Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω τόσο ενα παιδί


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλο το Φόρουμ...Σας διαβάζω συχνά μαθαίνω συχνά νέα σας παρακολουθώ την αγωνία σας του φοβους σας και το πόσο βοηθάτε κάποιον όταν εχει κάτι να σας πει....Είμαι 25 χρόνων και ο νεαρός μου 34 είμαστε μαζί 11 χρόνια Ναι από πολύ μικρή εχουμε περάσει πολλα για να είμαστε μαζί όμως ευτιχως αντέξαμε....τα τελευταία 4 χρόνια μενούμε μαζί ο γάμος δεν μας πολύ νοιάζει δεν το σκεφτοματε αλλωστε ο γαμος δεν αλλ;ζει κατι και μετα απο τοσα χρονια μαζι μονο η συμβιωση ειναι σημαντικο κομματι θεωρω..ενα Παιδι όμως το λαχταρανμε πολυ και οι δύο...παντα πίστευα ότι θα κάνω παιδί μαλιστα σε μικρή ηλικία τρελενομαι για τα παιδία δεν υπαρχει παιδί να μην αγαπώ η να μην παίξω μαζί του ακομα και στην δουλειά μου...έλα ομως που εδώ και 2 χρόνια ελεύθερων επαφών δεν έχουμε καταφέρει ακόμα....και καθε μηνα το ίδιο περίοδο καθε μηνα βαρεθηκα οχι μόνο εγώ αλλα και εκείνος που στεναχωρεί πιο πολυ...Τις εξετάσεις μου τις κάνω όλες καλές ο νεαρός μουόμωςόταν ήταν 20 πέρασε μια δύσκολη αρρωστια που έκανε χημοθεραπεις εδεινε σπερμα και ολα καλά....Στην αρχή ελεγα δεν υπολογίζω τις μέρες μετα έμαθα να κατανανοω όλα τα σημάδια του κύκλου και ξεραμε ποτέ να ερθουμε σε επαφή μέχρι που τον τελευταίο μηνα ειπαμε τώρα τέλος ήρθε και όχι μόνο δεν ηρθε αδιαθετησα και 5 μέρες νωρίτερα...το ξέρω θα μου πείτε για σπερματοδιαγραμα Για όλες εκεινες τις εξετάσεις Τ ξερω αυτά....Πιο πολύ γράφω γιατί δεν έχω σε ποιον να τα πω δεν μπορώ να τα πω σε κάποιον πέρα από τον αντρα μου έχω και τους δικούς μου καθε μήνα να περιμενουν και κάθε φορά να μου Λένε η τάδε είναι έγκυος...κουραστηκα κορίτσια πολυ Αληθεοα θα μου πεις τι λες κορίτσι μου τι να πω εγώ που προσπαθω περισσοτερο απόεσένα που εχβ Πάρει ορμονες που έχω κάνει εξωσωματικής οτι και να πειτε έχε δίκιο αλλα γιατί ρε κορίτσι γιατί σε αλλες Ν έρχεται τόσο ευκολα η χωρις καν να το θέλουν και σε εμας όχι γιατί....έχω μια θλίψη στο πρόσωπο μου 2 χρονοα τώρα που γενικα είμαι χαρούμενο άτομο και ειναι αιυια αυτό....έχω ονειρευτεί το παιδι μου πολλά φορες αλλά δυστιχως δεν έρχεται....ας είναι αυτό ο Χρονος ο καλύτερος για όλες εκεινεις που προσπαθούν και για τις εγκυμονούσες ας έχουν υγεία να φέρουν στο κόσμο τα παιδάκια τους ....Σας ευχαριστώ εκ το προτέρων αν με διαβάσατε και συγγνώμη αν σας κουρασα είναι ξεσπασμα πολλες Θ καταλάβουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σε νιώθω απόλυτα προσπάθησε να αποβαλεις το άγχος θα γίνει κάποια στιγμή το θαύμα με το ενα η με το άλλο τροπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweeti καλησπέρα!! Καλώσήρθες και ευχομαι πολύ σύντομα να έχεις ένα σποράκι στην κοιίτσα σου.

