Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

@peacock Κι εγώ χρησιμοποιούσα την vasclor αλλά δεν είδα κάτι. Ομως μου είπαν από το κέντρο ότι αυτη μπορεί να δημιουργησει καφε υγρα. Απλά κι εγω από κάποια μέρα και έπειτα δεν μπορούσα να βαλω εντελως μεσα το απλικατερ. Ζοριζομουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Smurf88 καλή επιτυχία!!!Υπομονή μέχρι αύριο!!!

@nikona σε ευχαριστώ πολύ..πλησιάζουν οι ώρες κ για μένα και για την @peacock..θετίκες σκέψεις μόνο!!

@Castrop rauxel θα συμφωνήσω με τις υπόλοιπες για τον υπέρηχο..κ σε εμένα κ τις δύο φόρες μου είπαν να έχω γεματη κύστη κ μου έκαναν ταυτόχρονο υπέρηχο την ώρα της εμβρυομεταφοράς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Κ στις δύο εγκυμοσύνες είχα αιμορραγία κι όλα πήγαν καλα

Kalispera otan enweite aimoragia itan san periodo?kai poso kratage?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2018 at 6:25 ΜΜ, ο/η Αntelope είπε:

Κουραγιο κοριτσια, πλησιαζει το τελος του βασανιστηριου. Ειμαι πολυ αισιοδοξη για σας. Για μενα σαν να το ήξερα. Οταν ανακοινωσα στο γυναικολογο μου την τεραστια οιστραδιολη που ειχα την 5η μερα της διεγερσης επιασα στο τηλεφωνο την αλλαγη της φωνης του. Εκει αρχισαν να πεφτουν οι ελπιδες μου κ επιβεβαιωνομουν καθε μερα με τα ολοενα και χειροτερα προγνωστικά. Πώς θα μπορουσε μια μητρα με 10000 οιστραδιολη να δεχτει εμβρυα μεσα σε 3 μερες; Δεν θελω να σας γραφω αυτες τις μερες γιατι φοβαμαι μηπως σας προκαλω απαισιοδοξια λογω του δικου μου αρνητικου αποτελεσματος. Αλλά οχι, εσεις εχετε πολυ διαφορετικες συνθηκες και πολυ υψηλοτερες πιθανοτητες!

Ενα θα σας πω: η χειροτερη μερα ηταν οταν εκανα το τεστ ουρων σπιτι. Εκει να δειτε κλαμα! Ομως οταν βγηκε κ η χοριακη αλλαξε το κλιμα, προσγειωθηκα κ πλεον θα ξεκινησω πολυ πιο αιδιοδοξη τη νεα προσπαθεια.

Για να μη σας πω οτι εβαλε τα κλαματα η πεθερα μου και νιωθω οτι πρεπει να ειμαι εγω η δυνατη. Δε νιωθω οτι απετυχα, αλλα προσθεσα λιγη γνωση στο πώς λειτουργει ο οργανισμος μου η οποια θα ειναι πολυ χρησιμη τους επομενους μηνες. Ανυπομονω να ξαναξεκινησω. Και μετα θα σας ζηταω συμβουλές για τις πρωινες αναγουλες ολες εσας που θα ειστε με 3 μηνες πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη!

αυτη η τιμη οιστραδιολης τι σημαινει? ηταν υψηλη απο την 1η μερα της περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια @peacock και   @Smurf88 καλή επυτυχια με θετικές χοριακες σας εύχομαι +++++ ♥️♥️♥️♥️♥️ άντε να γέμιση εγκυμονούσες ο Φλεβάρης ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ είμαι να σκάσω..μου βγήκε 7,64...πολύ χαμηλό αλλά όχι αρνητικό..ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον δε θα προχωρήσει αλλά θα κάνω επανάληψη τη Δευτέρα!!κ άλλη υπομονή..διάβασα όμως διάφορα περίεργα που συμβαίνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

αυτη η τιμη οιστραδιολης τι σημαινει? ηταν υψηλη απο την 1η μερα της περιοδου?

