Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλησπέρα κι απο μένα. Ειναι πολυ σημαντικο να ξέρεις οτι την ιδια στιγμη μοιράζεσαι τον «πονο» σου με γυναικες που νιώθουν το ίδιο. Σας ευχαριστω εκ των πρωτερον. Εγω την Πέμπτη ξεκιναω τα τεστ ωορηξιας που προμηθεύτηκα απο το διαδίκτυο. Προτίμησα κλιαρ μπλου με φατσουλα γιατι με τις κόκκινες γραμμες μπερδεύτηκα λίγο. Δεν εχω μπει (ακομα) σε διαδικασια εξωσωματικής μιας και πριν τρεις μήνες ειχα μια παλινδρομη μετα απο πρόκληση ωορηξιας με κλομιφαινη και τέσσερα χρονια προσπαθειών. Καμία που ξεκινάει μαζι μου ωορηξια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κι απο μένα. Ειναι πολυ σημαντικο να ξέρεις οτι την ιδια στιγμη μοιράζεσαι τον «πονο» σου με γυναικες που νιώθουν το ίδιο. Σας ευχαριστω εκ των πρωτερον. Εγω την Πέμπτη ξεκιναω τα τεστ ωορηξιας που προμηθεύτηκα απο το διαδίκτυο. Προτίμησα κλιαρ μπλου με φατσουλα γιατι με τις κόκκινες γραμμες μπερδεύτηκα λίγο. Δεν εχω μπει (ακομα) σε διαδικασια εξωσωματικής μιας και πριν τρεις μήνες ειχα μια παλινδρομη μετα απο πρόκληση ωορηξιας με κλομιφαινη και τέσσερα χρονια προσπαθειών. Καμία που ξεκινάει μαζι μου ωορηξια;;

Γειά σου κορίτσι μου!!Καλά έκανες και πήρες αυτά γιατί οι γραμμούλες είναι μπέρδεμα!!!Εγώ χρησιμοποίηση ένα μήνα με γραμμούλες.Στην αρχή μπερδεύτηκα αλλά έβγαλα άκρη.με άγχωσαν λίγο όμως και δεν ξαναέκανα.Αλλά είναι ακριβείας.Ακριβώς 15 μέρες από το θετικό τεστ αδιαθέτησα.Εγώ είμαι σήμερα ή αύριο σε ωορρηξία!!!Καλή μας επιτυχίααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!!Καλά έκανες και πήρες αυτά γιατί οι γραμμούλες είναι μπέρδεμα!!!Εγώ χρησιμοποίηση ένα μήνα με γραμμούλες.Στην αρχή μπερδεύτηκα αλλά έβγαλα άκρη.με άγχωσαν λίγο όμως και δεν ξαναέκανα.Αλλά είναι ακριβείας.Ακριβώς 15 μέρες από το θετικό τεστ αδιαθέτησα.Εγώ είμαι σήμερα ή αύριο σε ωορρηξία!!!Καλή μας επιτυχίααααα!!!!

Αααντε με το καλοο! Προσπαθείτε καιρο; Έχεις άλλο παιδάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω την αμαρτία μου.. εξαιτίας του άγχους της όλης διαδικασίας η προσπάθεια μας δε μας αφήνει χώρο για ευχαρίστηση κι ετσι προμηθεύτηκα και ενα προϊόν λίπανσης του κόλπου. Κάποια που να ξερει αν τελικα δουλεύει αυτο οδό αφορά την διευκόλυνση της σύλληψης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Να πω την αμαρτία μου.. εξαιτίας του άγχους της όλης διαδικασίας η προσπάθεια μας δε μας αφήνει χώρο για ευχαρίστηση κι ετσι προμηθεύτηκα και ενα προϊόν λίπανσης του κόλπου. Κάποια που να ξερει αν τελικα δουλεύει αυτο οδό αφορά την διευκόλυνση της σύλληψης; 

Giati amartia????oles panw pistevw to exoun niwsei auto kai einai logiko kai egw otan ematha oti den mporw na meinw fusiologika egkuos gia kana 2 mines skeftomoun oti gt erxomai se epafi afou mwro den tha erthei???Alla eftuxws pernaei kapoia stigmi kai ola ksana ginode opws prin i arxi einai duskoli!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Giati amartia????oles panw pistevw to exoun niwsei auto kai einai logiko kai egw otan ematha oti den mporw na meinw fusiologika egkuos gia kana 2 mines skeftomoun oti gt erxomai se epafi afou mwro den tha erthei???Alla eftuxws pernaei kapoia stigmi kai ola ksana ginode opws prin i arxi einai duskoli!!!!

