Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματέγχυση - λέμε τις εμπειρίες μας


DianaT

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Oχι Μαντουδη κ Τζεφερακοεγω

η φίλη σου είχε καλό αποτέλεσμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

η φίλη σου είχε καλό αποτέλεσμα?

Eμεινε με δανεικα μετα απο 16 δικες της ρμβριομεταφορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Eμεινε με δανεικα μετα απο 16 δικες της ρμβριομεταφορες

Στο ίδιο γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2018 at 12:10 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Στο ίδιο γιατρό?

Oxι φυσικά...σε αυτόν πήγε τώρα με τα δανεικά..στις άλλες γύρισε πολλούς..βέβαια δεν τον θεοποιεί διότι πήγε με άλλα δεδομένα σε αυτόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, γύρισα με νέα..

Χθες και σήμερα έκανα τεστ ( κανονικά πρέπει να αδιαθέτησω αύριο) μου έβγαλε μια δεύτερη χλωμή γραμμουλα, αλλά συμπτώματα δεν έχω, μόνο τα φυσιολογικά πριν την περίοδο. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η DianaT είπε:

Κορίτσια μου, γύρισα με νέα..

Χθες και σήμερα έκανα τεστ ( κανονικά πρέπει να αδιαθέτησω αύριο) μου έβγαλε μια δεύτερη χλωμή γραμμουλα, αλλά συμπτώματα δεν έχω, μόνο τα φυσιολογικά πριν την περίοδο. 

 

 

Εμείς θελουμε γραμουλα!! Χλωμή ξεχλωμη μικρη μεγαλη λεπτή χοντρή!!! Οτι να ναι!!! Αρκεί να ειναι γραμουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

? σε όλες που αληθινά προσπαθούν και θέλουν, εγώ προσπαθώ δυο χρόνια, δε μπορώ να στείλω εδώ φωτό , αλλιώς θα σας έδειχνα τις γραμμουλες))

π.σ. Φέτος μου βγήκε και στο σπίτι και στην δουλειά φλουρί :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2018 at 3:32 ΜΜ, ο/η DianaT είπε:

? σε όλες που αληθινά προσπαθούν και θέλουν, εγώ προσπαθώ δυο χρόνια, δε μπορώ να στείλω εδώ φωτό , αλλιώς θα σας έδειχνα τις γραμμουλες))

π.σ. Φέτος μου βγήκε και στο σπίτι και στην δουλειά φλουρί :) 

Συγχαρητηριαααααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DianaT είπε:

@Athena D. ευχαριστώ !!!

και στα δικά σου, συντομαααααα!!!!! :x

Ευχαριστω πολυ!!!!!   Τι συμπτωματα ειχες καλη μου;;Κι εγω περιμενω και εχω πονακια περιοδου;;Ειναι συμπτωμα;;; Μπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!!!   Τι συμπτωματα ειχες καλη μου;;Κι εγω περιμενω και εχω πονακια περιοδου;;Ειναι συμπτωμα;;; Μπα...Επισης αν σου ειναι ευκολο ,μπορεις να μου γραψεις ποια ειναι η πορεια της σπερματεγχυσης και ποσο κοστιζει;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. φυσιολογικά , είχα φούσκωμα , και ήθελα να τρώω , όπως τα έχω αυτά πριν την περίοδο, το μόνο διαφορετικό που είχα ... πήγα πήρα πικλες και έφαγα μισό βάζω...!

Δεν πίστευα ότι πιασαμε, γιατί είχα πολλες Απογοητεύσεις, και διάβασα ότι σπερματέγχυση δεν έχει πολλες πιθανότητες, και είδες πως μου τα φέρε!  μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο , δεν άντεξα και έκανα τεστ και έβγαλε 2 γραμμουλες, χαρά δεν περιγράφεται!!  έκανα το μπάνιο μου και έκλαιγα, τώρα από την χαρά μου! 

Είμαι χαρούμενη τώρα, αλλά συγκρατημένη, μέχρι να πάω γιατρό και περάσουν 3 μήνες! 

Εμένα, επειδή ποτέ δεν πονούσε το στήθος μου πριν την περίοδο , ούτε στήθος δε πριστηκε!! Τώρα, μετά από τρεις μερες καθυστερησης αρχίζει και πονάει. 

