Μετάβαση σε περιεχόμενο
Niki co

Απορία για τον κυκλο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Ο κύκλος μου είναι σταθερός 27-28 μέρες. Αυτή τη φορά έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό την 19η μέρα του κύκλου.Ημουν και άρρωστη οπότε μπορεί γι αυτό να καθυστέρησε. Κανονικά περίμενα περίοδο την Πέμπτη αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει. Έκανα σήμερα τεστ και βγήκε αρνητικό. Επομένως μήπως επειδή καθυστέρησε η ωορρηξία πρέπει να μετρήσω 12-14 μέρες απο την ωορρηξια για να θεωρηθεί καθυστέρηση? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Από την στιγμή που είχε την 19η η μέρα ωορρηξία να περιμένεις μετά από 14 ημέρες οπότε αυτός ο κύκλος σου περίπου θα είναι 30 με 32 ημέρες. Σου εύχομαι να μην έρθει η κυρία με τα κόκκινα..

• Like 1

Εννοειται εφοσων ειχες θετικο τεστ την 19η μαλλον 20η ειχες ωορρηξια.. Αρα μετα απο 14 μερες πανω κατω.. Αν μετα τα θετικα τεστ παρατηρεις οτι δεν αδιαθετεις σε 12-16 ημερες αλλα πολυ νωριτερα (κατω απο 11), πρεπει να ενημερωσεις την γιατρο σου, γιατι σε κυκλο με τοσο μικρη ωχρινικη φαση, δεν μπορει να υπαρξει εγκυμοσυνη..

Ευχομαι φυσικα, να μην χρειαστουνε αλλα τεστακια!!

• Like 1

Σε ευχαριστώ πολυ!! Λογικά ειμαι στη 12η μέρα μετά την ωορρηξία και εχω μονο λευκα υγρα και πρήξιμο στο στήθος. Έκανα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό και όχι με πρωινά ούρα. Είναι νωρίς να δείξει λέτε?

στις πριν 6 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ!! Λογικά ειμαι στη 12η μέρα μετά την ωορρηξία και εχω μονο λευκα υγρα και πρήξιμο στο στήθος. Έκανα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό και όχι με πρωινά ούρα. Είναι νωρίς να δείξει 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ευχαριστώ babybaby & ditaki! Η αλήθεια είναι ότι η εγκυμοσύνη με είχε βρει σε περίοδο διακοπών και δεν είχα προλάβει να δω πολλά. Είχα κάνει αρχικά μία χοριακή όπου είχε δείξει φυσιολογικές τιμές για έμβρυο 3 εβδομάδων που ήταν τότε, και μετά συνέχισα κανονικά τις διακοπές μου. Όταν πήγα για πρώτη φορά στο γιατρό για υπέρηχο ήμουν ήδη 9 εβδομάδων, είχαμε ακούσει καρδούλα και μου είχε πει ότι ήταν όλα οκ, εκτός από μία μικρή αποκόλληση. Μου είχε δώσει τότε utrogestan, φυλλικό οξύ και μαγνήσιο, όπως και το πρώτο πακέτο των προγεννητικών εξετάσεων, τις οποίες όμως δεν πρόλαβα να κάνω. Είχα αρχίσει να παίρνω τα χάπια που μου έδωσε, ίσως λίγο απρόσεχτα γιατί όταν έπρεπε να τα πάρω τα έπαιρνα όλα μαζί το ένα μετά το άλλο χωρίς κενά, τώρα είμαι πολύ πιο προσεκτική, αν και δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Τα άρχισα λοιπόν τη μέρα που ακούσαμε καρδούλα, και μετά από 5 μέρες που ξαναβρέθηκα με το γιατρό έμαθα εντελώς ξαφνικά ότι το έμβρυο είχε σβήσει, περίπου πριν 3-4 μέρες, δηλαδή περίπου όταν άρχισα τα χάπια. Αλλά όλοι λένε ότι αυτό δεν έχει να κάνει κι ότι απλά ήταν να γίνει. Δεν είχα ούτε αίμα ούτε κανένα απολύτως σύμπτωμα, γι'αυτό και αυτές οι "αθόρυβες" παλίνδρομες είναι μεγάλο σοκ. Α, και μου είπε ότι η αποκόλληση είχε βελτιωθεί ήδη παίρνοντας τα utrogestan για 5 μέρες κι ότι είχε πλέον μείνει ελάχιστη, αλλά ανεξάρτητα από αυτό το έμβρυο παλινδρόμησε. Αναγούλες είχα πολύ ελάχιστες σε εκείνη την εγκυμοσύνη, χωρίς καθόλου εμετούς, είχα όμως παρατηρήσει ότι ενώ είχα πάθει την παλίνδρομη και δεν το γνώριζα ακόμα, έστω κι αυτές οι ελαφριές μου αναγούλες είχαν όντως εξαλειφθεί. Ενώ σ'αυτήν την εγκυμοσύνη υπέφερα αρκετά από αυτά, καταλαβαίνεις όμως γιατί χαίρομαι που τις έχω κι ας υποφέρω, είναι σημάδι ότι όλα συνεχίζονται κανονικά. Υπάρχει γενικώς μία άποψη ότι η εγκυμοσύνη με αναγούλες είναι γερή εγκυμοσύνη, αλλά και πάλι αυτό μπορεί να είναι και μύθος, αφού υπάρχουν και γυναίκες που δεν υπέφεραν τόσο και πάλι γέννησαν κανονικά.
    • Ναι πονακια μακαρι !!!!
    • Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τέλεια!!! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Η χοριακή σου μια χαρούλα, θα δεις όλα θα πάνε καλά! "Πινακίδα" περιόδου εννοείς μάλλον τα πονάκια σωστά;;; Άτιμο λεξικό! 
    • Καλημερα σε όλους!!!! Είμαι στην αρχή αρχή της εγκυμοσύνης μου με πολύ ανχος για βοηθατε να το ξεπεράσουμε τελ.περιοδο 20/12 με κυκλο 26 ημέρες χοριακη πρωτη 191 δευτερη 454 μετα απο δυο μέρες παίρνω φιλισιν κ προληπτικά ουτροτζεσταν έχω ανακατοσουρα κ πινακίδα περιόδου κ ανχοςςςς
    • Έτσι πιστεύω κι εγώ, κι εμένα λέει "ε λίγο περισσότερο θα ήθελα αγόρι" αλλά προχτές που κοιτούσαμε κάτι μωρουδιακά λέει "το ροζ να δούμε!!", κατα βάθος πιστεύω ό,τι και να είναι το ίδιο θα χαρεί, το ίδιο κι εγώ!
  • Νέες συζητήσεις