Τι να κάνω άλλο πια!! Χαχαχα!!! Μέχρι το καλοκαίρι που ξεκινάμε εξωσωματική θα παίξω ολα μου τα χαρτια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xoris είπε:

Τι να κάνω άλλο πια!! Χαχαχα!!! Μέχρι το καλοκαίρι που ξεκινάμε εξωσωματική θα παίξω ολα μου τα χαρτια!! 

AxaxaxAxaxaxa ti travame k emeiiiis???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα σημερα τελειωνει η περιοδος.....οποτε αρχες του φλεβαρη ξεκιναω διεγερση..ιστορικο 3 παλινδρομων χωρις αιτια.....ετσι ξεκιναω με σκοπο τον προεμφυτευτικο.......καλη μας επιτυχια κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Γεια σου γλυκιά μου δυστυχώς αργούν οι εγκρίσεις λίγο διότι είχαμε θέματα στο παρελθόν με κάτι μούρλες που μπαίναν να σπασουν πλάκα  με τον  πόνο των γυναικών και πήρε μπάλα και εσάς. Ευχομαι ότι καλυτερο για ολες

Ευτυχώς άμεσα εγκρίθηκα, ευχαριστώ! Πωπω μεγάλη απόφαση πήρες με τη δότρια, μπράβο! Τα ψυχικά αποθέματα αντέχουν; Αποτελείς υπόδειγμα επιμονής & αισιοδοξίας για όλες μας! Ευχομαι ολόψυχα το πιο αίσιο τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Έχω κάποιες μονάδες μενοπουρ άμα τις χρειαστείς  καλή επιτυχία! 

Σευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι να μου είναι αχρείαστες κ να μου περισέψουν κ εμένα να τις δώσουμε σε κάποια που να έχει ανάγκη. Την πέμπτη που θα πάω να με δει θα ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κ εμενα σημερα τελειωνει η περιοδος.....οποτε αρχες του φλεβαρη ξεκιναω διεγερση..ιστορικο 3 παλινδρομων χωρις αιτια.....ετσι ξεκιναω με σκοπο τον προεμφυτευτικο.......καλη μας επιτυχια κοριτσια!!!

Προεμφυτευτικό θα κάνεις σε στάδιο βλαστοκύστης ή νωρίτερα; Για ανευπλοειδίες μόνο; Θέλω και εγώ να κάνω για να αυξήσω τις πιθανότητες αλλά δεν μου το έχει προτείνει κανένας ακόμη γιατί από ότι καταλαβαίνω δεν το έχουν σαν πάγια τακτική. Είναι άραγε λόγω κόστους ή ενέχει και άλλους κινδύνους; Έχεις εικόνα από τώρα πόσο θα κοστίσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2018 at 9:13 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
Είμαι σε φάση που παρακολουθώ την ωορρηξία μου.
Ξεκίνησα την 10η μέρα, (Τρίτη 9/1) ήταν πολύ αχνό. Έκανα την 11η μέρα (Τετάρτη 10/1) το ίδιο αχνό. Την Πέμπτη δεν μπορούσα να κάνω, το επανέλαβα Παρασκευή,Σαββάτο και Κυριακή ήταν λίγο πιο έντονο. Επαφές έχω μέχρι στιγμής στις 9/1 και στις 13/1. Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 31/12 και κύκλο 27-34 ημερών. Θέλω να δω ποια μέρα κάνω ωορρηξία γιατί μάλλον τόσο καιρό (ελεύθερες επαφές από τον Μάρτη) προσπαθούσα σε μη γόνιμες μέρες! Και κυρίως να δω αν κάνω ωορρηξία!
Καλή δύναμη σε όλες! 