Ειναι ενδειξη υπερδιεγερσης. Δεν ειναι απαγορευτικη για εμβρυομεταφορα αλλα εχω δει σε αλλες περιπτωσεις υπερδιεγερσης οτι κανουν διακοπη ή παγωμα του κύκλου. Μετα καταστολη και προετοιμασια ενδομητριου και εμβρυομεταφορα σε επομενο κύκλο. Αν ειχα καταφερει να καταψυξω θα ειχα περισσοτερες πιθανοτητες την επομενη φορα. Αλλα δυστυχως δεν ηταν καλης ποιοτητας τα εμβρυα για να προχωρησουν :(

Οιστραδιολη δεν εκανα την 1η μερα. Την 3η ηταν γυρω στο 200 με 1 ενεση gonal κι αυτη μικρης δοσης. Μετα αυξανοταν κατακορυφα. Μειωσα κι αλλο τη δοση, μετα τη σταματησα εντελως κ προσπαθουσαμε να κρατησουμε με ανταγωνιστες τα ωοθηλάκια να μη σπασουν. Δεν θεωρω ότι ήταν ιατρικό λάθος, κανείς δεν μπορουσε να προβλέψει το πώς θα αντιδράσει ο οργανισμός μου κ εκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν σε κάθε στάδιο. Γενικά από οτι εχω καταλάβει ακολουθειται η μέθοδος trial and error και σε καθε επομενη προσπάθεια κάνουν αλλαγες βασει του ιστορικού της προηγούμενης. 

Μου τη σπαει βεβαια οταν μου λενε "ε, τι περιμενες, με την πρωτη εξωσωματική να πιασεις;". Καταλαβαινω όμως ότι έχει καποια βάση.

Περνανε στιγμές που τα βλέπω όλα μαυρα και σκεφτομαι οτι δεν θα εχω ποτε μωρακι. Ειναι εξαντλητικο ολο αυτο το ψυχολογικό σκαμπανεβασμα. Σας διαβεβαιω όμως οτι καθε μερα που περναει γινονται ολο και λιγοτερες αυτες οι μαυριλες. Εντος της εβδομαδας θα εχω συναντηση με το γυναικολογο και δεν φυγω αν δε μου λυσει ολες τις αποριες και τους προβληματισμους! Θα σας ενημερωσω εννοειται!

Κοριτσια που περιμενετε μακαρι να μας εχετε ευχαριστα νεα να αναθαρρησουμε κι εμεις!

Για τα κοριτσια που εχουν αρνητικα μη το βαζετε κατω. Παρτε το χρονο σας να θρηνησετε και βουρ για την επομενη! Σε όλες θα ερθει, αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Πάμε για την επόμενη κοριτσια. Απο χτες έχω ψιλοαιματακι κ αν κ ο γιατρος ακόμα ελπίζει (σε τι δεν έχω καταλάβει) θα παω κ το βραδυ για χοριακη ετσι να κλεισει αυτός ο κύκλος. Κ ετοιμαζόμαστε για την επόμενη. κ εγώ @Αntelope εχω σκοπό να του ριξω μια ανακρισουλα ετσι να λυσω απορίες και να χαραξουμε το επόμενο πλάνο. Εχουμε 3-4 μήνες μπροστά μας να δουμε τι μπορουμε να διορθώσουμε και πως θα το πάμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw koritsia tha paw polu dunamika auti tin fora!!!egrapsa stin selida tous sto fb kai tous eipa g tin simperifora twn koritsiwn pou einai mprosta kai tous eipa oti afou o giatros den exei xrono na me dei nwritera kai egw den exw twra lefta na plirwsw!!!!kai arxisan ta exete dikio egine pareksigisi kai tetoia gt ama grapsw kritiki sto fb tha friksoun!!!!tha exw polled apetiseis gt kai na paw allou den kserw pouuuuu auti i kliniki exei kai ta kalitera sxoliaaaa......oso gia tin emvriometafora etsi tin kanoun kai se alles xwres den kserw padws tha doun mia alli kopelaaaaaa!!!!!mou kleisane radevou pio nwris sigoura alla skeftomai kai to na erthw Ellada na tin kanw!!!Meta apo poso kairo mporeis na ksana prospathiseis???alloi lene 3 mines alloi 6 kai alloi amesws!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kai egw koritsia tha paw polu dunamika auti tin fora!!!egrapsa stin selida tous sto fb kai tous eipa g tin simperifora twn koritsiwn pou einai mprosta kai tous eipa oti afou o giatros den exei xrono na me dei nwritera kai egw den exw twra lefta na plirwsw!!!!kai arxisan ta exete dikio egine pareksigisi kai tetoia gt ama grapsw kritiki sto fb tha friksoun!!!!tha exw polled apetiseis gt kai na paw allou den kserw pouuuuu auti i kliniki exei kai ta kalitera sxoliaaaa......oso gia tin emvriometafora etsi tin kanoun kai se alles xwres den kserw padws tha doun mia alli kopelaaaaaa!!!!!mou kleisane radevou pio nwris sigoura alla skeftomai kai to na erthw Ellada na tin kanw!!!Meta apo poso kairo mporeis na ksana prospathiseis???alloi lene 3 mines alloi 6 kai alloi amesws!!!