Οι σκέψεις σου εκφράζουν πολλές από εμάς που προσπαθούμε χρόνια. Εχεις δίκιο για ό,τι σκέφτεσαι και αισθάνεσαι. Κι εμείς προσπάθούμε πάνω από δύο χρόνια με τον άντρα μου αλλά ακόμη τίποτε. Κάναμε και μία εξωσωματική πρόσφατα και αποτύχαμε. Ο δρόμος δυστυχώς είναι πολύ δύσκολος και δεν ξέρουμε ακόμη τι εμπόδια θα συνατήσουμε και αν τα συναντήσουμε. Πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου και να ξεκινήσετε σιγα σιγά να εξετάζεστε και οι δύο για να μην απογοητεύεσαι άλλο. ΜΠορεί να είναι κατι που να διορθώνεται εύκολα.

Προσπάθησε να μην απογοητευτείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες !Μην απογοητευεσαι κ αρχισε να κανεις τις απαραίτητες εξετάσεις που χρειάζεται.Οσο νωρίτερα τοσο το καλυτερο.Μην δινεις κ σημασία σ οτι λεει ο περίγυρος.Παντα θα βρισκουν κατι να πουν.Χαλαρωσε κ απολαυσε την διαδικασια που ευχομαι ν ειναι συντομη κ γρηγορα να αποκτησεις ενα μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tweeti μην απογοητευεσε ολα θα ερθουν παρτετα ολα με τη σειρα και θα ερθει μην το βαλεις κατω ΠΟΤΕ σε οποιον δηποτε μπορει να συμβει γι'αυτο να λες μονο να ειναι οοολα περαστηκα !!!! Εγω προσπαθω 12 χρονια και εχω κανει 4 και παω για 5η εξωσωματικη αλλααααααααα θετικη σκεψη και να τα πατε καλα με το μωρο σου ολα τα αλλα γινοντε!?? καλη επυτυχιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xoris είπε:

@tweetiέλα ντε! Γιατι οχι και σε μας. Ιδού!!!!! Η απορία. 

Γιατί να θες τόσο κάτι και να μην έρχεται αυτό με τρώει τοσο καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@tweeti καλός ήρθες Στην παρέα μας..!! Θα έρθει και σας το εύχομαι σύντομα..!!!

Ευχαριστω πολύ...το ευχομαιτο ελπίζω και το περιμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσι μου σε νιώθω απόλυτα προσπάθησε να αποβαλεις το άγχος θα γίνει κάποια στιγμή το θαύμα με το ενα η με το άλλο τροπο

Όσο για το αγχος το εκανα και αυτό αλλά τιποτα Σ τρώει οσο και να μην θες να το σκέφτεσαι...αχχχ βρε κοριτσια τι δύναμη μου δίνετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nikona είπε:

tweeti καλησπέρα!! Καλώσήρθες και ευχομαι πολύ σύντομα να έχεις ένα σποράκι στην κοιίτσα σου.

Οι σκέψεις σου εκφράζουν πολλές από εμάς που προσπαθούμε χρόνια. Εχεις δίκιο για ό,τι σκέφτεσαι και αισθάνεσαι. Κι εμείς προσπάθούμε πάνω από δύο χρόνια με τον άντρα μου αλλά ακόμη τίποτε. Κάναμε και μία εξωσωματική πρόσφατα και αποτύχαμε. Ο δρόμος δυστυχώς είναι πολύ δύσκολος και δεν ξέρουμε ακόμη τι εμπόδια θα συνατήσουμε και αν τα συναντήσουμε. Πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου και να ξεκινήσετε σιγα σιγά να εξετάζεστε και οι δύο για να μην απογοητεύεσαι άλλο. ΜΠορεί να είναι κατι που να διορθώνεται εύκολα.