Πως παει κοπέλα μου;Εγινε ωορρηξία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marillia είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!!Καλά έκανες και πήρες αυτά γιατί οι γραμμούλες είναι μπέρδεμα!!!Εγώ χρησιμοποίηση ένα μήνα με γραμμούλες.Στην αρχή μπερδεύτηκα αλλά έβγαλα άκρη.με άγχωσαν λίγο όμως και δεν ξαναέκανα.Αλλά είναι ακριβείας.Ακριβώς 15 μέρες από το θετικό τεστ αδιαθέτησα.Εγώ είμαι σήμερα ή αύριο σε ωορρηξία!!!Καλή μας επιτυχίααααα!!!!

Καλημέρα! Γνωριζεις αν εχει γινει κοκκινο το τεστ κ τελικα δεν γινει ωορρηξία;Υπάρχει τετοια περίπτωση;Και επισης μπορει να εχει μεγαλωσει το ωαριο κ να μη γίνει ωορρηξία;;Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Ευτυχώς άμεσα εγκρίθηκα, ευχαριστώ! Πωπω μεγάλη απόφαση πήρες με τη δότρια, μπράβο! Τα ψυχικά αποθέματα αντέχουν; Αποτελείς υπόδειγμα επιμονής & αισιοδοξίας για όλες μας! Ευχομαι ολόψυχα το πιο αίσιο τέλος!

Μπράβο εγκρίθηκεε άμεσα πες μας τι μέσον ειχες??Σκέφτηκα πολλές φορές την  υιοθεσια αν και είναι χρονοβορες οι διαδικασίες δυστυχώς στη χώρα μας πρώτα ήθελα να εξαντλήσω όλες τις μεθόδους για Εγκυμοσύνη και να την ζήσω πράγμα που στην υιοθεσία δεν υπάρχει και ναι ήταν η τελευταία μου λύση και πήρα την απόφαση άμεσα χωρίς καθυστερήσεις και σκέψεις. Εύχομαι και Δ εσένα ότι καλύτερο όπως σε όλες σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

@karen μου πως είσαι?

Σ..... Α είμαι Σορρυ κιόλας ??Επισκέφθηκα νευρολόγο δυο εβδομάδες τώρα απελπιστική η κατάσταση μου. Πρότεινε να σταματήσω την θεραπεία και να ξεκινήσω  αγωγή γιατί δεν μπορω και τις δυο μαζί και δεν ξέρω τι να κάνω  είμαι σε δίλημμα ούτε την ΕμβρυομετΦοτ  θέλω να πάω πίσω και μιλάω για έξι μήνες από την άλλη πάλι υποφέρω με τις κρισεις μου προς το παρων XANAX. Esu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen παίζει και νευρολογικό θέμα που χρειάζεται αγωγή; Τότε μήπως να καταψύξεις τα εμβρυάκια σας και να τα μεταφέρεις όταν θα είσαι έτοιμη; Η δότρια έχει ξεκινήσει διέγερση;

@peacock εσύ σε τί φάση είσαι; ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορά;

Εγώ μάλλον το Σάββατο ωοληψία, έτσι όπως τα είδαμε.

Ξεκίνησα και το cetrotide, τι φαγούρα και κοκκινίλα τοπική ρε παιδιά για κανένα μισάωρο;! το έχει πάθει και άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Πως παει κοπέλα μου;Εγινε ωορρηξία;;

Καλημέρα! Δευτέρα βράδυ είχα αρκετά έντονη γραμμή, όχι όμως πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου. Και χθες το ίδιο, αλλά είχα πονάκια και ...διάθεση... Οπότε ήρθαμε σε επαφή, μετά κοιμήθηκα κατευθείαν, σήμερα έχω υγρά (σαν ασπράδι) οπότε πιστεύω ότι στο σημερινό θα κοκκινίσει!
Ταυτόχρονα χρησιμοποιώ κατά την επαφή και ένα Λιπαντικό Γονιμότητας, το οποίο από ότι διάβασα έχει θετικές κριτικές και στο εξωτερικό, σε αυτό τον κύκλο το ξεκίνησα και το έχω ήδη χρησιμοποιήσει σε 3 επαφές.
Θα δείξει... Έχω πολύ καλό προαίσθημα...
Εσύ σε τι φάση είσαι;; Θύμισε μου αν θες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου λυπάμαι πολυ που νιωθεις ετσι... λογικό να είσαι σε δίλλημα... κι εγω ετσι θα ημουν..