Οποτε, μπορεί και τα πονάκια περίοδο σου, να μην είναι τελικά περίοδο, σου το ευχομαι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!Κι εμένα εχει ανοιξει η ορεξη μου αλλα αυτο τ εχω κ στην περιοδο.Θα δειξει.Χαίρομαι πολυ για εσενα!Επιτέλους ακουσαμε μια θετική εκβαση της σπερματεγχυσης κ εχω αρχίσει να το ξανα σκεφτομαι κ εγω...Θα περιμένω 2 μερες ακομα κ θα δω πως θα κινηθω...Να εχεις μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κ να προσέχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DianaT συγχαρητήρια!!!! Ακουγα συνεχεια για σπερματεγχυση και οτι καμια δεν ειχε επιτυχια και εισαι λαμπρη εξαιρεση! Ετσι πληροφοριακα σε ποιες περιπτωσεις συστηνεται η σπερματεγχυση? Σε πολυκυστικες? Σε ανεξήγητη υπογονιμοτητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Ευχαριστώ, και στα δικά σου !!

Απο ότι ξέρω, σπερματέγχυση συνιστούν σε : ανεξήγητη υπογονιμότητα, χαμηλή κινητικότητα του σπέρματος ( εμείς είχαμε παρά πολύ καλό σπερμα), ασυμβατότητα σπερματοζωάρια-ωάρια. 

Το πρόβλημα μας ήταν πολυκυστικες, και πριν την σπερματέγχυση κάναμε τρεις φορές διέγερση με παρακολούθηση γιατρού και ένεση πρεγνιλ, τίποτα δεν καταφέραμε!

και όταν άκουσα από τον γιατρό τι μπορούμε να κάνουμε στην επόμενη φάση - σπερματέγχυση , είπα ναι, να το κάνουμε ! Και έτσι πετύχαμε το στόχο μας! 

Πρώτα κάναμε διέγερση με κλομηφενη, πήγαινα κάθε μέρα στον γιατρό να βλέπει τι γίνεται, να φανταστείς, την Πέμπτη το πρωί πήγα (είχε κάνει την Τρίτη το πρεγνιλ) ακόμα δεν είχε σκάσει το ωάριο, και είπε όπου να ναι θα σκάσει , την ίδια μέρα πήγα στις 12 και είχε σκάσει !!! Κάναμε την ένεση αμέσως , ξάπλωσα ένα τέταρτο και πήγα δουλειά :) 

Άρα, το συμπέρασμα μου, καλά τα στατιστικά , αλλά αν δε τα δοκιμάσουμε κάτι, δε πρέπει να απορρίπτουμε! ))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η DianaT είπε:

@Athena D. φυσιολογικά , είχα φούσκωμα , και ήθελα να τρώω , όπως τα έχω αυτά πριν την περίοδο, το μόνο διαφορετικό που είχα ... πήγα πήρα πικλες και έφαγα μισό βάζω...!

Δεν πίστευα ότι πιασαμε, γιατί είχα πολλες Απογοητεύσεις, και διάβασα ότι σπερματέγχυση δεν έχει πολλες πιθανότητες, και είδες πως μου τα φέρε!  μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο , δεν άντεξα και έκανα τεστ και έβγαλε 2 γραμμουλες, χαρά δεν περιγράφεται!!  έκανα το μπάνιο μου και έκλαιγα, τώρα από την χαρά μου! 

Είμαι χαρούμενη τώρα, αλλά συγκρατημένη, μέχρι να πάω γιατρό και περάσουν 3 μήνες! 

Εμένα, επειδή ποτέ δεν πονούσε το στήθος μου πριν την περίοδο , ούτε στήθος δε πριστηκε!! Τώρα, μετά από τρεις μερες καθυστερησης αρχίζει και πονάει. 

Οποτε, μπορεί και τα πονάκια περίοδο σου, να μην είναι τελικά περίοδο, σου το ευχομαι !!! 

Με το καλό ή χοριακη κ ο υπερηχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η DianaT είπε:

@Kat-Cat Ευχαριστώ, και στα δικά σου !!

Απο ότι ξέρω, σπερματέγχυση συνιστούν σε : ανεξήγητη υπογονιμότητα, χαμηλή κινητικότητα του σπέρματος ( εμείς είχαμε παρά πολύ καλό σπερμα), ασυμβατότητα σπερματοζωάρια-ωάρια. 

Το πρόβλημα μας ήταν πολυκυστικες, και πριν την σπερματέγχυση κάναμε τρεις φορές διέγερση με παρακολούθηση γιατρού και ένεση πρεγνιλ, τίποτα δεν καταφέραμε!