Προσπάθησε να μην απογοητευτείς!!!

Εύχομαι μέσα από την καρδια μου οι προσπάθειες σας να καρποφορισουν πραγματικά. ...Όσο για τις εξετασεις είναι στα σχεδια μας..ΓΙα όλες μας πιστεύω υπάρχει μια ελπίδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Καλως ηρθες !Μην απογοητευεσαι κ αρχισε να κανεις τις απαραίτητες εξετάσεις που χρειάζεται.Οσο νωρίτερα τοσο το καλυτερο.Μην δινεις κ σημασία σ οτι λεει ο περίγυρος.Παντα θα βρισκουν κατι να πουν.Χαλαρωσε κ απολαυσε την διαδικασια που ευχομαι ν ειναι συντομη κ γρηγορα να αποκτησεις ενα μωρό!

Καλώς σας βρήκα κοριτσια είστε ολες φοβερές...Μακάρι να είναι σύντομη οπως λες και γρηγορα να πάρω αυτό που τόσο θέλω...δυστιχως οι άνθρωποι ετσι ειναι και στην κλειστή κοινωνια που ζουμε εδω ακομα χειρότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η love30 είπε:

@tweeti μην απογοητευεσε ολα θα ερθουν παρτετα ολα με τη σειρα και θα ερθει μην το βαλεις κατω ΠΟΤΕ σε οποιον δηποτε μπορει να συμβει γι'αυτο να λες μονο να ειναι οοολα περαστηκα !!!! Εγω προσπαθω 12 χρονια και εχω κανει 4 και παω για 5η εξωσωματικη αλλααααααααα θετικη σκεψη και να τα πατε καλα με το μωρο σου ολα τα αλλα γινοντε!?? καλη επυτυχιαααα

Τι λες βρε κορίτσι μου πόση δύναμη ψυχής μπορει να εχεις σου εύχομαι Επιτέλουςνα σου συμβεί μετα απο τόση προσπαθεία ειλικρινά τι να πω δεν έχω λόγια..Όπωςτο ειπες θέτει σκέψη....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η tweeti είπε:

Όσο για το αγχος το εκανα και αυτό αλλά τιποτα Σ τρώει οσο και να μην θες να το σκέφτεσαι...αχχχ βρε κοριτσια τι δύναμη μου δίνετε...

Όσο και να λες δεν αγχώνομαι δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα κουμπί που το πατάς και τέλος.? άρχιζε από της απλές εξετάσεις ορμονολογικες δικιές σου σπερμοδιαγραμα ταυτόχρονα βιταμίνες τεστ ωροξιας  Εγώ με τα ινοφερτ είχα δει τεράστια βελτίωση στον κύκλο μου για μερικούς είναι λίγο πιο δύσκολο και πιο μακρύς ο δρόμος στο να γίνουν γονείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tweeti είπε:

Καλώς σας βρήκα κοριτσια είστε ολες φοβερές...Μακάρι να είναι σύντομη οπως λες και γρηγορα να πάρω αυτό που τόσο θέλω...δυστιχως οι άνθρωποι ετσι ειναι και στην κλειστή κοινωνια που ζουμε εδω ακομα χειρότερα...

Μακάρι κοπέλα για ολες που παλεύουμε να κάνουμε ενα παιδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Όσο και να λες δεν αγχώνομαι δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα κουμπί που το πατάς και τέλος.? άρχιζε από της απλές εξετάσεις ορμονολογικες δικιές σου σπερμοδιαγραμα ταυτόχρονα βιταμίνες τεστ ωροξιας  Εγώ με τα ινοφερτ είχα δει τεράστια βελτίωση στον κύκλο μου για μερικούς είναι λίγο πιο δύσκολο και πιο μακρύς ο δρόμος στο να γίνουν γονείς 