Εγω εχω ξεκινησει cyclacur και περιμενω να μεγαλώσει το ενδομήτριο.. Προσπαθω να μην σκεφτομαι πολυ, προσποιούμαι οτι δε συμβαίνει τιποτα... δε θελω ουτε να σκεφτομαι θετικά, ουτε αρνητικά...τιποτα... οτι είναι να γίνει θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

@peacock εσύ σε τί φάση είσαι; ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορά;

Ξεκίνησα και το cetrotide, τι φαγούρα και κοκκινίλα τοπική ρε παιδιά για κανένα μισάωρο;! το έχει πάθει και άλλη;

Προετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων...

Τα cetrotide μου εκαναν κι εμενα φαγουρα, κοκκινίλα και τοπικό οίδημα. Ευτυχως τα εκανα για λίγες μερες.. Υπομονή!

Με το καλό η ωοληψία, ευχομαι να εχεις πολλα και γονιμοποιήσιμα ωαριάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Καλημέρα! Γνωριζεις αν εχει γινει κοκκινο το τεστ κ τελικα δεν γινει ωορρηξία;Υπάρχει τετοια περίπτωση;Και επισης μπορει να εχει μεγαλωσει το ωαριο κ να μη γίνει ωορρηξία;;Ευχαριστω!

Γειά σου Αθηνούλα!!!Αυτό που ξέρω από πολλές κοπέλες είναι ότι μπορεί να παραμείνει αχνό το τεστ και να κάνουν ωορρηξία!!Κρατούν τα τεστάκια και συγκρίνουν ποιά ήταν η πιο έντονη!!Μπορεί η lh να μην ανεβαίνει τόσο χωρίς να σημαίνει δεν γίνεται ωορρηξία!!Σε μένα είχε γίνει πιο έντονη η γραμμή και αδιαθέτησα 15 μέρες μετά το θετικό τεστ!!Αλλά δεν μου άρεσε σαν διαδικασία!!!Επίσης ξέρω μπορεί να μεγαλώσει το ωάριο και να μην καταφέρει να σπάσει.Αλλά δεν γίνεται συνέχεια αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Xoris είπε:

Αααντε με το καλοο! Προσπαθείτε καιρο; Έχεις άλλο παιδάκι; 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Για το πρώτο πάμε!!!Είμαστε στον 11 μήνα μετά την παλίνδρομη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Γειά σου Αθηνούλα!!!Αυτό που ξέρω από πολλές κοπέλες είναι ότι μπορεί να παραμείνει αχνό το τεστ και να κάνουν ωορρηξία!!Κρατούν τα τεστάκια και συγκρίνουν ποιά ήταν η πιο έντονη!!Μπορεί η lh να μην ανεβαίνει τόσο χωρίς να σημαίνει δεν γίνεται ωορρηξία!!Σε μένα είχε γίνει πιο έντονη η γραμμή και αδιαθέτησα 15 μέρες μετά το θετικό τεστ!!Αλλά δεν μου άρεσε σαν διαδικασία!!!Επίσης ξέρω μπορεί να μεγαλώσει το ωάριο και να μην καταφέρει να σπάσει.Αλλά δεν γίνεται συνέχεια αυτό!!!

Καλησπέρα. Και εγώ χθες είχα το πιο έντονο τεστ ωορρηξίας μου. Δεν ήταν ίδιο με την γραμμή ελέγχου αλλά ήταν σίγουρα πιο έντονο από τα υπόλοιπα. Πριν λίγο έκανα και το σημερινό και ήταν πιο αχνό από το χθεσινό. Είχα κρατήσει και τα προηγούμενα αλλά είχαν στεγνώσει και είχαν αλλάξει χρώμα οπότε δεν μπορούσα να συγκρίνω. Είχα χθες επαφή, λέω να έχω και αύριο και μετά να περιμένω. Δε νομίζω να υπάρχει λόγος να κάνω και άλλο (τεστ εννοώ) μιας και ο κύκλος μου είναι 27-34 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...