at 4:08 ΜΜ, ο/η Lenio_ είπε:

Μια μεγάλη καλημέρα σε όλες. Σας γράφω από Γαλλία όπου μένω τα τελευταία τρία χρόνια.

Έκανα την πρώτη μου προσπάθεια το Μάη που μας πέρασε με 6 ωάρια από τα οποία μεταφέρθηκαν τα δύο με αρνητικό αποτέλεσμα. Ξεκίνησα πάλι το Νοέμβριο με τη διπλάσι αδόση αλλά μόνο 2 ωάρια και ακυρώθηκε ο κύκλος γιατί εδώ στη Γαλλία εάν δεν έχεις το λιγότερο 4 δε γίνεται ωοληψία. Το Σάββατο που μας πέρασε ξεκίνησα πάλι κύκλο διέγερσης με elonva 150 και περιμένουμε να δούμε μεθαύριο, τι ανταπόκριση υπάρχει. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη και χαλαρή. Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία, δυναμη και αισιοδοξία!

Καλησπέρα από Κύπρο :)

@Lenio_ εύχομαι καλή επιτυχία!!

Είμαι κ εγώ στην τρίτη μου προσπάθεια. Ξεκινάω τέλος Φλεβάρη.

Θα ήθελα feedback για την Elonva αν μπορείς.

Και εγώ έχω χαμηλή ανταπόκριση στις προηγούμενες προσπάθειες μου. 

Σ ευχαριστώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η HopHop είπε:

Καλησπέρα από Κύπρο :)

@Lenio_ εύχομαι καλή επιτυχία!!

Είμαι κ εγώ στην τρίτη μου προσπάθεια. Ξεκινάω τέλος Φλεβάρη.

Θα ήθελα feedback για την Elonva αν μπορείς.

Και εγώ έχω χαμηλή ανταπόκριση στις προηγούμενες προσπάθειες μου. 

Σ ευχαριστώ :)

Καλησπερα! 

Elonva και πουρεγκον εκανα εγω στην τελευταια(δευτερη) και επιτυχημενη μας προσπαθεια.

Η πρωτη διεγερση ηταν με μακρυ πρωτοκολλο. 5 ωαρια. 4 γονιμοποιηθηκαν.

Η δευτερη, βραχυ με ανταγωνιστη, 3 ωαρια. 3 γονιμοποιηθηκαν. 

Ομως το ενα τωρα ειναι 30εβδομαδων στην κοιλια μου.

Κι εγω χαμηλη ανταποκριση, λογω χειρουργειου για ενδομητριωση στην ωοθηκη.

Ευχομαι η τριτη αυτη προσπαθεια σας να ειναι η τυχερη. 

Αν θες οτιδήποτε αλλο, ευχαρίστως να σου πω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλησπερα! 

Elonva και πουρεγκον εκανα εγω στην τελευταια(δευτερη) και επιτυχημενη μας προσπαθεια.

Η πρωτη διεγερση ηταν με μακρυ πρωτοκολλο. 5 ωαρια. 4 γονιμοποιηθηκαν.

Η δευτερη, βραχυ με ανταγωνιστη, 3 ωαρια. 3 γονιμοποιηθηκαν. 

Ομως το ενα τωρα ειναι 30εβδομαδων στην κοιλια μου.

Κι εγω χαμηλη ανταποκριση, λογω χειρουργειου για ενδομητριωση στην ωοθηκη.

Ευχομαι η τριτη αυτη προσπαθεια σας να ειναι η τυχερη. 

Αν θες οτιδήποτε αλλο, ευχαρίστως να σου πω.

 

Σ ευχαριστώ και με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου!! 

Ο γιατρός μου προτείνει merional και cetrotide

Η πρώτη μου προσπάθεια μου έδωσε 5 ωάρια και η δεύτερη 2 .

Θα ξεκινήσω ξανά τέλος Φλεβάρη.

Ήθελα την Elonva για να αποφύγω τις καθημερινές ενέσεις αλλά επιμένει στο πρωτόκολλο που μου έδωσε.

Σ ευχαριστώ πολύ κ πάλι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...