περιπου 3-4 μηνες είναι. Το που θα πας θελει σκεψη. Γιατι κ ελλαδα να ερθεις πρεπει να ερθετε κ οι 2, πρεπει να μεινεις αρκετο καιρο.... Ειναι πολλα που πρεπει να σκεφτεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την οιστραδιολη την πατησα και εγω και ο γιατρος που εχω τωρα μοιυ ειπε πως στην ουσια τα σκωτωνε η ιδια μου η οιστραδιολη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Λοιπόν εγώ είμαι να σκάσω..μου βγήκε 7,64...πολύ χαμηλό αλλά όχι αρνητικό..ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον δε θα προχωρήσει αλλά θα κάνω επανάληψη τη Δευτέρα!!κ άλλη υπομονή..διάβασα όμως διάφορα περίεργα που συμβαίνουν!!

Ax makari na pane ola kala kai na anevei ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το κεφάλι ψηλά... Είμαστε πολύ δυνατές για να μας λυγίσει ενα αρνητικό αποτέλεσμα. Ψηλά το κεφάλι, το γιατρό μας απο κοντά και χαραζουμε νέα πορεία. Διορθώνουμε οτι μπορούμε και κοιτάμε μπροστά. Όλα για κάποιο λογο γίνονται. Ο θεός έχει το σχεδιο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα κ να στεναχωριέμαι...το κακό είναι ότι δεν έχω άλλα εμβρυάκια κ πρέπει να κάνω ξανά διέγερση..εκτός κ αν μας κάνει τη χάρη κ εξελιχθεί..τόσα έχουμε διαβάσει να γίνονται!!κ αυτό το να ψάχνεις τι φταίει κ να μη βρίσκεις τπτ είναι το χειρότερο!!έχουμε αλλάξει τη ζωή μας ριζικά,κόψε το ένα,πάρε το άλλο κ στο τέλος πάλι το ίδιο αποτέλεσμα.. @ourania μου πολύ καλά τα λες.. @peacock λυπάμαι πολύ..λογικά θα προσπαθούμε μαζί πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Λοιπόν εγώ είμαι να σκάσω..μου βγήκε 7,64...πολύ χαμηλό αλλά όχι αρνητικό..ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον δε θα προχωρήσει αλλά θα κάνω επανάληψη τη Δευτέρα!!κ άλλη υπομονή..διάβασα όμως διάφορα περίεργα που συμβαίνουν!!

@Smurf88 εύχομαι η επανάληψη να είναι θετική και έχει αυξηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Πάμε για την επόμενη κοριτσια. Απο χτες έχω ψιλοαιματακι κ αν κ ο γιατρος ακόμα ελπίζει (σε τι δεν έχω καταλάβει) θα παω κ το βραδυ για χοριακη ετσι να κλεισει αυτός ο κύκλος. Κ ετοιμαζόμαστε για την επόμενη. κ εγώ @Αntelope εχω σκοπό να του ριξω μια ανακρισουλα ετσι να λυσω απορίες και να χαραξουμε το επόμενο πλάνο. Εχουμε 3-4 μήνες μπροστά μας να δουμε τι μπορουμε να διορθώσουμε και πως θα το πάμε μετα.


@ourania ευχομαι το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Με την οιστραδιολη την πατησα και εγω και ο γιατρος που εχω τωρα μοιυ ειπε πως στην ουσια τα σκωτωνε η ιδια μου η οιστραδιολη!

 Αυτήν την οιστραδιόλη.... μήπως θα έπρεπε να μου τη μετρήσουν κι'εμένα;; είμαι στην όγδοη μέρα διέγερσης και δε μου έχουν κάνει εξέταση αίματος. Μόνο έναν υπέρυχο την πρώτη μέρα κι έναν την πέμπτη μέρα.Επόμενο ραντεβού τη Δευτέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

 Αυτήν την οιστραδιόλη.... μήπως θα έπρεπε να μου τη μετρήσουν κι'εμένα;; είμαι στην όγδοη μέρα διέγερσης και δε μου έχουν κάνει εξέταση αίματος. Μόνο έναν υπέρυχο την πρώτη μέρα κι έναν την πέμπτη μέρα.Επόμενο ραντεβού τη Δευτέρα..

Bellaki θύμισέ μου ποιο πρωτόκολλο κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

 Αυτήν την οιστραδιόλη.... μήπως θα έπρεπε να μου τη μετρήσουν κι'εμένα;; είμαι στην όγδοη μέρα διέγερσης και δε μου έχουν κάνει εξέταση αίματος. Μόνο έναν υπέρυχο την πρώτη μέρα κι έναν την πέμπτη μέρα.Επόμενο ραντεβού τη Δευτέρα..

Egw nomizw  oti aimai prepei na sou pernoun kathe fora pou pas gia uperuxo !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...