Μετάβαση σε περιεχόμενο
NikhNikh

Duphaston Ερώτηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έκανε κύκλους με duphaston και να τα κατάφερε. Είπαμε με τον γιατρό μου τον Νοέμβριο όταν θα ερχόταν η κυρία με τα κόκκινα να αρχίσω την 15η ημέρα του κύκλου μου το duphaston ως 25η ημέρα και μετά από 3 ημέρες αν είναι θα έρχετε η περιοδος και είπαμε να το δοκιμάσουμε για 3 μήνες. Τα κατάφερε κάποια κοπέλα; η να μην ελπίζω καθόλου και να περιμένω να περάσουν έτσι ή 3 μήνες; να σημειώσω ότι προσπαθούμε 39 μήνες. 

Για αρχή ήθελε να μου δώσει αντισυλληπτικά μιας και έχω σπω αλλά από την στιγμή που δεν έχω πάρει ποτέ μου πρότεινε αυτή την μέθοδο. Και αν όχι να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυση αν μας κάτσει για η τον Νοέμβριο δεν μας ήθελε.

Να σημειώσω ότι το duphaston το επερνα μέχρι Πέρση το Ιούλιο για να έρχεται η κυρία με τα κόκκινα μιας και δεν έχω σταθερό κύκλο και κάνω μεγάλους κύκλους από 49 ημέρες ως 110 ημέρες.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @Μερεβη σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!ο αγώνας είναι μακρύς και θέλει γερό στομάχι!τα κιλά σου οκ δεν είναι και τραγικά με μια διατροφή τα χάνεις!Επίσης προσπάθησε να τα ξεκαθαρίσεις πρώτα με ποια σειρά θα πας γιατί λίγο από εδώ λίγο από εκει μπερδεύονται τα πράγματα!είσαι και φρεσκοπαντρεμενη!!σαν και εμένα μην δίνεις σημασία στα σχόλια των άλλων σκέψου ότι πλέον επειδή υπάρχει σοβαρό πρόβλημα επικοινωνίας μεταξύ των οικογενειών οι περισσότεροι ασχολούνται με τους άλλους για να ξεφεύγει το μυαλό τους από δικά τους προβλήματα.. με ποιον γιατρό συνεργάζεσαι?Αθήνα
    • Δεν γνωρίζω για την κυτταρίτιδα, να ρωτήσεις σε ένα φαρμακείο όμως θα έχουν δεν μπορεί.. μπορεί να είναι από τα χάπια..αλλά θα είναι προσωρινό μη σε αγχωνει.. ξεκινα την, ναι η πρόληψη σώζει!! 😉
    • Τέλεια!! Έχω σε 10 μέρες σχεδόν υπέρηχο και δεν αντέχω άλλο!! Θα είμαι 15+5 τότε Χριστέ μου!! Ααα έπεσα μέσα ε;; Πότε είχες σύλληψη είπαμε; Είμαστε σχεδόν μαζί εγώ μπήκα στον 4ο χθες..
    • Και εκτός εγκυμοσύνης να ξέρετε... φίλη μου πήγε να την καταστρέψει γυναικολόγος στα 20 της φοβιζοντας την για καρκίνο του τραχήλου και ήθελε να της κάνει ολική αφαίρεση.. στο τσακ γλύτωσε τα χειρότερα..δεν είχε τίποτα τελικά η κοπέλα..πάντα δεύτερη και τρίτη γνώμη αν χρειαστεί!!
    • Καλησπέρα @Μπλε   θα ηθελα να σε ρωτησω για τα μαθηματα στο Ελενα, που πρεπει να απευθυνθουμε για να δηλωσουμε συμμετοχη και γενικα εχει αρκετες επιλογες για ωρες και μερες? γιατι μπορει να μη βολευει λογω δουλειας καποια συγκεκριμενη ωρα και ημερα του μαθηματος. σευχαριστω πολυυ  και με το καλοο  
  • Νέες συζητήσεις