Τα ινοφερτ μ έγραψε κ εμενα η ενδοκρινολογος.Σε τι βοηθανε αληθεια;;;Τα παιρνω μονο 10 μερες τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Όσο και να λες δεν αγχώνομαι δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα κουμπί που το πατάς και τέλος.? άρχιζε από της απλές εξετάσεις ορμονολογικες δικιές σου σπερμοδιαγραμα ταυτόχρονα βιταμίνες τεστ ωροξιας  Εγώ με τα ινοφερτ είχα δει τεράστια βελτίωση στον κύκλο μου για μερικούς είναι λίγο πιο δύσκολο και πιο μακρύς ο δρόμος στο να γίνουν γονείς 

Έχω κανει όλες τις ορμονολογικες εξετασεις τα παντα Λ ήταν όλε μια χαρά...μένει τώρα να κάνει ο άντρας μου σπερματοδιαγραμα όπου εκεί Θ Μάθουμε τα πάντα γιατί όπως ανέφερα είχε περάσει μια δύσκολη αρρωστια και χρειαζόταν να κάνει χημοθεραπειες και να δινει σπερμα τότε όμωςόλα ήταν καλα τώρα δεν ξέρουμε...θα μιλησω στο γιατρό μου για το χάπι αυτό γιατί δεν τα ξέρω και καλα....επισης εχω υποθυριοειδισμο αλλα είναι ελεγχομενος οποτε ολα οκ και απο εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Μακάρι κοπέλα για ολες που παλεύουμε να κάνουμε ενα παιδακι!

Ας γίνει πραγματικότητα σε ολες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Τα ινοφερτ μ έγραψε κ εμενα η ενδοκρινολογος.Σε τι βοηθανε αληθεια;;;Τα παιρνω μονο 10 μερες τωρα...

Τα ινοφερτ είναι συμπλήρωμα διατροφής με ινοσιτολη και φυλλικο οξύ που βοηθούν στην ομαλή λειτουργία τον ωοθηκών μας και να έχουν καλύτερη ποιότητα ωαρίων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Τα ινοφερτ είναι συμπλήρωμα διατροφής με ινοσιτολη και φυλλικο οξύ που βοηθούν στην ομαλή λειτουργία τον ωοθηκών μας και να έχουν καλύτερη ποιότητα ωαρίων 

Τελεία!Μακάρι να δράσουν!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Τα ινοφερτ είναι συμπλήρωμα διατροφής με ινοσιτολη και φυλλικο οξύ που βοηθούν στην ομαλή λειτουργία τον ωοθηκών μας και να έχουν καλύτερη ποιότητα ωαρίων 

 Ωραια Θ ρωτήσω και τον γιατρό μου αν είναι να τα πάρω..Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Τίποτα κοριτσάκια μου μακάρι να σας βοηθούν και σύντομα να μας ανακοινώσετε όμορφα νέα εδώ μεσα

Το 2018 να είναι τυχερο για ολες μας!?☺?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυφό

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! Εύχομαι το 2018 να σας κάνει μανούλες ! Είμαι καινούργια εδώ , από Θεσσαλονίκη. 

Εγω την Πέμπτη 11/01 έκανα σπερματέγχυση ( πριν είχαμε κάνει διέγερση ωοθηκών , έχω πολυκυστικες ωοθήκες ) ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και σε εσάς εύχομαι! 

 
 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η DianaT είπε:
Κρυφό

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ! Εύχομαι το 2018 να σας κάνει μανούλες ! Είμαι καινούργια εδώ , από Θεσσαλονίκη. 

Εγω την Πέμπτη 11/01 έκανα σπερματέγχυση ( πριν είχαμε κάνει διέγερση ωοθηκών , έχω πολυκυστικες ωοθήκες ) ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και σε εσάς εύχομαι! 

 
 
 

Καλη επυτυχιααααααααααααααααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...