και όταν άκουσα από τον γιατρό τι μπορούμε να κάνουμε στην επόμενη φάση - σπερματέγχυση , είπα ναι, να το κάνουμε ! Και έτσι πετύχαμε το στόχο μας! 

Πρώτα κάναμε διέγερση με κλομηφενη, πήγαινα κάθε μέρα στον γιατρό να βλέπει τι γίνεται, να φανταστείς, την Πέμπτη το πρωί πήγα (είχε κάνει την Τρίτη το πρεγνιλ) ακόμα δεν είχε σκάσει το ωάριο, και είπε όπου να ναι θα σκάσει , την ίδια μέρα πήγα στις 12 και είχε σκάσει !!! Κάναμε την ένεση αμέσως , ξάπλωσα ένα τέταρτο και πήγα δουλειά :) 

Άρα, το συμπέρασμα μου, καλά τα στατιστικά , αλλά αν δε τα δοκιμάσουμε κάτι, δε πρέπει να απορρίπτουμε! ))

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Ειμαι ακομα αρχές σχετικά στην προσπάθεια. Μεχρι στιγμής οι τυπικές εξετάσεις που εχουμε κανει και οι δυο ειναι άριστες οπότε αν δεν υποκρύπτεται κατι άλλο (πχ σαλπιγγες) και συνεχίσει το θεμα αυτο ως το καλοκαίρι θα ψαχτώ περισσότερο και ήθελα να συζητήσω και αυτο με το γυναικολόγο. Ελπίζω ως τότε να χουμε συλλάβει αλλά ειχα πάντα απορία σε ποιες περιπτώσεις εφαρμόζεται η μέθοδος και βλεπω οτι αναφέρεις ανεξηγητη υπογονιμότητα, αρα ζευγάρια με καλές εξετάσεις και χωρις διαγνωσμένο πρόβλημα. Με το καλό σου εύχομαι και μονο όμορφα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. θυμήθηκα ότι είχα και μια μυρωδιά , που έχω συνήθως πριν κάποιες μέρες στην περίοδο , εδώ η μυρωδιά ξεκίνησε την επόμενη εβδομάδα της ωορρηξίας και πολύ έντονη ...μήπως έχεις και εσυ τπτ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η DianaT είπε:

@Athena D. θυμήθηκα ότι είχα και μια μυρωδιά , που έχω συνήθως πριν κάποιες μέρες στην περίοδο , εδώ η μυρωδιά ξεκίνησε την επόμενη εβδομάδα της ωορρηξίας και πολύ έντονη ...μήπως έχεις και εσυ τπτ ? 

Ναι...ετσι νομίζω...Ομως δεν πιστεύω οτι καταφέραμε κατι.Εκανα χοριακη την 9 μερα μετα την πιθανη σύλληψη,σήμερα δηλαδή  κ βγηκε αρνητικη.Ο γιατρος μ ειπε να την επαναλαβω Τετάρτη,αλλα δεν εχω καθολου ψυχολογία.Ειμαι σίγουρη οτι θα αδιαθετησω...πιο σίγουρη απο καθε αλλη φορα,αφου ποναω αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( Ποσό σε καταλαβαίνω, μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου, κουράγιο να έχεις να συνεχίζεις!! 

Γιατι κανείς χοριακη και όχι ένα τεστ στο σπίτι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η DianaT είπε:

:( Ποσό σε καταλαβαίνω, μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου, κουράγιο να έχεις να συνεχίζεις!! 

Γιατι κανείς χοριακη και όχι ένα τεστ στο σπίτι ? 

Γιατί η πιο αξιόπιστη είναι η χοριακη με ίδιο κόστος..το τεστ πιάνει 20 μονάδες συν..η χοριακη ακριβώς τις μονάδες κ πρέπει ανά δύο περίπου μέρες να ανεβαίνει τουλάχιστον 60% έχεις την ασφάλεια ότι δεν έγινε λάθος( αν κ στο θετικό σπάνια γίνεται εκτός αν έχεις πάρει κάποιο φάρμακο για ωορυξια πχ πρεγνυλ κ δεν έχει παρέλθει ο χρόνος που απαιτείται) κ βλέπεις αν όλα βαίνουν καλώς..στη χοριακη μετά τις 1500 περίπου μονάδες μπορείς να κάνεις κ υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...